Kazania ks. P. Natanka

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
formalna msza się odbyła (podobnie jak w przypadku Geremka) - o to mi chodziło (nie byłem precyzyjny)
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Chciałem przypomnieć kazania są nadawane cały czas. Link żeby posłuchać kazań: http://www.gloria.tv/?media=396334
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Nie jestem osoba, ktora kpi z przekonan innych, ale musze szczeze przyznac ze zwolennicy ksiedza Natanka mnie delikatnie mowiac wkurzaja, u nas w kosciele jest ich duza grupa i za kazdym razem kiedy przychodza na msze, zaczepiaja ludzi pod kosciolem i wreczaja im jakies teksty, ktorych nikt nie chce czytac..niech kazdy sobie wierzy w co chce ale bez przesady..
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
To są tzw.rycerze Natanka,którzy chodzą w czerwonych płaszczach.Nie widziałem ich nigdy na żywo.Wiem natomiast,że muszą przystępować do komuni na klęcząco.Teraz przeważnie komunia jest przyjmowana na stojąco,Były przypadki,że ksiądz omijał takie osoby i dochodziło do niepotrzebnych scysjii.Zdarzyło się nawet,że rycerz Natanka dostał przez to zawału i zmarł.
Kiedyś podczas wakacji byłem w kościele w innej miejscowości i tam przyjmowali komunię na klęcząco,wiec dostosowałem się do wszystkich.Tak samo powinni czynić Natankowcy.
A to chodzenie w czerwonych płaszczach jest dla mnie nie do przyjęcia.Owszem,zakładam albę,kiedy służę do mszy,ale po ulicy w niej nie chodzę.:)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Jak dla mnie Jego kazania są prawidłowe. Bo to co się teraz w kościołach i na świecie dzieje jest chore.
Komunia na stojąco? komuś ręce z d*py wyrosły? Niby jakim prawem zdrowy człowiek w wieku od 8 do 50 lat ma stać? skoro zawsze się klęczało...
Ja rozumiem jak są starsi ludzie i mają problemy z wstawaniem itp.
Poza tym msze kiedyś trwały 3 godziny ? a teraz 45 min i do widzenia :)
Jest tyle zła na świecie : aborcje , zamachy, morderstwa itp. itd. ,że według mnie to wszystko zmierza już ku końcowi ,bo jak tak dalej pójdzie to wymordujemy się sami. I to w imię czego? pustych pieniędzy i ślepej władzy nad światem , którą może mieć tylko i wyłącznie sam Bóg.

Alan
Powiedz dlaczego ksiądz nie dał im komunii? przecież "to nie szata zdobi człowieka".
Poza tym ,czy gdyby nie było choć ziarnka prawdy ,w tym co mówi Ksiądz Natanek to media i kościół by się tak tym zainteresowały? wątpię.

Założę się ,że połowa z tych ludzi ,którzy się tutaj wypowiadają nawet nie wysłuchała ani jednej części normalnego kazania ,tylko te poprzerabiane . Śmieją się i krytykują człowieka , którego nawet nie znają.
"Szanuj bliźniego ,jak siebie samego".
Brawo katolicy!
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie Jego kazania są prawidłowe. Bo to co się teraz w kościołach i na świecie dzieje jest chore.
Komunia na stojąco? komuś ręce z d*py wyrosły? Niby jakim prawem zdrowy człowiek w wieku od 8 do 50 lat ma stać? skoro zawsze się klęczało...
Ja rozumiem jak są starsi ludzie i mają problemy z wstawaniem itp.
Poza tym msze kiedyś trwały 3 godziny ? a teraz 45 min i do widzenia :)
moim zdaniem o takie rzeczy organizacyjne nie powinnismy sie spierac.
nie przypominam sobie fragmentow z Biblii, ktore mowilyby o tym jak dlugo ma trwac nabozenstwo i ile razy w czasie nabozenstwa powinniemy klekac lub wstawac. jest natomiast wyraznie zaznaczone jacy ludzie moga przystapic do tego sakramentu i to jest najwazniejsze.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Tak ,jednak sakrament komunii świętej jest najważniejszą częścią mszy i nie mów mi ,że powinniśmy wtedy stać. Może za niedługo będziemy siedzieć.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Przez ponad pół roku słuchałem jego kazań,więc coś wiem o tym księdzu.Nie powiem,że nie zgadzam się ze wszystkim co głosi,ale niektóre jego słowa są nie do przyjęcia.
O zmarłym arcybiskupie Życińskim mówił:''jego wycie z piekła słychać w niebie''.Kim on jest,że wygaduje takie rzeczy.

