Jaki film ostatnio zobaczyliście?

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Johnny got his gun.
Z roku 1971, o człowieku okaleczonym na wojnie. Refleksyjny.
Od razu widzę sceny z klipu ,,One" Metallici.

Oglądałem Incepcję - film na miarę Matrixa. A co do zmiany płci, to jak postrzegasz teraz mężczyzn? :papa:
W jakim sensie na miarę Matrixa? Incepcja jest niezła, choć nieco zbyt efekciarska.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Od razu widzę sceny z klipu ,,One" Metallici.
Moim zdaniem klip lepszy niż film (aktorów jakis bardziej zdolnych w nim głównie zabrakło).

W jakim sensie na miarę Matrixa? Incepcja jest niezła, choć nieco zbyt efekciarska.
Moim zdaniem - twórcom nie udało się ułożyć tego wszystkiego w zgrabną opowiesc (a film przecież bardzo długi, więc nic ich nie goniło). Przede wszystkim sprawia wrażenie poszarpanego i chaotycznego (i to nie mam na mysli koncowe skakanie po snach). Poza tym - zdecydowanie finał przeciągnięty (ile ten samochód spadał z tego mostu? Godzinę? Mi się to dłużyło już). Nie podobały mi się również dialogi.
Ale film niezły mimo wszystko.
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Ja ostatnio widziałam najnowszego harrego i kochaj jedz i módl się...
harry całkowicie mi się nie podobał a kochaj jedz i módl się na początku wydawał mi się nudny ale ten film ma coś w sobie tak samo jak książka i pewnie wielu z was tak samo jak ja tez chciała bym tak spędzić rok życia jak bohaterka
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
A ja moge polecic ze swojej strony jeszcze film pt. "Rusalka" ---> http://www.filmweb.p...2ka-2007-443597 :)
Jest to dramat, lubie tez takie filmy, pokazuja doskonale psychologizm postaci, co jest dla mnie interesujace no i pewne problemy na jej drodze
W skrocie moim zdaniem ciekawa fabula, ladne widoki, dobrze dobrani aktorzy, ciekawe przeslanie filmu.

Ogladalam tez film "Przelamujac fale" .. ale dla mnie troche za ciezki. W skrocie on chory, Zyje jak warzywko po wypadku, ona jego zona bardzo go kocha. Jest osoba wrazliwa, co mi sie w niej podoba, ale tez lekko jakby uposledzona. On namawia ja, zeby sypiala z innymi. Dla jednych to jego chora perwersja, dla mnie raczej akt milosci.. nie chcial byc dla niej ciezarem.. jednym slowem jest to film -swiadectwo moim zdaniem wielkiej milosci, a ja takie lubie :]
no generalnie ma przeslanie, ale ciezko sie oglada.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ja ostatnio zobaczyłam filmik na You tube, i bardzo mnie on zaintrygował. http://www.youtube.com/watch?v=wo2LAEq9TFE Rzeźby te, tu akurat z czasopism, tworzy Bryan Dettmeter, potrafi zrobić przawdziwe dzieła sztuki z ksiażek.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Shrek Forever ;) - odgrzewane kotlety. Potwierdza się, że pierwsza część jest bardzo dobra a następne lecą na łeb na szyje. Dam 6/10
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Musze sie Wam pochwalic na filmie, ktory ogladalam dzis i zrobil na mnie wielkie wrazenie ! :)

Ogolnie film ciezki do opowiedzenia, duzo watkow, skomplikowany, dlatego ciezko byloby mi opowiedziec caly i moze calego nie zrozumialam, bo troche trudny w odbiorze, ale bardzo mi sie podobal :) Jak ktos chcialby obejrzec to nie czytajcie moze do konca :)

