Jaka cyfrówka?

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
hej! mam pytanie jaki doradzacie kupowac aparat cyfrowy dobry ale nie taki drogi np do 700zl no moze 600...:p z duzym zoomem i wyswietlaczem..jakie marki sa dobre:D co polecacie piszcie wszytsko:) na ten temat:D czekam na odpowiedz:):) czekam....
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
panasonic.. sama mam... nie pamiętam tylko dalszej nazwy* :p ale ekran ma duży(jak dla mnie) i jest łatwy w obsłudze...
canon też miałam.... taki dla profesjonalistów... super był tylko brat mi go zabrał.... ech...

* jak mi się przypomni to napiszę :D
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Sprzedaje aparaty cyfrowe zawodowo. Polecam Nikony, zarówno te starsze jak i nowsze modele. Następne w kolejności są Canony. Sugeruje unikać marki : Kodak, Hp, Fuji. Te ostatnie są bardzo dobre ale te droższe, w szczególności lustrzanki. Podaj może konkretnie co chcesz nim robić to będzie mi łatwiej. CZy tylko fotki do albumu, czyli ewentualne odbitki max 10x15 czy chodzi o profesjonalniejsze fotki.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Sprzedaje aparaty cyfrowe zawodowo. Polecam Nikony, zarówno te starsze jak i nowsze modele. Następne w kolejności są Canony. Sugeruje unikać marki : Kodak, Hp, Fuji. Te ostatnie są bardzo dobre ale te droższe, w szczególności lustrzanki. Podaj może konkretnie co chcesz nim robić to będzie mi łatwiej. CZy tylko fotki do albumu, czyli ewentualne odbitki max 10x15 czy chodzi o profesjonalniejsze fotki.
wiec mozesz podac mi linka do jakiegos fajnego ale nie za drogiego nikona?? wiesz do 700 max ale z karta pamieci i akumulatorkami..oki?? a zdjecia to bardziej amatorskie ale zeby zomm był duzy:) hehe :) lubie fotografowac ale jestem amatorem:)A co nyślicie o tych modelach??http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-c...n/COOLPIX-L-14/http://www.sklepfotograficzny.pl/aparaty-c...n/COOLPIX-L-15/ Dawajcie jakies linki odnosnie dobrych ale i tanich aparatów:)
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
http://www.fotal.pl/sprzet/Nikon_Coolpix_L...ms_product_name

To jest link z dokładnym opisem Nikona który ja bym Ci proponowała.

http://www.allegro.pl/item248925134_nikon_...t_polecam_.html

Tutaj masz go na allegro, z kartą pamięci 512 MB i etui. Akumulatory z ładowarką to już kwestia 20 zł.

http://www.allegro.pl/item249465146_nikon_..._aku_f_vat.html

A tutaj masz w komplecie kartę 1GB, etui i akumulatorki z ładowarką.

Ten ostatni moim zdaniem wypada najkorzystniej.

Jak co pytaj dalej! ;)
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
o no nawet spoko jest:D hehe ale nie am zooma w filmach a niokony to naprawde dobre aparaty?? mozesz jeszcze cos innego polecisz?? a sa aparaty co maja MP3?? ale nawet mi sie podoba:D
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Co do aparatów z mp3 to owszem są ale na pewno nie w tym przedziale cenowym. ;-)

Z innych modeli polecałabym canona A550.

http://www.allegro.pl/item248778564_canon_...adow_4_aku.html

Na tej aukcji masz aparat dodatkowo z kartą 1 GB , etui, oraz ładowarką z akumulatorami. Moim zdaniem tamten Nikon jest lepszy, ale ten jest tańszy prawie z takimi samymi parametrami.

Dobra rada, nie sugeruj się milionami pixeli w rozdzielczości bo tak naprawdę tyle ich i tak nie potrzebujesz. Do zdjęć 10x15 potrzeba 3,5 MP. Oczywiście można ustawić więcej, zdjęcie będzie wtedy można robić w większych rozmiarach odbitek, ale będzie też zajmować dużo więcej miejsca na karcie pamięci czy na płycie.
Ja proponuje ustawiać 5 MP, maksymalnie 6 MP. A 8 czy 9 to tylko marnowanie miejsca na karcie.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
no nawet tez spoko:D aha to dobrze wiedziec:) a jak mowisz ze lepszy nikon to pewnie masz racje:) hehe wiesz ale w sklepie bedzie kosztował drozej na pewno bo nie zamierzam kupowac na allegro tylko w sklepie:) hehe ale mam nadzieje ze ni o wiele drozej:)a te nikony to podałem tam w linku w poprzednim poscie to sa złe?? lepszy jest co ty polecasz??mi sie bardziej podoba L14 czy L15:) cop o tym myslisz??
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Pytałeś o aparat z dużym zoomem, dlatego poleciłam Ci tego nikona L5. Ma 5-krotny zoom optyczny. Ten model L14 ma zoom optyczny 3-krotny. Podejrzewam że i tak nie wykorzystasz tego zoomu, ja mam w aparacie 3-krotny a i tak rzadko go wykorzystuje. Ponadto model który podałeś zważywszy na to że jest nowszy, jest też niestety droższy. Choć parametry ma słabsze. Pomyśl nad tym, który Ci podałam. A najlepiej przejdź się do sklepu, i weź go w rękę, zobacz jak Ci leży, pobaw się nim troszkę. No i przede wszystkim nie sugeruj się tym jak zdjęcie wygląda na wyświetlaczu, bo to co zobaczysz na monitorze komputera czy telewizorze, to zupełnie inny obraz. Wyświetlacz 2'' czy 2,5'' to ciągle za mały wyświetlacz żeby pokazać tak naprawdę jak wygląda zrobione zdjęcie.

