Krokodyl - nowy narkotyk

Quant

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2011
Posty
90
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Małopolska.
Pewnie słyszeliście o chyba największym paskudztwie jakie istnieje.
O Krokodylu.

Wiadomo jak śmiercionośny to syf.

Chociaż nie jestem zwolennikiem większości teorii spiskowych to ...

Być może to rosyjskie służby specjalne wymyśliły tę truciznę.
Motyw: "oczyszczenie" społeczeństwa z narkomanów.
I to ich rękami.
Na dodatek w ultra odstraszający sposób.
Plan godny KGB jak dla mnie.

Wiem, że przesadzam.
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Może i przesadzasz, ale właściwie to całkiem prawdopodobne.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Faktycznie, Krokodyl to jeden wielki syf. Nie chciałabym, by moje ciało było wyniszczane w ten sposób. Po części zgadzam się z hipotezą postawioną przez autora pytania. "Oczyszczenie" społeczeństwa z narkomanów, możliwe, że taki był cel wprowadzenia na rynek tego paskudztwa. Skutki są naprawdę tragiczne i dziwię się, że dopiero taki rozgłos musiał spowodować, by ludzie zaczęli się interesować tym, co biorą, itp.
 

Bartek 1804

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Daleko od domu
Krokoryl na pewno został stworzony po to aby szybko zniwelować problem narkomanii, zwłaszcza w Rosji. zastanawia mnie jedno, czemu tak groźny narkotyk jest tak pożądany jak również rozleklamowany wśód tego typu społeczeństwa... Przecież ćpuny które to biorą dobrze już wiedzą jakie są tego skutki mimo tego nie potrafią się powstrzymać (Widać jaki jest ogrom uzależniena). Obecnie Krokodyl jest juz w Niemczech plotki mówią że dotarł również do Polski. Zwany jest inaczej "Rosyjską heroiną", jedyne co go różni od normalego Helu to "kusząco" niska cena pojedynczej działki.
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Chyba, że biorą to nieświadomie. Skoro różni się tylko ceną, to może traktują to po prostu jako okazję nie do końca świadomi tego, co biorą. Przecież wiadomo, że narkoman na głodzie jest zdolny do wielu rzeczy, a trzeźwe myślenie nie działa u niego zbyt dobrze.
 

pejsze

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
205
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Lublin
Troche przesadzacie, te donosy o ludziach ktorym wyzera fragmenty ciala sa prawdziwe ok. Ale ten, kto bral krokodyla robil to glownie nieswiadomy efektow, o ktorych do bardzo niedawna nie bylo nic wiadomo. Dzis wiedza o tym jest wieksza i spada odsetek zazyc krokiego.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Ale gupoty gadacie. Krokodyl to dezomorfina ,pochodna morfiny ,silniejsza od niej. Sama w sobie jest tak szkodliwa dla organizmu jak każdy inny opiat ,czyli prawie zupełnie neutralna. Teorie spiskowe? KGB? A może pentagon? Przeciętny człowiek nie ma dostępu do do profesionalnego sprzętu laboratyjnego ani nie posiada odpowiednej wiedzy ani chęci aby zsyntezować produkt w sterylnych warunkach i go doczyścić. Każdy orze tak jak może ,więc aplikują w swoje organizmy poza DM mnóstwo innych rzeczy miedzy innymi związki fosforu które to powdują takie zmiany na skórze.
W rosji furore robił jeszcze tzw. efedron ,czyli metylokatynon powstały w wyniku utleniania pseudoefedryny nadmanganianem potasu ,reakcją dosyć prosta i szybka i łatwo się pozbyć nieporządanych produktów reakcji. Wydajność jest nawet duża jak na domowe laboratorium ,nawet do 40%. Też słyszałem o zejściach śmiertelnych. A na moje niech się ruski motłoch powykańcza ,świat na tym skorzysta.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Faktycznie, krokol to straszny narkotyk i oglądając niektóre filmiki jemu poświęcone, dostawałam ciarek...
Szkoda mi ludzi, którzy wzięli to nieświadomie, bo mimo że są narkomanami/biorą narkotyki, nie zasłużyli na taki los.
Zastanawia mnie tylko jedno - po co tak naprawdę zostało to zsyntetyzowane? Nie za bardzo przekonuje mnie argument o wyeliminowaniu narkomanów, oni i tak byli i będą zawsze.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zastanawia mnie tylko jedno - po co tak naprawdę zostało to zsyntetyzowane? Nie za bardzo przekonuje mnie argument o wyeliminowaniu narkomanów, oni i tak byli i będą zawsze.
Mi wydaje się, że krokodyl nabrał rozgłosu dzięki swojej mocy, nie widzę tu drugiego dna. Jak mówił Dekadentyzm, brudne mieszanki funkcjonują przy każdym, sprzedawanym narkotyku. Wiele zgonów po np. białym bierze się nie przez właściwą substancję, a dodatki. Mało to było sytuacji, gdzie ktoś dostawał heroinę z trutką na szczury? Po takiej mieszance można przekręcić się w przeciągu pół godziny.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Ale ja osobiście nie słyszałam o sytuacji, kiedy ktoś jednorazowo wciągnął heroinę i po tym kopnął w kalendarz (może się tak czasem zdarza, no ale to tylko jakieś ekstremalne przypadki).

