Katyń

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Kilka nieścisłości w polonice:
- przy zamordowanych znajdowano kosztowności
- wyroki zatwierdzała "trójka"
- poza krępowaniem, workami na głowach i dobijaniem bagnetem nie stwierdzono śladów tortur
 

Serdel95

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Miasto
Łączki Brzeskie
Ja tam uważam że to było bezsensowne mordowanie polskiej elity. Rozumiem że nie dało się ich "przekabacić" na ich stronę ale żeby mordować od razu ?? no ale cóż: armia czerwona miała takie a nie inne zwyczaje
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Zbrodnia była okrutna i bezsensowna. Ludzi, którzy ją wykonywali i aprobowali nie można nazwać inaczej jak bestiami. Między innymi sprawa Katynia, sprawia, że nie cierpię ruskich. Bo co innego. gdy czyjś dziadek popełnił zbrodnię, a dziś jego wnuk wstydzi się za to, a co innego, gdy czyjś dziadek popełni zbrodnie, a jego wnuk uważa, że zbrodnia została popełniona słusznie. Tak jak dziś twierdzą rosjanie, że Katyń to zemsta za jakiś jeńców z wojny polsko-bolszewickiej.
 

flugzeug30

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Index ofiar np. tu - http://www.katedrapolowa.pl/ofiary.php

Autor Tadeusz Kisielewski w swojej książce o zamachu na gen. Władysława Sikorskiego , napisał , że Niemcy wiedzieli o zbrodni katyńskiej , bowiem tamtejsi rosyjscy świadkowie zbrodni , widzieli w pobliżu willi NKWD w Lesie Katyńskim niemieckich oficerów . Czyli Niemcy wzięli bierny udział w zbrodni , będąc zapewne jej obserwatorami .

Zresztą śp. prof. dr hab. Jerzy Łojek , napisał w swojej książce o Katyniu - jako jednej z pierwszych wydanej już bez ocenzurowanie- że mogło tak być , iż na którejś z kolejnych konferencji NKWD i Sipo , Rosjanie zaproponowali Niemcom przekazanie im swoich jeńców . Gdy , zapewne , Niemcy odmówili , motywując tę odmowę przepełnieniem swoich oflagów ,
dali w ten sposób przyzwolenie NKWD na rozstrzelanie jeńców .
 

mangusta

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Dlaczego uważacie tę zbrodnię za bezsensowną? Sowieci liczyli się z tym, że zajmą Polskę, a ci ludzie byli dla nich elementem niebezpiecznym. To była zbrodnia z wyrachowania...
 

daxunia

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Leszno
A najgorsze jest to, ze teraz rosyjskie dzieci beda uczyc sie o tym, ze byla to zasluzona zemsta za popelnione zbrodnie na narodzie rosyjskim...
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
To ja już nie rozumiem. Dlaczego Żydzi mordowali Polaków!?
A teraz robią wielkie halo, bo chca odkodowań... :/
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Ja tam uważam że to było bezsensowne mordowanie polskiej elity. Rozumiem że nie dało się ich "przekabacić" na ich stronę ale żeby mordować od razu ?? no ale cóż: armia czerwona miała takie a nie inne zwyczaje
Bez sensu wcale nie była. Stalin już dawno miał na Polskę chrapkę i wiedział, że im więcej pozbędzie się takich osób tym szybciej stłamsi społeczeństwo etc.
To było przemyślane.
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
zdaje się,że za "likwidację" polskich jeńców odpowiedzialne było mińskie NKWD, podobno w niedługim czasie większość tamtejszych enkawudzistów została zgładzona, tylko wie ktoś na ile jest to prawdą, są jakieś materiały o tym ??
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Bez sensu wcale nie była. Stalin już dawno miał na Polskę chrapkę i wiedział, że im więcej pozbędzie się takich osób tym szybciej stłamsi społeczeństwo etc.
To było przemyślane.
Nową elitę wyprodukowano po wojnie. Jedni mieli słomę w butach, drudzy umieli się tylko podpisać, trzeci zostali oddelegowani, żeby pełnić funkcje "Polaków ", a nawet nie bardzo znali nasz język.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Oglądałem film "Katyń".To co się tam działo było...nieprawdopodobne.Tak jak kolega wspomniał:stalin miał na nas chęć.Stalin z moich informacji chciał się odegrać jak Polski naród poszedł na cara Mikołaja II.Według moich informacji wiedział gdzie mieliśmy słabe pkt graniczne.I tak żołnierze Stalina dostali się do Polski.Wiedział też o tym gdzie można się przedostać przez granice i to jeszcze bez,żadnych kontroli.Więcej info na temat całej historii Katynia i Stalina możecie znaleść na moim blogu.
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
co się dziwić każdy każdego zabijał - Niemcy-Polska, Rosja-Polska, Czechy-Polska, Polacy-Żydzi. Każdy dbał o swoja d*pe i nikt się innymi nie przejmował.
Katyń był tak samo okrutnym działaniem co cała reszta - i na pewno nie był bezsensowny. W końcu co zrobi naród bez wykształconych dowódców ? Polska potrzebowała wielu lat aby przywrócić inteligencję do naszego kraju.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Straszliwa zbrodnia, PRAWDZIWA ELITA ZOSTALA TAM WYMORDOWANA, ktorej strata byla bardzo bolesna nie tylko dla rodzin, ale glownie dla kraju. Pamietac trzeba, ale nie powinnismy ciagle rzadac sprawiedliwosci. Wiadomo jacy sa Rosjanie i nic nie wskuramy. Rozpamietywanie tej zbrodni jest zle chocby dla kontaktow handlowych. Nie stac nas na ubieganie sie za wszelka cene o sprawiedliwosci, ktorej nie po predku doswiadczymy od Rosjan.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Oglądałem film "Katyń".To co się tam działo było...nieprawdopodobne.Tak jak kolega wspomniał:stalin miał na nas chęć.Stalin z moich informacji chciał się odegrać jak Polski naród poszedł na cara Mikołaja II.Według moich informacji wiedział gdzie mieliśmy słabe pkt graniczne.I tak żołnierze Stalina dostali się do Polski.Wiedział też o tym gdzie można się przedostać przez granice i to jeszcze bez,żadnych kontroli.Więcej info na temat całej historii Katynia i Stalina możecie znaleść na moim blogu.



Nie wiem dlaczego, ale ten post mnie strasznie rozbawił- zwłaszcza wytłuszczony fragment. :D
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Nie wiem dlaczego, ale ten post mnie strasznie rozbawił- zwłaszcza wytłuszczony fragment.


Odwet, a ja tego zartu nie moge zrozumiec :D Moze wytlumaczysz mi ? :) Bo nie mam pojecie o co w tej wypowiedzi biega
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
szczerze mówiąc tu nie ma co tłumaczyć...jak widać nawet na forumowisku znajdzie sie jakiś historyk - ignorant :D
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Nie wiem dlaczego, ale ten post mnie strasznie rozbawił- zwłaszcza wytłuszczony fragment. :D
Dobrze, że o tym napisałeś bo ja już boję się wypowiadać. Starczy mi Telmah. Jak dołożę następnego to wyjdzie, że jestem starym złośliwym zgredem.
Stalin czy komuniści mieli plan wymordowania elity, żeby było łatwiej rządzić dumnym narodem. Stąd później kreacja w PRL-u nowych pół czy nawet ćwierćintaligentów którzy mieli stanowić jądro intelektualne. O ich jakości nie ma co się nawet wypowiadać.
 
Do góry