jaka lornetka?

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
tutaj jest duży wybór [...] czychodzi o model wyżej czy jakiś inny
Wybór od 150 do 600zł ... Nie wiem czy chciałbym wydać aż tyle na lornetkę. Co innego taki pistolet za 600 :D brałbym od razu!
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Wybór od 150 do 600zł ... Nie wiem czy chciałbym wydać aż tyle na lornetkę. Co innego taki pistolet https://www.militari...Walther-PPQ-RAMza600 brałbym od razu!
O kurcze! ten walther moze byc przechowywany wraz z nabojem CO2 w pełnej gotowości, aż przez miesiąc ;o Myślicie , że to serio możliwe? Nie przesadzili z tym czasem ?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
O kurcze! ten walther moze byc przechowywany wraz z nabojem CO2 w pełnej gotowości, aż przez miesiąc ;o Myślicie , że to serio możliwe? Nie przesadzili z tym czasem ?
myślę że militaria w opisie by nie kłamali, w konńcu nie pozwolili by sobie na bubla
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
O kurcze! ten walther moze byc przechowywany wraz z nabojem CO2 w pełnej gotowości, aż przez miesiąc ;o Myślicie , że to serio możliwe? Nie przesadzili z tym czasem ?
tylko jakie jest praktyczne zastosowanie takiej funkcji?


kotka10 napisał:
myślę że militaria w opisie by nie kłamali, w konńcu nie pozwolili by sobie na bubla
zbyt duży sklep. Poza tym gdyby to była nieprawda to już przez taki opis można reklamować towar jako niezgodny z opisem
 

Menua_pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki budżet posiadasz na ten cel, a dwa od tego czego oczekujesz i jakie masz wymagania względem nowej lornetki. Zobacz na model Delta Optical Voyager II, który powinien tutaj znakomicie się sprawdzić.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
corka napisał:
tylko jakie jest praktyczne zastosowanie takiej funkcji?
no wydaje mi się że po prostu wyciągasz broń i możesz normalnie oddać strzał czy to nie tak działa ?



Menua_pl napisał:
Moim zdaniem wszystko zależy od tego jaki budżet posiadasz na ten cel, a dwa od tego czego oczekujesz i jakie masz wymagania względem nowej lornetki. Zobacz na model Delta Optical Voyager II, który powinien tutaj znakomicie się sprawdzić.
a słyszałeś o lornetkach bushnell ? bo słyszałąm że też jest bardzo dobrym sprzętem
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
a słyszałeś o lornetkach bushnell ? bo słyszałąm że też jest bardzo dobrym sprzętem
Hm, trudno o nich nie słyszeć. To chyba jeden z najlepszych producentów optyki :p Bushnella chętnie bym na prezent świąteczny przygarnął :D



kotka10 napisał:
no wydaje mi się że po prostu wyciągasz broń i możesz normalnie oddać strzał czy to nie tak działa ?
Też mi się tak wydaje, ze właśnie w ten sposób ma to działać i na pewno się sprawdza. Zmienie temat na bardziej świąteczny, macie pomysły na prezenty już ? :D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Hm, trudno o nich nie słyszeć. To chyba jeden z najlepszych producentów optyki :p Bushnella chętnie bym na prezent świąteczny przygarnął
możesz sobie zażyczyć akurat są na promocji :p a w ogóle zastanawiam się czy wujkowi mechanikowi przyda się taka latarka ? militaria.pl/petzl/latarka_czolowa_petzl_tikka_red_e93aac_p81457.xml chciałam mu zrobić w końcu jakiś porządny prezent na święta, chyba że macie jakieś inne opcje



