Karol "der Teufel" Marks

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Najwybitniejszy biograf Adolfa Hitlera, brytyjski historyk Alain Bullock wyraził wprostsugestię, że wódz Trzeciej Rzeszy był opętany. Podobną opinię sformułował jeszcze w 1922 rokutwórca antropozofii Rudolf Steiner, który nazwał wówczas Hitlera wcieleniem Arymana. Jeśli chodzio Marksa, to nie ma pewności, czy był opętany. Wiadomo natomiast, że należał do sektysatanistów. Jego dzieciństwo i młodość nic takiego nie zapowiadały. Wychowany był w protestanckiej rodzinie pochodzenia żydowskiego. Jego praca maturalnanosiła tytuł Zjednoczenie wiernych w Chrystusie i zawierała credo jej autora: "Pozostawajciew jedności z Chrystusem, w najserdeczniejszej, żywej społeczności przeniknięci miłościąChrystusa. Miejcie serca otwarte dla braci, z którymi Jezus łączy nas głęboką miłością, za którychsam się ofiarował". Archiwum historii socjalizmu i rozwoju ruchu robotniczego w Niemczechprzechowuje świadectwo gimnazjalne Marksa, w którym profesorowie przy przedmiocie"wychowanie religijne" napisali: "znajomość wiary Chrystusowej i zasad moralnych - jasna ibudująca".

Światopogląd Marksa zmienił się radykalnie w 1841 roku pod wpływem spotkania zczołowym ideologiem socjalizmu, Mosesem Hesse. Ten ostatni w liście z 2 września 1841 roku doBertolda Auerbacha pisał: "Dr Marks, to jest imię mojego bożka. Jest on jeszcze całkiem młodymczłowiekiem, najwyżej 24 lat. On zada ostateczny cios średniowiecznej religii i polityce".

Podczas studiów uniwersyteckich Marks parał się poezją, której wymowa byłasatanistyczna ["Poezje satanistyczne" Karola Marksa publikowane były we "Frondzie" 1 -przypis redakcji]. W "Rozpaczliwej modlitwie" pisał:

Tak więc Bóg wydarł mi moje wszystko,
w nieszczęściach, ciosach losu.
Te wszystkie jego światy
rozwiały się bez nadziei powrotu.
I nie zostaje mi nic od tej pory, jak tylko zemsta.
Chcę sobie zbudować tron na wysokościach.
Jego szczyt będzie lodowaty i gigantyczny.
Jego wałem ochronnym będzie obłąkańczy strach,
jako szczyt najczarniejszej agonii.
A kto podniesie na ów tron swój zdrowy wzrok,
odwróci się od niego blady i milczący jak śmierć.
Wpadnie w pazury ślepej, dreszczem przejmującej
śmiertelności, aby jego szczęście znalazło grób.


Motyw zemsty na Bogu pojawia się nie tylko w twórczości literackiej młodego Marksa, ale także wjego prywatnej korespondencji. Tak pisał on w jednym z listów do swego ojca Heinricha: "Chcę sięmścić na Tym, Jedynym, co w niebie króluje [...] Spadła zasłona, zerwała wszystko, co dotychczasbyło święte, teraz muszą być ustanowieni nowi bogowie".

Szczególne miejsce w twórczości literackiej Marksa zajmował jego poemat"Oulanem". Tytułowy zwrot to anagram świętego słowa "Emanuel". Emanuel - biblijne imięJezusa - oznacza po hebrajsku "Bóg z nami". Jego odwrócenie znaczy tyle, co "my bez Boga"(odłączeni od Niego naszą świadomą decyzją, zerwaniem). "Oulanem" jest kluczowymsłowem czarnych mszy satanistycznych, w których cała liturgia i symbolika (na przykładodwrócony krzyż) jest odwróceniem, parodią i szyderstwem z liturgii i symboliki chrześcijańskiej.Poemat Marksa wskazuje wyraźnie, że satanizm rytualny nie był mu obcy, wymowa zaś utworujest jednoznaczna:

On uderza pałeczką i daje mi znak
a ja, z coraz większą pewnością
tańczę taniec śmierci.
I oto są także Oulanem! Oulanem!
To słowo rozbrzmiewa jak śmierć,
po czym przedłuża się aż do wygaśnięcia.
Zatrzymaj się! Ja go trzymam!
I oto wznosi się wtedy z mego umysłu,
Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości.
Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami
i miażdżyć was (ludzkość),
z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie
otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach.
Zatoniecie aż do głębin,
A ja pójdę z wami śmiejąc się.