Jeśli chodzi o trzygodzinną mszę to nawet u Natanka tego nie zauważyłem.Pytałem babci,czy kiedyś msze trwały 3 godziny.Babcia sobie jednak nie przypomina,aby tak było.Dlatego nie wiem,skąd to wzięłaś ForeverYoung.
Trzy godziny trwa Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę.Wiem po sobie i obserwując ludzi,że jest to bardzo męczące.

Komunia na klęcząco ,to według Natanka obowiązek.Z tego co ja pamiętam,to w mojej parafi na klęcząco wierni przyjmowali komunie kilkanaście lat temu.
W ogóle Natanek jest bardzo konserwatywny i nie godzi się z liberalizmem w kościele.;)
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Tak ,jednak sakrament komunii świętej jest najważniejszą częścią mszy i nie mów mi ,że powinniśmy wtedy stać. Może za niedługo będziemy siedzieć.
Tak podczas Komunii Świetej należy klęczeć. Przeciesz wtedy sam Bóg przychodzi do nas, ciekawe czy gdybyśmy zobaczyli Pana Jezusa to też stalibyśmy jak równy z równym.
Inną sprawą jest to że sam Papież Benedykt XVI pokazuja jak należy przystępować do Komuni Świętej, ponieważ udziela tylko na klęcząco,
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Ja nie wymyśliłem komuni na stojąco.Tylko się dostosowuję do tego.
Czasem ktoś klęka przed kapłanem na dwa kolana,przeżegna się,po otrzymaniu komuni drugi raz się przeżegna.Nie wiem czy takie zachowanie jest potrzebne.;)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
To chyba nie oglądałeś całej mszy ;) (w jakieś ważniejsze święta są msze i 4 godzinne i jeszcze nabożeństwa ,które przekraczają godzinę)
Nie wiem ,gdzie twoja babcia mieszka ,ale moja uczestniczyła w ok. 3 godzinnych mszach.( Mówi ,że teraz to nawet nie czuje ,że w kościele była).
Tak jest męczące ,bo spieszy im się do komputera itp. zapominają jednak ,że niedziela jest dniem w którym zbliżamy się do Boga i myślą ,że robią łaskę jak już się wybiorą na tą mszę ;)
Też się nie godzę z liberalizmem.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie wiem ,gdzie twoja babcia mieszka ,ale moja uczestniczyła w ok. 3 godzinnych mszach.( Mówi ,że teraz to nawet nie czuje ,że w kościele była).

I msze były po łacinie. Jedyne co by mnie nakłoniło, by pójść do kościoła.

Tak jest męczące ,bo spieszy im się do komputera itp. zapominają jednak ,że niedziela jest dniem w którym zbliżamy się do Boga i myślą ,że robią łaskę jak już się wybiorą na tą mszę ;)

Pełno jest hipokrytów na świecie. Zaciekle bronią swych racji, swej wiary, a grzeszą swą obłudą i kłamstwem. Według Pisma Świętego Bóg nie lubi takich ludzi.
(w pewnym sensie, bo oczywiście przecież kocha wszystkich)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
W niedzielę jest sześć mszy.Czyli jakby się zaczęły o 6 to ostatnia by się skończyła o 24.;)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
THYME
Natanek bardzo dużo używa języka łacińskiego na swoich mszach. W swojej kaplicy ma modlitewniki, śpiewniki z fragmentami mszy świętej w języku łacińskim ,a także pieśni i nabożeństwa.

