Jaki film ostatnio zobaczyliście?

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
"Pokuta" - melodramat (2007) 8/10
"Bracia" - dramat (2009) 9/10
"Chłopiec w pasiastej piżamie" - dramat/wojenny (2008) 9/10

Już dawno przymierzałam się do tych filmów i nie jestem zawiedziona... Polecam :)

Jeśli chodzi o film "Bracia" podobno film na którym jest oparty (duński, o tym samym tytule) jest jeszcze lepszy, zamierzam obejrzeć!

Żeby nie było, że same dramaty :p

"Kac Vegas" i "Kac Vegas w Bangkoku" - komedie z 2009 i 2011 roku, można było się pośmiać 7/10 ;)
"Nie zadzieraj z fryzjerem" - komedia (2008) 3/10 to chyba aż nadto :p szkoda czasu!
"Och, życie" - dramat, komedia i romans w jednym (2010), mnie się podobał, takie 7.5/10 :)
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Próbowałem obejrzeć ten "Nie zadzieraj z fryzjerem" ,myślałem ,że jak z sandlerem to będzie trzymał poziom ale się zawiodłem. Kolejna głupkowata komedia z tzw "hamerykańskim absurdem" makdonald jak nic. Według mnie chała ,nie warto oglądać ,szkoda czasu.

Teraz oglądam "Blitz" ze statham'em ,już na początku zapowiada się ciekawie. Polecam!
 

AnnaTańska

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Świetny film Inni, właśnie wczoraj go oglądałam! Do końca trzyma w napięciu! 10/10
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Wyścig z czasem (In Time) - pierwsze 5 minut, rewelka, genialny pomysł. Film jak dla mnie miał potencjał, aby np. być drugim matrixem czy ogólnie czymś co przez pare lat będzie w gatunku s-f podawane jako wzór. Niestety potem było już tylko gorzej choć i tak nota wysoka bo mimo wszystko film dobry. Po prostu nie wykorzystał genialnego wg mnie potencjału. 7/10

To tylko seks (Friends with Benefits) - komedia romantyczna. Jak ktoś chce się zrelaksować, "wyłączyć" to film wg mnie w sam raz. Zresztą, osładza go świetnie wyglądająca tam Mila Kunis :) 6/10

Jestem Bogiem (Limitless) - hmm ciekawy film, taki "około sci-fi". Gość ma dostęp do narkotyku, dzięki któremu wyostrzają się jego zmysły. Szybko się bogaci, ale wszystko z czasem zaczynają się coraz wieksze kłopoty. 7/10

Memento - gość cierpi na rzadką chorobę, która sprawia, że po 5-10 minutach zapomina wszystko. Kluczowe informacje zapamiętuje więc w formie tatuaży. Jest mu to potrzebne bo musi odnaleźć mordercę zony. 8/10, a jak ktoś lubi film lekko zakręcony, który koniec końców nie wiadomo jak się zakończy (bo jest kilka opcji) to może jeszcze +1 dorzucić. Jak ktoś lubi takie filmy "około sci-fi" (nie wiem, na ile takie coś jak resetowanie pamięci "co chwila" istnieje naprawdę) to na pewno będzie to mile spędzony czas. film dość stary więc raczej nie zobaczycie w kinie.

Kocha , lubi, szanuje (Crazy stupid love) - taka w sumie komedia romantyczna. Zaczyna się tak, że żona faceta chce rozwodu. Mało romantycznie, ale facet przypadkiem trafia pod skrzydła zawodowego podrywacza. Cóż, w filmie podobało mi się jedno ujęcie, które pokazuje, że kurcze jednak dobra szata zdobi człowieka :) Taki, lekki film. 6/10

Oszukana (Changeling) - długo zbierałem się do tego filmu bo jakoś odstraszała mnie perspektywa lat 30 (jakoś nie miałem ochoty na to). Jednak przemogłem się, obejrzałem film i wg mnie był bardzo dobry. W skrócie: kobieta (Angelina Jolie - fajnie w sumie zagrała) gubi swojego synka. Dzwoni na policję i po długim czasie udaje im się odnaleźć syna. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że ... to nie jest jej syn. I tutaj już mamy lawinę matki, która desperacko próbuje odnaleźć prawdziwego syna. Swietny film, z fajną historią, nie ma tam hollywodzkich fajerwerków itd. 9/10

