Jak ułożyć jadłospis?

michalo984670

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Mam do szkoły ułożyć jadłospis na jeden dzień dla chłopaka w wieku 13-15 lat. Ma być uwzględnione zapotrzebowanie na kalorie, na białko,węglowodany,tłuszcze, błonnik,witaminę C,D, sód i żelazo. A także gdzie mogę znaleźć tablelę ile kalorii, ile zawiera węglowodanów, witaminy C zawiera np. cytryna. Jadłospis mogę sobie sam ułożyć, ale potrzebuję jak wyliczyć ile białka potrzebuje taka osoba, błonnika, sodu. Chodzi o dzienne zapotrzebowanie. A także o tą tabelę proszę.
Z góry dziękuję.
 

PANTERRA

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Toruń
wystarczy, że wpiszesz sobie w google tabela kaloryczności i już masz ile ta przykładowa cytryna zawiera witaminy C, a jesli tego nie bedzie to wpisz zapytanie : ile cytryna ma witaminy C :) jesli chodzi o sód i żelazo to wpisujesz sobie: jakie produkty mają sód i żelazo. To takie proste :D
 

Majkelus

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Samemu lepiej takich rzeczy nie robić i jeśli chłopak chce się odchudzać to niech skorzysta z porady specjalisty, ja przy cambridge konsultowałem się z ich specjalistą, jest darmowy, może on coś podopowie, ale nic na własną rękę.
 
R

robert.sk

Guest
Majkelus napisał:
Samemu lepiej takich rzeczy nie robić i jeśli chłopak chce się odchudzać to niech skorzysta z porady specjalisty, ja przy cambridge konsultowałem się z ich specjalistą, jest darmowy, może on coś podopowie, ale nic na własną rękę.
Racja tez jestem tego samego zdania, że nie powinno się układać samemu takich rzeczy.
U dietetyka dostaniesz to za jakieś 200 złotych z badaniami - u mnie tak jest. Tyle co możesz zrobić to kupić sobie odpowiednie narzędzia jak wagę do odmierzania posiłków jakiś szejker itp rzeczy.
Dzięki temu będziesz jadł takie porcje jakie ustali dietetyk.
 

emilialuty

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
robert.sk napisał:
Samemu lepiej takich rzeczy nie robić i jeśli chłopak chce się odchudzać to niech skorzysta z porady specjalisty, ja przy cambridge konsultowałem się z ich specjalistą, jest darmowy, może on coś podopowie, ale nic na własną rękę.
Racja tez jestem tego samego zdania, że nie powinno się układać samemu takich rzeczy.
U dietetyka dostaniesz to za jakieś 200 złotych z badaniami - u mnie tak jest. Tyle co możesz zrobić to kupić sobie odpowiednie narzędzia jak wagę do odmierzania posiłków jakiś szejker itp rzeczy.
Dzięki temu będziesz jadł takie porcje jakie ustali dietetyk.
ja wychodze z zalożenia że wszystko jest dla ludzi, ale trzeba równowazyć składniki, a jak ktoś chce się odchudzić to dietetyk
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi konkretnei o jadłospis,to warto tutaj poczytać tematy podwieszone i skorzystać już z gotowców. Są z regułyły sprawdzone i skuteczne. Ewentualnie ułożyć dietę samemu,obliczając dzienne zapotrzebowanie w kalorie za pomova kalkulatora wagi.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Zbilansowana dieta musi byc dobrana indywidualnie, polecalbym wizyte u dietetyka
 
Do góry