Jaka cyfrówka?

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
ten widziałem u mmnie w sklepie i powiem ze mi sie nie podoba on...mało pikseli po pierwsz a po drugie ma bardzo mały wyswietlacz ja musze miec 2,5 :) ale dzieki:D jak co sznajdziesz to wrzuc mi jeszcze:)
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
wiesz widziałem w sklepie ten panaonic DMC LZ7 i fajny jest ale drogi troche:) az 849 zł a dla mnie to jest za duzo:) a powiedz mi kartę sie kupuje osobno do aparatu i ile taka karta kosztuje?? mozesz cos poradzisz mi jeszcze jakis inny dobry model juz podobny jest Panasonic DMC LZ6 ale on znow nie kreci filmow z dzwiekiem i to jest wada...:pa co myślisz o Panasonic Lumix DMC-FX12 tez fajny aparat..:)
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Po kolei. Kartę dokupujesz osobno bo ta wbudowana to maksymalnie 10-12 zdjęć pomieści. Karta do Panasonica, Canona, Nikona, i kilku innych to karda SD. Zalecana pojemność wg mnie to 1 GB. Koszt ok. 40-45 zł. Sugeruje kupować karty KIngstona, bo są wg rankingów najlepsze, a dwa że mają wieczystą gwarancję. Przez to są jedne z droższych. Ale mimo to nie uważam żeby były w jakiejś wygórowanej cenie, a trzeba pamiętać że to jednorazowy zakup.
Co do Panasonica Lumix DMC-FX12 to i owszem ciekawy model, chociaż Panasonic ma lepsze niestety droższe choćby wspomniana FX9. No przede wszystkim ma zoom optyczny 3-krotny a chciałeś większy. Minusem moim zdaniem jest akumulator litowo-jonowy , który i owszem można ładować i nie męczyć się z bateriami ale za to jak się rozładuje to jesteśmy przez jakiś czas bez aparatu. Trzeba go naładować. Można oczywiście dokupić nowy zapasowy i mieć na wymianę ale to kolejny koszt, a akumulatory do Panasonica i do Sony'ego są niestety najdroższe. Pozostałe parametry niezłe, matryca 2,5'', rozdzielczość 7 mln. Mimo tego nie jestem przekonana to kompaktowych Panasoniców. Te bliżej lustrzanek i owszem, są świetne ale te całkiem amatorskie jakoś mnie nie przekonują.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Aha wielkie dzieki:) no ja juz w sumie nie wiem co mam kupic:) hehe:D to z deczka problem:) no fakt ten FX12 ma ma mały zoom:D ale przynajmniej nagrywa filmy z dzwiekiem :) szkoda ze LZ6 nie nagrywa filmow z dzwiękiem:) hehe i ma nza mały wyswietlacz a znow LZ7 za grogi jak dla mnie bo jak pisałem to u mnie ponad 800 zł heh juz moze bym tego Nikona ale jakos u mnie nie am w sklepach ale moze by mi zamówili:D heh sam nie wiem co mam robic panasonici maja ładny wyglad zewnetrzny:) a co myślisz o Olympus?? no ja nie wiem co juz kupiowac:) heheWiesz mam prosbe napisz mi taka liste aparatow ktore twoim zdaniem sa dobre tak do 700 zł ale w sklepach:) wiesz 1. to ten co pierwsze polecasz i tak dalej ktory np na 2 miejscu twoim zdaniem:) bede wiedział co kupic jak danego nie bedzie :) hehe wiem wiem ze zawracam ci głowe tym:) przepraszam:)
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
No spoko Gesiu, skoro zaczęłam pomagać to mogę to robić nadal! ;-)

1. Nikon L5
2. Canon A570
3. Panasonic Lumix LZ7
4. Canon A550
5. Nikon L4

To są moje typy. Porównaj sobie je wszystkie, popatrz w sklepach i może na któregoś się skusisz. A jeśli nie to będziemy szukać dalej.

