Klasyki cRPG

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Moi faworyci - Gothic, Diablo, Baldur's Gate.
Gothic to nie jest do końca taki pełnokrwisty RPG, ale reprezentuje sobą coś nowego i potrafi mocno wciągnąć.
A grał ktoś może na Game Boy Advance w Golden Sun? Jak dla mnie przebija wiele tytułów z kompa.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Golden Sun? Kolega grał w to na emulatorze :D Zachwalał tą pozycje.

Diablo to też nie do końca RPG, jeśli się mamy czepiać szczegółów.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Oo.. z tym się zgodzę na całej linii - Golden Sun to jedna z lepszych gier w jakie grałem! Choć mieści się na cartrige'u i "waży" niewiele ponad 3MB to pod względem rozbudowania bije niejedną grę na kompa :eek:k:.

Szkoda tylko, że pod pewnymi względami jest "typową" RPG na konsole - podobnie jak Finale jest w 100%, maksymalnie liniowa i nie mamy na przebieg fabuły żadnego wpływu. O ile za pierwszym razem tego tak się nie czuje, to za kolejnymi już tak.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A Pokemon? :D Co o tym sądzicie? :D
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Wbrew pozorom, jakby nie patrzeć, to również RPG. Są poziomy doświadczenia, rosną statystyki, jest banalna fabuła. Kłopot tylko z odgrywaniem postaci lekki :). Jeśli przymknie się oko na grafikę, mangę (jeśli ktoś nie lubi) i cały ten "pokemonowy" szum - odkryje się, że to całkiem fajne gierki są.
Mówię oczywiście o "pierwotnej" trójce pokemon - red, blue i yellow.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A mi tam wszystkie części leżą-choć dalej to już tylko kopie pomysłów są. Kiedyś w to grałem, gdy jeszcze nie miałem dużego doświadczenia w grach RPG. W sumie całkiem ciekawe, oryginalny pomysł, ah i ta realistyczna grafika ^_^.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
O tak! "Charizard! Leć!" :D

Ogólnie takich małych, acz przyjemnych rpgów na konsolki typu GB czy GBA jest więcej. Pierwsze części Breath of Fire, Lufia czy Fire Emblem albo konwersje pierwszych Final Fantasy.
 

Bards

Lubie Kokosy :)
Dołączył
8 Styczeń 2006
Posty
276
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Tam gdzie rosną kokosy :O
Każdy prawie tu pisze o grach komputerowych np: Morrowind, Gothic, Baldurs Gate. To wszystko klasyka. Tak dla sprostowania to są gry cRPG :) Ale jeśli już mówimy o cRPG to glosował bym na serię Gothic. Posiadam G1, G2, G2:NK, G3. A jeśli mówimy o RPG to głosował bym na D&D oraz bardzo rozbudowany Warhammer.
P.S: Uśmiałem się czytając że Diablo to RPG :)
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Ależ my wiem że to są cRPG :)
A temat o ulubionym systemie RPG jest wyżej :p
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
P.S: Uśmiałem się czytając że Diablo to RPG
Takich podgatunków można trochę powymieniać. Szczególnie w tych czasach w których producenci zrobią wszystko żeby gra miała jakiekolwiek szanse żyć na rynku.

Ależ my wiem że to są cRPG

Tak, ale czy Computer RPG czy samo RPG, są to nadal RPG'i.


Każdy prawie tu pisze o grach komputerowych np: Morrowind, Gothic, Baldurs Gate. To wszystko klasyka.

Zależy o klasykach sprzed ilu lat mówimy. Bo do szczególnie starych gier TeS'a III bym nie zaliczył.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Prawdę mówiąc to z technicznego punktu widzenia każda gra wydana przed rokiem góra jest już klasyką :). Za kilka miesięcy, gdy standard DX10 wejdzie już na stałe pod strzechy, gry takie jak Morrowind będą odrzucał grafiką na kilometr...

...to się nazywa postęp.

Co nie zmienia faktu, że na swoim dysku ciągle mam UFO: Enefmy Unknown ^^.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
DX10 to po prostu nowy Direct X dostępny tylko na Windowsa Vistę dzięki niemu wejdzie w użycie nowa wersja Shadera oraz nowe możliwości graficzne. ;)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Prawdę mówiąc to z technicznego punktu widzenia każda gra wydana przed rokiem góra jest już klasyką

Hmm, tutaj się nie zgodzę. Coś czuję że o to Ci chodziło ale ja to inaczej odebrałem.

Dla mnie gra wychodząca przed rokiem, może być starocią ale nie klasykiem. Na klasyka potrzeba na pewno coś więcej aniżeli sam wiek danej gry. Klasyk musi mieć to coś co mówi "siedź jeszcze i graj".

Pewnie o to Ci chodziło, ale jakoś inaczej ubrałem to w słowa ;).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ah Direct X, nie skojarzyłem :D Myślałem, że to raczej jakiś nowy system RPG :D.

Swoją drogą takie czasy, wszystko idzie do przodu, gry również, zapewne dożyjemy tego, że będziemy siadali w fotelu, podłączali się do komputera i z mieczem w dłoni biegali po lochu, jakoby w rzeczywistości.
 

Guminio

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2005
Posty
232
Punkty reakcji
0
Ale wpierw masa ludzi się od tego uzależni/nie obudzi i pan Giertych albo ktoś inny równie (pół)inteligentny zablokuje przepływ takiego ustrojstwa przez granice.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Giertycha też się do lochów wpuści, ale zaraz po wejściu wyciągnie się kabel.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Giertycha? Hmm.. Łupieżcy Umyslów nie mieliby z niego pożytku :) więc najlepiej pasowałby w jakiejś wiosce orków. Wyglądem, elokwencją i inteligencją :D.

Karh - tak, pomyliłem słowa "klasyka" ze "staroć technologicznie nie na czasie :D".
 
Do góry