Jaki film ostatnio zobaczyliście?

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Właśnie serialu nie widziałem, dopiero po filmie się zastanowiłem o tej pominiętej możliwości. Choć mimo wszystko może się skuszę.
Czyli zrobiłeś coś najgorszego, bo automatycznie zepsułeś sobie oglądanie serialu.

Afterlife Zapowiadał sie bardzo ciekawie początek nieżły, ale im dalej tym trochę gorzej. Choć trzeba przyznać ze pomysł na film całkiem niezły jak te nowości wychodzące od kilku lat.
Schron Tez zapowiadał sie bardzo dobrze ale później zaczeła się sztampowa hoolywódzka bieganina i dość łatwe do odgadnięcia zakończenie.
 
A

Aulelia

Guest
AMERYKAŃSKA ZBRODNIA

Rodzice Sylvi i Jennie Fae Likens w celach zarobkowych podróżują po kraju sprzedając watę cukrową na lokalnych festynach. Wreszcie zdają sobie sprawę z faktu, iż dziewczynki nie mogą nigdzie się zadomowić i znaleźć prawdziwych przyjaciół. Dlatego też postanawiają zostawić je pod opieką Gertrude Baniszewski - ubogiej, wielodzietnej kobiety, która za 20 dolarów tygodniowo zgadza się udzielić im schronienia i opieki. Kiedy jeden z wysłanych przez rodziców czek nie dociera do Gertrude na czas,
...
dziewczynki zostają surowo ukarane. Wkrótce, gdy córka pani Baniszewski pomówi Sylvię o rozpowszechnianie plotek na jej temat, życie obu dziewcząt zmieni się w koszmar. Nienawiść wobec Sylvi urośnie do takich rozmiarów, że skłonią one rodzinę Baniszewski do uwięzienia jej w piwnicy i ciągłego torturowania... Film przedstawia wydarzenia, które w roku 1965 wstrząsnęły społeczeństwem amerykańskim, a wypowiedzi świadków w czasie sprawy sądowej zostały oparte o prawdziwe stenogramy.


Opowieść na faktach - reżyser uwzględnił każdy detal. Do tragedii w Indianapolis nawiązuje również dramat "Dziewczyna z sąsiedztwa"- historia brutalniej przedstawiona.
Film pokazuje ludzkie okrucieństwo. Nie da się go oglądać bez oburzenia, wstrętu i niedowierzenia. Jest tak brutalny, że wywiera ślady w ludzkiej psychice i udowadnia, że ludzie są zdolni do wszystkiego.
Reżyser "Amerykańskiej zbrodni" nie pokazał krwi i niesmacznych scen, bo w obliczu takiego nieszczęścia widz dorabia sobie w głowie właściwy scenariusz.

Ostrzegam: FILM MOCNO WPŁYWA NA PSYCHIKĘ - JEST ON PRZEZNACZONY DLA OSÓB O STALOWYCH NERWACH.

a tutaj dla dociekliwych raport ze śledztwa zborodni z 1965 roku:

http://killer.radom.net/~sermord/zbrodnia.php?dzial=mordercy&dane=likens
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Dwa SF:
"Tajemnica Syriusza" - mi się niezbyt podobało. Jak dla mnie za dużo bieganino-strzelaniny (która mnie nudzi). Poza tym - schematów dużo. Sama fabułą jednak nienajgorsza (bo i na podstawie książki Dicka).Generalnie klimaty "Thing"owo - "Alien"owe(ale z sequeli).

"Gattaca" - dobry. Wizja niedalekiej przyszłości, w któej to po bardzo dobrze poznaniu genomu człowieka o pozycji społecznej decyduje właśnie jakość kodu genetycznego. Facet ze słabiutkim DNA chce wziąć udział w wyprawie kosmicznej, co jest dostępne jedynie dla "perfekcyjnych".
Nie jest ani ckliwy, ani nie odczówało się żadnych lewacko-rewolucyjno-frustracyjnych podtekstów. Raczej nic nowego, ale polecam.
 

papaya

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
:lol: :lol: Suuuuuuper komedia :lol: :lol: Polecam:

http://kino.re.pl/artykul/13645.html
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Przez ostatnie kilka dni oglądnąłem sporo filmów akcji (walki). Oto lista:

Ong Bak, Ong Bak 2, Ong Bak 3 - pierwsza część zdecydowanie najlepsza, Tony Jaa to prawdziwy wymiatacz, dwójka, a w szczególności trójka - dość mocno przesadzona.

Undisputed, Undisputed 2, Undisputed 3 - druga i trzecia część to wg mnie najlepsze filmy walki nowego tysiąclecia. Niesamowita widowiskowość i do tego niezła fabuła, co takie częste w tego typu produkcjach nie jest.

Never Back Down - sztampowy twór, ale nieźle przedstawiony.

Blood and Bone - starcia były widowiskowe ze względu na pana White'a, który także dawał czadu w Undisputed 2. Film dobrze zagrany, polecam.

Skazaniec - świetna fabuła, więzienna sceneria (tak jak w trzech częściach Undisputed) i akcja trzymająca w napięciu do ostatniej sekundy filmu. Super produkcja :cenzura:!

Fighting - przyjemna napierdzielanka, choć nie jest to elita filmów walki.

Lionheart - chyba najlepszy film z Van Damme'm.

Kickboxer - nigdy nie doszukiwałem się realizmu w filmach o sztukach walki, ale ten jest nieźle przesadzony. Tak czy owak - klasyka.

Bloodsport - jak wyżej, ale osobom nieznoszącym Van Damme'a oczywiście się nie spodoba. Ja spokojnie przebrnąłem.
 
