Jaki film ostatnio zobaczyliście?

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Taken, Rock'N'Rolla, Body of Lies.
Zrobiłem maratonik trzech filmów sensacyjnych :D
 

krzywowlinie

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
379
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nowhere
"Obywatel Milk"
Mam nadzieję, że będzie liczył się w walce o Oscary. Podobał mi się bardzo. Jednak nie jest to film dla wszystkich i nastawienia ludzi nie zmieni. Homofob bez wątpienia zjedzie go z góry na dół, zmiesza z błotem. Człowiek tolerancyjny nadal będzie tolerancyjny. Niektórych może oburzyć [np. dwoje całujących się mężczyzn na ulicy]. Kto nie lubi filmów o homoseksualistach, niech omija go z daleka. Jednak to Sean Penn wynosi go tak naprawdę na wyżyny swoim aktorstwem. Chociaż konkurencja w zdobyciu Oscara dla najlepszego aktora jest duża [Pitt, Rourke, Jenkins, Langella], to bardzo bym się ucieszył, gdyby statuetka trafiła właśnie do Penn'a. Moim zdaniem na nią zasłużył, a Oscary to nie prezenty świąteczne - dostanie jedna osoba z tej nieprzeciętnej piątki. A wracając do "Obywatela...", to czekam już na wydanie DVD.
 

krzywowlinie

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
379
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Nowhere
No jak to? Dobrego horroru ze świecą szukać.
A co ma "Obywatel Milk" do horroru?

Nieznajomi to nawet dobry film
Według mnie, "Nieznajomi" kończą się tam, gdzie dobre kino się zaczyna. Nie załapałem kompletnie klimatu. Nie chcę umieszczać tutaj spojlerów, w każdym razie powiem tylko, że na odpowiedź [której tutaj nie podam - kto oglądał, będzie wiedział o czym piszę] napastników na pytanie ofiar: "Dlaczego nam to robicie?" [co do słowa nie pamiętam, ale chodziło mniej więcej o to] zabiła to dzieło w moich oczach już totalnie. Do tego wystarczy dodać słabą grę aktorską [sama Liv Tyler gra w tym filmie z jednym, do tego śmiesznym, wyrazem twarzy], o i jeszcze informacja na samym początku filmu: "To wydarzyło się naprawdę". No ludzie, litości.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
A co ma "Obywatel Milk" do horroru?
Dla tych "homofobów" to nie będzie film grozy??

"Inaczej niż w raju" - świetny. Z Jarmuscha bardziej podobał mi się jedynie Truposz.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Matka Joanna Od Aniołów" - niezły, ale czegoś w nim mi brakowało... Chyba trochę za bardzo postawili na przedstawianie egzorcyzmów. Blisko 50 lat po powstaniu te sceny nie wyglądają źle, ale nie intrygują tak, żeby oprzeć w dużej mierze na nim film.
8/10
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Wrestler może być ale zachwycać się też nie ma czym. Predator :D ze względów sentymentalnych, jak na lata 80 film trzymający poziom, klimat plus muzyka i efekty.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ja oglądałem trzecią część ,,Piratów...". Dwie pierwsze części były konkretne. Ta nie jest zła, ale już nieco przekombinowana. A później ,,Wywiad z wampirem" - świetne. Od kostiumów, po scenografię z przepychem po gęsty klimat.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" - opłacało się stracić na niego 2 godziny.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Przekręt - postmodernistyczne kino w stylu "Pulp Fiction". Dla mnie przewyższa filmy Tarantino o głowę.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dałem drugą szansę ,,Eraserhead" i nie żałuję. Mocno odjechany, surrealistyczny film utrzymany w konwencji snu wariata. Surrealistyczny, choć moim zdaniem, jest taki, bo uwypukla emocje i ma wbrew pozorom wiele wspólnego z życiowymi sytuacjami.
 
Do góry