Koniec mitu globalnego ocieplenia!

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Jeśli 3 kolejne zimy są ciepłe a 2 następne ciepłe to nie można tego nazwać globalnym ociepleniem ani ochłodzenie.

Kolego, my tu nie mówimy o kilku latach, lecz o setkach tysięcy lat, w ciągu których ocieplenia i ochłodzenia następowały cyklicznie. Problemem nie jest więc, czy globalne ocieplenie jest faktem (bo nim jest), lecz jaki wpływ na owe cykle ma działalność człowieka, czy są one zachowane, czy też uległy zmianie. By to zbadać nie wystarczy sprawdzić ilość CO2 w atmosferze czy zmierzyć średni wzrost temperatury, ale trzeba znać również takie dane jak choćby aktywność Słońca, ilość plam na nim,....

CO2 nie jest jedynym szkodliwym gazem ale jego wytwarzamy najwięcej i na nim można zarobić dlatego jest tak nagłośniony.

Baa... ośmielę się stwierdzić, że jest najłatwiejszym do pozbycia się gazem cieplarnianym. Cała ta akcja wokół niego to po prostu propaganda.

Lasy deszczowe nawet gdyby zajmowały pół świata nie zapobiegłyby zmianom klimatu ale bezsensowna wycinka na pewno pomaga w tym.

Lasy deszczowe (ogólnie rośliny), maja olbrzymi wpływ na klimat.
 

camelionn

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Ciągle pisałem że wpływ na zmiany klimatu ma wiele czynników więc nie musisz mi tego tłumaczyć. Co do roślin to każdy głupi rozumie, że gdyby ich nie było to klimat wyglądałby zupełnie inaczej jednak. A jakie są te łatwe sposoby do pozbycia się CO2, pomijając pracę roślin?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Oddychanie jest nieekologiczne?
Jeśli 100 osób w pomieszczeniu 4-metrowej wysokości i powierzchni 200 m kw. przebywa przez godzinę, stężenie dwutlenku węgla staje się 10-krotnie wyższe niż w atmosferze ziemskiej - piszą niemieccy publicyści “die Welt” Maxeiner i Miersch.

Emisje dwutlenku węgla, do którego dochodzi za sprawą człowieka traktowane jest przez ekologów jako podstawowe zagrożenie dla środowiska. Ekologowie żądają poświęcania większej uwagi problemowi zanieczyszczenia Ziemi wywołującego efekt cieplarniany i chcą by pod wpływem tego nastąpiło przewartościowanie w życiu każdego szarego obywatela.

Jednocześnie publicyści zauważają, że sami ekolodzy oceniają udział człowieka w ziemskich emisjach CO2 na około 3 proc. Za resztę odpowiada sama natura - oceany, wulkany, procesy wegetacji. Jeśli propaganda ekologiczna będzie rozwijać się w stałym tempie, już niedługo może zostać zadekretowany obowiązek noszenia ekologicznych masek oddechowych zmniejszających emisję CO2.
http://nczas.com/wiadomosci/europa/oddycha...nieekologiczne/

Najlepiej niech wszyscy 'ekoterroryści' wstrzymają oddech na dłużej, pomogą Planecie Ziemi <_<
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Deficyt budżetowy nie zawsze jest zły. Prawie każdy kraj go ma i do pewnego poziomu nie zagraża bezpieczeństwu kraju. Służy np. zwiększaniu konsumpcji czy zmniejszeniu bezrobocia.
czym jest deficyt budzetowy? to zadluzenie na koszt lat przyszlych i przyszlych pokolen, to dominacja teorii popytowej = sofizmatu ukutego na blednym odczytaniu tez saya = ergo na klamstwie, zapytam inaczej, jesli co roku bedziesz sam jako ty, zadluzal sie coraz mocniej, to bedzie to rozsadne czy glupie?, bezrobocia to nie zmniejsza.... jak kazda forma etatyzmu - chyba ze myslisz o tworzeniu kolejnych stolkow w administracji..
to ze wszytkie muchy ciagna do go...na a jest ich duzo - nie oznacza ze maja racje

