Janusz Korwin-Mikke

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Czyli zrobili z niego następnego Leppera. Ja się z tego cieszę.
Lepper był socjalistą i jego wyborcy bo byli ludzie starsi bez wykształcenia.
Korwin Mikke ma za swoimi plecami ludzi młodych po studiach.
Ta młoda siła robocza wyjedzie z Polski...jeżeli władza w kraju i sytuacja ekonomiczna się nie zmieni.
To jest różnica w zagrożeniu dla kraju pomiędzy elektoratem Korwina Mikke a emerytami Leppera.
Ci młodzi ludzie chcą końca układu politycznego jaki jest w Polsce od 25 lat.
Ich obietnice wysyłania ludzi na marsa nie interesują...



Frasunek napisał:
Większość ludzi doskonale rozumie, że Korwin to błazen i nie ma żadnej potrzeby, aby to jeszcze bardziej nagłaśniać. Tu nie ma żadnego układu, po prostu błazen zachował się haniebnie i ponosi za to konsekwencje.
Dlatego ta większość ludzi żyje za 1/4 tego co Niemiec, Francuz czy Anglik.
Dopóki ta głupia, socjalistyczna i pazerna władza bedzie przy korycie to dopóty taka sytuacja w kraju będzie.
Zadłużenie rośnie jak pionowa krecha i spłacać to będzie kraj o odwróconej sytuacji demograficznej.
Siła robocza, młodzi i wykształceni ludzie wyjadą zostawiając tego bankruta bo nikt nie będzie frajerem spłacając tych odsetek i żyć w kraju w którym od minimalnych pensji płaci się prawie 60% podatków tak że zostaje na waciki.
Nawet chwilowe zastrzyki z kasy UE w tego bankruta nic nie są wstanie zmienić. Robią tylko pozorne wrażenie że kraj się bogaci.
Tak naprawdę jest to kraj bez własnej gospodarki, kompletnie zależny od kapitału zagranicznego i UE oraz potwornie zadłużony.
W ciągu tych 25 lat zmieniono ten kraj z komunistycznego grajdoła do zadłużonego socjalistycznego bankruta.
Tyle w temacie.
Rząd powinien poważnie się zastanowić bo te 10...a niektóre sondaże mówią o 13% to są młodzi ludzie, którzy jeżeli sytuacja w kraju się nie zmieni po prostu wyjadą i nigdy nie wrócą. To jest poważny problem i nie lekceważyłbym go.
A wtedy będzie gorzej niż Detroit.....oj dużo gorzej.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
vik123 napisał:
daniel, spierasz sie z faktami. Rewolucje, strajki, zwiazki zawodowe narzucily cugle kapitalizmowi w Europie i USA. Bez tego by nie przezyl. W 1918 nowa fala rewolucji i powstanie ZSRR. Blady strach padl i trzebabylo isc na ustepstwa no a potem wspierac Stalina budujac zaklady przemyslowe z ZSRR aby pokazac, ze wrogiem panstwa ludu pracujacego sie nie jest.

Co do socjalizmu to nigdzie go nie bylo, lud walczyl o poprawe bytu nie tyle porwany haslami co deperacja a przywodcy walczyli o wladze dyktatorska dla siebie. No i nie jednemu sie udalo. A jak okrzepli to postanowili sie uwlaszczyc i z towarzyszy przemienic sie w kapitalistow.