Inny z kolei utwór Marksa "Le Menestrel" zawiera poetycki opis zaprzedania duszy szatanowi:

Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu
I napełniają go aż ja staję się szalony.
Aż moje serce staje się zupełnie zmienione.
Patrz na tę szpadę,
Książę ciemności sprzedał ją.


Jest rzeczą charakterystyczną, że dla wielu XIX-wiecznych postępowców szatan był wzorem donaśladowania i obiektem gloryfikacji. Rosyjski anarchista Bakunin, z którym Marks przez długiczas (do ostatniego zjazdu I Międzynarodówki) utrzymywał przyjacielskie kontakty, tak pisał oszatanie: "Diabeł jest pierwszym wolnomyślicielem i zbawicielem świata. On uwolnił Adama,wycisnął mu na czole zwycięstwo i wolność ludzkości przez uczynienie go nieposłusznym".

Karol Marks lubił być nazywany diabłem. Jego syn Edgar w liście do ojca z 31 marca 1854roku zwraca się do niego: "Mój kochany diable". Natomiast żona Marksa, Jenny w korespondencji z1844 roku pisze do niego: "Twoim ostatnim listem pasterskim, najwyższy kapłanie i biskupie dusz,napełniłeś swoje biedne owce spokojem i pokojem".

Nieprzypadkowo francuska pisarka Françoise Giroud zatytułowała swoją biografię: Jenny Marks,czyli żona diabła. Książka ta kończy się stwierdzeniem: "Złudzenie umarło, mit się rozpadł,socjalizm naukowy pozostanie najtragiczniejszą ułudą naszego stulecia. Jenny von Westphalen,istota pełna miłości i wiary, stała się jego pierwszą i dobrowolną ofiarą".

Karol Marks był dla swojej żony prawdziwym tyranem, ona zaś pokornie znosiła wszelkieupokorzenia. Warto dodać, że dwie córki Marksa - Eleonora i Laura - popełniły samobójstwo, zaśtroje dzieci zmarło z niedożywienia. Poza tym autor Kapitału był nałogowym alkoholikiem, tonącymw długach, które spłacał za niego bogaty finansista Fryderyk Engels. Ten ostatni łożył też nautrzymanie nieślubnego syna Karola Marksa z jego służącą Lenchen.



takie oto oblicze bohatera i twórcy socjalizmu/komunizmu !!
oczekuję antydowodów ;)
 
P

Pawian

Guest
takie oto oblicze bohatera i twórcy socjalizmu/komunizmu !!oczekuję antydowodów
Temat ciekawy,chętnie bym podyskutował,ale czy nie powinien znaleźć się w innym dziale niż religia? Musiałby Moderator wyrazić zgodę,albo przenieść nas do innego działu.Pzdr.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Marks był j...ty i tyle ;)może był opętany tymi bzdurami o jakimś diable .No właśnie co to ma wspólnego z religią
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Temat ciekawy,chętnie bym podyskutował,ale czy nie powinien znaleźć się w innym dziale niż religia? Musiałby Moderator wyrazić zgodę,albo przenieść nas do innego działu.Pzdr.

do jakiegoż innego działu ??!! jest może dział na forumowisku o degeneratach i satanistach??
wszak chodzi tu o to że karol był satanista a to chyba w dziale religia powinno zostać rozpatrywane ;)
jak widzę przyjąłeś Pawian nową taktykę jak nie potrafisz odpowiedzieć bajdurzysz że to nie odpowiednie miejsce
biggrin.gif

dawaj Pawian broń swojego guru !!
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Jak był satanistą ,temu nie lubił konkurencji .Socjaliści zwalczali wrogów ludu ;)
 