Szefowie wrogowie (Horrible Bosses) - nie wiem, czy to była zasługa apetycznej Jennifer Aniston czy po prostu podobała mi się ta komedia. To była taka hmm w miarę normalna komedia. Nie był to festiwal gagów jak Kac Vegas, ani komedia dla młodzieży zaliczające pierwsze szlify (american pie itd.), ot taka lekka, przyjemna historyjka ukazująca losy trzech facetów, z których każdy miał swoje problemy z szefami :) 7/10

Zeszłej nocy (Last Night) - hmm nie był to jakiś porywający film, ale na swój sposób był ciekawy. Ot dwie pary atrakcyjnych małżeństw i to jak (i czy w ogóle) są w stanie poradzić sobie z ... pokusą :) 6/10

Elite zabójców (Killer Elite) - kurcze, lubię Stathama, w zasadzie to jeden z moich ulubionych aktorów młodego pokolenia (późno zaczął - fakt :D) jeśli idzie o filmy akcji, ale w tym filmie to jakoś tak nijako. De Niro - oj starość nie radość, nie mogę już na niego patrzeć bo tak jak Eastwood im starszy tym lepszy, tak ten im starszy tym gorszy. Cała historia i film jakiś taki mało porywający. Nie jest to film zły, ale hmm jakiś taki średni, nijaki . 5/10

Bez przebaczenia (Unforgiven) - stary film (1992), niedawno w TV leciał. Kurcze, jednak co klasa to klasa. Clint Eastwood, Morgan Freeman, Gene Hackman. Stary, zapijaczony rewolwerowiec decyduje się pomóc młodemu, niedoświadczonemu chłopaczkowi, żądnemu zdobywacia nagrody - o ile złapie jakichś tam łotrzyków, którzy w miasteczku pocięli i okaleczyli prostytutkę. Prosta historia dość szybko przeradza się w coś większego. Mimo, że nie jestem jakimś tam fanem westernów, to jest to świetny długi film. No i gra aktorów - poezja. 10/10

Zła kobieta (Bad Teacher) - słaby film, przereklamowany. Komedii tam tyle co kot napłakał, fabuła też taka sobie. Oglądając ten film miałem wrażenie, że został on stworzony tylko po to, aby nogi Cameron Diaz pokazywać. No ale nawet jak na mnie to był zbyt tani chwyt ;) 4/10
 

elvadero

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2012
Posty
90
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraina Gejzerów
Wczoraj z laską obejrzałem naprawdę dobry film "Drzewo życia" z Bradem Pittem i Seanem Pennem w rolach głównych.
Film oryginalny i nieprawdopodobny poruszający kwestię życia od strony stworzenia i jego przemijania.
Część z naturą wgniata w fotel - jej jakość i muzyka WIELKI DODATKOWY PLUS.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Greeg ale z Ciebie kinoman :D
haha, nie - daleko mi do kinomana. Po prostu się trochę tego zebrało. Zresztą, nie oglądam TV tym samym łatwiej znaleźć czas :)


Co do Sean Penn to przypomniały mi się dwa filmy z jego udziałem, które mi się podobały:

Słodki drań - hmm co by tu napisać. Na pewno nie sięgnąłbym po ten film, gdybym czytał jakiś krótki opis na filmweb czy imdb. No bo co może być fajnego w filmie opisującym życie jakiegoś tam jazzowego gitarzysty ? Ale jest. Film był zabawny, Sean Penn świetnie grał swoją rolę - mocno dziwnego gitarzysty, który miał całą masę porąbanych hobby (strzelanie do szczurów, oglądanie przejeżdzających pociągów :D) i obsesję na temat pewnego, bardziej znanego gitarzysty.

