Kat

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Romek mógłby być uznany za Sataniste, bowiem nie raz o tym wspominał publicznie.
 

Glos_z_Ciemnosci

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Ciemność
Ja słucham Kat'a od niedawna ,a dokladnie hm...pol roku ? moze troche dluzej.W ogole od niedawna przewijam sie w tym mrocznym srodowisku. Jak najbardziej mi to odpowiada i ciesze sie,ze zdobylam sie na taka rewolucje <hahaha> zart,nie wazne. w kazdym razie jesli chodzi o Kat'a to jak dla mnie zdecydowanie lepszy jest Roman. Bylam na dwoch koncertach z trasy ,, KAT & Roman Kostrzewski" ,pierwszy byl dla mnie genialny (moze dlatego,zew byl to pierwszy TAKI koncert w moim zyciu mam tu namysli koncert w tym ,,mroczny" klimacie) ,drugi troche mniej genialny...no,ale tak w ogole lubiew sluchac Kat'a ,bo te wszystkie tekst maja dla mnie jakis glebszy sens. A co do tego czy jest satanista to chyba nie bardzo,bo sam mowi,ze to jest tylko wizerunek sceniczny .
Mam cala dyskografie i wszytkie plyty lubie,ale szczegolnie ,,Oddech..." , ,,Ballady" jak mam jakas depresje , no i ,,666" czy tam ,, Metal and Hell "
A co z tym 666 na skroni ?
Mam do was prosbe... Bardzo zaciekawil mnie tekst recytowany w utworze ,, Delirium Tremens" i chcialam zapytac czy ktos moze wie czy to jest cytat z czegos czy po prostu dzielo Kostrzewskiego ?????????????
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A 'Głos z ciemności' ma świetną solówkę :).

A co do 'Mam 25 lat i życie,połamane,jak patyk(...)' - cóż nie spotkałem tego tekstu nigdzie, stąd można przypuszczać, że to słowa napisane przez Romka.
 

Loki 21

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
KAT Z KOSTRZEWSKIM!!! CAŁA ICH MUZYKA JEST DZIWNA < PIĘKNA, I WYMIATA!!!

a co do DERILIUM TREMENS to tekst (nie jestem pewny na 100%) jest napisana przez TADEUSZA MICIŃSKIEGO. Jak ktos chce to niech sprawdzi!!!

Sprawdź Tadeusz Micińskiego!
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
Nic mi nie wiadomo, żeby to było autorstwa Micińskiego, co nie zmienia faktu, że jego utwory są świetne.
 

Slavomier

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Góry góry, heeej :)
Ech KAT, zespół z mojej młodości:) Byłem na dwóch koncertach jeszcze z Romkiem w składzie i było :cenzura:. Ja podobnie jak przedmówcy najbardziej cenię stare płyty, 666, "oddech" i bastard. Ale najlepszy utwór to chyba "ostatni tabor", oczywiście stara wersja.

Dzień dobry witam.
 

beelzebub

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
n. sącz
Bardzo zaciekawil mnie tekst recytowany w utworze ,, Delirium Tremens" i chcialam zapytac czy ktos moze wie czy to jest cytat z czegos czy po prostu dzielo Kostrzewskiego ?????????????


tekst ten jest na stówe Micińskiego.


dla mnie KAT, to po prostu 'wyrocznia'
poza tym diabelski dom2, czarne zastępy,zawieszony sznur, bastard
a ze spokojniejszych, to: niewinność, no i ostatni tabor...


