Katyń

Vapster

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielawa
Odwet, a ja tego zartu nie moge zrozumiec :D Moze wytlumaczysz mi ? :) Bo nie mam pojecie o co w tej wypowiedzi biega
mi się zdaje że tutaj chodzi o sytuacje..... 2 Wojna z jednej strony nacisk Niemców, a z drugiej nacisk Rosjan...... więc czym prędzej czy później na granicach nie będzie podziału na silne i słabe punkty :)..... prosił bym odnieś się do mojej wypowiedzi bo ja jeszcze jestem młody może coś namieszałem :p Pozdrawiam
 

skoczek478

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
7
Miasto
Zachodniopomorskie
Stalin i Hitler mieli ten sam cel wyniszczyć polską inteligencję.Tylko,że Hitler robił to realizując strategię "rasy panów",a Stalin mścił się z przyczyn osobistych.Bolszewicy przegrali wojnę w 1920 roku przez Stalina który nie wykonał rozkazu.W 1939 roku wreszcie miał okazję do zemsty. To był zakompleksiony osobnik,bo nie człowiek,popadający często w depresję, albo w furię.Z jego rozkazu ginęli nie tylko wrogowie, ale i bliscy przyjaciele.Kilka tysięcy Rosjan,Ukraińców,Białorusinów i innych nacji za jego przyczyną przepadło bez śladu.Za to kochał dzieci, sieroty z domów dziecka.Często odwiedzał je, przywoził podarki i słodycze,rozpieszczał.W domach "Batiuszki Stalina" wychowywano "nowych janczarów" gotowych na wszystko.Nikt tym dzieciom nie powiedział kto je osierocił.Robienie znaku równości między sowietami a Rosjanami,jest krzywdzące dla tych ostatnich.Rozmawiałem z wieloma sybirakami którzy mówili, gdyby nie miejscowi Rosjanie nie dało by się przeżyć.
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Stalin i Hitler mieli ten sam cel wyniszczyć polską inteligencję.Tylko,że Hitler robił to realizując strategię "rasy panów",a Stalin mścił się z przyczyn osobistych.Bolszewicy przegrali wojnę w 1920 roku przez Stalina który nie wykonał rozkazu.W 1939 roku wreszcie miał okazję do zemsty. To był zakompleksiony osobnik,bo nie człowiek,popadający często w depresję, albo w furię.Z jego rozkazu ginęli nie tylko wrogowie, ale i bliscy przyjaciele.Kilka tysięcy Rosjan,Ukraińców,Białorusinów i innych nacji za jego przyczyną przepadło bez śladu.Za to kochał dzieci, sieroty z domów dziecka.Często odwiedzał je, przywoził podarki i słodycze,rozpieszczał.W domach "Batiuszki Stalina" wychowywano "nowych janczarów" gotowych na wszystko.Nikt tym dzieciom nie powiedział kto je osierocił.Robienie znaku równości między sowietami a Rosjanami,jest krzywdzące dla tych ostatnich.Rozmawiałem z wieloma sybirakami którzy mówili, gdyby nie miejscowi Rosjanie nie dało by się przeżyć.

a umniejszanie zbrodni hitlera kosztem obłudy (której i hitlerowi nie brakowało) stalina jest jakims nieporozumieniem !!! i obłudą także !!
 

J.K.N

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2009
Posty
201
Punkty reakcji
13
Kto umniejsza zbrodnie Hitlera?

skoczek : "Tylko,że Hitler robił to realizując strategię "rasy panów",a Stalin mścił się z przyczyn osobistych" .
Jakby "rasa panów" była lepszym wytłumaczeniem dla eksterminacji podbitych narodów ...
Być może źle zrozumiałem intencje ale forma daje pewien margines błędu.
Ostatnio wyczuwam tendencje do "hitleryzowania" . Nawet u Dirka (!!!) ... dlatego nim "napisałem" (wykrzykniki ;) )
Nasze rusofobie odbijają się echem w tendencji do gloryfikowania faszyzmu lub jego marginalizacji !
 

Warnesis

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
151
Punkty reakcji
1
Miasto
Bielawa
To że zbrodnia Katyńska została wymierzona w inteligencję polską to nawet nie powinno być celem dyskusji...
A Armia Radziecka wkroczyła na ziemie Polskie pod pretekstem "pomocy" nie szukając nawet jakiś silniejszych pkt. Pozatym co to dla nich za przeszkoda? Cale WP zaangażowane na zachodzie, niema kto bronić kresów...
 

skoczek478

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
7
Miasto
Zachodniopomorskie
Pojęcie "pomocy" pojawiło się dopiero w PRL-u, aby przykryć słynny układ sowiecko-niemiecki.Jak weszli do domu moich rodziców na kresach, to mówili o wyzwoleniu!!!!Wielu wyzwolonym zafundowali to ,co za fundowali! Hitler nie ma nic na swoją obronę,ale perfidia Stalina nie miała granic!!
 
Do góry