Jaki film ostatnio zobaczyliście?

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Dziewczyna z tatuażem (2011)- ogólnie, to mi się podobał.

Daję 8/10

A oglądałeś szwedzką wersję? Bo właśnie się zastanawiam, czy iść na to do kina, czy to będzie po prostu to samo tylko, że po angielsku (i przystojniejszy Blomkvist ;) ), czy może jakieś nowe podejście (w skrócie - scenariusz na podstawie książki, czy scenariusz na podstawie scenariusza ;) ).
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
A oglądałeś szwedzką wersję? Bo właśnie się zastanawiam, czy iść na to do kina, czy to będzie po prostu to samo tylko, że po angielsku (i przystojniejszy Blomkvist ;) ), czy może jakieś nowe podejście (w skrócie - scenariusz na podstawie książki, czy scenariusz na podstawie scenariusza ;) ).
Niestety- nie widziałem ani szwedzkiej wersji, ani nie czytałem książki :)
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
A oglądałeś szwedzką wersję? Bo właśnie się zastanawiam, czy iść na to do kina, czy to będzie po prostu to samo tylko, że po angielsku (i przystojniejszy Blomkvist ;) ), czy może jakieś nowe podejście (w skrócie - scenariusz na podstawie książki, czy scenariusz na podstawie scenariusza ;) ).

Lepiej obejrzeć szwedzką trylogię. Jak dla mnie jest lepsza. Film Finchera jest pod amerykańską publikę. Trzyma widza za rączkę i wyjaśnia wszystko natłokiem ekspozycji i niepotrzebnych scen i dialogów ;)
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Ja widziałem na hbo i polecam "Muzyka Prudence" - nagrodzony Oskarem dokument o niepełnosprawnej wokalistce z Zimbabwe. Jak ktoś będzie miał okazję, niech koniecznie obejrzy. Daje do myślenia.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Contagion/Epidemia strachu - film o śmiertelnym wirusie i poszukiwaniach lekarzy i naukowców lekarstwa, które zaprzestanie rozszerzaniu się epidemii. Film bez fajerwerków. Na pewno zachęci do obejrzenia obsada aktorska, jednak nie należy spodziewać się cudów ;) Mi w tym filmie zabrakło emocji. Nie jest to jakiś badziew, ale szału tez nie ma. 5/10.

Szefowie wrogowie - fajna komedyjka o trzech kumplach, którzy kombinują jak zlikwidować swoich szefów, którzy doprowadzają ich do maksymalnego poziomu wściekłości. Świetna obsada, a Charlie Day jest przeuroczy :) Idzie się pośmiać. 7/10.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Gnijąca panna młoda ( 2005 ) - rewelacyjna animacja - nic dodać, nic ująć :) 10/10

Zabójca ( 2007) - dobre kino akcji, godny polecenia. 8,5/10

Nawiedzony Dom ( 1963 ) - jeden z klasyków kina grozy . 10/10
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Brązowy królik - przez godzinę oglądamy faceta, który jedzie do Kalifornii w poszukiwaniu swojej byłej dziewczyny i właściwie nic ciekawego poza tym się nie dzieje, a później mamy scenę erotyczną i zaskakujące zakończenie. Film jednak trochę mnie zanudził, 4/10.
Czas wojny - niektórzy uważają, że jest naiwny, głupi i słaby, ale dla mnie był dobry, podobał mi się. 8/10.
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Kac Vegas w Bangkoku - jednym słowem: słabe. Te same motywy i schemat, o ile przy pierwszym się pośmiałam trochę, to tutaj prawie wcale (jedynie śpiewający Mike Tyson mnie rozbawił tak naprawdę ;) ). Dobrze, że nie poszłam na to do kina.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Sherlock Holmes: Gra cieni

Jestem mocno rozczarowany. Nie dość że gorszy od pierwszej części, to na dodatek do reszty zbezcześcili literacki pierwowzór.
 

andzia33

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Co do "Kac Vegas" to faktycznie schematy się powtarzają, ale mi i tak film sie bardzo podobał :) a ostatnio widziałam "Sylwester w Nowym Yorku"i też mogę polecić
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Underworld Przebudzenie.

generalnie film trzyma poziom poprzednich części 8/10 juz wiemy ze bedzie 5 czesc ciekawe do ilu dojdą :> ze wszystkiego teraz seriale robią... fast and furious, resident evil, underworld :]
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Underworld Przebudzenie.

generalnie film trzyma poziom poprzednich części 8/10 juz wiemy ze bedzie 5 czesc ciekawe do ilu dojdą :> ze wszystkiego teraz seriale robią... fast and furious, resident evil, underworld :]

Cóż jak tylko będą trzymać poziom, to niech kręcą ile się da :tongue:
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Diary of the Dead: Kroniki żywych trupów - przeciętny film o zombie, 5/10
Cierń - właściwie całkiem dobrze się oglądało, 6/10, w końcu nie można wiele wymagać od niskobudżetowego horroru ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Into the wild- dramat o ucieczce człowieka od cywilizacji na łono natury. W porządku, 8/10.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Cóż jak tylko będą trzymać poziom, to niech kręcą ile się da :tongue:

wszsytko moze sie przejść, potem beda sie scigac i szukac po 2 części i stanie sie to gumowe, bezplciowe i bezsensu, trzeba wiedziec kiedy zejsc ze sceny ;)

film Last Night 2009 polecany przez Greega, taki sobie, gra średnia, może i jakiś morał tam był ale genealnie bez szału 6/10
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
"W pogoni za szczęściem" - film z 2006 roku z Willem Smithem. Mimo piętrzących się problemów i przeciwności (bohater zostaje sam z dzieckiem, bez pracy a co za tym idzie praktycznie bez środków do życia i dachu nad głową) upór i determinacja głównego bohatera doprowadza do tego, że w końcu los się odwraca. Moja ocena 8/10 :)
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Polecam rewelacyjny dokument HBO Generacja singli – rozprawiający się z mitem singla we współczesnych Czechach i ogólnie analizujący to zjawisko. Jak ktoś chce zrozumieć współczesność, koniecznie powinien go zobaczyć.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
The Thing ( 2011 ) - fajny remake, klimat izolacji i osaczenia - trzyma w napięciu 7/10
 
Do góry