kiedys dyskusje o globalnym ociepleniu byly tutaj dosyc ozywione i temat byl
na glownie moje i adama argumenty w zasadzie kontrargumentacji nie bylo poza malo udolnymi 1 usera - ktory cos ostatnio zadko sie pokazuje..
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Biada nam jeśli ktoś weźmie sobie na poważne niesamowite pomysły co niektórych wojowników ze zmianami klimatycznymi (a pomyśleć, że kiedyś ludzie zrywali boki na myśl o walce z wiatrakami...) typu - zanieczyszczenie górnych warstw atmosfery jakimiś gazami mającymi zmniejszyć ilość promieniowania dochodzącymi do ziemi (doradca Obamy z tym wyskoczył?)...
Stare postrzelone pomysły typu - nabijanie ogromnych pojemników CO2 i zakopywanie ich w ziemie, w oceanach, czy wystrzeliwanie w kosmos nie były przynajmniej mocno szkodliwe...

Brave napisał:
czym jest deficyt budzetowy? to zadluzenie na koszt lat przyszlych i przyszlych pokolen, to dominacja teorii popytowej = sofizmatu ukutego na blednym odczytaniu tez saya = ergo na klamstwie, zapytam inaczej, jesli co roku bedziesz sam jako ty, zadluzal sie coraz mocniej, to bedzie to rozsadne czy glupie?,
No cóż, jak to mawiał pewien guru - "W dłuższej perspektywie i tak będziemy martwi"
A nikt nie kombinuje jeszcze z nowymi rewolucyjnymi sposobami wyliczania deficytu budżetowego (oczywiście w celu jego "zwalczania")? W przypadku inflacji szło im całkiem nieźle...
 

TED69

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
204
Punkty reakcji
0
Hehehehehe
Ciekawe czy jak napiszę temat "Jutro koniec świata" i wkleję tekst z jakieś gazetki gdzie redaktorką jest jakaś babcia po profesurze co dostała fioła to też wszyscy uwierzą.... hmmmmm
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wystarcy zajrzec na gazeta czy dziannik tam art o globalnym ocipieniu bylo mnostwo - sapali, sapali i nei wyszlo...
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Zupełnie nie rozumiem z czego się cieszycie?
Może przez to żeście jeszcze młodzi.
JA CHCĘ OCIEPLENIA
Zimy nie cierpię a wy odbieracie mi ostatnią nadzieję.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Jakby to powiedzec pod katem Energetykii Polskiej.

Bylem na wykladzie ministerialnym na temat wegla i byla poruszana miedzy innymi kwestia tych slawnych emisji CO2...

no i coz jak poznie w "kuluarach" slyszalem rozmowe to pewien profesor trafnie to podsumowal:

"k*** mac wplyw czlowieka na CO2 to jakies 1% a wytwarzenie energii w Polsce zdrozeje o 4x" :D

Wplyw CO2 na zmiane klimaty to bardzej poglad filozoficzno - polityczny niz naukowy. Naukowcy raczej spieraja sie na ten temat nie dajac jednoznaczniej odpowiedzi i dowodow..

malo tego, juz predzej para wodna ma wiekszy wplyw na to wszytsko a elektronie emituja jej w cholere... o tym UE juz nic nie mowi :)

a UE wymyslila sobie polityke redukcjii emisjo CO2... o co w tym chodzi, wiadomo pieniadze... cudownie to nakreca koniukture, elektorwnie beda musialy inwestowac w drogie i raczej wciaz pilotazowe instlacje zatrzymywania CO2.. Polska ma dosc przerypane.. 90 pare procent energii pochodzi ze spalania wegla :)

Wciaz niejasna jest dla mnie polityka naszego rzadu (i poprzednich) .. z tego co kojarze okres przejsciowy mamy do 2015 roku czyli dosc predko nadejdzie.. a o jakis powaznych projektach nie slyszalem nic... jadrowek jescze nie zdazymy zbudowac napewno (o ile wogole to nie jest tylko gadanie) wiec nie wiem chyba obudzimy sie z reka w nocniku ...

