Kobieta biznesu :D

eschscholtzia

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
miasto grzechu i biznesu <3
Dzien dobry wieczór :D
A więc jak w temacie !

Jak według Was (męzczyzn i kobiet) powinna wyglądać kobieta biznesu
albo jak ją sobie wyobrazacie?

Jak powinna sie zachowywać?

Kim jest dla was tak owa kobieta?

Mi kobieta biznesu kojarzy sie z osobą niezależną, która potrafi osiągnąć większosc celów sama bez
sponsora czy pomocy, z zimną krwią, potrafiąca postawić zawsze na swoim, z silnym charakterem,
chodząca na 12 centymetrowych szpilkach, zadbana, w nienagannym stroju,
fryzurze oraz makijarzu ,z torbą wypełnioną po brzegi.


Poniżej znajduje się 12 pytań dotyczących wizerunku służbowego. Zadaj sobie te pytania i zastanów się, co warto udoskonalić we własnym image.

*1. Czy wygląd bielizny, którą nosisz ma znaczenie?
*2. Czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej miałaś na sobie super elegancki, ekstrawagancki, szałowy ciuch?
*3. Czy regularnie depilujesz brwi?
*4. Dostałaś od matki bluzkę, która ci się nie podoba. Zakładasz ją do pracy żeby zrobić mamie przyjemność?
*5. Czy w dniu, w którym czeka Cię ważne spotkanie ubierasz się inaczej niż zwykle?
*6. Popatrz na swoje ręce i paznokcie. Czy są tak zadbane, że każdemu podałabyś rękę bez skrępowania?
*7. Czy zawsze dbasz o zachowanie idealnej higieny w pracy?
*8. Czy przez ostatnie kilka lat miałaś zawsze taką samą fryzurę?
*9. Czy używasz długopisów jednorazowych?
*10. Czy chętnie łączysz ze sobą części garderoby- marynarki ze spódnicami etc?
*11. Czy zakładasz do pracy buty na wysokim obcasie (szpilki)?
*12. Czy nosisz do pracy czarne, niekryjące rajstopy?



Odpowiedzi:
Tak: 1, 3, 6, 7, 10
Nie: 2, 4, 8, 9, 11, 12
Tak i nie: 5
 

sugamama

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
from your dream
OOO dobry temat:)
Tak wiec. Moi znajomi nazywają mnie kobietą biznesu:p Wprawdzie daleko mi do tego ale widocznie coś w tym jest.

Ale najpierw odpowiem :
Tak: 1, 3, 5, 6, 7, 9, 10, 11,
Nie: 4, 2, 8, 12

Nazywaja mnie tak dlatego ze jestem wiecznie zabiegana, spotkania, często w zakiecie, czesto torba z laptopem w ręce...

Kobieta biznesu powinna byc jeszcze twórcza, kreatywna, niebojąca sie ryzyka i taka dla której nie ma rzeczy niemozliwych:)
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
A co ma wysokość obcasa do sukcesu? Nie mam nic do kobiet, które osiągnęły sukces, pod warunkiem, że nie uważają się za niewiadomo kogo. Tak naprawdę, nie to na co nas stać decyduje o tym czy osiągneliśmy sukces, tylko jak się z tym czujemy. Można zarabiać po 10 tyś/m-ce, ale jeśli praca jaką się wykonuje pochłania tak dużo czasu i energii, że nie pozostaje już czasu na życie osobiste, to ja dziękuję za taki sukces.
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
ja sobie pozwole odpowiedziec na pytania później.

Dla mnie kobieta biznesu, jezeli chodzi o wygląd to kobieta zadbana, w garsonkach, z teczką. Jezeli choidzi o charakter, przedewszystkim twarda psychiocznie, z zasadami babka :), samodzielna, patrząca prosto w oczy nie okazując uczuc.(tak jakos mi sie skojażyło xD).


ehh..w moim mało takich kobitek..:| więcej facetów.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Mnie kobieta biznsu kojarzy się z babeczką, która jest przedsiębiorcza i wie, jak, gdzie i kiedy można dużo i szybko zarobić. Wygląd nie ma dla mnie znaczenia. Nie przepadam za stereotypami... Te kobiety, ktore opisujecie są zbyt samcze, aby można je nazwać kobietami :p
 

eschscholtzia

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
113
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
miasto grzechu i biznesu <3
"Te kobiety, ktore opisujecie są zbyt samcze, aby można je nazwać kobietami :p "

Czyli moze są obojniakami?

