JEHOWAH WSZECHMOCNY BÓG - ocali posłusznych Słowu Bożemu

Status
Zamknięty.

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Ależ ja wiem to ty nie wiesz - wierzysz w dusze, a jak każdy wie, kto komu nauka nie obca, pojęcie duszy czyli psyhe wymyślił Sokrates, a nie chrześcijanie. :)))))
Sokrates ,powiadasz ?
Znaczy sie to on napisał ... '[sup]7[/sup] wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek Duszą żywą.''
Tego nie wiedziałam.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Znaczy sie to on napisał ... '7 wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek Duszą żywą.''
Tego nie wiedziałam.

Nie to tak nie działa :) Co to za sposób myślenia ? To tak jakbyś napisała, że Fenicjanie wymyślili szkło więc oni są twórcami okien albo lepiej twórca gumy jest twórcą opony prezerwatywy i uszczelek.
Sokrates wymyślił pojęcie duszy, co zapewne znajdziesz nawet na wiki. Platon wymyślił świat idei czyli ten tu zły i ten IDEalny tam po drugiej stronie. a ktoś inny zebrał posiadane wiadomości zebrał najróżniejsze filozofie w tym sumeryjskie i stworzył biblie.

Anna Świderkówna pisała :

Pierwotni autorzy Biblii wykorzystali greckie mity o powstaniu świata i człowieka, ale filtrowali je i usuwali pewne elementy, dopuszczalne w mitach greckich. Np. greccy bogowie „przychodzą do ofiary jak muchy do miodu”, hebrajski Bóg już tylko "czuje miłą woń". Autorzy biblijni pisali też pod wpływem mitologii bliskowschodniej. Na początku Księgi Rodzaju [Rdz 1,2] zostaje stworzony bezmiar wód [hebr. tehom, pl. tehomot - głębia wody]. Babilońska niszczycielska bogini Tiamat jest przedstawiana pod postacią słonej wody. Jest to motyw wielu mitów bliskowschodnich, mających swe początki w uwarunkowaniach naturalnych - np. Babilon był często zalewany przez słoną wodę cofającą się z morza do rzek Bóg stworzył potwory morskie [hebr. teauniin, pl. teauniinim], znane też w Biblii jako smoki morskie [por. ks. Izajasza, ks. Psalmów]. Co więcej,


Raczej wierze autorytetom biblistom, teologom, historii - proste. Podejrzewam , ze Ty bardziej wierzysz lekarzom niż sąsiadce ? NIe wiem właściwie może i wierzysz w gusła znachorów - skoro wierzysz w cuda.... Nawet nie powinnaś zwracać sie do lekarzy tylko do Boga. Bo jak trwoga to do lekarza, na policje - kiego nie do do Boga ? Nie wiem. Ja jak chcę się czegoś nauczyć to np zdaję na studia na określony kierunek np prawo gdzie są jakieś obiektywne autorytety, gdzie są ludzie nauki. a jak chcę poznać prawdę o rzeczywistości politycznej danego kraju to nie czerpię wiadomości z jednej partii np PO bo każda taka prawda jest zafałszowana. No ale nie ważne.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
nie będzie się ich opłakiwać ani zbierać, ani grzebać, będą jako gnój na roli." - proroctwo Jeremiasza 25 : 33
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
stary to to jeszcze nic :))) King ze swoimi powieściami przy tym wysiada.
Ale wiesz własnie w telewizji podali , że Belgia już sobie odpuściła związek świat z religią, postawili abstrakcyjna choinkę na placu a święta są po prostu okresem rozrywki. Cześć ludków strajkuje protestuje ale niestety to mniejszość więc szans powodzenia niema :)))))
No to powoli powoli z roku na rok ........:)
widziałem ,bardzo dobra wiadomość .
Nas nie może zabić bo my nie gramy w tą grę Ptaku tak samo i islamistów czy buddystów to zupełnie inne bajki
Ja też tak sadze ,ale Pan B . rzuca te "proroctwa "w naszą stronę i inaczej myślących wierzacych .
Panie B. ,to proroctwo pasuje do II wojny św .
będą jako gnój na roli
nie było czasu chować zmarłych .

