Klasyki cRPG

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A co powiecie o Beyond Divinity ? Jedna teraz ze starszych gier, a mozna ja jeszcze nabyc podobno za 10 zl w jakims tam tanim wydaniu. Bardzo mi sie podobalo to, ze gierke sie przechodzilo pod wzgledem fabuly i to ona przewazala a nie sieczka jak w diablo
Zainstalowałem niedawno, właśnie przechodzę. Gierka na prawdę fajna jest. Ma niezły klimat, a to cenię ;)
 

cletus

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Seria Might & Magic, The Elder Scrolls - to moje ulubione erpegi. Z dawnych gier miło wspominam Dungeon Master 1 i 2 ( szczególnie 2 ) oraz Betrayal at Krondor, Elwira albo Lands of Lore ( ale tylko 1 czesc).
Inny temat to gry mmorpg, na tym polu od 5 lat grywam w Lineage2 i jeszcze mi sie nie znudziło.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Inny temat to gry mmorpg, na tym polu od 5 lat grywam w Lineage2 i jeszcze mi sie nie znudziło.
Mi też L2 zabrało kilka lat z życiorysu, zacząłem jeszcze na początku liceum. Gra w sobie coś po prostu miała, co kazało do niej wracać. Ale wszystko do czasu, jak dorwałem się do WoW, to już Lineage nie ruszam.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Mi też L2 zabrało kilka lat z życiorysu, zacząłem jeszcze na początku liceum. Gra w sobie coś po prostu miała, co kazało do niej wracać. Ale wszystko do czasu, jak dorwałem się do WoW, to już Lineage nie ruszam.
gdy gralem w mmo grałem w obie gry... i wybrałem jednak L2 :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zależy ile w co grałeś, sieciowe RPG trzeba pomęczyć dłuższy czas, żeby odpowiednio docenić. L2 ma wielki świat, dobre pvp i lepszą grafikę. Jednak w Warcraft przygniata wręcz o wiele większymi możliwościami. Więcej lokacji, skill'i, od zatrzęsienia itemów i jeszcze questy. W L2 są zrobione na odwal, nigdy nie lubiłem samego etapu zmieniania klasy, bo zaczynało się:przynieś, posprzątaj, pozamiataj. W WoW'ie questy to podstawa, a twórcy nie ograniczają się do zabicia mobów i zabierania z nich dropa.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
WoW ma dla mnie dwie wady.
1. WoW reprezentuje pewien rodzaj fantastyki, jako że ja fantastyke oznaczam kolorami więc tu w dyskusję nie mamy się po co wdawać. cukierkowość psuje klimat jaki powinna mieć zielona fantastyka.
2 wykorzystanie stworzeń istniejących w naszym świecie. a dokładnie nie umiejętne wykorzystanie, czyli papuga silniejsza od wilka :)
w L2 grałem od c2, kiedy to nie było nooblesów, hero, subklas, donatorzy byli rzadkością, a i można było liczyć na GMów, dobra zabawa gwarantowana. za do warrior przez parę minut lał innego wojownika i maga i to równo, a nie teraz pare sekund i po walce. i ten brak szans w pvp dla niektórych klas. mmo zeszło na psy, rising force jeszcze raz zobacze, ciekawe jak wyjdzie :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
1. Tu się zgodzę, może denerwować. Ale w L2 też czasem z tym słodzeniem przesadzają, do tego załącza się mangowy klimat(kobiety krasnoludów wyglądają jak przedszkolaki :| ).

Ja grałem od c1 do 5 bodajże. A najlepiej odnalazłem się w Chronicle 4. Szczególnie, że rozwinęli raidy. Mając dobrą drużynę i sprzęt w parę godzin można było sporo nakosić expa jak i dropów.
Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy klasy nie były wyważone. Szczególnie zbyt silni nukerzy(żeby mieć coś do gadania sam takowych brałem, ale równowaga powinna być).
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
1. Tu się zgodzę, może denerwować. Ale w L2 też czasem z tym słodzeniem przesadzają, do tego załącza się mangowy klimat(kobiety krasnoludów wyglądają jak przedszkolaki :| ).