Co do hipokrytów :
Zgadzam się ,bo trzeba najpierw "wymagać od siebie , potem od innych".

ALAN
Tak ,bo teraz kościół podporządkowuje się pod wiernych ,a nie wierni pod kościół.
U Natanka są 2 msze o 10:30 dla przybyłych "pielgrzymów" (których nigdy nie brakuje) i o 18 dla ludzi ,którzy przygotowują obiad ,zajmują się Pustelnią (podczas tej mszy o 10:30) itp.
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
zapominają jednak ,że niedziela jest dniem w którym zbliżamy się do Boga
nie tylko niedziela

a jak juz pisalam wczesniej sa sprawy pierwszorzedne, gdzie nie ma mawy o kompromisie i sprawy drugorzedne, gdzie zawsze mozna sie jakos dogadac i cos wspolnie ustalic. tymczasem wciaz za duzo czasu poswieca sie na spory o tradycje i zamiast rozwazac Slowo Boze rozwazamy problem jak dluga powinna byc msza.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Tak nie tylko niedziela ,ale głównie " W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we mszy świętej".
To nie poniedziałek czy piątek tylko NIEDZIELA ,w tym dniu Bóg ustanowił Swoje święto i nie wymaga od nas za wiele ,bo co to jest ta godzinna msza ?
Co do długości mszy to na pewno nie ma się o co spierać ja tylko mówię jak było kiedyś. Dzisiaj księża "odbębniają" mszę a komunie dają bez żadnego szacunku (bynajmniej u mnie).
I z roku na rok jest coraz gorzej . Obraz religii mam już tak wykrzywiony... , ale staram się nie błądzić i nie zwątpić.
 

Tiwaz

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2007
Posty
650
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Kielce
Tak nie tylko niedziela ,ale głównie " W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we mszy świętej".
To nie poniedziałek czy piątek tylko NIEDZIELA ,w tym dniu Bóg ustanowił Swoje święto i nie wymaga od nas za wiele ,bo co to jest ta godzinna msza ?
Co do długości mszy to na pewno nie ma się o co spierać ja tylko mówię jak było kiedyś. Dzisiaj księża "odbębniają" mszę a komunie dają bez żadnego szacunku (bynajmniej u mnie).
I z roku na rok jest coraz gorzej . Obraz religii mam już tak wykrzywiony... , ale staram się nie błądzić i nie zwątpić.
U mnie też tak jest, Komunia Święta szybko pośpiesznie byle jak, bez ministranta obok, bez pateny. Kazanie nawet w niedziele nie zawsze jest,a jest to też niekiedy nic z niego nie wynika. Zachowanie ludzi też pozostawia wiele do życzenia, nagminne spóźnienia, rozmowy podczas Mszy Św., trzaskanie drzwiami. Ks Natanek dba właśnie o świętość Mszy Świętej, napomina o stroj, zachowanie i to mi się u Niego bardzo podoba.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Miałem nadzieję, że jeden post wyżej da mi jeden przykład, a tam zmyła.
Może Natanek podpadł z powodu braku skromności i posłuchu, które powinny nie tylko cechować, ale i obowiązywać kapłana krk w stosunku do biskupa?
Jakie by racje za nim nie przemawiały - nie wykonuje ślubów, które złożył.

"czasami człowiek musi,
inaczej się udusi"
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
LOLEK
Jeżeli nie zgadza się z np. komunią na stojąco czy błogosławieństwem na stojąco to ma patrzeć i klaskać jak ŚWIĘTE obrzędy mszy schodzą na psy?
(w ogóle dlaczego biskup się na to zgodził ???)
Możesz podać przykład "braku skromności z Jego strony" ?
 
Do góry