Znajomy z pracy mi polecił, w mediaMarkt za jakieś grosze kupiłem i ... to był bardzo dobry film :) Woody Allen reżyserował, ale powiedziałbym, że nie jest to taki typowo Allenowy film. Jest bardziej normalny. Taka komedia hmm ze smakiem i świetnym aktorem. 8/10

Mystic River (bodajze rzeka tajemnic) - było sobie 3 kumpli - X Y Z, którzy od dziecka dorastali razem. w dzieciństwie mieli jedno "zdarzenie", które odmieniło ich życie, choć tak naprawdę 20-pare lat później, gdy już byli dorośli wszystko wydawało się normalne. Do czasu, aż córka X została zamordowana. Losy tej trójki splatają się bo osoba która prowadzi dochodzenie to Y, a Z jest na tyle niestabilny emocjonalnie, że staje się jednym z podejrzanych. W zasadzie cała trójka świetnie grała i nie byli to byle jacy aktorzy - może nie aż tak "komercyjni", ale na pewno znają się na swoim fachu :) Fajny film, z dość mrocznym (ale nie brutalnym) klimatem. No i w sumie dość smutny 9/10
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
The King's speech - dramat historyczny. Film opowiada o problemach z jąkaniem się króla Jerzego VI. Co mi się podobało to nie tylko pokazanie tego przez co musiał przechodzić i jak sobie z tym radził ale pokazano piękną przyjaźni między królem i Lionel'em. Firth sobie świetnie poradził z główną rolą, inni aktorzy równie dobrze wypadli. Helena Bonham Carter jako troskliwa, wspierająca żona - super! Po łebkach pokazano tylko II Wojnę ale w sumie nie o tym miał być film. 9/10
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
I'm a Cyborg, But That's OK - dziewczyna uważa, że jest cyborgiem, z tego powodu trafia do ośrodka dla chorych psychicznie. 7/10
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Mystic River (bodajze rzeka tajemnic) - było sobie 3 kumpli - X Y Z, którzy od dziecka dorastali razem. w dzieciństwie mieli jedno "zdarzenie", które odmieniło ich życie, choć tak naprawdę 20-pare lat później, gdy już byli dorośli wszystko wydawało się normalne. Do czasu, aż córka X została zamordowana. Losy tej trójki splatają się bo osoba która prowadzi dochodzenie to Y, a Z jest na tyle niestabilny emocjonalnie, że staje się jednym z podejrzanych. W zasadzie cała trójka świetnie grała i nie byli to byle jacy aktorzy - może nie aż tak "komercyjni", ale na pewno znają się na swoim fachu :) Fajny film, z dość mrocznym (ale nie brutalnym) klimatem. No i w sumie dość smutny 9/10

popieram, film Clinta, ona ma bardzo dobre filmy, lepsze niz te w ktorych grywal :)

Idac tym tropem warte uwagi sa inne filmi Clinta jak:

2010 Hereafter (pl: Medium)

2009 Invictus (pl: Niepokonani)

2008 Gran Torino

2004 Million Dollar Baby (pl: Za wszelką cenę)

i jak ktos lubi tematyke wojenna

2006 Flags of Our Fathers (pl: Sztandar Chwały)

2006 Letters from Iwo Jima (pl: Listy z Iwo Jimy)

Clint robi naprawde dobre filmy i kazdemu dalbym note co najmniej 7/10





 