Volian napisał:
Też mi się tak wydaje, ze właśnie w ten sposób ma to działać i na pewno się sprawdza. Zmienie temat na bardziej świąteczny, macie pomysły na prezenty już ? Ja trochę szperam za natchnieniem tutaj https://www.militari...e-prezenty#list
zależy dla kogo zamówiłam wczoraj latarkę za paralizatorem dla taty, bo pracuje w ochronie militaria.pl/mace_security_international,_inc/paralizator_mace_z_latarka_80326_p92580.xml, myślę że prezent mu się spodoba
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
możesz sobie zażyczyć akurat są na promocji :p a w ogóle zastanawiam się czy wujkowi mechanikowi przyda się taka latarka ? militaria.pl/petzl/latarka_czolowa_petzl_tikka_red_e93aac_p81457.xml chciałam mu zrobić w końcu jakiś porządny prezent na święta, chyba że macie jakieś inne opcje
Widzę, że celowałaś w górną półkę :D Petzl zawsze się super sprawdzi, biorąc pod uwagę że to Petzl :D Wybór bardzo dobry :) Daj znać jak się będzie nosić, to może zamówię dla brata na urodziny bo też czołówki potrzebuje :)



kotka10 napisał:
zależy dla kogo zamówiłam wczoraj latarkę za paralizatorem dla taty, bo pracuje w ochronie, myślę że prezent mu się spodoba

O kurczę, pierwszy raz widzę takie połączenie. A nie potrzeba pozwolenia zeby posiadać takie coś? No i jak to jest zasilane? można to ładowac normalnie ?



Tak zmieniając odrobinę temat, to szukam porządnych rękawiczek na zimowy wypad w góry. Polecicie coś, co będzie grzało w łapki?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Widzę, że celowałaś w górną półkę Petzl zawsze się super sprawdzi, biorąc pod uwagę że to Petzl Wybór bardzo dobry Daj znać jak się będzie nosić, to może zamówię dla brata na urodziny bo też czołówki potrzebuje
w sumie wyższa półka ale jakoś cena nie przestraszyła mnie tak bardzo :D a czemu uważasz że petzl to wyższa półka ?



mymyk napisał:
O kurczę, pierwszy raz widzę takie połączenie. A nie potrzeba pozwolenia zeby posiadać takie coś? No i jak to jest zasilane? można to ładowac normalnie ?
ładujesz to normalnie poprzez kabel i nie trzeba mieć żadnego pozwolenia tak samo jak na gaz peiprzowy



mymyk napisał:
Tak zmieniając odrobinę temat, to szukam porządnych rękawiczek na zimowy wypad w góry. Polecicie coś, co będzie grzało w łapki?
może mechanixy, albo jakieś rękawiczki merino ?
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
może mechanixy, albo jakieś rękawiczki merino ?
Mechanixy impact pro i nic więcej nie będzie ci potrzebne na zimę, to świetny sprzęt.


mymyk napisał:
O kurczę, pierwszy raz widzę takie połączenie. A nie potrzeba pozwolenia żeby posiadać takie coś? No i jak to jest zasilane? można to lądować normalnie ?
Nie musisz mieć pozwolenia. Jak chcesz się więcej dowiedzieć o obronie koniecznej i jej zakresie to poczytaj artykuły na ten temat.


kotka10 napisał:
w sumie wyższa półka ale jakoś cena nie przestraszyła mnie tak bardzo a czemu uważasz że petzl to wyższa półka ?
Po prostu dobry producent i tyle. Jakoś latarek jest porządna, długo działają, nie psują się. Wszystko na plus. I ceny wcale nie są wysokie. 100zł czy tam lekko ponad to nie dużo jak za taką latarkę. W militariach jest bardzo duży ich wybór
 

PentagonTactical

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2018
Posty
15
Punkty reakcji
0
Rękawice mają przede wszystkim grzać i skup się na ich jakości bo to jest najważniejsze, poza tym cenowo też można spotkać je teraz w fajnej promocji. Co do lornetki, to polecam zainteresować się firmą Bushnell, należą do jednych z najlepszych.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Mechanixy impact pro i nic więcej nie będzie ci potrzebne na zimę, to świetny sprzęt.
fajnie że mają funkcję obsługi urządzeń z ekranem dotykowym, wiadomo że smsa nie napiszemy ale zawsze coś :p



Volian napisał:
Po prostu dobry producent i tyle. Jakoś latarek jest porządna, długo działają, nie psują się. Wszystko na plus. I ceny wcale nie są wysokie. 100zł czy tam lekko ponad to nie dużo jak za taką latarkę. W militariach jest bardzo duży ich wybór
masz jakiś model od nich ?



