Kaczyński i PiS chcą kultu BANDERY w Polsce?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
PiS i prezydent Andrzej Duda prą do tego aby stworzyć nowe państwo wspólnie z ukrainą. Dzięki temu ukraina nie zbankrutuje i Polacy zapłacą długi ukrainskie. Ale problemem był kult Bandery na ukrainie. Teraz okazuje się że PiS już nie jest przeciwny temu kultowi. Więcej prezydent Duda i Jarosław Kaczyński chcą wybielić Banderę który teraz okazuje się być niewinną owieczką. To inni przywódcy UPA byli winni a Bandera to dobry człowiek i bohater polsko-ukraiński.

Według „Onetu” PiS chce wyciszyć w stosunkach z Ukrainą spór o gloryfikację zbrodniarza Stepana Bandery i przestać przeciwko temu kultowi protestować. Portal miał uzyskać te informacje z dwóch niezależnych źródeł.


Z ustaleń Onetu wynika, że strona polska miałaby ograniczając sprzeciw do kultu naczelnego dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) Romana Szuchewycza oraz dowódcy UPA na Wołyniu Dmytro Klaczkiwskiego ps. Kłym Sawur – dowódców bezpośrednio odpowiedzialnych za akcje mordowania Polaków. Kwestia Bandery miałaby zostać pominięta.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
PiS i prezydent Andrzej Duda prą do tego aby stworzyć nowe państwo wspólnie z ukrainą.

To Twoja nadinterpretacja. Trochę jak z posłem Kowalskim otwierającym się kieszeni nożem.

Swoją drogą nazwa tematu jest rodem z WP. To, że w stosunkach dyplomatycznych wycisza się jakiś wątek nie oznacza, że temat się akceptuje i idzie ze skrajności w skrajność. W polityce międzynarodowej to normalne, że unika się poruszania drażliwych tematów w momencie kiedy może to przynieść inne korzyści. Tu masz przykład:

 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
To Twoja nadinterpretacja.
Nie moja to z pierwszego filmu który dałem tam jest taki podtytuł, ja sam bałbym się, ale to tylko cytat po kimś . Nazwa tematu też zapożyczona ja dodałem obok Kaczyńskiego PiS bo w końcu PiS to Kaczyński.
Ale prezydent Polski Andrzej Duda o tym mówił, jego doradcy też dużo o tym mówią, ogólnie PiS robi się bardziej ukrainski niż Polski.

PiSowi już Bandera nie przeszkadza, zresztą tak naprawdę PiS nigdy nie był anty-banderowski.
Kaczyński i Andrzej Duda wielokorotnie odmawiali brania udziału w uroczystosciach ku czci ofiar mordów Wołyńskich.
I Kaczyński i Andrzej Duda wielokrotnie też byli nagrywani gdy wykrzykiwali banderowskie zawołanie...... słava ukrainie, herojom sława......
A przecież nawet Angela Merkel odmówiła gdy ukraincy chcieli aby to krzyczała w Kijowie.
Kaczyńskiemu i Dudzie to nie przeszkadzało.
W polityce międzynarodowej to normalne, że unika się poruszania drażliwych tematów w momencie kiedy może to przynieść inne korzyści.
A jakie korzysci dla Polski da kult Bandery? Polska to największy frajer europy. Dajemy ukrainie broń za miliardy dolarów a nie dostajemy nic. Ukraincy plują nam za to w twarz a Kaczyński i PiS mówią dziekuje.
Tpo wstyd i hańba. Węgrzy stawiają warunki, Rumuni też a my?
Ale z Kaczynskim i Dudą , ludzmi bez kręgosłupa , być może zdrajcami lub po prostu ukrainską V kolumną.
Jest jeszcze jeden ślad, być może chodzi o haki które na baronów PiSu mają ukrainskie służby.
W końcu kilka lat temu było głośno w internecie o nieletnich ukrainkach i pewnym baronie z PiSu.
Jesli on tam był to mogło być więcej jego kolegów.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Wygląda że dla PiSu to ukraińcy są najważniejsi.
Ukraincy w Polsce nie muszą płacic podatku ale dostają cały Polski socjal a nawet więcej niż Polacy bo na przykład na ukrainskie dziecko w polskim przedszkolu przedszkole dostaje dodatkową dotacje 5 tysiecy zł rocznie.
Na ukrainskiego studenta od 2017 roku uczelnie dostają trzykrotnie wyższą dotację od panstwa Polskiego niż na studenta z Polski, tak że nic dziwnego ze ukraincy zawsze są pierwsi rekrutowani a polacy tylko wtedy gdy już nie ma chętnych z ukrainy.