P

Pawian

Guest
do jakiegoż innego działu ??!!dawaj Pawian broń swojego guru !!
Proponowałbym dział Satanizm albo Komunizm w temacie Polityka.Mój guru to prędzej jakiś jogin(Może Mohan?) ze względu na łagodny charakter.Pisałem o komunizmie w Rosji wyłącznie w charakterze przeciwstawienia i desperackiej reakcji mas pracujących na niesprawiedliwość i wyzysk,a nie jako ideał do naśladowania.Raczej tymczasowy radykalny środek przeczyszczający,niż cel.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
równiez mam wątpliwości odnośnie klasyfikacji tematu (czy pasuje do działu religia)
fakltem jest że dziesiątki psychiatrów dowodziło, iż był chory psychicznie
a czy opętany? nie wiem
wątek satanistyczny jest faktem
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Proponowałbym dział Satanizm albo Komunizm w temacie Polityka.Mój guru to prędzej jakiś jogin(Może Mohan?) ze względu na łagodny charakter.Pisałem o komunizmie w Rosji wyłącznie w charakterze przeciwstawienia i desperackiej reakcji mas pracujących na niesprawiedliwość i wyzysk,a nie jako ideał do naśladowania.Raczej tymczasowy radykalny środek przeczyszczający,niż cel.

pięćset razy cytowałeś marksa w kontekście tak to ten świat powinien wyglądać i jakie to "prawdy" zawierają dzieła marksa !!
nie ściemniaj !!
broń karola diabła marksa albo przyznaj mi racje !!
 
P

Pawian

Guest
pięćset razy cytowałeś marksa w kontekście tak to ten świat powinien wyglądać i jakie to prawdy zawierają dzieła marksa !!nie ściemniaj !!broń karola diabła marksa albo przyznaj mi racje !!
Cytowałem w kontekście,że komunizm był odruchem wymiotnym ludzkości jako naturalną reakcja samooczyszczającą na wyzyskujące pasożyty.Poza tym przyznaję Ci rację we wszystkim.Jednak Szatan jest w tej poezji symbolem buntu przeciwko złu,a nie poparciem dla idei zła.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Cytowałem w kontekście,że komunizm był odruchem wymiotnym ludzkości jako naturalną reakcja samooczyszczającą na wyzyskujące pasożyty.Poza tym przyznaję Ci rację we wszystkim.Jednak Szatan jest w tej poezji symbolem buntu przeciwko złu,a nie poparciem dla idei zła.

poezja to promil obrazu degenerata !!
pomińmy poezje czy uważasz że taki człowiek mógł stworzyć coś moralnego ?!!
 
P

Pawian

Guest
[quote name=%26%2339%3BDirk_Struan%26%2339%3B date='22 styczeń 2010 - 20:01' timestamp='1264186889' post='2281066']poezja to promil obrazu degenerata !!pomińmy poezje czy uważasz że taki człowiek mógł stworzyć coś moralnego ?!![/quote]Uważam ,że ludzie oparci o jego naukowe teorie stawili opór złu(zorganizowany)i zmienili obraz świata na obecny,gdzie człowiek ma już jakieś prawa.Dlatego do dziś idee marksizmu są obecne w demokracji zachodniej.Ale temat o Marksie to nie w dziale religia,Dirku miły.Prowokujesz OT.Marks był zdecydowanie antyreligijny,pomimo tego,że był Żydem.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
to dział religia tak wiec podaje przykład - człowiek zdegenerowany czciciel szatana pisze dzieło uważane za moralne (przez tobie podobnych) czy ono jest moralne ?!! kiedy nawołuje do nienawiści !!
przeciwstawia sie Biblii i słowom Jezusa : kochaj bliźniego jak siebie samego !!
i w zasadzie wszystkim nauką Jezusa !!

zatem Pawianie czy takie "dzieło " jest moralne ?!!
 