Volian napisał:
Nie musisz mieć pozwolenia. Jak chcesz się wiecej dowiedzieć o obronie koniecznej i jej zakresie to poczytaj militaria.pl/zakres-obrony-koniecznej.xml
bardzo fajne mają te poradniki, sama kilka czytałam, nawet wciągnęłam się w temat wiatrówek bo mój tato ma jedną
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
PentagonTactical napisał:
Rękawice mają przede wszystkim grzać i skup się na ich jakości bo to jest najważniejsze, poza tym cenowo też można spotkać je teraz w fajnej promocji. Co do lornetki, to polecam zainteresować się firmą Bushnell, należą do jednych z najlepszych.
Je tzn jakie rękawice? Mechanixy? To w militaria.pl mają extra ceny i najwiekszy wybór. Co do jakości to też się wpisują w Twój opis.


kotka10 napisał:
masz jakiś model od nich ?
Mam tikke dwie sztuki i jest porządną latarką o długim czasie świecenia na baterii.


kotka10 napisał:
bardzo fajne mają te poradniki, sama kilka czytałam, nawet wciągnęłam się w temat wiatrówek bo mój tato ma jedną
Na kanale YT też mają sporo poradników. O ostrzałkach, wiatrówkach i wiele innych.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Je tzn jakie rękawice? Mechanixy? To w militaria.pl mają extra ceny i najwiekszy wybór. Co do jakości to też się wpisują w Twój opis.
to 180 zł to dobra cena za rękawiczki ? xD co prawda są tańsze modele ale bez przesady żeby tyle pieniędzy dawać



Volian napisał:
Mam tikke taką https://www.militari...3aac_p81457.xmldwiesztuki i jest porządną latarką o długim czasie świecenia na baterii.
a nie przeciera się ten pasek do tej latarki ?



Volian napisał:
Na kanale YT też mają sporo poradników. O ostrzałkach, wiatrówkach i wiele innych.
no a teraz mają jeszcze zimowe wyprzedaże :D
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
kotka10 napisał:
to 180 zł to dobra cena za rękawiczki ? xD co prawda są tańsze modele ale bez przesady żeby tyle pieniędzy dawać
Przecież nikt Cię nie zmusza do kupowania, jak wolisz badziewne rękawiczki z rynku , które nie wytrzymają jednego sezonu bo będą się pruć i rozwarstwiać to smiało:) Mechanixy są porządne i wytrzymałe i na pewno niezawodne.



kotka10 napisał:
a nie przeciera się ten pasek do tej latarki ?
Przecież to nie jest gumka recepturka, i nie pęknie lada moment. Nic się nie powinno dziać z tą gumką, bo nawet masz regulację obwodu więc można sobie dopasować idalnie pod siebie. a Petzl robi chyba najlepsze czołówki, mój znajmy jest ratownikiem i własnie Petzla używa.



kotka10 napisał:
no a teraz mają jeszcze zimowe wyprzedaże

Kupiłaś coś ? :D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Przecież to nie jest gumka recepturka, i nie pęknie lada moment. Nic się nie powinno dziać z tą gumką, bo nawet masz regulację obwodu więc można sobie dopasować idalnie pod siebie. a Petzl robi chyba najlepsze czołówki, mój znajmy jest ratownikiem i właśnie Petzla używa.
Co do jakości to nie ma wątpliwości, że to bardzo dobry sprzęt. Gumka nie może się przecierać, bo niby jak? To jest materiał rozciągliwy więc specjalnie stworzony do ciągłego rozciągania i kurczenia się. Podobnie jest też z latarkami Olighta czołowymi.