Proroctwo sw. Latającego potwora spagetii :310:
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
Kiedyś Chrystus powiedział do pewnych ludzi : " wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem. " - Ewangelia Łukasza 16 : 15

oraz :

" Gdybym nie przyszedł i do nich nie mówił, nie mieliby grzechu, lecz teraz nie mają wymówki z powodu grzechu swego." - Ewangelia Jana 15 : 22
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Nie to tak nie działa :) Co to za sposób myślenia ? To tak jakbyś napisała, że Fenicjanie wymyślili szkło więc oni są twórcami okien albo lepiej twórca gumy jest twórcą opony prezerwatywy i uszczelek.
Sokrates wymyślił pojęcie duszy, co zapewne znajdziesz nawet na wiki. Platon wymyślił świat idei czyli ten tu zły i ten IDEalny tam po drugiej stronie. a ktoś inny zebrał posiadane wiadomości zebrał najróżniejsze filozofie w tym sumeryjskie i stworzył biblie.

Anna Świderkówna pisała :

Pierwotni autorzy Biblii wykorzystali greckie mity o powstaniu świata i człowieka, ale filtrowali je i usuwali pewne elementy, dopuszczalne w mitach greckich. Np. greccy bogowie „przychodzą do ofiary jak muchy do miodu”, hebrajski Bóg już tylko "czuje miłą woń". Autorzy biblijni pisali też pod wpływem mitologii bliskowschodniej. Na początku Księgi Rodzaju [Rdz 1,2] zostaje stworzony bezmiar wód [hebr. tehom, pl. tehomot - głębia wody]. Babilońska niszczycielska bogini Tiamat jest przedstawiana pod postacią słonej wody. Jest to motyw wielu mitów bliskowschodnich, mających swe początki w uwarunkowaniach naturalnych - np. Babilon był często zalewany przez słoną wodę cofającą się z morza do rzek Bóg stworzył potwory morskie [hebr. teauniin, pl. teauniinim], znane też w Biblii jako smoki morskie [por. ks. Izajasza, ks. Psalmów]. Co więcej,


Raczej wierze autorytetom biblistom, teologom, historii - proste. Podejrzewam , ze Ty bardziej wierzysz lekarzom niż sąsiadce ? NIe wiem właściwie może i wierzysz w gusła znachorów - skoro wierzysz w cuda.... Nawet nie powinnaś zwracać sie do lekarzy tylko do Boga. Bo jak trwoga to do lekarza, na policje - kiego nie do do Boga ? Nie wiem. Ja jak chcę się czegoś nauczyć to np zdaję na studia na określony kierunek np prawo gdzie są jakieś obiektywne autorytety, gdzie są ludzie nauki. a jak chcę poznać prawdę o rzeczywistości politycznej danego kraju to nie czerpię wiadomości z jednej partii np PO bo każda taka prawda jest zafałszowana. No ale nie ważne.

Acha powiadasz ze Sokrates wymyslił ..pojęcie Duszy ?
A kto wymyslił samo pojęcie ,co to jest pojęcie tez Sokrates czy jakiś inny filozof ?
I ty jako tak nie uznajesz tych filozofów co to stworzyli pisma sumeryjskie i biblie ? moze i słusznie bo co to za filozofia ?
Co do Świderkównej i to co podaje ze PIERWOTNI autorzy Biblii wykorzystywali GRECKIE MITY o powstaniu świata .. no tak
Mity greckie były pierwsze a hebrajczycy nic nie mieli a chcieli to poszperali w tym co mieli grecy i stworzyli sobie Boga IHVH
hmm no skoro swiderkówna tak uwaza to co ja bede ja poprawiac ..
Podejrzewa sobie dalej póśc wodze wyobrazni.
Widzisz moze sobie wierzyc autorytetom biblistom itp ale dopóki W TOBIE NIENARODZI sie Nowe Stworzenie z Ducha Mesjasza , to pozostje ci wiara w autorytety ludzkie .
I zadna to róznica czy jak podejrzewasz ze ja wierze w lekarzy czy ty w biblistów , jedno i drugie jest bezwartosci.
Chodzi o to ze Jeszuah Mesjasz pzyszedł dac nam Ducha Swego jesli Go przyjmiesz bedziesz posiadał Jego Nature .
bedziesz Jego Naczyniem ..
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
" W tym czasie odezwał się Jezus i rzekł: Wysławiam cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Zaprawdę, Ojcze, bo tak się tobie upodobało." - Ewangelia Mateusza 11 : 25 - 26.