To "Milosc na zadanie" ale to nie jest typowa komedia romantyczna. To francuski powiedzmy komedio -dramat. Moim zdaniem nie mozna tego filmu brac doslownie, bo jest dosc surrealistyczny, poza tym jak bralam go zbyt doslownie do siebie, to wyszlo mi na to, ze Ci bohaterowie to swiry i w ogole, a jak skupie sie na tym niedoslownie, to juz widze jaki to wspanialy film
Po krotce Wam powiem, ze akcja toczy sie miedzy Sophie i Julien. Poznali sie w dziecinstwie, gdy moze mieli z 10 lat, ona byla wysmiewana przez rowiesnikow, on nie mial lekko w domu, w dodatku w miedzyczasie umiera mu na raka mama. Zaczynaja sie bawic w gre "GRASZ" to ich haslo. Wtedy zaczynaja robic szalone rzeczy, nawet on sika dla niej w gabinecie dyrektora. Tak, to szalone, ale milsoc jest szalona, czasem mowi sie, ze jak choroba psychiczna :)
Potem dorastaja razem, kochaja sie i to widac, ale boja sie sobie to powiedziec. Ona chcialaby uslyszec od niego "kocham Cie" ale juz sama nie wie co jest gra a co rzeczywistoscia, wiec woli nie slyszec tych slow, bo boi sie, ze to bedzie tylko gra.
Potem ta gra przybiera moim zdaniem zly wymiar, bo zaczynaja siebie ranic. W sumie zenia sie tylko po to, zeby zrobic sobie na zlosc, zeby sie zranic.. taka zemsta.. mimo ze nadal siebie kochaja.. on ma dzieci.. nawet zaczyna je zaniedbywac.. w meidzyczasie ona mu mowi, ze spotkaja sie za 10 lat.. on czeka wiernie , bo ja kocha... ciagle o niej mysli.. teskni.. nie jest szczesliwy...a na koncu filmu jest cena ktora ma znaczenie symboliczne, bo moim zdaniem oni juz na koncu na zawsze sa razem, a beton (kto wiedziec niech obejrzy) jest tylko metafora, symbolem ich wiecznej milosci i chyba symbolem tego, ze zakonczyli te gre, ktora jakby nie patrzec potem sprawila, ze zaczeli sie wzajemnie ranic i ukrywali swoje uczucia. W sumie o tym filmie to mozna by jeszcze mowic, ale to moje spostrzezenia, moze jak ktos np obejrzy film to wiecej wylapie, ja nie jestem zbyt madra w odbiorze madrych filmow, nigdy duzo nie wylapie ;) Dla mnie ten film to piekna historia o milosci, faktem jest, ze gdyby wczesniej wyznali sobie milosc to nie byloby tego wszystkiego, ale przeciez gdyby od razu wyznali sobie uczucie, to historia stalaby sie przewidywalna, sztampowa, cukierkowa, nudna, odgrzewany kotlet. A tak mamy cos nowego. Moze dla kogos bedzie to wskazowka, ze nie warto zwlekac z wyznawaniem milosci, bo po co sobie komplikwoac zycie ?:)
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Choć goni nas czas - film z Nicholsonem i Freemanem, bardzo mi się podobał :)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
A ja tak z dwie godz temu skończyłem oglądać Goodbye Bafana. Znakomita produkcja. Serdecznie polecam!
 

Waaning

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Biała Podlaska
Ja ostatnio na DVD oglądnąłem film Milosa Formana "Duchy Goi". Film znakomity, ciekawie zagrała Natalie Portman. Film opowiada o słynnym malarzu hiszpańskim malarzu Goi, który w swoich pracach krytykował działanie Inkwizycji. Jego prace momentami przeszywają...złem. Pracował też na dworze królewskim. Ale główna fabuła jest o jego znajomości ze swoją "modelką", której twarz jest m.in. na kopule jakieś tam Bazyliki. Jest też tam pokazany okres, kiedy Goia tworzył w czasie okupacji francuskiej (Napoleon) i odbicia Hiszpanii przez Wellingtona. Już się nie rozwijam, ale tylko jedno: gorąco polecam!
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
"Opętanie" - pewien facet w ramach zabawy poddaję się hipnozie i od tego czasu ma różne halucynacje które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Postanawia wiec poznać powód dlaczego je widzi i dowiedzieć się co one dokładnie przedstawiają. Przypadkiem odkrywa prawdę o dokonanym zabójstwie.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
To właśnie miłość- świetny film ukazujący różne rodzaje miłości :)

To właśnie miłość- świetny film ukazujący różne rodzaje miłości :)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
"Opętanie" - pewien facet w ramach zabawy poddaję się hipnozie i od tego czasu ma różne halucynacje które uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Postanawia wiec poznać powód dlaczego je widzi i dowiedzieć się co one dokładnie przedstawiają. Przypadkiem odkrywa prawdę o dokonanym zabójstwie.

Oooo tego nie ogladalam, chociaz wpadlam w pewne uzaleznienie od takich filmow (juz obejrzalam dzis thiller , moze jeszcze jakis horrorek obejrze hehehe, wiem przesam z tym ), ale czy ten podobal ci sie >
 
Do góry