Koszmarny Łupież

Maksi

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ooo... o próbkach nie wiedziałam:) Hehe... szampon już co prawda mam.. ale próbki i tak zamówię.. a co:>
 

mk_europe

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
174
Punkty reakcji
0
Miasto
-
Ja mogę polecić Ci świetny szampon - naprawdę działa. Jest to Loreal Elseve Intensive - zawiera dwusiarczek selenu. Dzięki niemu pozbyłam się łupieżu, a wcześniej żadne inne szampony mi nie pomagały.
 

katarzynka415

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Dolnyśląsk
Mi się wydaje, że każdemu co innego pomaga. Jednemu pewnie pomógł np. Nizoral (mi ani troche) a drugiemu Head&Shoulders (mi pomaga jak go stosuje, jak przestane to znów łupież :/ , ale teraz bede tylko jego stosowała)

PzdR :*
 

alexa123

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
W walce z łupieżem może pomóc alkohol kamforowy, a tu krótki przepis do skutecznej walki: www.handsomemen.pl/przepisy,lupiez,usuwanie_lupiezu.html
 

lukasz255

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hejka!
Nie Ty jeden masz problem z łupieżem.. Ja pozbyłem się tej dolegliwości dzięki temu artykułowi : www.handsomemen.pl/wlosy,choroby,lupiez06124.html
Ciekawe porady walki z nim ;] może Ci się przyda :)
 

jpctrp

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
polecam domowy sposób wypróbowany na sobie:

2-3 ząbki czosnku trzeba zmiażdżyć w prasce lub moździerzu
w zwykłym kieliszku od wódki zrobić napar z herbaty:
pół kieliszka czarnej sypanej herbaty zalać po brzeg wrzątkiem i poczekać
aż wystygnie.
potem do czosnku dodajemy ten napar i odciskamy dodatkowo liście.
odstawiamy na chwilę żeby czosnek puścił sok. można go dodatkowo jeszcze
porozcierać w tej herbacie.

czarna herbata działa przeciwłupieżowo i niweluje zapach czosnku, choć
całość i tak śmierdzi, ale po spłukaniu i umyciu włosów nic nie czuć.
czosnek jak wiadomo ma działąnie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

tak przygotowanym płynem smaruje się skórę głowy i tak zostawia na ok 1 h
aż do wyschnięcia.

uprzedzam że może piec za 1 razem - to znaczy że działa
 

jpctrp

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
oczywiście to sugestia dla zdesperowanych
ja z łupieżem borykam się już 10 lat
byłem u lekarzy i stosowalem rozne specyfiki apteczne i NIC

pomogła mi ta mikstura :]

z innych sprawdzonych metod mogę polecić smarowanie miodem
choć to nieco uciążliwe

nie polecam natomiast spirytusu. wysusza skóre i moze powodowac wypadanie włosow
co przy lupiezu jest niebezpieczne, bo jak wiadomo lupiez hamuje wzrost włosów
przez co cebulki umierają. to sie chyba nazywa łysienie łupieżowe - wystepuje gł.
u mężczyzn z łupieżem tłustym.
 

fast3rek

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Łupież to trudny przeciwnik.. Jeśli próbowałaś naprawdę wielu szamponów i nic, polecam udać się do dermatologa.. Możesz mieć jakąś chorobę skóry głowy, tego nie powinno się lekceważyć.. :)
 

Mini*Mi

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Cześć,
ja też mam problem z tym świństwem na głowie.Próbowałam różne szampony, nie bardzo mi to pomagało a najgorsze jest to że mój facet zaczal to zauwazać i sie podśmiewać ;((( Kumpela wspominała ze probowala jakis kapsulek na lupiez. Slyszeliście cos takiego? nie wiecie czy to jest na recepte? Mini*Mi
 
D

Dorka123

Guest
kup sobie szampon z apteki, lek a nie kosmetyk, więc powinien zadziałać... Pirolam, około 30 zł, stosuje się go jakiś miesiąc i można się pożegnać z łupieżem
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Potwierdzam, wiele osób mówi, że on naprawdę jest skuteczny, ale trzeba go też dobrze stosować.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Ja w walce z łupieżem nie używałam żadnych specjalnych szamponów. Po prostu okazało się, że za długo używałam jednego szamponu, co również powoduje łupież. Dlatego teraz staram się przynajmniej raz na dwa miesiące zmieniać szampon, dzięki czemu nie mam już tego uciążliwego problemu.
 
D

Dorka123

Guest
ja zwykle używam bardzo długo tego samego szamponu, po prostu jak jakiś się sprawdzi to go nie zmieniam, chyba, ze nigdzie nie mogę go znaleźć, to zmieniam na inny, podobny i jakoś problemów z łupieżem nie miałam z tego powodu...
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
kup sobie szampon z apteki, lek a nie kosmetyk, więc powinien zadziałać... Pirolam, około 30 zł, stosuje się go jakiś miesiąc i można się pożegnać z łupieżem

Dobrze, że tu zajrzałam - przypomniałaś mi nazwę środka, którego używała moja znajoma. Taki w białej tubce z witaminami A+E. Ten sam? Dobrze kojarzę? Szczerze mówiąc sama mam problem i kusi mnie ten Pirolam, bo na wielu środkach się zawiodłam. Mówisz, że problem naprawdę nie wrócił? Chciałabym w końcu coś skutecznego..
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Ja całymi latami walczyłam z łupieżem - a po Nizoralu i innych specjalnych produktach z apteki na łupież problem zamiast maleć to się powiększał.
W końcu spróbowałam head & shoulders i o dziwo łupież zniknął.
Kilka razy próbowałam zmienić szampon ale łupież wracał, dlatego do dziś myję włosy h&s, drogi szampon ale przynajmniej skuteczny.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Ja całymi latami walczyłam z łupieżem - a po Nizoralu i innych specjalnych produktach z apteki na łupież problem zamiast maleć to się powiększał.
W końcu spróbowałam head & shoulders i o dziwo łupież zniknął.
Kilka razy próbowałam zmienić szampon ale łupież wracał, dlatego do dziś myję włosy h&s, drogi szampon ale przynajmniej skuteczny.

Na mnie to niestety w ogóle nie podziałało :( Dlatego zastanawiam się poważnie nad tym Pirolamem. Wyczytałam, że ma taką substancję, dzięki której usuwa nie tylko sam łupież, ale przede wszystkim leczy jego przyczyny. @Dorka, a jak na Ciebie podziałał? Szukam opinii... Potem podzielę się swoją ^^
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Ja tak późno sięgnęłam po h&s tylko dlatego, że właśnie słyszałam dużo niepochlebnych opinii na temat tego szamponu, że on wywołuję większy łupież.
A tu miła niespodzianka.
Ale tak jak z wieloma rzeczami bywa - trzeba spróbować aby się przekonać czy coś na pomoże czy nie.
 
Do góry