P

Pawian

Guest
[quote name=%26%2339%3BDirk_Struan%26%2339%3B date='23 styczeń 2010 - 08:46' timestamp='1264232809' post='2281684']..zatem Pawianie czy takie dzieło jest moralne ?!![/quote]Moralne jest stawienie oporu napastnikom,którzy atakują społeczeństwo.Tak uważa Judaizm. Jest to samoobrona społeczeństwa.W organizmie człowieka,który stworzył Bóg,są mechanizmy broniące przed infekcją i atakiem wirusów,bakterii,pasożytów.Zwierzęta mają kły i pazury,aby bronić się przed agresorami w świecie przyrody.Toteż muszą istnieć mechanizmy obronne zdrowego Państwa,które będą zapewniały bezpieczeństwo masom pracującym.Zachód dawno to uznał i takie mechanizmy wytworzył.Niestety wiele osób jak nasz drogi Dirk,choć osoba niewątpliwie moralna,pracowita i religijna nie chce tego uznać.Cóż, każdy ma prawo do swego zdania.Pzdr.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Dirku socjalizm był kontrą dla kapitalizmu ,a szatan to zbuntowany koleś Boga ponoć;)
Pretensję trzeba kierować do tych co wymyślili Boga i szatana ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Raczej tymczasowy radykalny środek przeczyszczający,niż cel

Chyba Tobie komunizm przeczyscil mozgl ze zdrowej tkanki, bo przez paredziesat lat bynajmniej dla Europy i Swiata zadnym katharsis nie byl.

Cytowałem w kontekście,że komunizm był odruchem wymiotnym ludzkości jako naturalną reakcja samooczyszczającą na wyzyskujące pasożyty

Ciezko nazwac sytacje kiedy jedne pasozyty zastepujom jeszcze gorsze metoda oczyszczajaca.

Moralne jest stawienie oporu napastnikom,którzy atakują społeczeństwo

Socjalizm za to jest bardzo sprzyjajacy spoleczenstwu.
 
P

Pawian

Guest
[quote name=%2526%252339%253BTroll%2526%252339%253B date='23 styczeń 2010 - 17:58' timestamp='1264265934' post='2282315']Socjalizm za to jest bardzo sprzyjajacy spoleczenstwu.[/quote]"Dawno, dawno temu , w kwitnącej i przyjaznej robotnikom XIX wiecznej Europie żyli sobie dwaj zgorzkniali totalitaryści, czciciele Belzebuba(Der Teufel), którzy nie mogąc patrzeć na zadowolonych ludzi pracy, gotowych poświęcać swej pasji nawet pół doby wymyślili zbrodniczą utopię. Byli to Karol Marks i Fryderyk Engels. W swych broszurkach postulowali wspólność żon, zniesienie rodziny,próżniactwo i okradanie ciężko pracujących ludzi biznesu.Ponadto wraz z garstką zwolenników spotykali się potajemnie w katakumbach, gdzie odprawiali swoje mroczne rytuały, urządzali orgie, zatruwali studnie i złorzeczyli całemu rodzajowi ludzkiemu.Później, zło komunizmu przebudziło się ponownie rozkwitającej gospodarczo Rosji carskiej,a potem demokratycznej.Święta Ruś cudownie radziła sobie podczas I Wojny Światowej,a robotnicy i chłopi opływali w luksusy.Lecz te rozbestwione chamy nie doceniały łaskawości swych panów i buntowały się przeciwko naturalnemu porządkowi ustanowionemu przez Najwyższego." Burżuazyjne widzenie Marksa,Boga i prawdy historycznej.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
a to popadasz z jednej propagandy w druga ;)
a tak wogole, burzuazji juz nie ma, przeciez twoi kochani czerowni ja skutecznie wymordowali/wywiezli/wytepili
 
P

Pawian

Guest
..burzuazji juz nie ma..
A ja myślałem,że Trolla nie ma,tylko to jakiś klon-bliźniak dziesiątków forumowych kolibrów,o identycznych poglądach! Według encyklopedii PWN:"burżuazja, pierwotnie nazwa mieszkańców miast; od końca XV w. określenie zamożnych warstw mieszczaństwa;w znaczeniu kapitaliści,przeciwstawiani proletariatowi, pojawiła się u saintsimonistów; w sensie nadanym przez K. Marksa klasa właścicieli podstawowych środków produkcji.
 
Do góry