Jaki film ostatnio zobaczyliście?

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 450
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Warto też oglądac jako film historyczny Cristiada . Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku w lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa.W Latach 20 i 30 . Meksyku do władzy doszła Partia Rewolucyjna. Teoretycznie była demokracja ale praktyce nie było jej. Władza zakazały praktyk religijnych i zamknięto świątynie. Próbowano też prowadzić osoby udające kapłanów np Stolicy Meksyku próbowano wprowadzić jako kapłana Masona ale ludzie zablokowali to. Wybuchła rewolucja Chrześcijańska. Nie posiadali broni ale po pewnym czasie stworzyli armie. Niestety zostali oszukani. Poddali się i zamordowano ich. Gdy budzą się demony ten film powinien zobaczyć każdy. Film traktuje o powstaniu Opus Dei i o jego założycielu Josemar~i Escrivie . Pokazuje też zbrodnie komunistów w Hiszpanii . Szczególnie warto go obejrzeć. Tego filmu nie chciały pokazywać kina. Ten film pokazuje fakty o tej organizacji i obala mitologie jaką propagują organizacje ateistyczne . Katyń Wajdy. Pokazuje zbrodnie Katyńską . Pierwszy film o tej zbrodni i powinien być obowiązkowo pokazywany w szkołach. Prezentuje bardzo wysoki poziom. Nie zdobył Oskara bo odważył się pokazać zbrodnie komunizmu.We Włoszech w kinach nie pokazano Katynia i nie pokazano go na festiwalu w Wenecji. Film pokazuje fakty i dlatego nie pokazano go_Oglądałem Galerianki . Ciekawy film społeczny i psychologiczny. Pokazuje dziewczyny które w Galeriach Handlowych za prezenty oddają swoje ciało. Jedyną wadą jest zakończenie. Jest symboliczne bo główna postać rezygnuje że swojego niegodnego życia i myje twarz a zakończenie powinno być radosne i moralne. Nawraca się i idzie do kościoła. Zasługuje na ocenę 8 na 10 . Film powinien jeśli to możliwe mieć pozytywne zakończenie. Nienawidzę gdy film może mieć pozytywne zakończenie a kończy się śmiercią głównej postaci lub inne negatywne zakończenie np Titanic główne postacie powinny się uratować i żyć razem a nie ginąć .
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Grizzly - 3/10
Paddington - 7/10
Wkraczając w pustkę - 4/10
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Uprowadzona 3 - 2/10
Open Grave - 6/10
Młodość stulatka - 4/10
Diabelska plansza Ouija - 5/10
Snajper - 8/10
Między słowami - 6/10
Rec 3: Geneza - 3/10
Jagodowa miłość - 6/10
 
M

Mother Russia

Guest
Wczoraj obejrzałem (po raz pierwszy dopiero, bo nie lubię filmów i długo już nic nie obejrzę, starczy, dość) "Dzień świra". Ten film niektórych strasznie bawi, ale dla mnie był potwornie przygnębiający. Dość powiedzieć, że chwilami widziałem aż nazbyt wyraźny, wspólny mianownik między moją "ześwirowaną" osobą, a głównym bohaterem.

Niestety, jedna rzecz w tym filmie zasługuje na najwyższą pogardę - jest skrajnie wulgarny. Cudem dotrwałem do końca. Obrzydlistwo... :thumbdown:
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
zacznijmy od nowa, bardzo przyjemny film z piękną muzyką, jednak jak ktoś lubi akcją, to niech nie ogląda:)
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
lubię ten wątek^^ szybciej wyszukam jakiś fajny film na wieczór niż znajdę coś na filmwebie:)
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Kick-Ass 6/10
Kick-Ass 2 6/10
Palo Alto 5/10
Mona Lisa Smile 7/10
Love, Rosie 7/10
Kelly + Victor 5/10
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Furia - 8/10
REC 4: Apokalipsa - 3/10
80 milionów - 3/10
Lolita - 7/10
Jupiter: Intronizacja - 2/10
Bogowie - 8/10
 
M

MacaN

Guest
Mother Russia napisał:
"Dzień świra". Ten film niektórych strasznie bawi, ale dla mnie był potwornie przygnębiający. Dość powiedzieć, że chwilami widziałem aż nazbyt wyraźny, wspólny mianownik między moją "ześwirowaną" osobą, a głównym bohaterem.
Też nigdy nie rozumiałem ludzi, których bawi dzień świra. Jeśli jednak ta część jest przygnębiająca, spróbuj obejrzeć drugą część, " Dom wariatów". Tam nie dotrwałem do końca, a robiłem 2 podejścia.
 
K

kate2

Guest
Skoro już o polskich filmach mowa to polecam ,,Wesele'' kto jeszcze nie oglądał. Niesamowicie uchwycona została w nim polska mentalność.

Jeden z ostatnio ogladanych przeze mnie filmów to ,, Czarny Łabędź''. Pasja w nie dozowanych ilościach i postawiona na piedestale życia potrafi zawładnąć ludzkim umysłem , sercem i na końcu zniszczyć. Oglądałam z dużym zainteresowaniem.

W weekend zaś odświeżyłam sobie natomiast ,, Adwokata diabła'' z Alem Pacino. Ale tego filmu pewnie nie trzeba przedstawiać.....
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Ex Machina - 8/10, naprawdę warto obejrzeć
Zbaw nas ode złego - 7/10
Gang Wiewióra - 3/10
Kingsman: Tajne służby - 9/10
Nieustraszeni pogromcy wampirów - 7/10
Co jest grane, Davis? - 7/10
Siódmy syn - 4/10
 
M

Mother Russia

Guest
MacaN napisał:
"Dzień świra". Ten film niektórych strasznie bawi, ale dla mnie był potwornie przygnębiający. Dość powiedzieć, że chwilami widziałem aż nazbyt wyraźny, wspólny mianownik między moją "ześwirowaną" osobą, a głównym bohaterem.
Też nigdy nie rozumiałem ludzi, których bawi dzień świra. Jeśli jednak ta część jest przygnębiająca, spróbuj obejrzeć drugą część, " Dom wariatów". Tam nie dotrwałem do końca, a robiłem 2 podejścia.
Drugą, tzn. pierwszą? Bo widzę, że z cyklu o Adasiu najpierw był "Dom wariatów".

A ja dałem radę za jednym zamachem, ale było ciężko, bardzo ciężko.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Niezgodna/Divergent - 8/10
Wiek Adaline/The age of Adaline - 9/10
 
Do góry