Jaką czytasz książkę?

A

alfabeta11

Guest
Właśnie zacząłem czytać Radio Armageddon Żulczyka. Póki co za mało za mną, żeby wypowiedzieć się jakoś szerzej. Jedynie tyle, że wydaje mi się to trochę zbyt rozciągnięte. Sporo rzeczy można by lekko skrócić bez żadnej straty na jakości całej książki.
 
M

MacaN

Guest
Ja dziś skończyłem ostatnią książkę Wiedźmina i jest mi smutno, bo nie mam następcy... :(

Chyba jak wróci internet, to pobiore kilka pdf'ow z Lemem
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Kończę Pokolenie Ikea Piotra C., a w kolejce czeka prezent spod choinki: Bogowie Edenu autorstwa Andrew Collins ksiazka ponoć ujawnia tajemnice budowy wielkich piramid i Sfinksa.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Milenialsi w pracy - Chip Espinoza
Piękne Kłamstwo - Tara Sivec

W kolejce czeka jeszcze Inteligencja emocjonalna- Daniel Goleman, oraz Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem - Laura Vanderkam
Nie ukrywam, że jestem ciekawa, czym mnie zaskoczą autorzy. ^_^
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Bal_lerina napisał:
Kończę Pokolenie Ikea Piotra C., a w kolejce czeka prezent spod choinki: Bogowie Edenu autorstwa Andrew Collins ksiazka ponoć ujawnia tajemnice budowy wielkich piramid i Sfinksa.
"Bogowie Edenu" Collinsa bardzo wciągająca, lubię taki sposób pisania o historii, dużo ciekawostek i zdjęcia. Zastanawiające jest to jak, jak powstawały piramidy, przecież trzeba było przenosić i ustawiać głazy ważące czasem nawet 70 ton. Skąd ludzie przed tysiącami lat mieli taką wiedzę? Collins ciekawie o tym opowiada i daje odpowiedzi na wiele pytań.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
RainQueen napisał:
Milenialsi w pracy - Chip Espinoza
Piękne Kłamstwo - Tara Sivec

W kolejce czeka jeszcze Inteligencja emocjonalna- Daniel Goleman, oraz Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem - Laura Vanderkam
Nie ukrywam, że jestem ciekawa, czym mnie zaskoczą autorzy. ^_^
O tych milenialsach i ludziach sukcesu to słyszłam i bym poczytałą, napiszesz coś więcej? Fajnie napisane?

kimbra napisał:
"Bogowie Edenu" Collinsa bardzo wciągająca, lubię taki sposób pisania o historii, dużo ciekawostek i zdjęcia. Zastanawiające jest to jak, jak powstawały piramidy, przecież trzeba było przenosić i ustawiać głazy ważące czasem nawet 70 ton. Skąd ludzie przed tysiącami lat mieli taką wiedzę? Collins ciekawie o tym opowiada i daje odpowiedzi na wiele pytań.
Czytałaś? :) Wczoraj skończyłam Piotra, więc na dniach zacznę - nie jutro bo idę na Goslinga <3 Ale ciekawa jestem bardzo , bo z jednej strony teorie o kosmitach brzmią śmiesznie, z drugiej jak sobie pomyślimy jak teraz mamy zaawansowaną cywilizację, to wydaje się niemożliwe , by ludzi ekilka tysięcy lat temu zbudowali tak ogromne budowle... No i te kształty też są intrygujące.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
W kosmitów na Ziemi ciężko mi raczej uwierzyć, ale w jakąś cywilizację, która wyginęła i o której mało wiemy już prędzej. Tym bardziej, że jest bardzo dużo śladów po nich. Skoro piramidy były budowane takimi metodami, których nawet my nie mamy coś w tym może być. Pewnie gdyby w Ziemię teraz uderzyła kometa to z nas by też mało zostało, tak jak z tej prehistorycznej cywilizacji.

Gosling czyli Lalaland? Ciekawe czy tam śpiewa? Mnie się w Drive podobał, taka tajemnicza rola. Pozatym irytuje mnie, że w każdej roli jest taki sam, powinien trochę popracować nad aktorstwem, bo jedzie na tym, że jest przystojny.
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Chciałam napisać, że zabieram się za "Króla" ale muszę zainterweniować!





kimbra napisał:
Gosling czyli Lalaland? Ciekawe czy tam śpiewa? Mnie się w Drive podobał, taka tajemnicza rola. Pozatym irytuje mnie, że w każdej roli jest taki sam, powinien trochę popracować nad aktorstwem, bo jedzie na tym, że jest przystojny.
Nie zgadzam się. Obejrzyj sobie "Miłość Larsa", nie wygląda w tym filmie najkorzystniej, to może się przekonasz.

Wracając do książek i Waszej dyskusji to zawsze zastanawiałam się nad takimi książkami. Jednak zawsze czytałam beletrystykę i nie wiem, czy dałabym rade czytać książki popularnonaukowe czy jak to nazwać.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Obejrzę, może się przekonam do niego :). Na zdjęciach z filmu rzeczywiście wygląda inaczej.

Co do wspomnianych książek to myślę, że bez problemu. Czyta się bardziej jak książki przygodowe z wciągającym wątkiem niż typowe książki historyczne. "Bogów Edenu" i książkę o podobnej tematyce "Magowie bogów" G.Hancocka pochłonęłam bardzo szybko.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
LaCiruela - każda książka popularnonaukowa jaką przeczytałem w życiu była tak napisana, że nie tylko dało się ją zrozumieć, ale można było zaciekawić się jakąś nauką - także z duszą humanisty da się zrozumieć nawet zawiłości biologii i fizyki, a z historią powinno być jeszcze prościej.
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
Ja czytam teraz "Smutek samuraja", thriller z wątkami historycznymi. Kupiłem w markecie za dychę i nie żałuję, bo zapowiada się bardzo ciekawie.
 

LaCiruela

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Mrówa85 napisał:
LaCiruela - każda książka popularnonaukowa jaką przeczytałem w życiu była tak napisana, że nie tylko dało się ją zrozumieć, ale można było zaciekawić się jakąś nauką - także z duszą humanisty da się zrozumieć nawet zawiłości biologii i fizyki, a z historią powinno być jeszcze prościej.
Ja lubię historię, ale zawsze ograniczało się to u mnie do dokumentów w tv. Może rzeczywiście czas przekonać się do książek. Skoro nie takie straszne, a można się czegoś dowiedzieć, to w sumie czemu nie :p

Tananek akcja się dzieje w Japonii w czasach samurajów, czy jak?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Aktualnie kończę Karolina Lanckorońska - "Wspomnienia wojenne". Przy okazji polecam :)

Następne już stoją w kolejce:
Andreas von Retyi - "George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata"
Urszula Górska - "Drogi wolności: Ruch emancypacyjny kobiet w monarchii habsburskiej na podstawie publicystyki i twórczości literackiej w latach 1867-1918"
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
"Naznaczeni śmiercią" - V. Roth - to ta sama autorka co "Niezgodnej" i chociaż akurat nie czytałem tej serii, to może kiedyś nadrobię zaległości, bo to jedna z ciekawszych dystopii jakie czytałem.
 
Do góry