" A dzień Pański nadejdzie jak złodziej ! " - 2 list Piotra 3 : 10
znowu połączyłem posty
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Benjaminie,zabawiasz się w sędziego.Czy tak wygląda posłuszeństwo Jehowych.Macie upoważnienie od Boga,aby tu na ziemi osądzać innych?;)
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
JEHOWAH - to Bóg Wszechmocny i Ojciec Niebiański Chrystusa. A co Biblia mówi na temat posłuszeństwa to proszę sobie przeczytać : proroctwo Ezechiela 3 : 18 - 19 oraz Dzieje Apostolskie 20 : 26 - 27.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
A skąd wiadomo,czy świadkowie nie są wysłannikami szatana. :D

Wybierz się kiedyś do Lednicy.Może tam przejżysz na oczy. ;)

lednica22.jpg imagesCAL4ZFI8.jpg imagesCANMCJQ2.jpg lednica3.jpg
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Bóg w swojej doskonałości wiedział, że Jego Kościół zostanie nazwany nierządnicą, i dlatego też pewnie historia z nierządnicą pojawiła się w Biblii.

Nierządnica, dla żydów coś obrzydliwego, grzesznego, nieczystego, wysłanniczka diabła, człowiek przepełniony złem, któremu należy się tylko śmierć.

Co zrobił Jezus? Dlaczego Go nie naśladujecie?


Jezus również nauczał, że wiele chwastów rośnie i będzie rosło na polu Pana, czyli w Jego Kościele, lecz co Pan kazał? I dlaczego Go nie słuchacie?
Nadgorliwi słudzy pana rzekli: wyrwijmy je, bo niszczą dobre pole. Ale Dobry i Roztropny Pan rzekł:
NIE WYRYWAJCIE CHWASTÓW! Dajcie im wzrasać razem z plonem. Ponieważ gdy będziecie chwasty wyrywać ucierpi i dobry plon.

Kto oczernia Kościół Rzymski oczernia Boga, ponieważ jest tylko jeden Kościół założony przez Boga, pozostałe kościoły stworzyli/założyli ludzie.
 

benjamin.szot

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
555
Punkty reakcji
1
zła odpowiedź ! kościół rzymsko-katolicki nie został założony przez Boga i Ojca Chrystusa !
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ponieważ użytkownik stosuje ordynarny język i nie stać go ani na kulturalną, ani na logiczną wymianę myśli uważam wszelką dyskusję z nim za zakończoną !

Aryman nie stosuje ordynarnego języka, natomiast zdarza się mu pisać rzeczy nie mądre, zabrakło argumentów?



Osho ma odobinę racji w tym co mówi,chociaż bredzi jeszcze silniej – prosty przykład, że się tak wyrażę „na logikę”: jeżeli w trakcie medytacji, ktoś dojdzie do wniosku, że moralne jest pozbawienie życia wszystkich ludzi jakich spotka, którzy nie posłuchają, go że źródłem moralności jest medytacja zen, to ich w ten sposób uwolni od cierpień (czyli wg. tej idiotycznej koncepcji zrobi im dobrze) – btw ten przykład miał swą materializację, w postaci pewnego buddysty jakiś czas temu (na całe szczęście państwo zadziałało ich pozbawiło życia tego wariata)


Benjamin się zaciął - automat na wszystkie posty generuje taka sama odpowiedz :)
U niego to norma na wszystkich forach w necie.

Też to zauważyłem (będąc na innym forum, trafiłem identyczne wypowiedzi jak tutaj, ale tam wyśmiano go dosyć brutalnie – ja tutaj na chamstwo staram się nie pozwalać)

Gdyby tak było to Pierwsze Przykazanie Biblijnego Dekalogu byłoby bez sensu ! Na szczęście tak nie jest ! Radzę dobrze przeczytać Dekalog, lecz w wersji Biblijnej nie sfałszowanej przez kler !

Czyli uważasz, że tekst hebrajski do jakiego mamy dostęp został przez Żydów sfałszowany? Skąd masz dostęp do bardziej pierwotnego?


A jak to się dzieje, że w dzisiejszym podobno cywilizowanym świecie ludzie niby wiedzą, że istnieje Wszechmocny Bóg, a modlą się do …..a nawet do papieża ???