Co do Olympusów to mam mieszane uczucia. Są fajne modele np. SP-550 czy SP-510, ale to są aparaty z tych bardziej profesjonalniejszych. Oczywiście daleko im do profesjonalnych, ale mają już takie parametry które komuś kto chce robić "zdjęcia do albumu" nie za bardzo mu się przydadzą. Chociaż oczywiście mają taż dużo większe możliwości niż kompakty. Ale też są droższe. Z kompaktowymi Olympusami jakoś nie mogę się porozumieć, jak to się niektórzy śmieją starają się zrobić więcej niż tak naprawdę mogą. Moim zdaniem zdjęcia z nich mają niezbyt nasycone barwy. Tak jakby ciągle było trochę pochmurno. Ale to moje zdanie bo innym mogą się te fotki podobać.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiec pierwsze wielkie dzieki:) Nikon spoko:D tylko trudno bedzie spotkac:) Canon A570 bardzo mi sie podoba:D tylko jaka bedzie cena w sklepie to sie obawiam:D zeby tak bylo kolo 700 to bylybym happy:) Panasonic bardzo mi sie podoba ale za drogi raczej :) canon A550 fajny ale ma mały wyswietlacz tylko 2" a nikon L4 ma za mało pikseli:) hehe:D
bardzo mi sie poodba ten canon:) hehe to trzeba sie teraz udac w sklepy i poptrzec czy sa i ile kosztuja:)
jeszcze raz dzieki jak co to bede pytał dalej:)
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
No to czekam niecierpliwie na wieści co znalazłeś w sklepie! ;-)

No a potem będziemy się wymieniać spostrzeżeniami jakie fotki wychodzą najlepiej! ;-)
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Coby nie pisać kolejnego tematu o tym samym tytule, dołączę się do tego ;) Otóż też szukam cyfrówki, konkretnie jakiegoś "ambitniejszego" kompakta bo zapędy mam bardziej artystyczne niż "włącz i pstryk" a chciałabym go mieć niemal zawsze przy sobie. To, na czym mi najbardziej zależy to jak najwięcej funkcji manualnych, szczególnie w ustawianiu ostrości, możliwie najbliższe makro (minimum 4 cm a najlepiej to 1! :) ), różne czasy migawki i to, aby kolory były dobrze nasycone. No i stabilizacja, przyzwoite ISO... I na to wszystko nie dam więcej niż 1000 zł ;] Prosiłabym więc o sugestie co do konkretnych modeli od kogoś, kto się na tym zna, np Agusia xD. Oglądałam już trochę aparatów ale żadnego nie używałam i nie mam obeznania, które marki są w czymś lepsze a które gorsze. Upatrzyłam sobie np Canon A 720 IS, ale spotkałam się z opinią - nie wiem czy słuszną - że Canony przybledzają kolory. Czy to prawda? Nikon P5000 też wydał mi się ciekawy choć tamten Canon jakby lepszy ale żadnego z nich nie miałam w ręce i nie cyknęłam ani jednego zdjęcia, więc ciężko mi się zdecydować. Chętnie przyjęłabym więc sugestie od ludzi, którzy mają już w tym obeznanie. Czyli najogólniej chodzi o aparat dla zapalonego amatora do fotografii (pseudo)artystycznej;), będący jednocześnie kompaktem:) Z resztą w przyszłym roku planuję pójść na studium fotografii i nabrać tam choć trochę orientacji i tam też już przyda się coś lepszego niż zwykły "debilek" ;PP.S. Znalazłam teraz jeszcze Samsunga S1050, jest jakby podobny do tamtego canona, a po wczytaniu się w nikona to to on jednak ma za mało ;] wśród nikonów nie znalazłam (jeszcze ;]) nic dla siebie. A więc Canon, Samsung czy coś jeszcze innego mi polecicie? Czy te aparaty są faktycznie warte pieniędzy wydanych na nie i nie zawodzą bardziej niż można się spodziewać?
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Mam rozumieć, pytanie jest:

Canon A 720 IS vs Nikon P5000

Nikon znacznie droższy niż ten Canon. Poza tym tego Nikona przestali sprzedawać. Każdy z tych aparatów ma plusy i minusy, ale jako kryterium przyjmując stosunek ceny do jakości brałbym Canona.
 

