Janusz Korwin-Mikke

Mariusz Dąbrowski

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Lodz
huehuehue
Po co mi ZuS? ubezpiecze się prywatnie. To samo z opieka medyczna. Niby NFZ jest, a jak oglądam reklamy w których ciągle ludzie proszą się o pieniądze na chore dzieci, to nie widzę tych pieniędzy.
Teraz państwo mi nic nie daje a zabiera.

Wysłane z Nokii 3310 za pomoca Taptalk
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Buty Z Batystuty napisał:
huehuehue Po co mi ZuS? ubezpiecze się prywatnie. To samo z opieka medyczna. Niby NFZ jest, a jak oglądam reklamy w których ciągle ludzie proszą się o pieniądze na chore dzieci, to nie widzę tych pieniędzy. Teraz państwo mi nic nie daje a zabiera.
KNP ZUS ZLIKWIDUJE, ALE TE PIENIĄDZE, KTÓRE DZISIAJ SĄ SKŁADKĄ ZUS NADAL BĘDZIE ZABIERAĆ.

LUDZIE CZYTAJCIE PROGRAMY PARTII NA KTÓRE GŁOSUJECIE ZE ZROZUMIENIEM.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Mam dla Ciebie bardzo złą wiadomość: Farage to nie jest JKM, więc możesz się przestać łudzić, że jego sukces to jakikolwiek prognostyk dla naszego błazna.
Przecież nigdzie nie pisałem, że Farage ma podobny program do KNP.
Po prostu jest to partia eurosceptyczna (delikatnie pisząc) i odniosła duży sukces.
Ludzie nie chcą żyć w europie której parlamentarzyści biorą 6900 euro miesięcznie podstawy za zajmowanie się krzywizną ogórka.
A wystarczy, że jesteś jedną kadencję europosłem to po 63 roku życia możesz iść na emeryturę 4600 Euro miesięcznie.
Ludzie chcą wolnej europy.



Frasunek napisał:
No to teraz wytłumacz czemu pracodawcy zatrudniają tych imigrantów, którzy tylko wyłudzają zwolnienia i odszkodowania?
Zatrudniają ich z różnych względów. Kraj krajowi nie równy, ale np w UK jest takie prawo, że nie możesz dyskryminować cudzoziemców.
Wystarczy tylko podejrzenie, że go nie zatrudniłeś ze względu na pochodzenie/kolor skóry i możesz mieć duże problemy z więzieniem włącznie.
Z drugiej strony w wielu krajach cudzoziemcy pracują na stanowiskach jakie rodowici obywatele nie chcą podejmować.
Wszystko zależy od kraju/regiony i sytuacji geopolitycznej.



shogu napisał:
Nikt rozsądny na tym świecie nie operuje takimi chorymi pojęciami , ludzie muszą żyć na ziemi a nie żyć w fantazjach twojej głowy.
Równie dobrze mógł bym powiedzieć że ty krytykujesz komunizm i socjalizm którego nigdy nie było.
Komunizm i socjalizm był.
Kapitalizmu nigdzie nie było. Były zalążki kiedyś w USA oraz Europie.
Wtedy Europa kolonizowała świat i się bogaciła.
Dziś biednieje w oczach bo odeszła od zasad wolnorynkowych.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
Przecież nigdzie nie pisałem, że Farage ma podobny program do KNP.
Napisałeś, że ci co głosują na Farage mają dość socjalizmu.


danielr9 napisał:
Ludzie nie chcą żyć w europie której parlamentarzyści biorą 6900 euro miesięcznie podstawy za zajmowanie się krzywizną ogórka.
Jedyni Polacy, którzy poszli kasować 6900 euro i to nawet nie po to, żeby się krzywizną zajmować, ale tylko i wyłącznie o niej mówić to błazny z KNP.


