Jakie OFE?

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
nie no... mam nadzieję, że nie czarna, bo ja też o tym marzę...
dalej do końca nie rozumiem filozofii tych zakładów emerytalnych... czy ktoś mógłby mi to po ludzku wytłumaczyć?
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
ktos to musi robic, przez 10 lat nie wymyslili odpowiedniej instytucji i pierwsze emerytki nowe systemu maja pieniadze wyplacane przez same fundusze wlasnie
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
a nie mogłoby tak już zostać? przecież to by zaoszczędziło mnóstwo czasu i zachodu... i chyba bym wolała żeby mi ci przystojni agenci CU wypłacali pieniążki :D aż by się chciało o laseczce biegać po emeryturkę :p
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hehe niestety to tak ładnie nie wygląda ale można pomarzyć :)
jeśli instytucja którą wymyśla będzie sensowna to może zostać ważne żeby działała sprawnie
 

Sysa

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
a to nie będzie tak, że będzie kolejny pośrednik i kolejne zamieszanie ???
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
obawiam się, że w gruncie rzeczy na tym się skończy :(
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
mam nadzieję że tak nie będzie poza tym na rynku i tak niedlugo zostanie tylko połowa OFE więc w obsłudze może będzie łatwiej ?
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
no tak, powinno być łatwiej :)
tylko chodzi o to, że wprowadzą kolejną instytucję, która będzie pobierać pewnie prowizję (bo jakoś nie wierzę, że będzie pro publico bono...), kolejnego pośrednika między Tobą, a Twoimi pieniążkami... jak dla mnie utrudnianie sobie życia...
a ponoć ma być jeden zakład na jeden fundusz... że niby też jakaś konkurencyjność? nie wiem... takie to wszystko niezrozumiałe...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
mhm no to nie wiedziałam o tym... może rzeczywiście byłoby lepiej jakby same OFE wypłącały emerytury...w końcu jak teraz się sprawdzą to mogłoby tak zostac
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
Skoro juz teraz maja nasze pieniadze i informacje o NAS to byloby to chyba najlepsze rozwiazanie...
Z utworzeniem nowej instytucji moga wiazac sie nowe koszta/ prowizje - przeciez nikt za darmo pracowac nie bedzie...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
dokładnie ale wiecie za 5 lat nie wiadomo co będzie może poprzestana na tym co teraz ja tam CU bardziej wierze niż kolejnej instytucji pośredniczącej
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
takim gigantom trudno nie wierzyc ;)
tym bardziej jak sie ma wglad w swoje "konto" :)
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
zwlaszcza ze teraz odbywa sie to bezplatnie a nie wiadomo czy za cos innego nie przyjdzie wylozyc z wlasnej kieszeni
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
i znów pomniejszyć swoją emeryturę, wsadzić pieniądze w kieszeń urzędników...
eee... na serio, jak OFE się teraz sprawdzą, to powinni to tak zostawić. w CU, bo nie wiem jak w innych, masz wgląd w swoje dane, w swoje konto, wiesz ile masz dostać, kiedy masz dostać, żyć nie umierać!
a jak kolejna instytucja, to później znowu będzie "bo się pomyliliśmy w nazwisku, bo coś bo coś..."
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
CU, bo nie wiem jak w innych, masz wgląd w swoje dane, w swoje konto, wiesz ile masz dostać, kiedy masz dostać, żyć nie umierać!

dokladnie...
Przynajmniej za np 20 lat mozna sprawdzic czy szukac jakiejs inwestycji np nieruchomosci czy godzimy sie na tyle ile mamy...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
ta opcja z wglądem na stan oszczędności jest na prawdę fajna też już korzystałam i wiem że będę sprawdzać regularnie co by wiedzieć czy ZUS przelewa pieniążki
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
dokładnie :)
CU co prawda i tak ma największy % ściągalności składek, ale warto mieć jeszcze dodatkową możliwość kontrolowania tego :)
no i faktycznie Bakly, daje to nam możliwość planowania. nie pomyślałam o tym :)
 

Porki

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja jestem w AXA i bardzo polecam ten fundusz OFE
 

kaman

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
119
Punkty reakcji
0
Wiek
84
Miasto
z nienacka
Myślę że za nasze emerytury najbardziej odpowiadają obecni pracodawcy. Zatrudniają na fikcyjnych umowach , najniższych krajowych zarobkach, potrafią nie odprowadzać składek , itd. Wszystko to wpływa na nasze oszczędności w funduszach z których naliczane będą emerytury (czarno to widzę) .
 

delius

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Całe szczęście zdążyłem się zapisać do OFE (AIG), bo jakby mnie wylosowali to starość spędziłbym pewnie pod dziurawym mostem.
 
Do góry