Katastrofa w Smoleńsku

Status
Zamknięty.

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Komiczne to by bylo jakby pilot krzyczal "jeronimo". Twoj arument podwazajacy wiarygodnosc jest delikatnie mowiac slaby... czekam na cos wiecej...

To by bylo absurdalne!

Zrownujesz komicznosc melodramatu ala serial brazylijski z Pulp fiction. Jak dla Ciebie melodraat brazylisjki nie jest komiczny to ok. Dla mnie jest :p.

zakladajac ze media klamia dziwie sie ze przyjmujesz za wiarygodne jednak te informacje ktore sa dla Ciebie wygodne..http://www.forumowisko.pl/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=reply_post&f=77&t=151843

Gdzie ja powiedzialem ze klamia? Jawnie powiedzialem, ze nie moga klamac. Moga podawac niesprawdzone informacje, a to nie klamstwo tylko pragmatyka. Poza tym ja nie czerpie informacji z mediow........... Traktuje telewizje jedynie jako odmozdzona rozrywke.

Ty sie zaczales bawic w jakiegos szofera.. i zgodze sie ze to nie ma sensu.

Poruszam watek nacisku na pilota, a ty poruszasz watek jakiegos nacisku pilota na wieze hahahaha co jest absurdem.

Widzialem wypowiedzi wielu pilotow i wielu dowodcow. Mowili ze nie do pomyslenia a nie ze nieprawdopodobne.

Hmmm a to nie to samo?

To nie byla sprawa o morderstwo czy narkotyki, jezeli prokuratura nie ma podejrzenia ze klient prysnie to wyslyla po ludzki zawiadomienie o sprawie. Nie w kazdej sytuacji sie wysyla harcownikow po klienta. W tej sytacji bylo to chyba gruba przesada.

Harcownikow? Agentow...... Nie wiem dlaczego masz agentow za platnych mordercow ale kazdy ma jakies hobby. Poprostu sie czepiasz z nienawisci. Ale jak lubisz... Ja tam nie zamierzam polemizowac w tak miernym stylu co kto powinien bo i tak uwazam, ze policjanci i agenci polscy to banda idiotow.
 

aay

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2010
Posty
335
Punkty reakcji
27
Naprawde w to wierzysz? Co drugie slowo w pulpicie pilotow bylo by "o :cenzura:".... Wnerwiaja mnie takie debilne insynuacje.

Przemus poczytaj sobie stenogramy. Pada tam sformulowanie, ze nie moga robic wiecej niz bodajze 2 podejscia do ladowania, bo wtedy nie starczy im paliwa, zeby jak cos doleciec na lotnisko zapasowe. Ja sobie tego nie wymyslilem.

Inna kwestia, ze brak pozaru moze to tylko potwierdzac ( chociaz w sumie nawet kilka ton paliwa i tak powinno sie palic jak cholera, nie? )
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Trollu. Mam do Ciebie pytanie. Piszesz, że warunki były tragiczne, a oni mimo to lądowali. Na jakiej podstawie to wnosisz, bo stenogramy czarno na białym przedstawiają, że piloci rezygnują z lądowania i deklarują tylko zamiar próbnego podejścia. Są naprowadzani przez wieżę tylko i wyłącznie na próbne okrążenia nad lotniskiem, co jak wynika z komentarzy fachowców nie jest niczym nadzwyczajnym. Potem okazuje się, że są zupełnie w innym miejscu niż powinni.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
To by bylo absurdalne!

Zrownujesz komicznosc melodramatu ala serial brazylijski z Pulp fiction. Jak dla Ciebie melodraat brazylisjki nie jest komiczny to ok. Dla mnie jest
jezyk.gif
.

Merytorycznie poziom tego argumentu jest po prostu zaden, nie bede wiec staral sie polemizowac.

Gdzie ja powiedzialem ze klamia? Jawnie powiedzialem, ze nie moga klamac. Moga podawac niesprawdzone informacje, a to nie klamstwo tylko pragmatyka. Poza tym ja nie czerpie informacji z mediow........... Traktuje telewizje jedynie jako odmozdzona rozrywke.

To skad czerpiesz informacje? Masz wtyki w mosadzie czy ze swoich uronien w glowie ?

Poruszam watek nacisku na pilota, a ty poruszasz watek jakiegos nacisku pilota na wieze hahahaha co jest absurdem.

nacisk pilota na wieze ? rzeczywiscie absurd, ktory w tej chwili wymysliles...

Hmmm a to nie to samo?

Nie, nie to samo, rozumienie jezyka polskiego sie klania. Jak dla mnie istnieje subtelna roznica miedzy niedowierzaniem, dziwieniem sie a kategorycznym wykluczeniem

Harcownikow? Agentow...... Nie wiem dlaczego masz agentow za platnych mordercow ale kazdy ma jakies hobby. Poprostu sie czepiasz z nienawisci. Ale jak lubisz... Ja tam nie zamierzam polemizowac w tak miernym stylu co kto powinien bo i tak uwazam, ze policjanci i agenci polscy to banda idiotow.

a ja nie zamierzam polemizowac bo masz chyba jakies problemy emocjonalne...

