JEHOWAH WSZECHMOCNY BÓG - ocali posłusznych Słowu Bożemu

Status
Zamknięty.

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Czary to rzucają ci co chodzą z kropidłem i im podobni ! Smutne, że w kościele rzymsko-katolickim, w którym tyle mówi się o miłości jest tyle zbrodni, draństwa, oszustwa, nieczystości wszelkiego rodzaju, bałwochwalstwa i znieważania samego Boga w przeróżny sposób. Jeszcze bardziej dziwne i smutne jest to, że w to wszystko uwikłani są hierarchowie kościoła, ktorzy powinni świecić dobrym przykladem, a tymczasem zamiast tego to słyszy się o pedofistwie wśrod duchowieństwa, o homoseksualizmie, o okradaniu państwa polskiego, o nietolerancji, o antysemityzmie, pijaństwie itp.itd
Mamy te same zdanie ,zapewne w waszej organizacji też są podobni ludzie do nich .Pewnie ,że piękny był by świat gdyby wszyscy byli idealni .
Madzia
Kiedy i na jakiej podstawie zatem ludzie zorientują się, " że byli w błędzie " ?
jak będą potopy ,plagi i inne zarazy .Zapewne tak Ci odp. kolega B.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Nie wiem o jakiej orgnizacji mówi user, bo ja sie polityką nie zajmuję. A jeśli chodzi o Dzień Pański to spadnie na ludzi jak potrzask. Wtedy sobie przypomną wszystkie swoje marne słowa i czyny, ale będzie już za późno dla nich, aby cokolwiek zmienić.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Nie wiem o jakiej orgnizacji mówi user, bo ja sie polityką nie zajmuję. A jeśli chodzi o Dzień Pański to spadnie na ludzi jak potrzask. Wtedy sobie przypomną wszystkie swoje marne słowa i czyny, ale będzie już za późno dla nich, aby cokolwiek zmienić.
To niech wreszcie spadnie bo już tysiące lat straszy się tym pokolenia i jakoś d...pa, jak nie ma, tak nie ma. I idę o zakład, że zejdę z tego świata i nadal nikt tego Boga nie zobaczy w żadnej formie. Co najwyżej jakiś meteoryt zasunie ten glob i tyle to będzie miało wspólnego z Bogiem co zeszłoroczny śnieg.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
A jeśli chodzi o Dzień Pański to spadnie na ludzi jak potrzask. Wtedy sobie przypomną wszystkie swoje marne słowa i czyny, ale będzie już za późno dla nich, aby cokolwiek zmienić.
Po pierwsze takie cyt. powinny być publicznie zakazane ,po drugi pasterze przed tysięcy lat widząc wybuch wulkanu .Nie wiedzac co to jest pisali tzw Fantastykę ,

To niech wreszcie spadnie bo już tysiące lat straszy się tym pokolenia i jakoś d...pa, jak nie ma, tak nie ma. I idę o zakład, że zejdę z tego świata i nadal nikt tego Boga nie zobaczy w żadnej formie. Co najwyżej jakiś meteoryt zasunie ten glob i tyle to będzie miało wspólnego z Bogiem co zeszłoroczny śnieg.
Ilu ludzi dalej kupuje te bajki ?,Kiedy ma nastąpić koniec świata ,chyba za parę dni ?



JEHOWAH WSZECHMOCNY BÓG - ocali posłusznych Słowu Bożemu
Tu mamy wytrych , :310:
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
List do Galacjan 6 :7 " Nie łudźcie się, Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie ! "
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
benjamin.szot
Dlaczego Jezus mówiąc o Bogu, nigdy nie użył Jego imienia? Był jego synem, mógł to zrobić, "rewolucjonizował" Prawo, podpieranie swoich słów imieniem ojca, nie mogło być sprzeczne z przykazaniem o wymawianiu imienia Bożego na daremno.
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
benjamin.szot ,ja mam dla ciebie
[attachment=44478:644043_408622112542958_442457726_n.jpg
 

Attachments

  • 644043_408622112542958_442457726_n.jpg
    644043_408622112542958_442457726_n.jpg
    37 KB · Wyświetleń: 10

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
ODPOWIEDŹ DLA UŻYTKOWNICZKI LA BELLA LUNA :

czy widział ktoś kiedyś, by syn szanujący swego ojca mowil do niego po imieniu ???

a co do przykazania to niech użytkowniczka nie przekręca ! tam nie jest powiedziane o wymawianiu Imienia tylko o bezczeszczeniu, a to WIELKA RÓŻNICA !

http://biblia-odchwa...ona.webnode.com
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Nie DO niego, a o nim. Podparcie swoich słów imieniem ojca, dodatkowo mogło je spotęgować. No, nie oszukujmy się, Jezus jako Bóg i człowiek mógł sobie na takie coś pozwolić.

a co do przykazania to nich użytkowniczka nie przekręca ! tam nie jest powiedziane o wymawianiu Imienia tylko o bezczeszczeniu, a to WIELKA RÓŻNICA !
Zatem, wymawiając je, z całą pewnością nie poddałby je zbezczeszczeniu.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Tak, widziałam, ba nawet znam. Relacje między synem a ojcem są tak dobre, iż są również najlepszymi przyjaciółmi. Ojciec pozwala do siebie mówić po imieniu. Czy syn wówczas traci do niego szacunek? Nie. Nie zauważyłam aby tak było.

