jaka lornetka?

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
dla niewymagajacych moze byc ok, jesli potrzebujesz cos lepszego to juz trzeba bardzxiej sie sprecyzowac
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Tylko niebardzo mam nawet pomysł do kogo skierowane są lornetki za 2- 3 tyśiące
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
do profesjonalistow albo strazy granicznej
Straż graniczną może i kupuje, ale w lasach może być im ciężko a z profesjonalistami to może rozwiń trochę.


North napisał:
ornitologów, detektywów i różnych takich również
Ornitolog ok, detektyw jakoś mi się ciężko widzi ale może właściwie się podkradać i obserwować. Tak czy inaczej raczej wąska działka odbiorców
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Straż graniczną może i kupuje, ale w lasach może być im ciężko a z profesjonalistami to może rozwiń trochę.
w lasach bedzie im ciezko z kazdym sprzetem, ale zawsze moga to robic z jakis punktow obserwacyjnych
profesjonalista - straz pozarna, obserwator ppoz, marynarz, ratownik, ect
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
straz pozarna, obserwator ppoz, marynarz, ratownik, ect
Ratownika w górach jeszcze rozumiem obserwatora też, Marynaż bez lornetki też mi się jakoś nie kojaży. Ale to i tak jest dosć wąska grupa odbiorców.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
nie jest to sprzet tani ani ogolnie dostepny jak scyzoryki, dla kazdego harcerzyka
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Dostępny w sklepach jest, tylko niewiele osób ma potrzebe posiadania takiego sprzętu
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
Dostępny w sklepach jest, tylko niewiele osób ma potrzebe posiadania takiego sprzętu
w zasadzie co wiemy? wiemy, że to drogie i dobre i nie za bardzo wiadomo, kto tego używa. Ale czy to znaczy, że najbardziej zaawansowane służby, ochroniarz itd. nie mają dobrego sprzętu. mają pewnie lepszy niż nam się wydaje.
samoyed napisał:
straz pozarna, obserwator ppoz, marynarz, ratownik, ect
Ratownika w górach jeszcze rozumiem obserwatora też, Marynaż bez lornetki też mi się jakoś nie kojaży. Ale to i tak jest dosć wąska grupa odbiorców.
co Ty masz z tą ortografią? marynaŻ, kojaŻy ?? Please...
samoyed napisał:
Tylko niebardzo mam nawet pomysł do kogo skierowane są lornetki za 2- 3 tyśiące
do profesjonalistów, do zakupów służbowych, do poważnych zadań.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
juz mu to mowilem, ale nie, albo za drogie, albo nie potrzebne, albo za rozowe, i tak w kolo macieju
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
lornetkę to trudniej wybrać niż sukienkę na studniówkę...
Nie wydaje mi się bym się wystarczająco dobrze znał na lornetkach, ale dla siebie bym wybrał. polecić nie uwzględniając parametrów cenowych nie umiem za bardzo jednak.

Najlepiej doradzą w sklepie, konsultanci.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
czy ja wiem czy ciezka, mala i poreczna, na tym mi zalezalo,
8x zoom wystarczy
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
no jak porównuje z innymi o podobnych parametrach to jest cięższa od innych, ale często waga świadczy o jakości, więc nie jest źle.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Jak dla amatora to taka lornetka będzie dobrym wyborem ?
lornetka_delta_optical_voyage

Chce sobie pochodzić jesienią po lesie, poobserwować ptaki itd. ale nie chce kupować lornetki za 500zł...
 

mymyk

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2017
Posty
117
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Volian napisał:
Jak dla amatora to taka lornetka będzie dobrym wyborem ? lornetka_delta_optical_voyage Chce sobie pochodzić jesienią po lesie, poobserwować ptaki itd. ale nie chce kupować lornetki za 500zł...

Ostatnio kupowałam deltę dla kuzyna, właśnie do obserwacji ptaków i innych zwierząt. Z racji że to czysto amatorskie zafascynowanie i jego pierwsza lornetka nie chciałam wydawac fortuny, tylko coś w sensownym budżecie, i powiem Wam że się z nią nie rozstaje, bardzo sobie chwali i zabiera ja wszędzie :D Także jeśli chodzi o amatorskie oko to zdecydowanie ją polecam :D
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
mymyk napisał:
Ostatnio kupowałam deltę dla kuzyna, właśnie do obserwacji ptaków i innych zwierząt. Z racji że to czysto amatorskie zafascynowanie i jego pierwsza lornetka nie chciałam wydawac fortuny, tylko coś w sensownym budżecie, i powiem Wam że się z nią nie rozstaje, bardzo sobie chwali i zabiera ja wszędzie Także jeśli chodzi o amatorskie oko to zdecydowanie ją polecam
Delta a coś więcej? 10x50 czy jakaś inna? Gdzie kupowałaś?
 
Do góry