O papieżu jeszcze nie słyszałem, jakieś realistyczne dane na ten temat? (może być na PM)


Jest to modlitwa o modlitwę. Wstawiennictwo, jak to La Bella Luna raczyła zauważyć, a Ty zignorować, tudzież przeoczyć.
Muszę wyjaśniać definicję i znaczenie wiary w istnienie "Anioła Stróża"? Naprawdę?
Zadziwiłeś mnie, niestety tym razem niezbyt pozytywnie.

To akurat typowe zachowanie w jego wykonaniu, bo tu chodzi o to aby przywalić, a nie używać racjonalnych składników w dyskusji

http://www.forumowisko.pl/topic/206056-jehowah-wszechmocny-bog-ocali-poslusznych-slowu-bozemu/page__st__60#entry3098335
nie głupi post!
Przykład tylko 1 z kilkunastu mądrości (reszty nie chce mi się komentować: bezcelowe)i: „których przeprowadziliby totalną eksterminację, jeżeli byłaby taka możliwość.” (nie jest tajemnicą, że akurat wszystkie istotne totalitaryzmy zasadzały się na walce – mniej lub bardziej intensywnej z wierzącymi i religiami, jako niebezpiecznymi przesądami i kierowane były przez ateistów…, oczywiście wbrew temu, co się wydaje niektórym prawicowym publicystom, walka z wierzeniami nie była celem, a jedynie środkiem do celu…)


Błąd logiczny :) Mogę znać zaklęcia i prawa z książek Harry Pottera i co z tego ? :) Jak znam to znaczy , że mam w to wierzyć ? :)

To może być błąd poznawczy, ale jest zasadniczy problem z tym, aby udowodnić, że jest to rzeczywiście błąd, mamy lukę poznawczą, uniemożliwiającą pełną obiektywizację ciągu myślowego i stąd problemy dowodowe (w jakąkolwiek stronę)

Jesteś typem interlokutora - ignoratio elenchi - a dokładniej red herring więc jakoś rozmowy jest jaka jest.

Raczej trudno być kimś w typie, prawidłowiej by było: że popełnia ten błąd



Anna Świderkówna pisała :

Pierwotni autorzy Biblii wykorzystali greckie mity o powstaniu świata i człowieka, ale filtrowali je i usuwali pewne elementy, dopuszczalne w mitach greckich. Np. greccy bogowie „przychodzą do ofiary jak muchy do miodu”, hebrajski Bóg już tylko "czuje miłą woń". Autorzy biblijni pisali też pod wpływem mitologii bliskowschodniej. Na początku Księgi Rodzaju [Rdz 1,2] zostaje stworzony bezmiar wód [hebr. tehom, pl. tehomot - głębia wody]. Babilońska niszczycielska bogini Tiamat jest przedstawiana pod postacią słonej wody. Jest to motyw wielu mitów bliskowschodnich, mających swe początki w uwarunkowaniach naturalnych - np. Babilon był często zalewany przez słoną wodę cofającą się z morza do rzek Bóg stworzył potwory morskie [hebr. teauniin, pl. teauniinim], znane też w Biblii jako smoki morskie [por. ks. Izajasza, ks. Psalmów]. Co więcej,

Tak jak szanuję Świderkówną, tak, nie zgadzam się z grecką absorpcją, zbyt wczesna ona jest, zanim grecy mieli by okazję dotrzeć, na te tereny, chyba, że Świderkówna miała na mysli tzw „ludy morza” – prawdopodobnie Filistyni, wielu naukowców uważa, że byli oni jednym z odłamów protogreków


Acha powiadasz ze Sokrates wymyslił ..pojęcie Duszy ?

Jest dużo starsze (o czym napiszę w innym temacie) - chociaż filozofowie w Europie, długo uważali go za pierwszego (to podglebie tego poglądu)


zła odpowiedź ! kościół rzymsko-katolicki nie został założony przez Boga i Ojca Chrystusa !

Każdą religię, również twoją:Świadków Jehowy założyli ludzie, a precyzyjnie jednen: Russel, chyba nie uważasz go za emanację Boga?

Zamykam temat, jest on nie kończącym się offtopem, jest ponadto wtórny do już istniejącego, w razie potrzeb wyekstrahowania postów do innego tematu, lub uczynienia go ponownie aktywnym, uwaga jeszcze do ciebie Benjaminie, 5-krotnie połączyłem twe posty w tym temacie, nie przesada to?
 
Status
Zamknięty.
Do góry