Krótsze wakacje?

Status
Zamknięty.

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Ja jednak zostaję przy tym, co jest teraz, a nie, co planują. To jest bez sensu, wiele ludzi wyjeżdża na wakacje, odpocząć czy nawet do pracy, i niby przez dwa tygodnie mają to zrobić ?
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Ja jednak zostaję przy tym, co jest teraz, a nie, co planują. To jest bez sensu, wiele ludzi wyjeżdża na wakacje, odpocząć czy nawet do pracy, i niby przez dwa tygodnie mają to zrobić ?

No wiesz, ci z rzadu odpoczywaja kiedy chcą. ;) Stad te ich kompletne oderwanie od rzeczywistosci. <_< Sęk w tym że rzad decyduje o tym ze mamy sie ubezbieczac (przymusowo), mamy jak kształcic nasze dzieci, kiedy maja miec wakacje, jakich przedmiotów mają sie uczyc... itp. <_< Polecam ten temat ;) :

http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...t=0&start=0
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
No wiesz, ci z rzadu odpoczywaja kiedy chcą. ;) Stad te ich kompletne oderwanie od rzeczywistosci. <_< Sęk w tym że rzad decyduje o tym ze mamy sie ubezbieczac (przymusowo), mamy jak kształcic nasze dzieci, kiedy maja miec wakacje, jakich przedmiotów mają sie uczyc... itp. <_<

Nom w sumie prawda ... Bo dla nich nie zależy na tym, co, kiedy, jak i po co :p A tak na serio to ciekawa jestem, czy ich dzieci chcą takie wakacje cudne mieć ... Bo nie wierzę, że pragną tegoż pieknistego podziału roku na tyle części ... :/
 

PrzemekB

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
127
Punkty reakcji
0
Miasto
z bliska a zarazem z daleka ;)
Nie chcę za bardzo pisać jaki my to mamy rząd, bo mi się niedobrze robi (wymioty i takie tam) jak dla mnie największym błędem było przejęcie od niemiec systemu w którym to po szkole podstawowej jest Gimnazjum!!! Po co to komu to nie wiem, nic dobrego nie przyniosło a poziom nauczania zmalał.
A teraz ten pomysł z 3 semestrami :/ płakać mi się chce, gdy widzę jak to "my" się chcemy upodobnić do tego za*****go zachodu :(
 

Buhh

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2006
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Polska
Jak zawsze jakieś wybryki ma ten nasz rząd. Ehh.. I oni starają sie wmówić że chcą nam życie poprawić. Mimo iz chcą się do zachodu upodobnić z dobrym skutkiem dla kraju, to jednak im to nie wychodzi. Ale raczej wątpię żeby to weszło w życie, ta ustawa o 3 semestrach. Poza tym kto by przyszedł 16 sierpnia do szkoły, kiedy to 30 stopni w cieniu.
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Jak zawsze jakieś wybryki ma ten nasz rząd. Ehh.. I oni starają sie wmówić że chcą nam życie poprawić. Mimo iz chcą się do zachodu upodobnić z dobrym skutkiem dla kraju, to jednak im to nie wychodzi. Ale raczej wątpię żeby to weszło w życie, ta ustawa o 3 semestrach. Poza tym kto by przyszedł 16 sierpnia do szkoły, kiedy to 30 stopni w cieniu.

No właśnie.. Płakać się chce
Jak to Oni nam obiecują że chcą nam życie polepszyć :D
 

Kaka Demona

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
109
Punkty reakcji
1
Pomysł wygląda świetnie, przesunięte dni wolne i jakieś urozmaicenie w roku szkolnym. Popieram.
 

Olusia9612

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
147
Punkty reakcji
0
Miasto
Górny Śląsk
Ja nie popieram!!! Ja mam biedę na wakacje wyjechać...Ja mam dużo zaproszeń od rodziny i chciałabym wszystkich odwiedzić...NA tydzień chociaż...DO kuzynki jednej jadę na miesiąc bo takie mam zaproszenie...
 

zielona15

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
466
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
chyba ich posrało z tym pomysłem....ja idę dopiero 1 września jak coś...
 

techmen11

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
140
Punkty reakcji
0
Miasto
far far away
To coś ci podpowiem, wiem jak to zmienić - w przyszłości wystarczy nie głosować na PO i partie liberalne...
 
P

Pałka

Guest
My sie możemy buntować, a dorośli ku**a i tak swoje. Jeżeli ustalą że od 15 mamy chodzić do szkoły to tak trzeba będzie zrobić. Jak nie pójdziemy, to i tak nie zmienimy postawy dorosłych, a tylko sobie pogorszymy oceny i zachowanie. Taka prawda. :/ :/
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Zaczynam się czuć powoli jak w jakimś państwie komunistycznym czy coś :/ Jesteśmy (uczniowie) okupowani przez naszego wroga czyli MEN!
Po prostu zygać się chce jak widzę co oni z nami robią a my nic nie możemy zrobić i to jest najgorsze..
 

Dollomino

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z drugiej strony kabla
Mnie odpowiada o wiele bardziej system niemiecki.
Przecież my we wrześniu przychodzimy do szkoły i tylko oczekujemy wolnego, które jest dopiero w grudniu! O wiele lepiej byłoby mieć przerwę jesienią.
nie zgadzam się z tobą:
-kiedy jest krotka przerwa np. dwutygodniowa to n-le nie mogą się powstrzymać od zadania pracy domowej ("Bo wy macie teraz tak dużo czasu to na pewno zrobicie sobie te 9 stron ćwiczeń")
-nie możesz zaplanować dłuższego wyjazdu
-odpada np. wyjazd na kursy językowe bo one zwykle trwają koło trzech, czterech tygodni
-jesienią pogoda jest fatalna i nic tylko się siedzi w domu, bo zimno i pada
-takie rozbite przerwy nie dają prawdziwego odpoczynku, lepiej odpocząć raz a porządnie niż kilka razy niezupełnie
-przez dwa miesiące można zregenerować się psychicznie, znudzić nicnierobieniem i nabrać chęci do powrotu do szkoły, przez dwa tygodnie nie
 
P

Pałka

Guest
W Niemczech ciągle są przerwy jakieś. I w niemieckich szkołach jest niższy poziom. Wiem, bo mieszkam w mieście, gdzie jest granica do Niemiec i kilka moich znajomych chodzi tam do szkoły.

Np. oni w pierwszej klasie gimnazjum czytają teksty długości tych, które my czytaliśmy w czwartej klasie podstawówki.
Już wolę mieć więcej materiału przerabianego na lekcjach i więcej pracy domowej, niż uczyć się w szkole niemieckiej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry