Jakie studia wybrać?

Johny94

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
A możesz mi powiedzieć na czym ta różnica w matematyce polega? Skoro twoja koleżanka lubiła ją w liceum, a na studiach od razu uciekła z tego kierunku, to co w niej jest takiego złego?
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
A możesz mi powiedzieć na czym ta różnica w matematyce polega? Skoro twoja koleżanka lubiła ją w liceum, a na studiach od razu uciekła z tego kierunku, to co w niej jest takiego złego?

Taka, że mata w liceum to przy tym pryszcz i podstawy podstaw. Jak się uczysz podstaw danego przedmiotu, które są banalne i miłe w obejściu, to może ci się wydawać, że lubisz ten przedmiot.
EDIT: Generalnie moja rada: zastanów się kilkanaście razy przed wyborem kierunku studiów :)
 

Johny94

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
No ok, pomyślę, ale póki co nic mi innego do głowy nie przychodzi, może za jakiś czas na coś wpadnę. Może ty mi coś podpowiesz, może słyszałeś od innych osób, co polecają na studiach dotyczących przedmiotów ścisłych, a co odradzają.
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
No ok, pomyślę, ale póki co nic mi innego do głowy nie przychodzi, może za jakiś czas na coś wpadnę. Może ty mi coś podpowiesz, może słyszałeś od innych osób, co polecają na studiach dotyczących przedmiotów ścisłych, a co odradzają.

Nie czuję się na siłach żeby Ci doradzać. Generalnie na Polibudzie masz wiele kierunków bardziej perspektywicznych od matematyki (moim zdaniem), a praktycznie wszystkie są związane z matematyką i liczeniem. Poprzeglądaj sobie spis kierunków na PWr, zobacz jakie mają programy i co by cię mogło zainteresować. Poczytaj fora i jakieś artykuły, popytaj znajomych. Masz w sumie dużo czasu i być może w ogóle w klasie maturalnej nie zdecydujesz się na politechnikę, a być może zdecydujesz się na tą właśnie matematykę. Ja w poprzednich postach nie chciałem Ci obrzydzić matematyki, tylko zwrócić uwagę, że warto się zaznajomić z innymi opcjami, bo jest ich masa :)
Inna sprawa, że osobiście nie studiuję na polibudzie, więc może powinien się wypowiedzieć ktoś kto studiuje na technicznej uczelni :)
 

TheSpyker

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie. Zwracam się z takim oto pytaniem: co możecie mi polecić za studia, jeśli na maturze zdam: polski podst., angielski na podst. i roz., matmę na podst. i roz., fizykę na podst/albo geografię na roz.

Ogólnie to interesują mnie komputery, więc poszedłbym na informatykę (na Uniwerek Warszawski, tam moje matury spełniają wymagania rekrutacyjne). Ale z drugiej strony - słyszałem opinię, iż informatyków jest teraz dużo, i żeby być kimś, to trzeba być naprawdę dobrym. Tak więc czym jeszcze mógłbym się zainteresować?

Część z was zapewne wymieni kierunki z Politechniki... Polibuda fajna rzecz, aczkolwiek boję się czy się tam dostanę (fizyka na poziomie podstawowym).
 

Johny94

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Może się jakoś specjalnie nie znam, ale z tego co słyszałem, to można się dostać na politechnikę z podstawową maturą z fizyki, najlepiej jakbyś ją i matmę zdał bardzo dobrze, a co do informatyki, to jest ona przyszłościowym kierunkiem i jak będziesz solidnie na studiach pracował i niczego nie olewał, to będziesz dobry i pracę na pewno znajdziesz, może i jest dużo informatyków, ale na różnych stronach czytałem, że i tak jest na nich zapotrzebowanie, a co do kierunków podobnych to może cię zainteresuje automatyka i robotyka ( słyszałem, że dużo rzeczy z informatyki w niej jest)
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Może jakiś ekonomiczny kierunek? Z rozszerzeniem z angielskiego, matmy i geografii możesz dostać się nawet na SGH, jeśli napiszesz też jakiś drugi język obcy na podstawie.
 

Johny94

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Tylko The Spyker już chyba wybrał przedmioty, które zdaje na maturze, w sumie ja bym na jego miejscu wybrał rozszerzoną fizykę, bo może jedynie zyskać, bo stracić, to nic nie może, ale najlepiej studiować to, co się lubi, więc chyba informatyka będzie najlepszym rozwiązaniem.
 

krystiank18

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
jestem studentem politologii, a teraz planuję iść na drugi kierunek. Jaki byście mi polecili? Chciałbym taki który najlepiej by współgrał z tą politologią, żebym miał w przyszłość możliwość znalezienia jakiejś dobrej pracy. Na maturze zdawałem wos, oraz historię.
 

Johny94

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Może europeistyka, socjologia, nic innego mi na myśl nie przychodzi.
 

Palomino94

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam. Mam wiele pytań, na które nikt nie potrafi mi odpowiedzieć. Otóż: od wielu lat pasjonuję się końmi i w przyszłości chciałabym otworzyć pensjonat dla koni, który z biegiem lat przeobraziłabym w agroturystykę (jazdy konne, przejażdżki bryczką, wesela, noclegi, organizacja imprez, staw, ogniska itp). Na to potrzeba bardzo dużej ziemi i moje pytanie brzmi: czy teraz potrzebne są jakieś uprawnienia/skończona specjalna szkoła, żeby zakupić tak dużą działkę?(jakieś 100ha, jak nie więcej...) Musiałabym wybudować stajnię, ujeżdżalnie, stodołe, ogrodzić padoki... Drugie pytanie: czy jeśli pójdę na psychologię- będę mogła coś takiego otworzyć? Czy muszę iść na studia związane z rolnictwem? Jeśli tak to jakie będą najlepsze?
Z góry bardzo dziękuję. Gdy coś mi się przypomni- na pewno napiszę.
 

matiello

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja aktualnie studiuję na Akademii morskiej w Gdyni, jeżeli ciągnie Cie do poznania świata, to polecam, aktualnie jestem na 1 roku wydziału mechanicznego, jest dość ciężko, ale kierunek dość perspektywiczny. Po studiach robotę masz wręcz pewną, a i zarobki dość zacne, po za tym zwiedzasz porty i miasta świata. Już na 2 roku możesz otrzymać stypendium armatorskie w zamian za pracę na jego statkach:)
pozdrawiam
 

kluseczka93

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witaam!
Jestem póki co w II klasie LO. Profil: matematyka-geografia. Planuję iść ze te 1,5 roku na turystykę. Niekoniecznie z rekreacją, wolałabym z hotelarstwem. niestety te szkoły są płatne. Cóż... Być może i do takiej pójdę, ale wolałabym jednak darmowe studia, ale koniecznie we Wrocławiu. Więc akademia odpowiadająca tym wymaganiom to AWF, turystyka i rekreacja. Nie byłoby problemu, gdyby nie to, że nie jestem zbyt szczupłą osobą ;p mam nadprogramowych kilka kilogramów, które już gubię, ale załóżmy, że nadal je mam ;p. Ponadto z w-f'u nigdy nie byłam dobra, szczególnie w różnego rodzaju sportach grupowych. Za to pływanie to sport, który kocham.
Moje pytanie zatem, bardziej kierowane chyba do TiR-owców z AWF'u :) Jak jest na tym kierunku, uwzględniając głównie sporty? Jakie są obowiązkowe, czy trzeba być bardzo sprawnym fizycznie, czy osoby słabsze dałyby radę?
Bardzo proszę o odpowiedź.. Pozdrawiam!
 
K

kasska12

Guest
Witajcie. Zwracam się z takim oto pytaniem: co możecie mi polecić za studia, jeśli na maturze zdam: polski podst., angielski na podst. i roz., matmę na podst. i roz., fizykę na podst/albo geografię na roz.

Ogólnie to interesują mnie komputery, więc poszedłbym na informatykę (na Uniwerek Warszawski, tam moje matury spełniają wymagania rekrutacyjne). Ale z drugiej strony - słyszałem opinię, iż informatyków jest teraz dużo, i żeby być kimś, to trzeba być naprawdę dobrym. Tak więc czym jeszcze mógłbym się zainteresować?

Część z was zapewne wymieni kierunki z Politechniki... Polibuda fajna rzecz, aczkolwiek boję się czy się tam dostanę (fizyka na poziomie podstawowym).

Ja ci nie polecam żadnego konkretnego kierunku studiów ale zamiast tego może zrób sobie jakieś testy predyspozycji zawodowych przeważnie trzeba za nie płacic, ale tu znalazlam taki jak na razie darmowy: http://www.kluczdokariery.pl/testy/czy-wiesz-jaki-zawod-jest-dla-ciebie-najlepszy/ na końcu zamiast kodu z sms trzeba wpisac kluczdokariery. Moze to coś pomoże
 

pizza25

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
35
Punkty reakcji
1
Polecam kierunki typu budownictwo, architektura, inżynieria środowiska. Sama studiuję inżynierię i jestem zadowolona.
 

rakim

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Do wczoraj byłam zdecydowana na etnologie niestety wspaniała matka mojego chłopaka, pani prawnik, kobieta sukcesu dosyć ostro skrytykowała mój wybór. Spytała między innymi: i co po tej etnologi? wyobraź sobie, ze już jesteś po tych studiach i teraz szukasz pracy gdzie pójdziesz? myślisz, ze w Polsce znajdziesz po tym bardzo dobrze płatną prace?. Z tymi pytaniami zwracam się do was. Jeżeli nie etnologia to może europeistyka? socjologia? politologia? filologia angielska? bo z tego co czytałam po kulturoznawstwie na prace nie ma co liczyć..
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Idź na jakąś filologię, najlepiej coś orientalnego (chiński, japoński, arabskiego coś) plus angielski... Etnologią można się interesować i traktować to jako hobby, ale nie ma co sobie życia psuć. Po dobrej filologii znajdziesz pracę i nie będziesz sobie za kilka lat wyrzucać, jaką to durną decyzję podjęłaś. Teraz możesz sobie być idealistką i wyobrażać nie wiadomo co, ale warto pomyśleć o tym, jak zarobić w przyszłości na siebie, rodzinę i pasję. Politologia, socjologia i europeistyka są tak samo denne.

A jeśli coś mniej wiecej humanistycznego koniecznie to może prawo?
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
A ja serdecznie polecam studiowanie na Wyzszej Szkole Bankowej. Oczywiscie o ile Was to interesuje, maja wiele oddziałow na terenie naszego kraju a dodatkowo obecnie mozna wyygrac roczne, darmowe stypendium wlasnie na WSB! www.studiamarzen.pl
 

Andrzej.Bednar

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
25
Punkty reakcji
2
Z wyborem studiów jest tez tak, że wcale nie musisz pracować w wyuczonym zawodzie. Fajnie jest kiedy wybierasz kierunek bo Cie on interesuje ale normalne jest również to, że w trakcie studiów zmienisz zdanie albo znajdziesz coś nowego co cie pochłonie.Zawsze można się doszkalać po studiach.
w dzisiejszych czasach pracodawcy zwracają uwagę głównie na doświadczenie czy odbyte staże, praktyki - warto się na tym skupić. Pozwoli ci to też zobaczyć co sprawia ci frajdę a może też w czym jesteś dobry.
 

Cybran

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej!
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich serdecznie!
Mam pewien problem i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi go rozwiązać.

Jestem studentem IV roku prawa. Od października będę na V roku, ktory jest ostatnim. Będę mial praktycznie 2-3 zajęcia w tygodniu, także niewiele. Bardzo nie lubię swoich studiów i chcialbym skorzystać z okazji jaka się nadarza na ostatnim roku i zacząć inny kierunek, zgodny z moimi zainteresowaniami.

Bardzo mnie ciekawią Sztuczne inteligencje, świadomość i takie rzeczy. Dlatego waham się między Psychologią a informatyką. Studia miałyby być zaoczne, także musialbym za nie płacić. Poniżej lista plusów i minusów, jakie udalo mi się znaleźć w obu kierunkach :p

Informatyka:

+
  1. przyszłościowa
  2. trwa 3,5 roku, więc stosunkowo szybko skończę
  3. bardzo dużo ciekawych rzeczy
  4. bardzo dużo praktycznych rzeczy przydatnych w pracy

-
  1. nijak się ma do prawa
  2. kierunek ścisły, może być problem z przestawieniem się
  3. informatyków się robi za dużo, może być problem z pracą


Psychologia

+
  1. bardzo dużo ciekawych rzeczy
  2. dużo specjalizacji i dodatkowych przedmiotów do wyboru
  3. studiowalbym na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni prywatnych w Polsce (SWPS)

-
  1. bardzo wysokie czesne
  2. brak wielu PRAKTYCZNYCH umiejętności - kierunek ''bardzo humanistyczny''
  3. studia pięcioletnie - długa droga do końca
  4. bardzo duża liczba absolwentow tego kierunku, podobno wielu nie ma pracy


Możecie mi coś poradzić? Dodam tylko, że zawsze bylem dobry z matematyki, także jakoś bym sobie na informatyce poradził, tylko musialbym się z powrotem przestawić na myślenie matematyczne :p

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo przed końcem czerwca chciałbym się już gdzieś "zrekrutować". Pozdrawiam serdecznie!!!
 
Do góry