Ja grałem od c1 do 5 bodajże. A najlepiej odnalazłem się w Chronicle 4. Szczególnie, że rozwinęli raidy. Mając dobrą drużynę i sprzęt w parę godzin można było sporo nakosić expa jak i dropów.
Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy klasy nie były wyważone. Szczególnie zbyt silni nukerzy(żeby mieć coś do gadania sam takowych brałem, ale równowaga powinna być).
w c2 dla mnie były wyważone, i zagrałbym jakbym mógł w c2, ale nigdzie już nie ma, tęsknie za tym, mam tyle pięknych wspomnień, grałem i ja na c5 na pewno, ale jak potem było to już nie mam pojęcia, zrezygnowałem z powodu znajomych, gdy gram w mmo w które grają znajomi uzależniam się. właściwie to wystarczy do tego klan, jak jestem w klanie szlag mnie trafia jeśli jest w nim ktokolwiek silniejszy ode mnie i expie... teraz spokojnie gram na singlu w gry z emu albo jakieś tam strategie czy rpg jak morrowind :)

ta te przedszkolanki mnie zdziwiły, ale zauważ że nawet orcze kobiety tam są ładne, po prostu w każdym japońcu siedzi zboczeniec (nie mówie że we mnie nie :) ) ale cukierkowatość w l2 jest tak opakowana że nie razi jak w WoWie, dzięki odcieciu się od realnego świata (taktyka którą poznałem w Dragon Ball, stwórz całkiem inny świat, w nim wszystko jest dozwolone, bo nie będa w nim panować żadne nasze zasady :) )
 

dares91

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą pięniądze
Saga Gothic , Diablo , Sacred i Fallout pomijając część trzecią.
Obecnie gram w Sacred plus i jestem bardzo zadowolony, przypomina miejscami Diablo.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
A ja się zastanawiam kto jeszcze pamięta takie tytuły jak Dungeon Master, Eye of Beholder,albo Black Crypt?
 

rainer

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Diablo to gra nieśmiertelna, prawdziwy klasyk ;) ...poza tym Gothic 1 , 2 i Noc Kruka,..Wiedźmin..tyle ode mnie ;)
 

GummiBear

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
318
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Leszno&Poznań
Polecam:
Baldur's Gate I i II
The Elder Scrolls: Morrowind i Oblivion
Diablo I
Gothic I i II
RPG "żondzi" :D
 

ironman

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2007
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
lubuskie
Morrowind i dwa pierwsze Fallout'y. Po jakichś trzech latach znów gram w dwójkę :D
 

sunrise_girl

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
1
Ja ostatnio powracam do Sagi Gothica:) Skompletowałam ją niedawno spowrotem i zamierzam, jak tylko troszkę czasu będzie - więc w sumie niewiadomo kiedy;) troszkę "pociupać" :)) zatęskniłam za tymi czasami - Komputer, Gothic, ciemno wokół i JA:) brrrr .... klimatycznie:D
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Jednak nikt nie wspomniał o extra klasyce - FABLE!!!
Przecież ta gra jest tak dobra(chociaż krótka), że każdy powinien raz ją przejść. Jest tak banalna, że nie potrzeba do niej kodów, a wciąga jak nie wiem co! ^^ Świetna jest! Na razie w nią nie gram ale mam kupioną, lezy spokojnie w szafce i czeka aż kiedyś znowu zapragnę w nią zagrać. Pozdro wszyscy fani tej gry!

Dobra, teraz coś o L2.
Zacząłem grać w l2 jak było c4. Ehh, EPI był najlepszym serwerem podczas C4. Tyle ludzi grało, wszyscy koledzy, koleżanki. W końcu Dragowi nie chciało się robić. Były obiecywanki, że powróci do c1(pograłbym sobie ^^), że serwer będzie lepszy. A upadł. Grałem na tylu serwerach, że palcami nie da się wyliczyć. Teraz aktualnie pogrywam w Metina. Śmieszna gierka, tylko dlaczego jest tam tak dużo dzieci neo? No aż żal tyłek ściska :/
Ale patrzcie jak przyjęło się jedna literka oznaczająca kase - K!
K, niezależnie ile masz. Czy to pół k, milion czyli kk i miliard czyli kkk. K istniało chyba od początku mmorpegów i chyba dalej będzie to używane. Chyba nikt nie będzie pisał "1000 gold plz!" Tylko "1k, plz!". Nie ważne czy to Adena, czy to Yang a nawet gold. Ważne, że jest "k" które pomaga graczom i "k" stało się klasyką ^^
 
Do góry