Tu nie chodzi o szacunek czy coś podobnego, a raczej o to czy Jahwe jest prawdziwym obliczem Boga.
Bóg jest niezmienny, zatem dlaczego w ST pozwalał mordować i sam karał śmiercią, skoro Jezus Jego syn mówi:

SŁYSZELIŚCIE, ŻE POWIEDZIANO: BĘDZIESZ MIŁOWAŁ SWEGO BLIŹNIEGO, A NIEPRZYJACIELA SWEGO BĘDZIESZ NIENAWIDZIŁ. (44) A JA WAM POWIADAM: MIŁUJCIE WASZYCH NIEPRZYJACIÓŁ I MÓDLCIE SIĘ ZA TYCH, KTÓRZY WAS PRZEŚLADUJĄ

(33) SŁYSZELIŚCIE RÓWNIEŻ, ŻE POWIEDZIANO PRZODKOM: NIE BĘDZIESZ FAŁSZYWIE PRZYSIĘGAŁ, LECZ DOTRZYMASZ PANU SWEJ PRZYSIĘGI. (34) A JA WAM POWIADAM: WCALE NIE PRZYSIĘGAJCIE

"(16) NIE DAJCIE SIĘ ZWODZIĆ, BRACIA MOI UMIŁOWANI! (17) KAŻDE DOBRO, JAKIE OTRZYMUJEMY, I WSZELKI DAR DOSKONAŁY ZSTĘPUJĄ Z GÓRY, OD OJCA ŚWIATEŁ, U KTÓREGO NIE MA PRZEMIANY ANI CIENIA ZMIENNOŚCI."

Te słowa jakoś nie pasują do tych:

Pan, mocarz wojny, Jahwe jest imię Jego. (Ks. Wyjścia 15:3)

Ale doskonale wyjaśniają te...

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy."

.... które idealnie pasują do ludzkiej natury. Ten, kto przyznaje się do Miłości/Jezusa spotka się z niezrozumieniem i prześladowaniem przez tych, którzy nie potrafią dostrzec tego, co jest w życiu najważniejsze. Ale tylko On jest Prawdą, przy której warto trwać.

Łączenie Jahwe/Jehowy z Jezusem, mija się z celem. Jahwe jest niczym innym jak bogiem ludzkich słabości i nie przedstawia prawdziwego oblicza Boga. Tylko Jezus je objawił.
I znowu, nie chodzi o to aby Go czcić, ale o to aby żyć zgodnie z Jego nauką. Wtedy nie musisz się do Niego przyznawać, bo to za Ciebie zrobią twoje uczynki i twoje serce, które świadczy o tobie.

Wg Narodu Wybranego mesjasz był powołany do tego aby mieczem i siłą zbudować królestwo żydowskie, jednak wg Boga miał milością i przebaczeniem zbudować inne, znacznie większe Królestwo...
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
List do Galacjan 6 :7 " Nie łudźcie się, Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie ! "
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Wszystko "jasne" ;) Nie martw się, nie ma znaczenia w jakiego boga wierzysz i jak go nazywasz... Jahwe, Zeus, Odyn... Bóg jest jeden i nie potrzebuje imienia. :)
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Gdyby tak było to Pierwsze Przykazanie Biblijnego Dekalogu byłoby bez sensu ! Na szczęście tak nie jest ! Radzę dobrze przeczytać Dekalog, lecz w wersji Biblijnej nie sfałszowanej przez kler !
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Gdyby tak było to Pierwsze Przykazanie Biblijnego Dekalogu byłoby bez sensu ! Na szczęście tak nie jest
Jeżeli jedyny bóg, mówi, żeby człowiek nie miał innych bogów obok niego, lub przed nim (wszystko jedno) to całkowicie ma to sens, na prawdę.
I jaka jest różnica czy chodzi o "obok" czy "przede mną" skoro on jest, jak sam twierdzi (zakładając realizm tego) - jeden?
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
A jak to się dzieje, że w dzisiejszym podobno cywilizowanym świecie ludzie niby wiedzą, że istnieje Wszechmocny Bóg, a modlą się do Marii, apostołów, wszystkich świętych, a nawet do papieża ???
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Chociażby dlatego Benjaminie szanowny, że uważają Maryję za bożą matkę i kogoś kto wstąpił do nieba za wysoką rangę zasług.
Świętość jest przereklamowana, np Cristero, zostali mianowani błogosławionymi za mordowanie rodaków w wojnie z Meksykańskim rządem - brak sensu i rozumu.
A co do papieża, to postawił się na równi ze swoim bogiem gdy ogłoszono jego nie omylność - może to temu ludzie kupili taki rozwój zdarzeń.
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Oni NIE modlą się DO Marii, DO papieża, czy DO świętych, tylko modlą się DO Boga za pośrednictwem/wstawiennictwem Marii, papieża, świętych. W moich oczach to kolosalna różnica ;)
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
W takim tekście jak np, "zdrowaś Mario" modlący zwraca się bezpośrednio do niejakiej Maryi. Czyli się do niej modli.
Albo gada bez sensu do osoby, której nie powinien dawać modlitw..to samo do anioła stróża czy Jezusa, bo to też nie bóg..
 
Status
Zamknięty.
Do góry