Jaką czytasz książkę?

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Mam ochotę zabrać się za wszystkie części Harrego Pottera, dużo książek czytałem, ale jeszcze jednak styczności z książkami Harrego nie miałem, a muszę to nadrobić.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Katarzyna Puzyńska - Motylek



Istny Diabel napisał:
Mam ochotę zabrać się za wszystkie części Harrego Pottera, dużo książek czytałem, ale jeszcze jednak styczności z książkami Harrego nie miałem, a muszę to nadrobić.
Dobry wybór :D
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
"Naznaczeni śmiercią" - V. Roth - to ta sama autorka co "Niezgodnej" i chociaż akurat nie czytałem tej serii, to może kiedyś nadrobię zaległości, bo to jedna z ciekawszych dystopii jakie czytałem.
Trylogia "Niezgodnej" to trochę inne książki, mnie nie jakoś specjalnie nie wciągnęły, "Wiernej" to chyba nawet nie doczytałam do końca, także możesz się rozczarować. Dobrze, że nie spisałam na straty "Naznaczonych śmiercią" bo tutaj Veronica Roth pokazuje na co ją stać. Akcja toczy się wartko i cały czas nas zaskakuje. Nie pamiętam też kiedy ostatnio tak się zżyłam z bohaterami. Bardzo współczułam Cyrze, nie wyobrażam sobie 24/h czuć ból. To chyba najgorszy dar jaki można otrzymać od losu.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ilusia napisał:
Katarzyna Puzyńska - Motylek



Mam ochotę zabrać się za wszystkie części Harrego Pottera, dużo książek czytałem, ale jeszcze jednak styczności z książkami Harrego nie miałem, a muszę to nadrobić.
Dobry wybór :D
Oj wiem, jestem mega fanem Harrego. Odcinki oraz co stanie się w nich, znam praktycznie na pamięć. Ile bym dał, żeby zapomnieć co oglądałem, aby obejrzeć to na nowo. I zapewne będzie tak samo z książkami, nie będę mógł się od nich oderwać, a potem: Ile dałbym zapomnieć, że to czytałem.. by znów na nowo przeczytać.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
kimbra napisał:
"Naznaczeni śmiercią" - V. Roth - to ta sama autorka co "Niezgodnej" i chociaż akurat nie czytałem tej serii, to może kiedyś nadrobię zaległości, bo to jedna z ciekawszych dystopii jakie czytałem.
Trylogia "Niezgodnej" to trochę inne książki, mnie nie jakoś specjalnie nie wciągnęły, "Wiernej" to chyba nawet nie doczytałam do końca, także możesz się rozczarować. Dobrze, że nie spisałam na straty "Naznaczonych śmiercią" bo tutaj Veronica Roth pokazuje na co ją stać. Akcja toczy się wartko i cały czas nas zaskakuje. Nie pamiętam też kiedy ostatnio tak się zżyłam z bohaterami. Bardzo współczułam Cyrze, nie wyobrażam sobie 24/h czuć ból. To chyba najgorszy dar jaki można otrzymać od losu.
Ja bym przyjął od losu każdą supermoc. :) A jej moc przerażała wrogów i potrafiła położyć najmocniejszego wojownika samym dotknięciem - kto by nie chciał takiej siły.

Apropo HP - to był fajny wstęp do literatury, ale właśnie - to największa zaleta tej serii, że tylu ludzi rozkochało się w książkach. A przynajmniej część z nich. :)
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
no ja może nie tyle co rozkochałem, ale jestem zdania takiego zawsze - skoro film przypadł mi do gustu i cała seria, to i książki muszą być na wysokim poziomem. w sumie, przecież ksiązki były inspiracją dla filmu.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Filmy są dobre ale książki zdecydowanie wygrywają. Wątki bohaterów są bardziej rozbudowane np. Syriusza w filmie jest według mnie potraktowany trochę po łebkach.

Mrówa85 ja dziękuje za taką moc! Nawet wtedy kiedy Cyra chciała zadać komuś ból, musiała go najpierw sama w sobie skumulować i przecierpieć. Z supermocy w książce najbardziej chyba podobała mi ta którą posiadał Eijah. Moc zabieranie komuś trudnych wspomnień. Każdy pewnie chętnie by z tego skorzystał.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Katarzyna Puzyńska - Więcej czerwieni. Puzyńska pisze kryminały z wątkami obyczajowymi, jak dla mnie super :)
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
jak ktoś lubi czasy niewolnictwa, koloni to polecam
 

Attachments

  • 472692-352x500.jpg
    472692-352x500.jpg
    74,2 KB · Wyświetleń: 0

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
kimbra napisał:
Mrówa85 ja dziękuje za taką moc! Nawet wtedy kiedy Cyra chciała zadać komuś ból, musiała go najpierw sama w sobie skumulować i przecierpieć.
No cóż, nikt nie mówił, że życie jest proste. :) W każdym razie zawsze była uzbrojona. I chyba wolę po stokroć takie postacie niż takie, które na koniec po prostu robią silne i pokonują przysłowiowe "zło".


Właśnie skończyłem czytać chyba już niestety ostatni tom Calvina i Hobbsa :( "Dziki kot – psychopatyczny morderca"
 
W

wiki9969

Guest
Przeglądając dzisiaj oferty Biedronki, pomyślałam, że chciałabym przeczytać coś o księżach. :D Poszłam do biblioteki i całkiem przypadkiem trafiłam na "Zakochaną koloratkę" -Kryspin Krystek. :D Naprawdę to był przypadek, bo zajrzałam do nowości, a ona tam była (czekała na mnie <3). :D
Nie wiem jak to się będzie czytało, bo nie lubię romansów, ale z chęcią zagłębię się dzisiaj w lekturę. :p A jak będzie ciekawa, to może do rana ją zakończę. :p
 

Larx

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
1
Właśnie zacząłem czytać Hyperion - Dana Simmonsa. Zapowiada się świetnie.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Dalej zaczytuję się w serii Puzyńskiej ;) Obecnie czytam już 6 tom, Łaskun.
 

Vele

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
1
blisko miesiąc jak męczę "Człowiek Nietoperz" Nesbo, dzięki któremu nabawiłam się kryzysu czytelniczego ;) Chciałabym w końcu przebrnąć bo słyszałam, ze kolejne są dużo ciekawsze.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
W. Bruce Cameron - Był sobie pies



Vele napisał:
blisko miesiąc jak męczę "Człowiek Nietoperz" Nesbo, dzięki któremu nabawiłam się kryzysu czytelniczego
Aż takie słabe? :D U mnie już dosyć długo leży i czeka na swoją kolej, kiedyś się w końcu też za to zabiorę ;)
 

Vele

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2017
Posty
4
Punkty reakcji
1
Ilusia napisał:
Aż takie słabe? :D U mnie już dosyć długo leży i czeka na swoją kolej, kiedyś się w końcu też za to zabiorę ;)
Chciałabym to pozytywnie zareklamować ale naprawdę przechodzę przez katorgę ;) Jakoś tak... bez klimatu, wszystko mnie od niej odrzuca, ale niestety jak już coś zacznę to lubię skończyć ;)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Katarzyna Puzyńska - Czarne narcyzy
 
Do góry