danielr9 napisał:
Kraj krajowi nie równy, ale np w UK jest takie prawo, że nie możesz dyskryminować cudzoziemców.
Wystarczy tylko podejrzenie, że go nie zatrudniłeś ze względu na pochodzenie/kolor skóry i możesz mieć duże problemy z więzieniem włącznie.
Skoro nie chcą pracować i jedyne co robią to wyłudzają to mogą ich nie zatrudniać z powodu, że nie chcą pracować i tylko wyłudzają, więc sorry, ale to tłumaczenie się nie trzyma kupy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Napisałeś, że ci co głosują na Farage mają dość socjalizmu.
No jeżeli ktoś głosuje na partie która cechuje się poglądami klasycznego liberalizmu to chyba są przeciw socjalizmowi?
Tak czy nie?



Frasunek napisał:
Jedyni Polacy, którzy poszli kasować 6900 euro i to nawet nie po to, żeby się krzywizną zajmować, ale tylko i wyłącznie o niej mówić to błazny z KNP.
To nie jest wina kierowcy autobusu miejskiego, że jeździ 35 letnim Ikarusem.
KNP jest po to w Europarlamencie, żeby reprezentować głos ludzi, których dotyczą te "regulacje ogórków" a którzy nie chcą takiej Europy.
Zrozum to, że taka partia potrzebna jest Europie i jak pokazują sondaże coraz większe poparcie zyskują właśnie te partie.



Frasunek napisał:
Skoro nie chcą pracować i jedyne co robią to wyłudzają to mogą ich nie zatrudniać z powodu, że nie chcą pracować i tylko wyłudzają, więc sorry, ale to tłumaczenie się nie trzyma kupy.
Nie no oni chcą pracować....
Tylko dla nich pracą jest już samo przyjcie do pracy :)
Jest istotna różnica między pracowaniem a przychodzeniem do pracy.
Dziwie się, że tego nie odróżniasz.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
No jeżeli ktoś głosuje na partie która cechuje się poglądami klasycznego liberalizmu to chyba są przeciw socjalizmowi?
Czyli państwowa służba zdrowia oraz państwowe emerytury to są cechy klasycznego liberalizmu, a nie socjalizmu?



danielr9 napisał:
Nie no oni chcą pracować....
Tylko dla nich pracą jest już samo przyjcie do pracy
Jest istotna różnica między pracowaniem a przychodzeniem do pracy.
No, więc pracodawca może ich zwolnić za to, że nie pracują bez względu na pochodzenie. Tak pisałem wcześniej Twoje wytłumaczenie nie trzyma się kupy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
No, więc pracodawca może ich zwolnić za to, że nie pracują bez względu na pochodzenie. Tak pisałem wcześniej Twoje wytłumaczenie nie trzyma się kupy.
Tak może zwolnić ale co to ma do rzeczy?
Zupełnie odbiegasz od tematu.



Frasunek napisał:
Czyli państwowa służba zdrowia oraz państwowe emerytury to są cechy klasycznego liberalizmu, a nie socjalizmu?
Pewnie, że nie wyklucza.
Oczywiście podstawą liberalizmu jest wolność i swoboda obywatelska + prywatyzacja.
Natomiast liberalizm nie wyklucza państwowości służb w tym medycznych w sytuacji gdy system działa poprawnie.
W Anglii system opieki zdrowotnej jest bardzo dobry i od lat funkcjonuje w dobrej kondycji. Nie ma więc potrzeby zmieniać czegoś co działa.
System emerytalny również ma się dobrze, ale wymaga ciągłych reform.
Farageowi te dziedziny życia Anglików nie przeszkadzają i postanowił się tym nie zajmować - słusznie zresztą.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
W Anglii system opieki zdrowotnej jest bardzo dobry i od lat funkcjonuje w dobrej kondycji. Nie ma więc potrzeby zmieniać czegoś co działa.
System emerytalny również ma się dobrze, ale wymaga ciągłych reform.
Ogromne państwowe twory mogą funkcjonować w dobrej kondycji?
Jest jeszcze dla Ciebie nadzieja, że porzucisz Korwina na rzecz czegoś sensownego.


Krótko o służbie zdrowia w Anglii:
https://www.youtube.com/watch?v=qMNuxPByEW0
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do służby zdrowia w Anglii to wiele źródeł podaje że nie jest z nią najlepiej
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
No w tym filmie jest powiedziane:
- trzeba czekać
- szpitale nie są zbyt komfortowe, a czasami są nawet brudne
- jest słabo z najnowszymi technologiami
- część leków nie jest w Anglii dostępna.

Podstawową przyczyną jest to, że Anglicy chcą mieć w miarę tanią służbę zdrowia, więc oszczędzają.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trochę oddaliśmy się od osoby, której dotyczy ten temat

Tyle się pisało o tym, że istnieje medialny przemysł pogardy, który uderza w jedyną prawdziwie patriotyczna formację Polski. A tu się okazało że medialni sprzymierzeńcy tej uciskanej siły robią to sano w stosunku do JKM

"Zwracam się do zwolenników Kongresu Nowej Prawicy, którzy mają setki powodów aby tak lokować swojej sympatie: choćby dlatego, że i PiS i PO daleko dziś od wyrazistej sympatii do wolnego rynku. Rozumiem was. Ale czy wy naprawdę jesteście ślepi?
Nie słyszycie tych dziwnych chichotów? Nie zauważacie tych jego przerysowanych uśmieszków, kiedy z wyraźną przyjemnością snuje swoje wywody o gwałcie? Kiedy delektuje się tym, że mógł się zabawić kosztem cudzego cierpienia."


Dla wszystkich zainteresowanych : jest to list otwarty Piotra Zaremby z portalu WPolityce, przedrukowany w "WSieci".

Tym bardziej brońmy JKM przed wściekłym atakiem "niezależnego dziennikarstwa". Czy się to podoba czy nie podoba miłośnikom PIS to Nowa Prawica ma prawo działać i ma prawo pojawić się na prawicy polskiej sceny politycznej zawłaszczonej przez prawych i sprawiedliwych
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Herbatniczek napisał:
Tym bardziej brońmy JKM przed wściekłym atakiem "niezależnego dziennikarstwa". Czy się to podoba czy nie podoba miłośnikom PIS to Nowa Prawica ma prawo działać i ma prawo pojawić się na prawicy polskiej sceny politycznej zawłaszczonej przez prawych i sprawiedliwych
Czy to się podoba czy nie to się odpowiada za wszystko co się wygłasza.

Korwinowi udało się w ciągu kampanii, aż dwukrotnie wypowiedzieć na temat gwałcenia kobiet w sposób, który po prostu przekreśla jako przyzwoitego człowieka jego i każdego, kto nadal na niego głosuje.

To, że KNP nie stać, aby takiej kreaturze podziękować za współpracę, pokazuje jak żałosna jest to partia.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Też zauważyłem tę tendencję. Nie kumam dlaczego tzw. prawicowe media popierają PiS. Co jest w tej partii prawicowego oprócz bogobojności (jarmarczno-odpustowej) i w pokręcony sposób pojmowanego odchylenia patriotycznego?
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Bo polska prawica jest klerykalna, antyrosyjska i antykomunistyczna, a Korwin jest prorosyjski, broni ubeckich emerytur i proponuje system, w której nie byłoby miejsca na kontrolowanie obyczajowości, ot na przykład jak jakiś szejk miałby taki kaprys to mógłby rzucić gotówką zrekrutować najlepszych nauczycieli od przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, dać niższe czesne i nagle w jakiejś miejscowości Polacy by się zabijali, żeby posłać dzieci do szkoły, który uczy o wyższości Islamu i kultury arabskiej.

Poza tym papież Franciszek naucza, że państwo powinno pomagać biednym, czyli na dzień dzisiejszy program KNP jest po prostu niekatolicki.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Frasunek napisał:
ot na przykład jak jakiś szejk miałby taki kaprys to mógłby rzucić gotówką zrekrutować najlepszych nauczycieli od przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, dać niższe czesne i nagle w jakiejś miejscowości Polacy by się zabijali, żeby posłać dzieci do szkoły, który uczy o wyższości Islamu i kultury arabskiej.
Ale jak to , przecież wolny rynek to gwarancja dominacji białego człowieka , hahahah
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Wiesz Qon, to jest po prostu bardzo wygodne dla PO i PIS. Sramy na siebie nawzajem i dzięki temu mamy tylko siebie.Ale jak pojawia się nowa siła to nagle Gazeta Wyborcza do spółki z WSieci piętnuje JKM jako wariata. A dlaczego ? Bo przeszkadza w tym wygodnym "konflikcie"
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Herbatniczek napisał:
Ale jak pojawia się nowa siła to nagle Gazeta Wyborcza do spółki z WSieci piętnuje JKM jako wariata. A dlaczego ? Bo przeszkadza w tym wygodnym "konflikcie"
Herbatniku czy ty jesteś ślepy ?
Korwin popełnia samobója na każdym kroku.

Wręcz przeciwnie media mu pomagają trafić do młodzieży która właśnie przechodzi okres buntu i widzi swój brak perspektyw w tym neo-liberalnym szmbie.

Pozatym żadna siła się nie pojawiła , Korwin się dostał tylko i wyłącznie dzieki niskiej frekwencji , niminalna ilość głosów niewiele większa

ja osobiście właśnie dlatego uważam że Korwina należy piętnować gdyż po prostu jest marntorawieniem energii młodych ludzi i proponuje zapalenie płuc zwalczać cholerą.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Herbatniczek napisał:
piętnuje JKM jako wariata. A dlaczego ?
Bo jest wariatem.

A jeżeli chcesz się doszukiwać spisku to najpierw obroń te tezy z aktualnej kampanii:
Dla dżentelmena znacznie większą hańbą jest picie wina z gwinta niż zgwałcenie kelnerki.
Kobiety zawsze udają, że stawiają jakiś opór, a granica między gwałtem, a normalnym stosunkiem to subtelność.
Jak już skończysz z aktualnościami to może coś z historii:
Jeżeli ksiądz molestował dziecko należy go ukarać wymownym spojrzeniem.

I nie myśl sobie, że jak się uporasz z tym to ja nie podam więcej korwinowych mądrości.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Qon napisał:
A która partia jest dla Ciebie alternatywą dla PO-PiSu?
Demokracja pośrednia to w dużej mierze farsa, więc de facto żadna i żadnej nie należy oczekiwać.
Demokracja pośrednia to tylko i wyłącznie wybór mniejszego zła ....

Poprzez umiejętną kontrolę tego mechanizmu ma się pełną kontrolę nad systemem politycznym

Wiem że w USA wygląda to trochę innaczej ( tam jest jeszcze gorzej np słynne "money is speech" )ale robiono badania , przeciętny człowiek ma zerowy wpływ na politykę rządu , rządzą de facto oligarchowie.

Mamy w takim razie 3 posunięcia jako naród.
* Zostajemy przy dzisiejszym systemie politycznym i czekamy aż całkowicie się skorumpuje z niewiadomymi skutkami
* Opcja korwinowsko/hitlerowska , dajemy dość jakiemuś oszołomowi do autorytarnej władzy - nie dziękuje. ( to jest np moje większe zło, wole zagłosować na POPIS byle tylko Korwin do władzy nie doszedł ....)
* Opcja demokracji bezpośredniej , branie przykładu z państw takich jak Szwajcaria czy Islandia które jasno pokazują że słowa Korwina że demokracja jest zawsze zła to brednia. Czyli naprawa tego co w naszej dzisiejszej demokracji nie działa.
 
Do góry