Trollu. Mam do Ciebie pytanie. Piszesz, że warunki były tragiczne, a oni mimo to lądowali. Na jakiej podstawie to wnosisz, bo stenogramy czarno na białym przedstawiają, że piloci rezygnują z lądowania i deklarują tylko zamiar próbnego podejścia. Są naprowadzani przez wieżę tylko i wyłącznie na próbne okrążenia nad lotniskiem, co jak wynika z komentarzy fachowców nie jest niczym nadzwyczajnym. Potem okazuje się, że są zupełnie w innym miejscu niż powinni.

Nie, oni probowali podchodzic do ladowania a nie okrazac sobie lotnisko. Z komentarzy fachowcow to ja slyszlem ze w takich warunkach powinno sie zwyczajnie zawinac na inne lotnisko.

Prowadzi ich wierza ale samolot ma tez swoje przydady, fachowcy wyrazali skrajnie zdziwienie ze podchodzili na tym a nie innym wysokosciomierzu.

Zreszta ta polemika nie ma sensu, ani ja ani Wy sie tak naprawde na temacie nie znacie. Informacji prawdzich nie poznamy bo jestemy zwykle pionki. Co bedziemy ogladac to polityczna interpretacja z obu stron barykady.

Ja nie zakladam zadnej tezy, Wyscie juz zalozyli z gory jedna. Wiec sie raczej nie dogadamy :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jedną tezę, założyli Rosjanie od początku, zaraz za nimi nasz rząd, który stwierdził, że nie trzeba przesadnie patrzeć na ręce Rosjanom. Jeśli wina była po stronie rosyjskiej, to jest oczywiste, że ją ukryją, rząd więc musiał założyć, że wina jest po naszej stronie, albo nie wie co się dzieje na świecie. W tej chwili Niemcy mediują z Rosjanami, w sprawie ujawnienia kulisów morderstwa jakiejś dziennikarki czy działaczki. Niech Tusk jedzie do Merkel i tłumaczy, żeby dała sobie spokój bo Rosja jest w pełni wiarygodnym krajem.

Nie wiemy nawet kto był w wieży kontrolnej. Rosjanie nie chcą prawdy, i my się jej już raczej nie dowiemy. Ale jak robiło się kampanię wyborczą na winie Prezydenta, to mataczący Rosjanie byli sojusznikiem. (Tak wiem Palikot jest w PO zaledwie vice-przewodniczącym koła i członkiem prezydium, więc PO za niego nie odpowiada)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Rzad ukryje prawde niezaleznie od tego jaka ona jest.

PO robi swoja propagande czyli winny prezydent.. a PiS robi swoja.. czyli winni Rosjanie i PO. Dziwie sie ze tak bardzo trzymasz sie jednej storny barykady.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Bo jedna nie może wpłynąć na tok śledztwa, a druga to robi.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Niech prokuratura przesłucha Tuska, to może się znajdą.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Czy oprocz insynuacji masz jakies inne argumenty ?

Czy jak Tusk sie macal z Putinem to oznacza ze jest winny ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie to nic nie oznacza, ale to, że nie wywalczył warunków śledztwa takich choćby jak podczas katastrofy białoruskiego samolotu w Radomiu, a sprawa była poważniejsza, to mam prawo podejrzewać, ze albo jest totalnym melepetą, albo kierował się prywatnym interesem, a nie państwa i kraju. Zakładam, że melepetą nie jest. Może prokuratura zrobi mu przysługę i go przesłucha jednak? Oczyścił by się byc może z podejrzeń.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dokładnie jak by mi ktoś chodził po nocy w domu z torbą, i ja bym go złapał, i kazał pokazać co ma w torbie, a on odmówił i uciekł to mam prawo podejrzewac, bez dowodów (O zgrozo!) że kradł, a to byc może Św. Mikołaj.

Tak samo jest z Tuskiem. Chce znać jego motywacje i prawne podstawy do zrobienia tego co zrobił. A wiesz dlaczego? Bo to jest premier. Najwyższy urzędnik w państwie i ma obowiązek być przejrzysty i tłumaczyć się ze wszystkiego, przed suwerenem, czyli narodem, tak ja mam obowiązek płacić podatki. Ja się ze swoich obowiązków wobec państwa nie wymiguje. Jego obowiązkiem jest pokazywać czyste ręce. Jak robi coś niejasnego, to musi się liczyć, że się go podejrzewa, że robi coś źle. Dlatego, że nie zarządza swoim podwórkiem.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Porowanie zupelnie nietrafne.