pawelde79

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
W ciemności - rewelacja
Skóra w której zyję - świetny
Wyspa tajemnic - Więcej niż rewelacja.
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Właśnie obejrzałam Wiedźmina... eh, jaka szkoda, naprawdę mogli zrobić coś fajnego a tu takie coś :bag: Gdybym nie czytała książki, to w ogóle bym się nie połapała o co chodzi, a wrażenia "wizualne"? No cóż... Najbardziej mnie chyba rozczarował Brokilon, który w książce opisany był jako gęsty i bardzo zielony las, a tutaj - kilka drzewek wysuszonych, no błagam... Aj, w ogóle przykro mi było patrzeć na to, nie wiem czy to kwestia budżetu czy pomysłu, ale szkoda, wielka szkoda...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Właśnie obejrzałam Wiedźmina... eh, jaka szkoda, naprawdę mogli zrobić coś fajnego a tu takie coś :bag: Gdybym nie czytała książki, to w ogóle bym się nie połapała o co chodzi, a wrażenia "wizualne"? No cóż... Najbardziej mnie chyba rozczarował Brokilon, który w książce opisany był jako gęsty i bardzo zielony las, a tutaj - kilka drzewek wysuszonych, no błagam... Aj, w ogóle przykro mi było patrzeć na to, nie wiem czy to kwestia budżetu czy pomysłu, ale szkoda, wielka szkoda...

Wiedzmina mozna ogladac ale serial, przynajmniej trzyma sie to kupy. Gra aktorska jest niezla, wiadomo ze cala reszta kiepska. Natoamist film to porazka, to jakis nieudolny trailer seriali wlasnie.
 

oMarcino

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
79
Punkty reakcji
0
W ciemności - bardzo poruszający i świetnie zrobiony. film.Jesli ktoś lubie tematyke Żydzi, Niemcy to polecam w 100%
 

ZebraZklasą

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2011
Posty
80
Punkty reakcji
1
Miasto
Lublin
Wszystko o mojej matce - film Almodóvara. Ostatnio przeczytałam gdzieś, że jego filmy się kocha albo nienawidzi. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy. Jego filmy są po prostu inne od wszystkich. 9/10
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
Pan Życia i Śmierci - film dobry, Cage bardzo dobrze pasuje do tej roli. Ocena:9/10
Stan Oblężenia - film dobry i ma taki ciekawy wydźwięk, kilka scen mi nie pasowało, ale może być nie zepsuły mi wizji całego filmu. Ocena: 6.5/10
Gran Torino - film widziany któryś raz, podobał mi się. A zakończenie takie nie amerykańskie co mi się bardzo spodobało. Więc jest to genialny film. Ocena: 9.5/10
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dawno tu nie zaglądałem więc trochę się filmów nazbierało.

Harry Brown - film który pokazuje, że jednostka może coś zdziałać w zepsutym społeczeństwie. Są chwile w filmie które motywują do tego by nie być obojętnym na ludzką krzywdę.
Jestem bogiem- film sam w sobie nie jest jakiś nadzwyczajny, fabuła nie jest nie wiadomo jaka ale po obejrzeniu pierwszych 30 nie można przestać go oglądać.
Klucz do koszmaru - to jeden z tych horrorów który do ostatnich minut trzyma w napięciu na prawdę warto go obejrzeć.
Król Lew - klasyka, nie ma nawet co dyskutować 10/10 i eot
Lęk - dobry film psychologiczny, pokazuje do czego zdolni są ludzie w walce o przetrwanie.
Nic śmiesznego - dobra polska komedia które warto zobaczyć głownie ze względu na genialnie odegraną rolę przez Cezarego Pazurę.
Priest - film zapowiadany był jako hit a okazał się zwykłym chłamem. Szkoda czasu.
Czarny czwartek - film zna chyba większość osób według mnie pozycja obowiązkowa i to nie tylko ze względu na obsadę aktorską.
Lincz - film który polecił mi znajomy (inaczej pewnie nawet nie dowiedziałbym się o jego istnieniu). Opowiada o mieszkańcach wsi terroryzowanych przez jednego mężczyznę. Kilku mężczyzn postanowiło wymierzyć samosąd po tym jak o mało nie zabił jednej z mieszkanek.
My dzieci z dworca zoo - film porusza problem prostytucji i narkomanii wśród niemieckiej młodzieży polecam obejrzeć.
Patologia - film o młodym lekarzu który by móc się rozwijać przeprowadza się na kilka miesięcy do wielkiego miasta. Tam zostaje wplątany w niebezpieczną grę. Sam pomysł na film może średni ale fabuła nie raz zaskakuje. 8.5/10
 
Do góry