A

Aulelia

Guest
Dwie komedie dla młodzieży.




PO PROSTU PECK - perypetie 16- letniego dojrzewającego chłopca, problemy z erekcją i dziewczynami na porządku dziennym. Wszystko w granicach dobrego smaku, pokazane z wrażliwej strony.

ZAKOCHANA ZŁOŚNICA - to taki film, który można oglądać wiele razy i nie mieć dosyć.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Salt - szpiegowska bajeczka z Angeliną :przewraca:
6/10

Assassin Next Door - dobre kino sensacyjne z Olgą Kurylenko BB)
9/10

Expendables - totalna rozwałka - 100% akcji :emonitator:
8/10

Centurion - 'Król Artur' na sterydach :lol:
7/10
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Czyli mówisz, że "Salt" to nic specjalnego?

0 realizmu!!

Film jakoś super kiepski nie je, ogląda się go nawet przyjemnie, ale jest bardzo ale to bardzo przewidywalny, a Angelina przy swojej obecnej posturze jest raczej mało wiarygodna jako superszpieg (który nawiasem mówiąc jest praktycznie niezniszczalny i ignoruje prawa fizyki i logiki) :bag:

Assassin Next Door, zdecydowanie lepszy film. Może nie mieli gigantycznego budżetu i gwiazd, ale film jest na prawdę dobry pod względem aktorstwa :eek:k:
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
A jak tam Daniel Olbrychski w "Salt" się spisał? Dużą rolę dostał?

Rolę miał o dziwo dość sporą (w sumie kluczową) i uważam że spisał się więcej niż dobrze. Ludzie czepiają się jego słabego angielskiego, ale przecież gra Ruskiego agenta którego angielski ma być dość kiepski :p

Miło o polski akcent w tak dużej produkcji :eek:k:
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
No to dla Olbrychskiego muszę zobaczyć ten film.
Moim zdaniem - gość miał wielki potencjał do grania negatywnych postaci (no chyba, że ruski agent to pozytywna postać w tym przypadku :)), bardzo rzadko wykorzystywany niestety.
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
The Expendables - dużo akcji, ale mało finezji (i za mało Stathama :p). Ale piękna riposta Stallone'a a propos Schwarzeneggera :D
A Olbrychski w "Salt" to w ogóle mówił własnym głosem? Bo w trailerze to brzmiało, jakby ktoś głos podkładał...
 

matico10

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kraków
Witam
Ja ostatnio oglądałem film pt. ,,Dom Śmierci" polecił mi kolego
i muszę powiedzieć że się rozczarowałem ponieważ ... po pierwsze to był to film na podstawie gry wideo , po drugie były głupie przejścia , po trzecia to jak na horror to nie polecam bo można przy nim usnąć ;)
 

rot_schwarz

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell :)
Potwierdzam głosy poprzedników o filmie Salt - szału nie ma! Jolie - jak każdy superszpieg - ma na wszystko sposób, w każdym momencie wie, jak się zachować i w ogóle jest niezniszczalna - ot, bajeczka...
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
Ostatnio ściągnąłem i obejrzałem film "Prince of Persia".

Wniosek: "Ku*wa, jak dobrze że nie poszedłem na to do kina!" (bo miałem iść ;p).

Już od piątej minuty filmu wiedziałem że moje oczekiwania nie zostaną spełnione. Spodziewałem się dużej ilości skakania i większego nawiązania do fabuły. Ale oprócz wyglądu głównego bohatera i kilku pobocznych postaci oraz zaczerpnięciu kilku motywów i tytułu film z grą nie ma nic wspólnego. Podróba "Króla Skorpionów", który był już bardziej udany.

Poza tym typowo hollywoodzka szablonowa historia. Ten dobry zostaje zdradzony, w odzyskaniu dobrego imienia pomaga mu fajna laska (najpierw się nie lubią, potem się w sobie zakochują) w końcu dobro zwycięża nad złem, a na końcu wielka biesiada. Szkoda że producenci poszli na łatwy zysk bo można by z tego zrobić ciekawy film.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Kwiat pustyni - film jest autobiografią pewnej ślicznej Somalijki Waris Dirie, która uciekła ze swojego kraju do Anglii, stała się supermodelką a teraz walczy przeciwko rytuałowi obrzezania na całym świecie. Książki nie czytałam ale film bardzo dobry, porusza ważny temat. Poza tym dobrze dobrana muzyka i aktorzy. Na prawdę polecam!
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ja ostatnio obejrzałem Predatorsów. Muszę przyznać, że fajnie to wyszło. Nie to samo co pierwsze część Predatora, ale i tak film daje radę. Na szczęście autorzy nie kontynuowali tego miszmaszu Alien vs. Predator (kiła straszna). Powrót do korzeni można powiedzieć. Troszkę brakowało mi tego klimatu thillera s-f z jedynki. Predators to bardziej taki futurystyczny film akcji, ale lepsze to niż Alien vs. Predator... Dużo lepsze.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Wiesz co, jesteś pierwszą osobą której ten film się spodobał. Koledzy totalnie go skrytykowali, no ale to są fani pierwszych części.
Z ostatnich filmów, tych co mogę polecić, które warto zobaczyć to Agora. Film ku mojemu miłemu zaskoczeniu pojawił się w eNkowej vod, więc od razu go wzięłam. Wcześniej gdzieś natknęłam się na opinie, że jest nudny. Hmm, jak się nie rozumie przedstawianego problemu to jest nudny. Mnie akurat problem konfliktu religii i nauki interesuję. I tak właśnie odebrałam ten film.
 
Do góry