Teraz okazuje się że ukraincy aby dostac polski socjal wcale nie muszą mieszkac w Polsce. Wystarczy ze raz na miesiąc przekroczą granicę na 5 minut. Wtedy dostaną 500+ i wszystko co należy się POlakom w Polsce. Z tym ze Polacy jeszcze muszą w Polsce płacic podatki ukraincy są zwolnieni z placenia podatków w Polsce.
Tak że jesli pracują z Polakami to nawet jesli mają podobną stawkę za prace to i tak więcej zarabiają bo nie odlicza im się od zarobków podatek.
A tutaj coś ciekawego własnnie o tym ze nie musza mieszkać w Polsce aby brac Polski socjal.
Dostęp do 500 plus uchodźcy z Ukrainy uzyskali na mocy specjalnej ustawy uchwalonej przez Sejm po rozpoczęciu wojny w tym państwie. Na podstawie nowych przepisów uchodźcy z tego kraju mogą ubiegać się nie tylko o świadczenie 500 plus, ale też świadczenie z programów „Dobry start” i „Rodzinny kapitał opiekuńczy”, a także o dofinansowanie wysłania dziecka do żłobka. Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu w naszym kraju, co skutkuje utratą prawa do wspomnianych świadczeń. Portal Kresy.pl zwrócił się do ZUS z następującym pytaniami: „Co w sytuacji, gdy obywatel Ukrainy przebywa poza Polską, następnie wróci tuż przed upłynięciem wspomnianego terminu (1 miesiąca), by nie stracić świadczeń, po czym ponownie wróci na Ukrainę?”, a także „Czy istnieje możliwość, że osoby mieszkające na stałe na Ukrainie będą otrzymywać polskie świadczenia tylko dzięki regularnemu meldowaniu się na granicy? Czy przewidziano mechanizmy przeciwdziałania tego typu sytuacjom?”.
Opisany mechanizm może dotyczyć zwłaszcza osób mieszkających w pobliżu polsko-ukraińskiej granicy.


„Odnosząc się do kwestii przyjazdu do Polski z Ukrainy na jednodniowe pobyty w każdym miesiącu należy zauważyć, że osoba taka nie utraci legalnego pobytu w Polsce, o którym mowa w art. 2 ust. 1 specustawy jednak nie spełni warunku zamieszkiwania w Polsce.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja powiem tak, PiS-owi cos się pomieszało...

Oni dla swojej korzyści politycznej ( bo są uzależnieni od rządu ), zrobią wiele, żeby się trzymać "koryta".
I nie mają wstydu.
Dziwię się, że ukraiński prezydent się spotyka z polskim prezydentem i podaje mu rękę...
A wie dobrze, jakie w Polsce były protesty, za rządów PiS.
Wie, jaka jest sytuacja w Polsce za tych rządów, a nie przeszkadza mu to, by się w Kijowie spotykać z polskim prezydentem, który nie jest dla Polski prawdziwym prezydentem.
Tutaj chyba w grę głównie wchodzi "czysta polityka"? Co obchodzi ukraińskiego prezydenta, jaka jest sytuacja w Polsce i , że Polska ma problemy z wysoką inflacją i drożyzną? Że Polska ma problemy z praworządnością? Ukraiński prezydent wie, że tak się dzieje w Polsce, ale nie interesuje go to, bo to nie jest jego kraj.
A spotykanie się z polskim prezydentem, z prezesem PiS, jemu być może jest "na rękę".
Przyjęcie ponad trzy milionowej grupy ludzi z Ukrainy do Polski, żeby to Polska utrzymywała, z pieniędzy polskich podatników tych ludzi, jest wygodne ukraińskiemu prezydentowi.
Dlaczego rząd ukraiński nie przeznacza środków własnych ( które pewnie by miał w budżecie, ale też z pieniędzy od Zachodu ) na swoich ludzi, którzy do Polski przyjechali i na ich utrzymanie w Polsce? Dlaczego to Polska ma płacić, co miesiąc, z bardzo obciążonego budżetu zasiłki dla tych ludzi?
To odpowiada rządowi ukraińskiemu, bo nie musi na własnych ludzi przeznaczać swoich środków.
Natomiast, co to interesuje ukraińskiego prezydenta i rząd ukraiński, że Polski nie stać na utrzymywanie ludzi z Ukrainy w Polsce? A poza tym, to sam PiS to pewnie zaproponował, więc tym bardziej to "leży" ukraińskiemu prezydentowi.

Ukraina była bardzo skorumpowana, od początku niepodległości.
I tak za każdego prezydenta w tym kraju.

Był prezydent Juszczenko, który kultywował Ukraińskich Nacjonalistów i nawet nadał nadał tytuł bohaterski Stephanowi Banderze, jako: Bohater Ukrainy.
Gość, który dowodził zbrodniczą organizacją, która na Wołyniu zabijała Polaków, ale także Rosjan.

A mało tego, to jeszcze, jak za prezydentury Juszczenki ( i to był prounijny prezydent Ukrainy, a nie prorosyjski ), były demonstrację albo jakieś zgromadzenia młodych ludzi w Kijowie, to oni nawoływali, by: Juszczenko nie przepraszał Polaków i Polski za zbrodnie Wołyńską.
Było coś takiego, a na Ukrainie była i jest nadal Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, która nawet chciała kandydować do wyborów, do parlamentu, ale nie wygrali.

Natomiast, nienormalne jest to, żeby w Polsce popierać: Banderę i Nacjonalizm przez rządy PiS.
Tym ludziom w PiS się już pomieszało w głowach i oni robią CYRK...
To nie są politycy normalni.
A mimo to mają poparcie od głupich wyborców.

To też o czymś świadczy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Jak sam się nie szanujesz to inni też cię nie będą szanować. Ukraincy plują Polsce w twarz a rząd PiSu ociera oczy i dziekuję .
My dajemy ukraińcom ogromne ilosci broni, amunicji, paliwo, żywność itd a...... ambasador ukrainy w Niemczech mówi że na Wołyniu w 1943 roku Polacy mordowali ukrainców i chwali UPA za walkę z Polakami.
Ale jesli rząd PiSu chce uznać Banderę za ukrainskiego bohatera to dlaczego nie?
Polacy to frajerzy europy. Tylko Polaka można wykorzystac i upokorzyc a on dalej będzie sługą ukrainskim.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
No cóż miałem rację. Ukraincy plują nam w twarza a PiS i Andrzej Duda zlizują to i mówią dziękuje.
Ambasador ukrainy w Niemczech który chwalił UPA za mordy na Polakach na Wołyniu w 1943 roku ma zostac w nagrodę....... wiceministrem ukrainskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
A PiS podkulił ogon i dziekuje ukrainie ...... za co? Andrzej Duda pojedzie do Kijowa i znów będzie wykrzykiwał banderowskie okrzyki...... taki prezydent....... chyba ukrainski bo raczej nie Polski.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No cóż miałem rację. Ukraincy plują nam w twarza a PiS i Andrzej Duda zlizują to i mówią dziękuje.
Ambasador ukrainy w Niemczech który chwalił UPA za mordy na Polakach na Wołyniu w 1943 roku ma zostac w nagrodę....... wiceministrem ukrainskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
A PiS podkulił ogon i dziekuje ukrainie ...... za co? Andrzej Duda pojedzie do Kijowa i znów będzie wykrzykiwał banderowskie okrzyki...... taki prezydent....... chyba ukrainski bo raczej nie Polski.
Po prostu na to już szkoda słów.

To, co ten PiS wyprawia, wykorzystując wojnę na Ukrainie, to jest parodia...
A inne partie polityczne nic nie mogą z tym zrobić i na to poradzić. I tylko mogą się temu przyglądać.
A PiS sobie robi, co chce i ma na wszystko wywalone.
I ma na to przyzwolenie wyborców.

Ja czasami się zastanawiam, gdzie i z kim ja żyję w tym kraju?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Film z prezydentem Andrzejem Dudą, ksiądz Isakowicz prosi go aby zajął się sprawą ekshumacji pomordowanych Polaków na Wołyniu.
Dla Andrzeja Duda to nie jest ważne i może szkodzic drugiej stronie-ukraincom.
Andrzej Duda chyba nie wie jakiego państwa jest prezydentem.
Albo po prostu jest ukraincem i ukraina dla niego jest najważniejsza.

Można powiedzieć że Andrzej Duda jest patriotą inaczej. Być może patriotą banderowskiej ukrainy. Przecież są filmy na których wykrzykuje po ukrainsku banderowskie hasła.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Mamy u władzy jednych z największych zdrajców Polski w historii. Kiedyś łudziłem się, że do takiej sytuacji nie dojdzie, wręcz sobie tego nie wyobrażałem, ale biorąc to wszystko pod uwagę, można stwierdzić, że żyjemy w państwie, które tylko z nazwy to Polska.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
W to jakoś ciężko uwierzyć, choćby z racji tego że mamy dziś kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego...
Ludzie lubią eksponować swój patriotyzm, choćby takimi strojami https://odziezuliczna.pl/odziez-patriotyczna-c-7.html
Do tego nie wierzę, że rządzący są aż tak głupi, bo społeczeństwo im tego nigdy nie zapomni!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Film z YT w którym ks Isakowicz mówi o politykach z PiSu i o prezydencie Andrzeju Dudzie o tym jak próbują zrobic z Polski państwo wielo-narodowosciowe. I czy to może się udać. Mówi też o tym jak próbują zatrzeć pamięć o zamordowanych Polakach na Wołyniu bo nie chcą urazic ukraińców.
Wrażliwosć ukraińców jak wiadomo jest ogromna i nie wolno ich denerwować mówiąc o zamordowanych Polakach.

Poseł na Sejm G Braun w Goleniowie. Interwencja poselska w sprawie wywieszania flag obcych państw na budynkach urzędów państwowych. Chodzi o flagi ukrainskie.
Burmistrz i zastępca burmistrza uciekają przed posłem do swoich gabinetów, piętro urzędu zostaje zamknięte dla interesantów.
Urzędnicy kłamią że obu szefów urzędu nie ma w pracy.

Poseł znajduje ukrytego zastępce ale burmistrz zamknął się w swoim gabinecie, przybyła na miejsce policja odmawia otwarcia gabinetu.

Andrzej Niedzielski, polski minister zdrowia zrobił sobie we Lwowie zdjęcie na tle banderowskiej flagi UPA.
Ministrowi nie przeszkadzała ta flaga, z dumą robił sobie zdjęcia na jej tle.
Jak widać PiS już całkowicie przyznaję się do swoich banderowskich korzeni.

Czy ministrowie RP to już obywatele banderowskiej ukrainy? Ukraińcy plują Polakom w twarz.

Z tego spotkania na profilu mera Lwowa pojawiło się kontrowersyjne zdjęcie. Widać na nim bowiem m.in. Niedzielskiego odwiedzającego lwowski szpital w sali, w której wisi banderowska flaga, wykorzystywana m.in. przez OUN-B i UPA odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Oj sprawa ze zdjeciem Niedzielskiego na tle banderowskiej flagi staje się głóśna,
Nawet portal GW o tym pisze ale nie można komentować tego artykułu.
A w Czechach ogromne protesty, ludzie mają już dość tego że ukraincy są najważniejsi w europie i przez nich cała Europa cierpi.
Ponad 70 tysięcy Czechów protestowała w Pradze przeciwko faworyzowania ukrainców przez rząd Czeski. Dość już faworyzowaniu ukrainców .
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A w Czechach ogromne protesty, ludzie mają już dość tego że ukraincy są najważniejsi w europie i przez nich cała Europa cierpi.
Ponad 70 tysięcy Czechów protestowała w Pradze przeciwko faworyzowania ukrainców przez rząd Czeski. Dość już faworyzowaniu ukrainców .
Głównie to oni protestowali przeciwko wszechobecnej drożyźnie, wysokim podatkom i polityce rządu. Chcieli by w obliczu panującej wojny Czechy pozostały neutralne.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Głównie to oni protestowali przeciwko wszechobecnej drożyźnie, wysokim podatkom i polityce rządu. Chcieli by w obliczu panującej wojny Czechy pozostały neutralne.
To oczywiste tylko żeby tak było to trzeba coś zrobić z rządem który jest.........
Podczas demonstracji głos zabierała Zuzana Majerová m.in. przewodnicząca eurosceptycznego i nacjonalistycznego ruchu Trikolora. Przekonywała, że "Czechy potrzebują czeskiego rządu", a rząd Petra Fiali jest "być może ukraiński, brukselski, ale na pewno nie czeski".
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
MInister zdrowia w rządzie PiSu który w Polsce uzdrowił sł użbę zdrowia i zrobił to że przeciętny ukrainiec nie czeka długo w Polsce na wizyte u specjalisty[w odróżnieniu od Polaka] chce teraz wspomóc ukrainę.
To nic dziwnego, jak było widać w moim wczesniejszym poscie lubi on ukraińców i robi sobie zdjęcia pod flagami UPA, taki banderowski minister z PiSu, nic nowego,
Teraz chce on pomóc ukrainie i stworzyc dla nich nową służbę zdrowia bo przecież w Polsce jest już idealnie, on to zrobił nam.
Do tej pory było tak że prezydent Polski Andrzej Duda nie wiedział jakiego kraju jest prezydentem...... teraz już ministrowie z PiSu nie wiedzą dla jakiego kraju pracują.
Minister Andrzej Niedzielski minister zdrowia w Polsce chce uzdrawiac system zdrowia ukrainy?!
A MOŻE TAK ZAJĄŁ BY SIE POLSKĄ? CZY POLSKA JUŻ NIEWAŻNA DLA PiSU?
Ministerstwo Zdrowia przekazało też, że Adam Niedzielski przypomniał o potrzebie finansowania przez całą Unię Europejską opieki nad chorymi z Ukrainy.
PiS to wróg Polski. Wygląda że za Polskie pieniądze chce pomagac ukraincom i tworzyc im służbę zdrowia..... Polacy niech umierają, ważni ukraincy!

No i kolejne dowody na to że PiS to banderowska, antypolska organizacja.
MSWiA nie zgodziło się na zarejestrowanie zbiórki publicznej na postawienie w Nowym Sączy tablicy upamiętniającej ofiary rzezi wołyńskiej. Resort uznał, że taka inicjatywa może być sprzeczna z interesem Polski w kontekście wojny rosyjsko-ukraińskiej.
Wygląda że Rzeż Wołyńska to dla PiSu coś o czym nie wolno mówić. PiS wziął stronę ukrainy i chce aby ludzie w Polsce zapomnieli o tym.
Pluje na ofiary i na rodziny ofiar zamordowanych Polaków.
MSWiA nie zgodziło się na zarejestrowanie zbiórki m.in. dlatego, że uznało, iż taka inicjatywa może być sprzeczna z interesem Polski w kontekście wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jak czytamy, rejestracja przez ministerstwo zadeklarowanej przez Stowarzyszenie „zbiórki publicznej w warunkach wojny rosyjsko-ukraińskiej i jednocześnie świadczonej uchodźcom wojennym z Ukrainy szerokiej pomocy humanitarnej przez Polskę (…) mogłaby być potraktowana jako działanie sprzeczne z zadaniami Ministerstwa i nadzorowanych służb państwowych i tym samym podstawowymi przepisami w/w specustawy”.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Na coś takiego, co oni, w tym PiS wyczyniają nie ma słów...