Tami

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Niestety nie zgodzę się z agusia-malusia , że najlepsze są Nikony, pozniej canony i należy unikać fuji . Może i sprzedaje aparaty ale chyba nie zna za bardzo ich możliwości ;) Pierwsza rzecz to to , że każda firma ma mniej lub bardziej udane modele. Prawda jest taka, że Nikon nie ma dobrych aparatów kompaktowych z Nikona polecić tylko lustrzanki od D50 wzwyż . Z Canonem podobnie , chociaż kiedyś miał parę udanych modeli jak np A610 , z tańszych - A530 a teraz to już tylko pogoń za megapixelami . Jak wiadomo im więcej mpx na małej matrycy tym gorsza jakość (większe szumy). Producenci ostatnio nie idą na jakość tylko w liczby . Stosują malutkie matryce bo na takiej łatwiej jest zrobić aparat z większym zoomem , bo przecież zoom 18X brzmi dobrze :D, tak samo jak 12mpx :). Szkoda tylko, że z jakością obrazu kiszka ale przecież mało kto się zna, a jak juz sie zna to kupuje lustrzanke.

Co do aparatu do 1000 zł bezkonkurencyjny jest wg mnie fuji s6500 . Posiada wszystkie funkcje manualne spore rozmiary, bdb ergonomię (wygląda profesjonalnie :D ), noi największa zaleta - matryca 6 mpx wielkości 1/1,7 cala i technologia super ccd dzięki czemu iso 800 wygląda lepiej niż w większosci aparatów iso 400 . Zanim go kupiłem naprawdę dużo szukałem, czytałem opinie, porównywałem zdjęcia ( tu porównanie s6500 do sony h2 przy iso 800 ) i moim zdaniem nie ma lepszego aparatu do 1500 zł. Do makro polecam dokupić soczewkę Raynoxa DCR250 z ktorą można uzyskać np taki efekt

Co do aparatu za 700 zł z dużym zoomem to ciężko tu coś godnego polecić:/ ja zoom bym sobie darował i poszukał fuji f31 - ta sama matryca co w 6500. Jesli koniecznie musi być zoom to może Panasonic TZ1 - dobra optyka ale matryca w panasach jest taka sobie i zdjęcia wychodzą ładne tylko w słoneczny dzień:) poza panasem może Canon A720IS
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Pytanie w końcu doszło do nie Canon czy Nikon tylko Canon czy Samsung. Ten Fuji wydaje się bardzo dobry, ale dla mnie ma jedną podstawową wadę: jest za duży :) Takiego aparatu nie wezmę wszędzie. Dlatego chcę jak najbardziej wypośrodkować jakość z wielkością ;)
 

Tami

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
39
ja go brałem wszędzie :D i tęskniłem za jego lekkością jak szedłem na rysy z lustrzanką w plecaku :D. Wielkość niestety idzie w parze z jakością :) Jesli chcesz mieć mały a dobry to musisz zrezygnować z zooma. Poleciłbym Fuji f30 lub F31 ale nie wiem jak u niego z tym manualem.
 

omickal

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
605
Punkty reakcji
4
Pytanie w końcu doszło do nie Canon czy Nikon tylko Canon czy Samsung. Ten Fuji wydaje się bardzo dobry, ale dla mnie ma jedną podstawową wadę: jest za duży :) Takiego aparatu nie wezmę wszędzie. Dlatego chcę jak najbardziej wypośrodkować jakość z wielkością ;)

W tym pojedynku zdecydowanie Canon.
 

Jera

ot co. ;]
Dołączył
10 Styczeń 2006
Posty
750
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Sprawdzimy... już go kupiłam (na allegro) i niecierpliwie czekam... Ale coś czuję, że podjęłam dobrą decyzję :)
 
Do góry