pozdrawiam,
I tu zupełna zgoda jakbym siebie czytał :) Kapitalizm aby otrzymać jako taką twarz, to nic, że frankensteina - musiał dostać nieźle po ryju zaczęło się w Anglii w okresie rewolucji przemysłowej i chwała. Inaczej zajechałby ludzi na max. I tak jest do dzisiaj, gdyby nie jakieś płace minimalne i ustawowe godziny pracy, to dzisiaj ludzie też pracowali za złotówkę i od rana do nocy. I każdy zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie cugli to za jakiś czas rewolucja październikowa i kolejna międzynarodówka.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Po wyborach.
Dlaczego KNP wypadło tak słabo? Gdzie się podziali wyborcy? Dlaczego wciąż oddaje się władzę tym samym czerwonym pyskom? Dlaczego Polacy boją się zmian? Czy nie lepiej zamiast olać wybory "bo i tak nic to nie da", iść i oddać głos wspierjący partię, która tak różni się od tych wszytskich u koryta? Ludzie, co z Wami...
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 458
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Avia napisał:
Po wyborach.
Dlaczego KNP wypadło tak słabo? Gdzie się podziali wyborcy? Dlaczego wciąż oddaje się władzę tym samym czerwonym pyskom? Dlaczego Polacy boją się zmian? Czy nie lepiej zamiast olać wybory "bo i tak nic to nie da", iść i oddać głos wspierjący partię, która tak różni się od tych wszytskich u koryta? Ludzie, co z Wami...
Wyborach samorządowych panuje demokracja stylu Rosyjskim a rada miejska jest kopią sejmu Rosyjskiego. Rosji jest teoretycznie demokracja ale praktyce jej nie ma bo przekupuje się wyborców a sądy to ignorują. Tak samo naszym kraju wyborach samorządowych kupuje się głosy i ignoruje ten fakt sądy i PKW np Wałbrzychu od wielu lat kupuje się głosy a sądy to ignorowały ale osoba która pomagała kupować głosy nie dostała stanowiska i doniosła że kupowano głosy i powtórzono wybory a wcześniej ignorowano ten proceder. 2010 Wyborach Samorządowych. na Mazowszu aż 70 % było nie ważnych a innych regionach było mało nie ważnych głosów. Nie powtórzono w tym regionie głosowania. Sejm Rosyjski tam teoretycznie istnieje opozycja ale praktycznie popiera władze i głosuje jak chce władza.bo są przekupieni. Wyborach samorządowych stosuje się też metody Rosyjskie. Wielu miastach pracę daję praca w administracji i straż miejska ale dzięki układom możliwa jest też praca w kopalni , hutach i policji. . Układy miejskie załatwiają pracę ale ta osoba musi popierać władze i dzięki niskiej frekwencji wygrywa władza bo głosują urzędnicy , straż miejska i rodzina tej osoby. Wystarczy też że ta osoba dostaje stanowisko kierownicze np Dyrektor szkoły i wtedy może zablokować start wyborach nauczycielom jest odważą się startować wyborach z list opozycji i ta osoba ma spotkanie z dyrektorem który mówi jej że jeśli wystartuje to traci pracę . Za to że nauczyciele będą głosować na władze dostaną podwyżki. Jeśli powiedzą ze wybory są nie obowiązkowe to powie jej że podwyżka też nie jest obowiązkowa. Komisjach są osoby od władz miasta i te osoby mogą dopisać nie ważne głosy bo mąż zaufania ma nie wiele praw i kamery nie filmują początku i końca wyborów. Nie znanych powodów nie można niczego filmować.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Lampart napisał:
w Anglii w okresie rewolucji przemysłowej i chwała. Inaczej zajechałby ludzi na max. I tak jest do dzisiaj, gdyby nie jakieś płace minimalne i ustawowe godziny pracy, to dzisiaj ludzie też pracowali za złotówkę i od rana do nocy. I każdy zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie cugli to za jakiś czas rewolucja październikowa i kolejna międzynarodówka.
Niestety kolego jesteś w błędzie.
Gdyby nie M. Thatcher to Anglia byłaby tak silna gospodarczo jak Rumunia czy Bułgaria.
 
S

serwor

Guest
danielr9 napisał:
Gdyby nie M. Thatcher to Anglia byłaby tak silna gospodarczo jak Rumunia czy Bułgaria.
Tak ta pani zrujowala przemysl w Angli i okolicach!
Anglicy z mocarstwa staly sie wycierusem swiatowym!
Nie maja juz nawet pieniedzy na ich slawna flote ani na rownie slawne lotnictwo.
Stali podrzednym panstwem, tyle ze jeszcze z bronia jądrową.
 
M

MacaN

Guest
serwor napisał:
Tak ta pani zrujowala przemysl w Angli i okolicach!
Anglicy z mocarstwa staly sie wycierusem swiatowym!
Nie maja juz nawet pieniedzy na ich slawna flote ani na rownie slawne lotnictwo.
Stali podrzednym panstwem, tyle ze jeszcze z bronia jądrową.
o_O A to dopiero ciekawe. UK po wojnie było tak słabe, że gdyby nie żelazna dama, padłoby na kolana. UK nie było żadnym mocarstwem po II wś. Tym bardziej, że Wyspy Brytyjskie musiały oddać kolonie ;)



Avia napisał:
Po wyborach.
Dlaczego KNP wypadło tak słabo? Gdzie się podziali wyborcy? Dlaczego wciąż oddaje się władzę tym samym czerwonym pyskom? Dlaczego Polacy boją się zmian? Czy nie lepiej zamiast olać wybory "bo i tak nic to nie da", iść i oddać głos wspierjący partię, która tak różni się od tych wszytskich u koryta? Ludzie, co z Wami...
Dlaczego ? Dlatego, że kandydaci KNP w wyborach samorządowych to po prostu śmiech na sali. Wolę, by rządził moim otoczeniem człowiek z PO, który buduje drogi, remontuje i stawia nowe budynki, tworzy miejsca pracy i potrafi się popisać elokwencją, niż człowiek pracujący za 1500 zł. na strefie przemysłowej, który potrafi rzucać ogólnikami i na dodatek kiedy się wypowiada, wyborcy robi się niedobrze.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
serwor napisał:
Tak ta pani zrujowala przemysl w Angli i okolicach!
Anglicy z mocarstwa staly sie wycierusem swiatowym!
Nie maja juz nawet pieniedzy na ich slawna flote ani na rownie slawne lotnictwo.
Stali podrzednym panstwem, tyle ze jeszcze z bronia jądrową.
Skaczesz sobie po historii Anglii jak chłop po babie.
Jakie imperium światowe masz na myśli?
To, które żyło na koszt okupowanych państw kolonialnych?
no jeśli tak to brawo - ja też tak potrafie!
To "imperium" po wojnie było słabe i niedołężne...

Bo potem gdy zabrakło kolonii i nie było kogo dymać....to przyszedł kryzys w Anglii.
To właśnie M. Thatcher wyprowadziła Anglię na prostą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chłopaki, to był temat o JKM

a swoją drogą to porażka JKM, w eurowyborach było 7 % a tu obniżka. Dziwne bo są to wybory lokalne i łatwiej kandydatom dostać mandaty. Chyba że kandydaci JKM byli słabi indywidualnie
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Herbatniczek nie wiem gdzie mieszkasz ale ja w malym miescie niedaleko Łodzi
KNP wystawił tylko kandydatów do sejmiku wojewódzkiego, ani do rady miasta ani do powiatu nie było nikogo
dlatego myslę ze stąd ten paskudny wynik Nowej Prawicy w tych wyborach - po prostu brakło kandydatów
za to PSL ma się świetnie tak samo jak PiS, u nas PO stanęło na trzecim miejscu, co nie jest nowością w tym mieście

rozumiem ze ludzie głosują "na swoich"
różnymi powodami się kierują, wybory samorządowe to trochę inna bajka
zauważyłam ze np u mnie w mieścinie partie wciągały na swoje listy osoby które nie miały z nimi za wiele wspólnego
ale jak wiadomo male społeczności rządzą sie swoimi żenującymi prawami

co mnie cieszy to to ze w moim okręgu, gdzie przypominam kandydaci byli tylko do sejmiku
Nowa Prawica dostała prawie 100 000 głosów więcej niż podczas wyborów do europarlamentu
co świadczy bardzo na korzyść aczkolwiek w skali ogólnej wynik oscylujący w okolicach 4% to nadal bardzo malutko
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Media swoją robote zrobiły też. Konrada Berkowicza nie zapraszano na debaty prezydenckie. Gazeta wyborcza publikowała sondaże "zapominając" o Berkowiczu i nie umieszczając go wśród kandydatów. Sorry ale zam facebook to za mało żeby istnieć w polityce to szersze grono wyborców musi poznać Ciebie jako kandydata, twoją wizje na zarządzanie miastem, twoje postulaty i argumenty. Inaczej zawsze będziesz niszowym politykiem. Media mamy w 90% w rekach zachodnich i one promują swój interes w Polsce. Taki Korwin czy Bosak to dla nich zagrożenie bo oni wiedzą ze narod polski się budzi.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Avia jestem warszawiakiem, u mnie ludzie JKM byli obecni jako kandydaci zdaje się na wszystkich szczeblach
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
a swoją drogą to porażka JKM, w eurowyborach było 7 % a tu obniżka. Dziwne bo są to wybory lokalne i łatwiej kandydatom dostać mandaty. Chyba że kandydaci JKM byli słabi indywidualnie
Przecież o tym własnie próbuję napisać. Byli żałośni, nie słabi.



Avia napisał:
ale jak wiadomo male społeczności rządzą sie swoimi żenującymi prawami
Jakimi żenującymi prawami ? Takimi, że chcą, by ich miejscowosci sie rozwijały ? Dla mnie Warszawa może być wioską, byle w mojej miejscowosci roiło się od odrestaurowanych zabytków, muzeów, atrakcji turystycznych, byle było ładnie a przez to będzie się roić od turystów. Jeśli będzie się roic o turystów, to będzie pieniędzy po uszy. Prosty schemat, dlaczego mam zagłosować na kogoś, kto zabierze swoją nieudolnoscią te potencjalne pieniadze do Warszawy ?



danielr9 napisał:
Taki Korwin czy Bosak to dla nich zagrożenie bo oni wiedzą ze narod polski się budzi.
Naród nie śpi, Korwin po prostu popełnił błąd pozwalając się tak rozwinąć partii, że są w niej błazny.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Macan, nie wiem czy zauważyłeś, ale w każdej partii są błazny, a w niektórych aż się od nich roi. i w dodatku świeci. na czerwono :023:
 
M

MacaN

Guest
Avia napisał:
Macan, nie wiem czy zauważyłeś, ale w każdej partii są błazny, a w niektórych aż się od nich roi. i w dodatku świeci. na czerwono
Tak, ale tak się składa, że ja miałem okazję uczestniczyć w różnych spotkaniach w okolicy, takich jak debaty i uwierz mi, najlepiej wypadli przedstawiciele PO i bezpartyjni, ale przy KNP to nawet SLD ze swoimi czasem głupimi postulatami, naprawdę wypadało znakomicie.

Mam wrażenie, że jeśli Korwin nie zmieni polityki względem struktur partii na szczeblu powiatowym, to KNP rozpadnie się jak domek z kart, jak Twój Ruch.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
:) macan
jestem członkiem KNP, ale zanim to nastąpiło, bywałam również na wielu spotkaniach ( tu przede wszystkim PO i PSL, podczas spotkania PiS doszło do nieprzyjemnej konwersacji, po czym opusciłam lokal - nieważne) i powiem Ci, że nie zdajesz sobie sprawy z jednej bardzo ważnej rzeczy. KNP potrzebuje ludzi, którzy zechcą się zaangażować i tworzyć struktury w powiatach - mnie do tego pchnęły właśnie te wybory i ich wynik, bo dotąd odmawiałam prezesowi okręgu i nie umiałam zebrać się na odwagę by wziąć się za to wszystko od strony organizacyjnej. Jak na razie mamy zarząd i 16 osób, które są i mądre, i chętne, i kompetentne. Chłodno na to wszystko patrzę, aczkolwiek mam wielką nadzieję, że wyjdzie i podczas następnych wyborów będziemy naprawdę mieli tu na kogo głosować
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
JKM jak ty wychowałeś córkę ? i jak tam te wzniosłe teorie o świętym prawie własności
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale wiesz że to przykre, człowiek tyle mówi o ideałach, o tym co należy zrobić aby kapitalizm zwyciężył a jego własna córka bezczelnie kradnie

ale dla warszawiaków temat jego córki nie jest nowy, kto miał uszy otwarte na przełomie 1999/2000 to będzie wiedział co wyprawiała ta panienka
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Korwin Mikke raczej nie ma dobrego kontaktu z wszystkimi ze swoich dzieci. Nie można mieszać jego osoby i wartości jakie wyznaje do tego jak postępują jego dorosłe dzieci. Zreszta kobieta ta po prostu samowolnie zabrała sobie ze sklepu części ktorych jej brakowało gdy otworzyła kupione przez siebie pudełko. Także nie demonizowałbym i nie nazywał kradzieżą. W jej sumieniu postąpiła dobrze gdyż kupiła zestaw i po otworzeniu okazało sie ze czegos brakuje. Poczuła sie urażona i oszukana wiec poszła do sklepu i sama sobie znalazła brakujace czesci zestawu. Prawnie mozna to uznac za kradzież ale moralnie nie.
 
Do góry