Przykro mi ze sądzisz ze jesli kobieta jest samodzielna , potrafi
postawic na swoim i uzyskać cos sama to juz jest zbyt samcza. ;/
 

Thot

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
107
Punkty reakcji
0
A powiedzcie mi, jak kobieta biznesu kreuje swój wizerunek? jak robi to w firmie, w sieci i przy codziennych kontaktach z ludźmi?
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nawet kobieta siedząca w domu z dwojka dzieci i karmiaca w parku piersia moze byc kobieta biznesu. to chyba kwestia pewnych cech charakteru, wychowania i oczywiscie wyksztalcenia. To pogląd na swiat. Sama czuje sie Matka Polka i planuje 3 dzieci ale nie wyobrazam sobei sczezcia rodzinnego bez spelniania sie na scenie zawodowej ::)
a jak to sie robi? poki co studjuje i pracuje, starm sie byc aktywna w swoich kregach zawodowych, sledze aktualnosci w sieci, udzialam sie na kilku forach tematycznych, rejestruje w portalach spolecznosciowych dla profesjonalistow.
 

Thot

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
107
Punkty reakcji
0
czy w takim razie Twój wizerunek - czy to zewnętrzny, fizyczny czy też sieciowy, wirtualny - układając teraz, kiedy jeszcze jesteś młoda (tak zgaduję ;) ) układasz z myślą o przyszłej karierze?
 

angelina2

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
ja mam takie same zdanie o kobiecie biznesu jak autorka tego wątku, dodatkowo musze przyznać, że podoba mi sie taki styl życia i prawdopodobnie sama bede chciała tak sobie zycie poukładać, szczerze może sie wydac dziwne to, że nie zalezy mi na siedzeniu w domku i wychowywaniu dzieci, wolałabym poświecic sie pracy
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
kobieta biznesu, to kobieta elegancka, szykowna i stanowcza. potrafiąca przekzywac swoje zdanie, nie bojąca się porażki oraz ryzyka. przede wszystkim jest inteligentna. :) [tak wg. mnie] a test wyszedł mi tak.
tak: 1,2,3,5,6,7,9,10,11
nie: 4,8,12
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o wyglad, to tak: chłodna cera, idealny make-up, bladoczerwone usta, włosy związane bądź krótkie (oczywiście bez przesady, nie chłopczyca), zadbane dłonie, manicure, jeśli okulary to prostokątne oprawki, elegancki kostium (niekoniecznie spódnica + żakiet), obcasy, przyjemne perfumy.
Charakter: manipulantka.
 

Meduza

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Kobieta w biznesie czy poza nim, ma byc sobą, czuc sie dobrze w swej skórze.
Manipulacja nigdy nie jest dalekosiezna, raczej ten kto umie negocjować, widzi potrzeby nie tylko ze swej strony wiecej osiagnie.

Kobiety w biznesie, by czuły sie traktowane serio przez mężczyzn w swiecie biznesu, często starają sie wzorować na męzczyznach...
Ale miernikiem sukcesu nie jest sam wizerunek osoby, jak jej konsekwentność w osiąganiu celu i doskonalenie swych umiejetności, gdyż nowoczesność jest na topie.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Nie znoszę kobiet biznesu. Zazwyczaj są nudne i mało kobiece - jeśli mówimy o biznesie takim biurowym.
 

@małpka

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Kobieta sukcesu też kojarzy mi się z odpowiednim ubiorem - klasyczne garsonki i delikatnym akcentem "nowoczesności", wysokimi obcasami, dyskretnym makijażem.

Mi tez imponuje życie, jakie prowadzi kobieta sukcesu i wcale nie oznacza to, że nie może ona mieć rodziny, męża, dzieci.

Tak: 1, 3, 5, 7, 8, 9, 11
Nie: 2, 4, 6, 10, 12
 

Street_man

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Kraków
pocharatek - coś Ci jednak nie wyszło


A kobieta biznesu powinna dopasowywać ubiór do a) własnych preferencji b) do wykonywanego zawodu/stanowiska
Przede wszystkim jednak priorytetem jest charyzma, upór - zdolności interpersonalne, wiedza, umiejętności itd.

Kobieta o wysokim poczuciu własnej wartości, energiczna, wie co chce, często bardzo atrakcyjna - wie jak zadbać o siebie, wie jak odbierają to inni.
 

Benjamin Linus

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Poland
Kobieta biznesu... Hmm.... To może krótki opis: inteligentna, silna psychicznie, nieulegająca manipulacjom, zamężna i nie dająca się poderwać.
 
Do góry