Obywatele sobie poradza jak prad zdrozeje wcholere... zawsze mozna siedzec przy swieczce .. ale przemysl ??? padnie wszytsko w p.....u

Francja sie ciszy.. kto wie czy nie oni lobbowali najabrdzej tej ideii.. wszakze od nich mamy ponoc kupowac technologie jadrowe
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Francja sie ciszy.. kto wie czy nie oni lobbowali najabrdzej tej ideii.. wszakze od nich mamy ponoc kupowac technologie jadrowe

Przy okazji mogą sprzedawać również energię bo my zamkniemy swoje nierentowne elektrownie.
Walki z nieistniejącym ociepleniem za nasze pieniądze też chcesz :D ?
Chcę ciepła obojętnie jakim kosztem.
Choćby wtórnej kolonizacji.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Chcę ciepła obojętnie jakim kosztem.

To kup sobie grzejnik 2000W ;)

tez nie lubie zimy ale naturalny cykl przyrody w naszej strefie klimatycznej wymaga aby bylo i lato i zima i tak dalej :)

Ingerowanie czlowieka w te sprawy nie jest pozadane ale co zrobic... w kazdym razie emisja CO2 ponoc wplywa na to prawie wogole...

Przy okazji mogą sprzedawać również energię bo my zamkniemy swoje nierentowne elektrownie

Racja, we Francjo w dolinach nocnych jadrowe tak skosily konkurencje cenami ze az milo... uroki atomu :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz troll
w okolicach komisji europejskiej nic nie dzieje sie ze tak powiem przypadkowo
tak jak za likwidacje zarowek zarowych zaplacil philips
tak za to zapewne zaplacily banki + byc moze byla sciepa po firmach energetyki jadrowej we francji
w koncu za jakies glupie 10 czy 20 mln euro mozna sobie kupic bezwysilkowe miliardy zyskow co zwlaszcza w dobie kryzysu jest jeszcze bardziej kuszace
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ktos musi za tym stac.. przeciez nie kieruja sie dobrem ludzkosci i kwestiami naukowymi ktora na dobra sprawe nie istnieja...
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Władze wolą jak w to wierzymy, kto wie czy zaraz nie zaczną nam rosnąć, jako te grzyby deszczową porą, nowe podatki, nowe ograniczenia emisji czegośtam, tudzież coś zupełnie prześmiewczego, np. ruchy ekologi.... Nie chciałem nikogo urazić.

A wracając do współczesności: Jak dobrze by było, gdyby ktoś dowiódł, że Ziemia sobie poradzi i wszystkie te bzdury tak po prostu odeszły w niepamięć... Może lepiej nie w niepamięć - trzeba się uczyć, jak rządzący osiągają odwrotność tego, co deklarują...

Pozostaje śledzić rozwój wydarzeń, może nawet działać?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
politycy i media musza miec czyms straszyc aby pokazac swoja ciezka prace na rzecz spoleczenstwa
a ze przy okazji tej "ciezkiej pracy" ciezkie lody sie kreci, nie dziwne...
 

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
A propos skandalu ogólnoświatowego. Polecam dobry serial: Jericho. Opowiada on o ataku bombami atomowymi na 23 miasta USA (oczywiscie film sf). Miasta zostały zaatakowane po to aby firma która przetrwała zarobiła na odbudowie Ameryki, a obarczano o to Koreę i Iran. Tak samo jest tu. Ktoś chce zarobić na tym i robi nagonkę.
 

radioglob

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
polska
na chwilę obecną gołym okiem zauważamy zmiany w srodowisku, na pewno człowiek ma na nie ogromnie negatywny wpływ, być może eko jest za drogo i dlatego próbuje sie uciszyć problem ocieplenia :mruga:
 
Do góry