Sama dezomorfina może nie jest jakoś szczególnie szkodliwa, tego nie wiem, chemikiem to ja nie jestem, ale nazwa "krokodyl" skądś się przecież wzięła :tongue: Zresztą ten narkotyk nie zawiera tylko dezomorfiny i tych całych zanieczyszczeń, co niby powodują gangrenę, ale również jod, benzynę i coś tam jeszcze; moim zdaniem nic dziwnego, że w efekcie pojawia się martwica tkanek w miejscu wstrzyknięcia.
 

leonardofree

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
33
Punkty reakcji
1
Ludzie ! Nie dajcie zarabiać mafii na narkotykach. Psujecie sobie tylko zdrowie i tracicie pieniądze.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Zresztą ten narkotyk nie zawiera tylko dezomorfiny i tych całych zanieczyszczeń, co niby powodują gangrenę, ale również jod, benzynę i coś tam jeszcze; moim zdaniem nic dziwnego, że w efekcie pojawia się martwica tkanek w miejscu wstrzyknięcia.
Benzyna jest używana tylko jako rozpuszczalnik ,jod nie jest szkodliwy
 

plackowski

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miałem okazję oglądać jeden filmik w sieci o tym paskudztwie, a raczej już skutkach, gdzie ludzie stawali się kalekami i mimo wszystko byli uzależnieni dalej...
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
"Benzyna jest używana tylko jako rozpuszczalnik ,jod nie jest szkodliwy"
Więc wstrzykiwanie sobie benzyny jest okej? .___. Matko święta...
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Bo ten krokodyl zawiera również benzynę.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Tak? A skąd wiesz co zawiera w sobie krokodyl ,(poza krokodylem rzecz jasna:) ) ?
Bo na wikipedii tak napisano? Pamietaj drogie dziecko wikipedia kłamię
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Akurat nie z wikipedii, stąd: http://tech.money.pl/krokodyl-narkotyk-ktory-sieje-postrach-odurza-i-urywa-nogi-0-1005571.html
Przy czym muszę dodać, że wikipedia miała swoje gafy, ale w dalszym ciągu to bardzo obszerne źródło informacji. Pomyłki zdarzają się wszędzie, nawet w podręcznikach od fizyki, co nie znaczy, że mamy całkiem się na nie zamknąć.

"Tak? A skąd wiesz co zawiera w sobie krokodyl ,(poza krokodylem rzecz jasna:) ) ?"

A skąd ty wiesz, co nie zawiera?

I jeszcze jedno, prosiłabym o nienazywanie mnie dzieckiem, jako że mam wtedy odczucie, iż wartość moich wypowiedzi jest umniejszana.
 
Do góry