Jakie Imię Dla Maluszka?

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Wiecie co, każde imię jest ładne, kiedy się je ładnie wypowiada i ma ię z nim dobre skojarzenia, ale tak samo ważne jest jak się to imię ma do nazwiska. Nie skaleczcie dziecka tak, jak skaleczono mojego serdecznego kumpla... Nazywa się Marchewka, a na imię dano mu Gerard... I mamy Gerarda Marchewkę vel Gieniu Karotka :D szydera... Jak nazwisko jest nietypowe, to niech imię będzie jakieś zwyczajne, bo efekt bywa komiczny :D Mój synek ma np na imię Bartosz, a miał być Igor, ale mąż stwierdził,że Igor to ruskie imię, a Rusków nie lubi :D i tak to jest...
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Rosalie masz rację, ważne jest, by imię współgrało z nazwiskiem i miało jakieś miłe skojarzenia i zdrobnienia fajne ;)
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Benjamin bardzo ładne imię, ale co ze zdrobnieniami? Benio? Beny?


Benio, Benek :)

Od Dominiki podoba mi się tylko zdrobnienie Nika :) Szkoda, że nie ma takiego imienia, bo chętnie nazwałabym tak Córę :)
Mam zajomą, która ma na imię Nikandra i wołają na Nią właśnie Nika :)


Zgadza się, imię powinno grać z nazwiskiem, ale problem w tym, że każdemu co innego się podoba i gra. Ktoś powie, ze do typowo polskiego nazwiska typowo polskie imię a mnie się podoba nieraz zestawienie polskiego nazwiska z zagranicznym imieniem... to również rzecz gustu :)
 

hela1101

bosmanka :P
Dołączył
13 Maj 2005
Posty
816
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
...:::hmm:::...
oliwia, wiktoria, amelka, ania, nela, tekla (fajne ale niedalabym córce chyba), Nadia

nikodem, marcin, piotruś, witek
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
dla dziewczynki: Adrianna, Dominika, Wiktoria, Anna, Julia, Daria, Oliwia, Emilia
dla chłopca: Paweł, Bartek, Mateusz, Sebastian, Dawid, Grzegorz, Konrad, Wiktor, Łukasz ;)
 

Jagódkaa20

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków:):)
Mnie osobicie podobaja sie takie imiona:

dla dziewczynki:Kornelia,Alicja,Zofia,Rozalia,Helena,Ewa
dla chlopca:Julian,Piotrek,Marcin Francisze.,.Jaś,Staś

\
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Mi strasznie podoba się imię Nadzieja.
A dla chłopca Krystian albo Kryspin.
 

nielegalna17

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
220
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
ognisko domowe:)
mój synuś ma na imię Patryk a na drugie Daniel :)
miał byc Wiktor ale do niego nie pasuje :)
następny syn (jesli będzie w drodze) będzie miał na imię Alan, a córka Julia :)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Dla dziewczynki- Maja, Amelka, Kaja, Martyna
Dla chłopca- Cyprian, Sergiusz, Oskar, ale żadne z tych imion nie podoba się przyszłemu ojcu(prawdopodobnie :D )więc pewnie będzie Kacper (jedyny kompromis, jak do tej pory)

A jak wspomniałam o imieniu Gaja, które wpadło mi w oko gdzies na forum, to zmierzył mnie takim wzrokiem, że widziałam, że sie zastanawia, czy mieć ze mna dziecko
;)
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Nie wiem jak dla dziewczynki, bo szczerze mówiąc, nie podoba mi się jakoś tak szczególnie żadne imię żeńskie.
Dla chłopczyka: Konrad, Tymoteusz, Kordian. Takie imiona mi się bardzo podobają, szczególnie pierwsze :).
A jeśli chodzi o dziewczynę to hmm... Natalia, Zuzia.
 
Do góry