No i zapomniałam, nie wiem czy wiesz czy nie, ale dopisze że istotny zoom w aparacie cyfrowym jest właściwie tylko zoom optyczny. Nie daj się zbić z tropu ani wmówić sobie że jakiś aparat jest świetny bo ma aż 5-krotny zoom cyfrowy. Przy zbliżeniach cyfrowym na zdjęciu pokazują się piksele czyli takie małe kwadraciki. Zdjęcie przez to oczywiście jest właściwie do wyrzucenia. No to chyba wszystko! ;-)

Jak co to pytaj!
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Aha no to fajnie:) dzieki za informacje:) a ma on prawda mozliwosci krecenia filmow:) ale np czy takie filmy odtwarzane beda na kazdym kompie czy potrzeba jakiegos programu do tego:) i jak czytałem opinie o tym L5 to pisali ze słabo sobie radzi w pomieszczeniach np na imprezach:) a nie chciałbym aby zdjecia wychodzili rozmazane albo co:) chodzi mi o łądne zdjecia:) hehe no tak na wyswietlaczu takim małym nie widac jakosci ale własnie wolałbym jakby był przynajmniej 2.5..:)jeszczze czytałem ze skarza sie na to ze powoli zapisuje zdjecia okol 5 sekund i także na naładowanie lampy błyskowej trzeba dość długo czekać...hehe:D
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
W praktyce szybkość zapisu i odczytu zdjęcia zależy od szybkości karty pamięci która znajduje się w tym aparacie. Zwykłe karty zapisują ok. 4-5 sekund. Sa ponadto karty szybsze. Następna jest karta Ultra II. Kolejna to Extreme III. Każda kolejna jest coraz szybsza no i oczywiście coraz droższa. Korzystałam z tego aparatu i nie uważam żeby robił kiepskie zdjęcia w pomieszczeniach zamkniętych. Należy po prostu ustawić wówczas w podziale tematycznym "In door" i wówczas aparat dostosuje się do odpowiedniego oświetlenia.
Filmy będą odtwarzane na każdym komputerze. Na płytce z oprogramowaniem do aparatu jest program którym będą otwierane te filmiki. Ale z tego co pamiętam to standardowy all player też je odczyta. Ja osobiście korzystam z tego z oprogramowania bo jest naprawdę ciekawy.
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Moim zdaniem do amatorskich zdjęć lustro to troszkę za dużo jednak. Dobra lustrzanka nie może być automatem, a ręczna dla amatora (bez obrazy) to trochę skomplikowany aparat. Jak już wyczuje o co chodzi w fotografii i wciągnie go to to wtedy niech pomyśli o lustrzance.
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
Tak, masz racje. Tylko teraz to my już trochę teoretyzujemy. :) Gesiu musi sam ocenić, czy jakość zdjęć, jaką oferuje l5 w pomieszczeniach, go zadowala, czy jest w stanie pójść na kompromis.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
no tak patrze na zdjecia i powiem ze nawet ładne:d hehe to fajnie:D ale dzis sobie patzryłem w mojej miejscowosci i nie ma tego aparatu:/ eh szkoda:D a co myślicie o firmie SONY?? dobre ma aparaty??
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja powiem tak że aparatów Sony nie polecam. Zamotane menu, mało modeli z polskim menu, drogie karty pamięci, w ogóle wszystkie dodatki najdroższe na rynku. Ponadto karty których używa Sony wykorzystasz tylko w ich produktach. SD które są w nikonie czy canonie są właściwie najpopularniejszymi kartami i można je wykorzystać w wielu innych urządzeniach. Chociażby w mp3 czy mp4. Radziłabym jednak nie męczyć się z Sonym.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
Aha:) A co myślisz o Panasonic Lumix?? warto kupowac czy nie za bardzo?? no własnie u mnie w miescie nie ma za bardzo nikonów widizałem tylko jeden NIKON L3 ale on jest słaby:) hehe chciałbym juz tego L5 ale nie wiem czy go spotkam:)
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Kupiłam kilka aparatów przez allegro, może spróbuj? Wybierz najwyżej z odbiorem osobistym gdzieś nie daleko swojej miejscowości.
Co do Panasonica Lumix to polecam ten model:
http://panasonic-office.pl/e-sklep/product...roducts_id/1292
Ma bardzo dobre parametry i przede wszystkim duży jak za tą cenę bo aż 6-krotny zoom optyczny. Filmy nagrywa z dźwiękiem i to nawet niezłym, no i na szczęście jest na karty SD. Troszkę ma bardziej skomplikowane menu ale łatwo je opanujesz. Chwila z instrukcją i już.
 

gesiu00

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
83
Punkty reakcji
0
a no spoko spoko aparat bardzo mi sie podoba:D bardzo ładny z wygladu i wogole:D tez ma spoko funkcje spoko:D jak cos jeszcze bedziesz miała to mi tam wrzuc:) jak dobrze ze ty mi odpisałas dziekuje:)
 
Do góry