Sugerujesz wprost ze sa jakies przeslanki iz premier jest przestepca, no to ja o nie konkretnie pytam.. a Ty do mnie ze do prokuratury.. no fajnie.

To powiedz mi dlaczego PiS zamiast byc normalna opozycja.. i tego sie domagac, pytac, wytykac podlosci to samo zaczyna jakas tepa propagandowa i bezczelna wojne na oskarzenia i gade o jakis ruskich trumnach ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Wniosek do prokuratury został złożony. Niestety nie ma w tym podobno państwie prawa takiego odważnego prokuratora.

Top może takie porównanie. Jesteś właścicielem firmy i jeden z Twoich pracowników, powiedzmy jakiś główny dyrektor czy kierownik, zrobił jakieś niekorzystne posunięcie, dla Twojej firmy. Szukasz na niego dowodów, czy od razu każesz się tłumaczyc? a kiedy on nie chce się tłumaczyc masz prawo podejrzewać, że coś jest nie tak?

Prawo do podejrzewania nawet takiej znakomitości jak Tusku jeszcze mi przysługuje. Prawo do podejrzewania bez dowodów maja tez prokuratorzy Trollu. Dajesz wiarę?
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Na jakiej podstawie sadzisz ze to bylo niekorzyste posuniecie ?

Rosjanie maja wiecej doswiadczenia w takich sledctwach. To raz, polskie toczy sie rownolegle to dwa.

Wiec napisz konkretnie o co Tobie chodzi ? Tusk sprzedal sie Rosji ? Dziala przeciwko interesowi polskiego panstwa to dziala w interesie czyjego i dlaczego ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jak Ruscy są takimi ekspertami to wystarczyło ich zaprosic do nas, albo im udostępnic kopie, a nie na odwrót. Jak by samolot rozbił się na terytorium Polski, albo Mongolii to też by wszystko taszczyli do Moskwy, bo Ruscy się znają?

Doświadczenie to oni mają jak zrobic, żeby niewygiodni dziennikarze gineli w niewyjaśnionych okolicznościach, albojak zaniżyc ilośc dzieci przetrzymywanych przez terrorystów, a potem błednie informowac o przebiegu odbijania jeńców. Mają doświadczenie w informowaniu po tygodniu o wybuchu elektrowni atomowej. Może mają i doświadczenie w śledztwach tego typu. Była nawet taka sprawa jak jeden pilot rosyjskiego myślistwa, zestrzelił Japoński samolot pasażerski. Dużo mineło czasu zanim Japończycy się dowiedzieli, że zrobił to omyłkowo, nad wodami japońskimi, a rodziny myślały, że samolot wtargnął nad wody rosyjskie, a piloci nieodpowiadali na wezwania. Tak więc Rosjanie doświadczenie niehybnie mają, tylko mnie zastanawia jak to mogło byc przeslanką do pozostawienia im wszystkich dowodów, wbrew zwyczajom panującym w wojskowym lotnictwie? Dlaczego zastosowano konwencję chicagowską?
Jeśli ktoś robi coś nie tak jak wymaga prawo, a jest cień podejrzenia, że to daje mu jakieś korzyści, to prokurator się za takiego delikwenta zabiera.

Mamy:
1) niejasne zachowanie premiera (być może był pod wpływem szoku, albo zapomniał zapytać prawnika)
2) korzyść z kampanii palikotowej, gra szła o dużą stawkę, a grano spekulacjami na temat jednej z wersji katastrofy, na którą obstawiają też Rosjanie, którzy są znani z możliwości udowodnienia wszystkiego.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Twoje spekulacje, nawet jak logiczne, nie sa jednak dowodami.

To ja ponawiam swoje pytanie bo nie odpowiedziles. Dlaczego PiS nie podnosi tych kwesti tylko raczy Nas jakims belkotem ?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Odpowiedziałem. Został złożony wniosek w prokuraturze. Po za tym domagają się komisji śledczej. Jak sobie inaczej to wyobrażasz. Cymański ma się przebrac za Sherlocka Holmesa? Dopiero byście mieli co pisac.

Twoje spekulacje, nawet jak logiczne, nie sa jednak dowodami.

Masz chyba problemy ze zrozumieniem. Śledztwa się uruchamia, aby szukać dowodów. Jak by były dowody, to nie trzeba by było śledztwa. Ważne, że są przesłanki do śledztwa, a śledztwa nie ma. Nie będzie dowodów. Jaśniej nie potrafię.

Przesłanka do śledztwa nie znaczy to samo co dowód.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Masz chyba problemy ze zrozumieniem. Śledztwa się uruchamia, aby szukać dowodów. Jak by były dowody, to nie trzeba by było śledztwa. Ważne, że są przesłanki do śledztwa, a śledztwa nie ma. Nie będzie dowodów. Jaśniej nie potrafię.

Tusk ma prokurature ? Czy to juz bezposrednio Putin ? :)

Na moje pytania odpowiesz czy nie ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry