Kaczyński i PiS chcą kultu BANDERY w Polsce?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
To przytocz jeszcze skalę porównawczą i jaka była odpowiedź polskiego państwa i większości społeczeństwa na to.
Bo z Twojego wpisu wywnioskować można bzdurę, że Polacy i Ukraińcy robili w tamtych czasach to samo.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ludzie, w PiS wiedzą dobrze, co to jest Bandera i co to jest UPA...
Tylko z miłości i sympatii do swojego, nowego... "przyjaciela", jakim stała się Ukraina ( przed wojną ukraińską jakoś ten kraj dla PiS nie był przyjacielski ), to oni leją na to, że Ukraina kultywuję Banderę i PiS z tym też trzyma.

Oni, w takim rządzie zrobią wszystko dla własnej wygody egoistycznej i tak, jak im pasuje.

Jakie zachowanie ma egoista albo narcyz? No takie, że dba tylko o swoje dobro, o swoje korzyści, a inni ludzie go nie interesują.
I w PiS tacy są.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
W zasadzie miałem pisac o tym w temacie sytuacji na ukrainie ale temat już nie funkcjonuje i jest tam teraz forumowy Hyde Park.
A więc napiszę tutaj bo też temat może być odpowiedni.

Do Polski przyjechał ukraiński żebrak prezydent daj Zeleński. Po co przyjechal nie wiadomo, podobno miał przeprosić za Wołyń- nie przeprosił.
Ale przy okazji okazało się że Polska w podzięce za jego przyjazd da ukrainie 100 transporterów Rosomak, kilkadziesiąt tysiecy karabinków Grot, szesć Migów-29 oraz podobno też naszą ostatnią artylerię możdzierze na kolach Rak.

Ukraincy co prawda bardzo wybrzydzają i stwierdzili że Polskie Migi-29 które 4 już dostali to stare rzęchy ale łaskawie zgodzili się [przyjąć, dzieki Bogu. Bo już podobno PiS chciał przeprosić i dać F-16.

No ale o wizycie. Zeleński przyjechal w bluzie z banderowskimi emblematami na spotkaniach w Polsce wykrzykiwał banderowskie pozdrowienia..... nikomu to nie przeszkadzało, wrędz przeciwnie wszyscy byli zachwyceni. Taki mamu rząd, prezydenta którego dziadek był banderowcem, taki mamy naród.

Zełenski podczas wizyty w Polsce eksponował symbolikę OUN i UPA


Podczas oficjalnych spotkań z przedstawicielami najwyższych władz Polski, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski miał na sobie bluzę z emblematem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Podczas wystąpienia na Zamku Królewskim w Warszawie razem w tłumem wznosił banderowskie pozdrowienie.
Ukraincy plują Polakom w twarz a Polacy cieszą się i proszą o więcej.
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
OJ LUDZIE, LUDZIE...
BARDZO ZDZIWILI BYŚCIE SIĘ, GDYBY KTOŚ - TAM - GDZIEŚ - KIEDYŚ POWIEDZIAŁ WAM, DLA JAKIEGO KRAJU NA WSCHODZIE POLACY LICZĄ SIĘ BARDZIEJ - ANIŻELI DLA POLSKI I RESZTY POLAKÓW TU NIBY U SIEBIE ... OPADŁYBY WAM SZCZĘKI TAK, ŻE I SZTAPLARKĄ BYŁBY PROBLEM PODNIEŚĆ.


Zapamiętajcie sobie na całe swoje życie moją frazę, która w 98% życiowych przypadków doskonale się sprawdziła:

NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZĘSTO NAJBLIŻSZYM WROGIEM / WRÓG, CZĘSTO JEDYNYM PRZYJACIELEM...

O czym mowa?
O tym, że PIS to chyba ma zadanie wykończyć naród cały, serio!
Gdy, się tak człowiek bliżej przypatrzy dziwnym PRAWOM i PRZEPISOM... innego wniosku wyjąć z tego nie idzie.
Kaczyński gdy był malusi to musiał wpietol dziesięć razy dziennie dostawać od mamusi i tak mu... zostało. Żył, żyje i do grobowej dechy
będzie żył przekonaniami, że tylko siłą i agresją oraz karą można coś zdziałać. Tymczasem, nie wliczając wyników z TVPIS większość Polski już go nie trawi. Bezdzietny, bez rodzinny, stary singiel z kotem, co życie zna tylko od strony sejmowej mównicy. Tacy ludzie nigdy nie powinni kierować choćby kółkiem graniastym - a on rządzi Polską. No cóż, jacy wyborcy - taki wybrany.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Teraz był w Polsce z wizytą ukraiński, banderowski prezydent ( bez urazy ), gdzie spotkał się z "ciołkiem" Dudą.
Podobno, wspólnie razem uzgodnili, że chcą zrobić Unię: polsko - ukraińską, bez zamkniętej granicy, gdzie tak jak we wszystkich krajach unijnych, Ukraina nie będzie miała z Polską zamkniętej granicy i nie trzeba będzie też posiadać wizy i paszportów, aby się przemieszczać, między: Polską, a Ukrainą.
Na ile są prawdziwe takie deklaracje obu Panów to trudno powiedzieć, bo to jest głównie, polityka.
A słuchałem sobie wypowiedzi Pani od spraw międzynarodowych, która wypowiedziała się na temat nie tyle samej: wojny ukraińskiej, co stosunków: polsko - ukraińskich, gdzie ma być prawdopodobnie cała ta... Unia polsko - ukraińska.
Powiedziała wprost, że "to może być niebezpieczne dla Polski, ze strony samej Ukrainy, bo to wcale może nie polepszyć relacji: Polski i Ukrainy.
Chodzi o historię zbrodni wołyńskiej, gdzie prezydenci ukraińscy wcale się nie kwapią, aby za to przepraszać Polaków i Polskę.
Również obecny prezydent ukraiński nie jest wcale chętny, by przepraszać za to Polskę. Oni za bardzo kultywują: Banderę, UPA, zeby się tego wyrzekli.
Inna sprawa to ta Pani też powiedziała, iż "Ukraina zawsze była biednym i skorumpowanym krajem, gdzie wyzysk na biednych był na każdym kroku, a przez wojnę już całkiem ten kraj został zdegradowany gospodarczo" i to prawda.
Wojna już w samym Donbasie, jak się zaczęła to osłabiła gospodarkę tego kraju. A ten, obecny konflikt jeszcze bardziej "dowalił" gospodarce i w biedę tego kraju.
No ale oni się pewnie umówili i uzgodnili: ukraiński prezydent, z polskim PiS-em, z politykami unijnymi i z USA, iż odbudują po zniszczeniach kraj i przeznacza na to ( tylko nie wiadomo czy to będą środki za darmo, w prezencie, czy w formie pożyczek dla Ukrainy ) ogromne środki finansowe.
Sama, Ukraina nie byłaby ani trochę w stanie odbudować własnego kraju, bo to już jest... bankrut gospodarczy.
Dlatego, Zachód się lituję nad takim krajem, bo widzi, jaki ten kraj był i jest zniszczony.
Ukraina, to teraz taka... biedna... taka... słaba... Ale myślę, że tam żadnej bezinteresowności nie będzie.
Nie wierzę w coś takiego, że ktoś komuś daje za nic pieniądze. W tym zawsze jest jakiś interes, a w przypadku Ukrainy to tam są polityczne interesy, a to nie jest bezinteresowne.
Po prostu, Ukraina dostanie potężne środki na "jakąś tam odbudowę" tego kraju, ale za coś.
Tylko samo odbudowanie kraju to nie wszystko. Kraj jeszcze musi na siebie zarabiać i pracować i musi być wydolna gospodarka, a w sytuacji Ukrainy to łatwe nie będzie.
Bo wiecznie też kraje Europy zachodniej nie będą finansowały Ukrainy, bo to kosztuje inne kraje.
A biorąc też pod uwagę mentalność tego kraju, gdzie wprowadzili korupcję, wyzysk ( Ukrainiec potrafi być chciwy i pazerny, nawet bardziej niż Polak ), to przecież te środki z Zachodu, a nawet z Polski mogą być ukradzione i przywłaszczone, a już tak się działo, podczas wojny w tle.
To pokazuje chciwość i pazerność tych ludzi, którzy widzą tylko własne dobro, a nie dobro innych. W Polsce tez tak jest, ale na Ukrainie uwazam, że jest z tym dużo gorzej, bo Ukraińcy bardziej w tym tkwią.
I taki kraj chciałby "startować" do Unii Europejskiej, bez normalnego prawa, bez "wyczyszczenia" korupcji i bez zlikwidowania wszelkiej patologii w tym kraju?
Kraj bez praworządności ( tu mamy przykład w Polsce ) nie może wstąpić w struktury unijne, bo takiego kraju nikt do Unii nie dopuści.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Poprawka , jak poinformował Zelenski w Kijowie Polska da ukrainie nie 100 transporterów opancerzonych Rosomak ale 200.
To minimum wartość 1 miliard dolarów, transportery sa nowoczesne wyprodukowane w Polsce na licencji firmy Patria z Finlandi.
Kto bogatemu zabroni stać się biednym? Polska zaciąga długi za granicą aby dawać ukrainie. Nasze wnuki będą spacać ten dług .
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Poprawka , jak poinformował Zelenski w Kijowie Polska da ukrainie nie 100 transporterów opancerzonych Rosomak ale 200.
To minimum wartość 1 miliard dolarów, transportery sa nowoczesne wyprodukowane w Polsce na licencji firmy Patria z Finlandi.
Kto bogatemu zabroni stać się biednym? Polska zaciąga długi za granicą aby dawać ukrainie. Nasze wnuki będą spacać ten dług .
Dlatego, że w Polsce mamy nieodpowiedzialne rządy, a do tego kompletnie niegospodarne, a ukraiński prezydent temu pewnie "przytakuje", że Polska ma takie rządy i też się na to godzi.
Więc to pokazuje, jakie relacje panują, miedzy: Polską, a Ukrainą. Nie są to wcale takie, dobre relacje jak się może wydawać.
Ukraińskiemu prezydentowi jest wygodne, że Polska rozdaje jemu swoje pojazdy, broń i jakieś sumy pieniędzy, bo dlaczego miałby się z tego nie cieszyć, jak dają mu w prezencie? A czy prezydenta ukraińskiego interesuję to, że Polska sama ma swoje problemy, że ma ogromny dług publiczny, że jest inflacja i Polacy mają gorszą jakość życia?
Nie sądzę.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Oni i tak z Putinem nie wygrają i mogą tylko o tym sobie pomarzyć.
Szkoda tylko tych ogromnych sum, jakie przekazują zniszczonej i skorumpowanej Ukrainie, ale to jest ich sprawa.
Skoro stać ich na "wywalanie kasy w błoto", a konkretnie stać ich na finansowanie wojny w obcym kraju, to ich sprawa.
To sprawa Unii Europejskiej i USA.
Tylko z tego nic im dobrego nie przyjdzie, a stracą tylko potężne sumy ( dotyczy to też głupiej Polski, za przeproszeniem ).
Bo prawda jest taka, że Unia Europejska, USA i Wielka Brytania, a także Polska również finansują wojnę ukraińską. Nie tylko Rosja tam wojnę finansuję, ale finansuje tylko własne wojska. A Zachód finansuję obce wojska, w obcym kraju.
To prawda i zgadzam się z powiedzeniem "kto bogatemu zabroni być biednym?" Jeżeli ktoś z własnej głupoty i nieodpowiedzialności dopuszcza biedę siebie lub własnego kraju, to jest jego wybór.
A z Ukrainą to co zrobili sami Ukraińcy? Doprowadzili kraj do ruiny, do biedy i do dewastacji gospodarki, a nikt im nie kazał tego robić.
To taki Ukrainiec mądrze we własnym kraju zrobił? I czy ktoś normalny będzie współczuł takiemu krajowi?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Zdziwiona bym była, gdyby ta władza nie zmieniła się po wyborach. Niezadowolenie ludzi widać np. przy kasie.
Z drugiej strony dożyłam czasów, gdy Niemcy promują się dla Polaków jako kierunek turystyczny.o_O😊 Tak źle więc chyba nie jest, ale pewnie mogłoby być lepiej. PiS nam wygenerował drożyznę z kosmosu, zamiast zwykłą, taką jak w innych krajach inflację.
No i dobrze. Zmiana się przyda. Nie jest dobrze, gdy jedna frakcja rządzi za długo.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Z drugiej strony dożyłam czasów, gdy Niemcy promują się dla Polaków jako kierunek turystyczny
Nie dożyłaś tylko cały czas tak było. Wiem bo połowa mojej rodziny mieszka w Niemczech i część to nawet obywatele tego kraju.
Życie w Polsce jest cały czas tańsze niz życie na zachodzie..i tyle. Promuje się wyjazdy tam gdzie jest tanio i miarę dobrze.

Moi siostrzeńcy mieszkający w Niemczech uważają że Polska to najpiękniejszy kraj swiata i są strasznie żli jak rodzice zamiast do Polski chcą jechac z nimi gdzies indziej
. Urodzili się w Niemczech jak by co i nie mają wpomnien z z Polski jako miejsca zamieszkania, ale zawsze chcą do Polski przyjezdzac, znają język to też oczywiste, mówią bez akcentu.
Polska w lato to naprawdę piękny kraj, w zimie góry w Polsce to też dobry wybór chociaż bardzo tłoczno.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Nie zrozumiałeś mnie, Saymonie.
Niemcy się reklamują jako kierunek turystyczny, nie zarobkowy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Nie zrozumiałeś mnie, Saymonie.
Niemcy się reklamują jako kierunek turystyczny, nie zarobkowy.
Ty mnie nie zroumialas, oni nigdy nie reklamowali Polski jako miejsca pracy. Ale gdzie sie jezdzi na urlop? Tam gdzie tanio mozna wypocząć.
Dlatego to Tajlandia jest też wysoko bo tam mozna tanio wypocząć, różnie wypocząć ale to już moja chora fantazja działa.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Nie wierzę... Takie proste, wydawać by się mogło zdanie- Niemcy promują się dla Polaków jako kierunek turystyczny.
No to może spróbujmy tak?
Widzisz w tv/gazecie ofertę turystyczną, dajmy na to z Tunezji, co ta oferta oznacza?
a) Możesz wyjechać turystycznie do Tunezji?
b) Tunezja chce przyjechać do Ciebie?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Nie wierzę... Takie proste, wydawać by się mogło zdanie- Niemcy promują się dla Polaków jako kierunek turystyczny.
No to może spróbujmy tak?
Widzisz w tv/gazecie ofertę turystyczną, dajmy na to z Tunezji, co ta oferta oznacza?
a) Możesz wyjechać turystycznie do Tunezji?
b) Tunezja chce przyjechać do Ciebie?
A ja cię nie rozumię. O co ci chodzi, czego nie rozumiesz? W Niemczech zawsze były oferty turystyczne z Polski tak jak i z Tunezji. Nic sie nie zmieniło .... poza tym że ty się o tym dowiedziałaś.
Polska i Tunezja to akurat dobry przykład. I w Tunezji i w Polsce ceny są niższe niż w Niemczech i Niemców stać na wyjazd aby się zabawić..... bo po to się jedzie ? Urlop, wyjazd do Polski, do Tunezji służy do tego aby się rozerwać, zabawić.
Tak zawsze były oferty turystyczne wyjazdu do Polski.... tylko po niemiecku .... więc o tym nie wiedziałaś.... bo w Niemczech mówi sie po niemiecku.... przeważnie . U nich nie ma takiego zwyczaju że dla obcych robi się napisy w ich językach, tylko niemiecki.
To u nas Polski powoli wypierany jest przez ukrainski, ale my Polacy jestesmy w Polsce drugim sortem ludzi.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Człowieku! TO POLAK MA JECHAĆ DO NIEMIEC JAKO TURYSTA, NIE NIEMIEC DO POLSKI!
I naucz się wreszcie poprawnie pisać słowo rozumiem!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Człowieku! TO POLAK MA JECHAĆ DO NIEMIEC JAKO TURYSTA, NIE NIEMIEC DO POLSKI!
I naucz się wreszcie poprawnie pisać słowo rozumiem!
O kurde, nie załapalem o co ci chodzi.
A co do tego słowa , masz coś przeciw regionalizmom? U nas tak sie mówi, rozumiesz? W mojej 30 tysiecznej wiosce tak mówimy.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Ale tak się nie pisze. A ja generalnie staram się nie wypominać błędów ortograficznych. Pewnie sama z rozpędu czasem robię. Zagadka do tej pory jest dla mnie zasada pisania przecinków- robię to intuicyjnie.
Po prostu skoro kiedyś Ci na to zwróciłam uwagę, po tym jak na mnie wsiadłeś i widzę że dalej robisz ten sam błąd, to przypominam. Może Ci się przyda. Może nie zrobisz takiego błędu w jakimś piśmie urzędowym np.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Może nie zrobisz takiego błędu w jakimś piśmie urzędowym np.
No i? To takie ważne? Ja dokładnie widze wszystkie błędy bo podkresla mi je przeglądarka przecież. Ale czy to ważne?
a co do urzędowych pism, myślisz że w nich nie ma błędów?
Ja jakiś rok temu na policji gdzie byłem zaproszony jako swiadek znalazłem w tym co mi dali potem do podpisu dwa błędy ortograficzne.
Takie podstawowe błedy. I co z tego ?
 
Do góry