kotka10 napisał:
to 180 zł to dobra cena za rękawiczki ? xD co prawda są tańsze modele ale bez przesady żeby tyle pieniędzy dawać
Wiesz to zależy od tego co lubisz. Ja preferuję dobre jakościowo produkty, które swoje kosztują. Tyle że wydam raz i będę miał rękawice przez hmm 5/6 lat? Poza tym nie wiem skąd wgl taka cena, bo aktualnie są za dużo mniej


mymyk napisał:
Przecież nikt Cię nie zmusza do kupowania, jak wolisz badziewne rękawiczki z rynku , które nie wytrzymają jednego sezonu bo będą się pruć i rozwarstwiać to smiało:) Mechanixy są porządne i wytrzymałe i na pewno niezawodne.
A Ty z jakich korzystasz? Bo mechanixy są bardzo duże jak patrzyć po rozmiarach.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Co do jakości to nie ma wątpliwości, że to bardzo dobry sprzęt. Gumka nie może się przecierać, bo niby jak? To jest materiał rozciągliwy więc specjalnie stworzony do ciągłego rozciągania i kurczenia się. Podobnie jest też z latarkami Olighta czołowymi.
a mocno się odciskuje taka gumka na głowie?


Volian napisał:
Wiesz to zależy od tego co lubisz. Ja preferuję dobre jakościowo produkty, które swoje kosztują. Tyle że wydam raz i będę miał rękawice przez hmm 5/6 lat? Poza tym nie wiem skąd wgl taka cena, bo akutalnie są za dużo mniej militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_winter_impact_pro_mcw-ip_p62264.xml
Jak to się mówi - tanim kosztem pies kiełbasę je ;) Dlatego też jestem zdania, że lepiej wydać kasę raz na coś porządnego niż kupować co chwile to samo bo się psuje


kotka10 napisał:
to 180 zł to dobra cena za rękawiczki ? xD co prawda są tańsze modele ale bez przesady żeby tyle pieniędzy dawać
obecnie jest niezła promocja na te: militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_winter_impact_pro_mcw-ip_p62264.xml
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
a mocno się odciskuje taka gumka na głowie?
Zależy czy masz ją na skórze czy jeszcze czapka jest warstwą pomiędzy. Jeżeli długo będziesz nosiła to lekki ślad zostanie, bo jednak musi się latarka dobrze trzymać głowy żeby nie spadła w trakcie jakiegoś naszego skoku czy upadku


corka napisał:
Jak to się mówi - tanim kosztem pies kiełbasę je Dlatego też jestem zdania, że lepiej wydać kasę raz na coś porządnego niż kupować co chwile to samo bo się psuje
Dokładnie, a teraz akurat jest wyprzedaż do -50% w militaria.pl wiec można taniej kupić dobre rzeczy militaria.pl/zimowa_wyprzedaz_2018_c2220.xml?on_stock=1&show_set=2220&wkm=Slider&kr=sale-2018v2



corka napisał:
obecnie jest niezła promocja na te: militaria.pl/mechanix_wear/rekawice_mechanix_wear_winter_impact_pro_mcw-ip_p62264.xml
Ja niestety kupiłem po normalnej cenie ale to w sumie nie ma znaczenia, bo jak człowiek zadowolony to najważniejsze. Teraz szukam jakiegos polaru, macie swoje typu? czym się kierować przy wyborze, są jakieś konkretne kryteria?
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Zależy czy masz ją na skórze czy jeszcze czapka jest warstwą pomiędzy. Jeżeli długo będziesz nosiła to lekki ślad zostanie, bo jednak musi się latarka dobrze trzymać głowy żeby nie spadła w trakcie jakiegoś naszego skoku czy upadku
w ogóle tak zmieniając temat macie jakieś fajne pomysły żeby spędzić ferie ?



Volian napisał:
Dokładnie, a teraz akurat jest wyprzedaż do -50% w militaria.pl wiec można taniej kupić dobre rzeczy.
to prawda warto kupić, ale teraz to chyba lepiej skupić na jakiejś lżejszej odzieży, macie jakie faworyty ?



Volian napisał:
Ja niestety kupiłem po normalnej cenie ale to w sumie nie ma znaczenia, bo jak człowiek zadowolony to najważniejsze. Teraz szukam jakiegos polaru, macie swoje typu? czym się kierować przy wyborze, są jakieś konkretne kryteria?
może jakiś z helikona, ma dość spory wybór i nawet termiczne się znajdą. Wydaje mi się że warto zwrócić uwagę na kołnierz żeby nie gryzł za bardzo i przede wszystkim chronił nas przed warunkami atmosferycznymi
 
Do góry