A co sądzicie o nagraniach Kostrzewskiego?? (la Veya, Twain)
 

Attachments

  • death.gif
    death.gif
    1,1 KB · Wyświetleń: 15

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
No nieźle recytuje ale i tak wolę jego utwory wokalno-instrumentalne.
A jak się nazywa to w wersji Micińskiego? to fragment?
 

beelzebub

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
n. sącz
No nieźle recytuje ale i tak wolę jego utwory wokalno-instrumentalne.
A jak się nazywa to w wersji Micińskiego? to fragment?

nie wiem jaki ma tytuł to, też tego szukam właśnie. ale wiem, że to jego text, bo kostrzewski sam to mówił u wojewódzkiego jak był.
apropo. widzieliście ten odcinek?? co o tym myślicie?
 

will098

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Sorki za odświeżanie tematu, ale byłem ostatnio u qmpla i pokazał mi teledysk KAT'a zrobiony przez jakiegoś fajna... Jak mi wiadomo KAT nie wydawał teldysków wiec sobie spisałem tytył piosenki Odi Profanum vulgus, i poszukałem na necie, emulu itp.. nie znalazłem... dlatego dałem qmplowi płytke by nagrał ten teledysk... teledysk wypasny, choc obraza uczucia religijne... postanowilem wrzucic to na neta na google video i chce byscie ocenili ten teledysk -
http://video.google.pl/videoplay?docid=4908438614964003775

troche zajmuje ale naprawde warto go oglądnąć. Dla Wszystkich fajnow KATA pozycja obowiązkowa



z tego co wiem to Kat wydal conajmniej jeden teledysk a mianowicie "Lza dla cieniow minionych"

http://www.youtube.com/watch?v=USH7mcAVojg

wprawdzie nie jest to majstersztyk w dziedzinie videoklipow ale zawsze cos


a propos tego klipu co kolega zamiescil link do niego to moim zdaniem jest on po prostu zwykla zabawa animacyjna i tyle nic specjalnego powiedzialbym bheznadzieja
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
Jeszcze jest teledysk do piwnicznych widziadeł a na Vivie kiedyś leciał do Delirium Tremens ale bez wiersza. Poszukajcie na youtube
 

beelzebub

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
n. sącz
nie no nie zgadzam się z przedmówcą, Odi Profanum to wypasiony teledysk. śmieszny.
a co do innych klipów kata widziałam dawniej do delirium, nie pamiętam go za dobrze, ale chyba nawet normalny był, a co do łzy dla cieniów, i piwnicznych widziadeł do strasznie lipne są. nic sie w nich niestety nie dzieje, a przez te kolory ciężko sie to nawet do końca obejrzeć. ale w sumie jak na tamte czasy, to nie ma się co dziwić
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tak to jest wiersz Micińskiego,mój błąd, sprawdziłem ale nie chce mi się oryginalnego tytułu szukać.
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
Szukałem po fragmentach tekstów, ale nic nie znalazłem. Ale nie jest powiedziane, że czego nie ma w googlach to nie ma w ogóle:D
 

GreG

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2005
Posty
361
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ze wsi ;)
a ja 28 kwietnia ide na koncert Kata z Kostrzewskim! :D normalnie sie nie moge doczekac :p jak nie zagraja mi Noce Szatana, Diabelski Dom II i innych klasykow to wyjde smutny :D
 

MonaLisaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
łodzkie
eh ja przegapilam koncercik .. wszystko przez moja dzidzie :) ale moze jeszcze kiedy wpadne :)
co do Micinskiego wcale bym sie nie zdziwila ze to jego tekst tak samo jak Listy z Ziemi ... a swoja droga fajny utworek.. zreszta Micinskie wcale nie gorszy.... pozdr ;)
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
PYTANIE DOTYCZĄCE WOKALISTY JEST BESSSSSSSSSSSSSSENSU !!!

mi się podoba ostanio cała płyta BASTARD.
 

beelzebub

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
n. sącz
eh ja przegapilam koncercik .. wszystko przez moja dzidzie :) ale moze jeszcze kiedy wpadne :)
co do Micinskiego wcale bym sie nie zdziwila ze to jego tekst tak samo jak Listy z Ziemi ... a swoja droga fajny utworek.. zreszta Micinskie wcale nie gorszy.... pozdr ;)


listy z ziemi nie są micińskiego, tylko Twaina
 
Do góry