PiS to jest nie tylko podły rząd, ale to też jest głupi rząd.

Czego ci ludzie nie zrobią dla własnej korzyści politycznej i dla własnego interesu partyjnego? Oni naprawdę do róznych rzeczy się posuwają, nie patrząc na moralność, aby tylko mieli swoją, własną korzyść.

I wyborcy im na to przywalają?

Na to już brakuje słów.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Andrzej Duda powiedział niedawno że Polacy to słudzy ukraińców i coś w tym jest.
Rząd PiSu daje 20% budzetu Polski na wspieranie ukrainy dla ukraińców którym zachciało się żyć w Polsce.
Co piątą złotówkę z moich podatków dostają ukraińcy... za co?
Za nic, bo tak chce PiS którego działacze są szantażowani p prawdopodobnie przez służby specjalne ukrainy.
Znana jest historia Marka Kuchcińskiego który podobno bardzo kocha dzieci.
Ilu takich i podobnych jest w PiS?
Służby ukrainskie robiły filmy.........

Polski rząd bierze specjalne kredyty aby sponsorować ukrainę i ukraińców a co robią ukraińcy w podzięce?
Ano robią coś takiego.
Plują nam w twarz ...........
Myrosław Symczycz, były członek OUN-UPA o pseudonimie „Krzywonos”, który miał wydać rozkaz wymordowania ludności polskiej we wsi Pistyń w województwie stanisławowskim, otrzymał od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego tytuł Bohatera Ukrainy. 99-letni Symczycz na Ukrainie cieszy się sławą „bohatera” walki narodowowyzwoleńczej. W jednym z miast ma nawet swój pomnik.
Są materiały powojennej sprawy karnej Symczycza, z których ma wynikać, że będąc dowódcą czoty (plutonu) w sotni UPA „Moroza” wydał rozkaz wymordowania polskich mieszkańców wsi Pistyń w powiecie kosowskim województwa stanisławowskiego. „Krzywonos” jednocześnie zagroził swoim ludziom śmiercią w razie okazywania miłosierdzia. Według jednego z dokumentów Symczycz osobiście brał udział w mordowaniu rodziny Iwanickich. SUOZUN nie podaje, kiedy doszło do opisywanego napadu. Symczyczowi przypisuje się też odpowiedzialność na napad z 23 października 1944 roku na wieś Trójca (pow. śniatyński w woj. stanisławowskim), oddalonej od Pistynia o około 10 km, w którym UPA zabiła 64 Polaków, 14 Ukraińców i jednego Rosjanina.


Pion śledczy IPN (Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu) do 2012 roku prowadził śledztwa w sprawie ludobójstwa popełnionego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na terenie powiatów śniatyńskiego i kosowskiego, w tym w sprawie zbrodni w Trójcy. Oba śledztwa umorzono w latach 2015-2016 z powodu niewykrycia sprawców
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 386
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Trzeba wiedzieć o tym, że w czasie drugiej wojny światowej Ukraińcy, podobnie jak i Polacy służyli Hitlerowcom i Niemcy się Ukraińcami wysługiwali.
Tak było, kiedy w czasie Trzeciej Rzeszy powstała Policja Państwowa ( tzw. granatowi policjanci ), w której w większości byli Polacy, współpracujący z Trzecią Rzeszą. Byli też Ukraińcy, ale oni byli w mniejszości.
I służyli Hitlerowcom w zabijaniu innych Polaków, Żydów przede wszystkim i w niszczeniu Polski.
Także i Polacy, i Ukraińcy też mają "za uszami" swoje.
No i też UPA i Nacjonaliści Ukraińcy, którzy też współpracowali z Hitlerowcami w zabijaniu Polaków, Ukraińców i Rosjan na Wołyniu.
Ile polskich rodzin na Wołyniu wymordowało UPA, we współpracy z Trzecią Rzeszą? Ale nie tylko polskich rodzin, bo także rodzin ukraińskich i rosyjskich, które tam żyły i mieszkały.
 
Do góry