Jak to jest z tym IP

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Mam takie pytanko. Powiedzmy że ktoś zna moje IP co musi zrobić żeby dowiedzieć się kto jest właścicielem tegoż IP. Np interesuje mnie jak to robi policja. No bo chyba to nie jest takie hop siup. Osoby które mają wiedzę na ten temat poproszę o opisanie mi tego procederu.
 

DeSnajpa_IV

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Skawina
Ja to robię tak: mam ip 217.153.173.45
Kod:
tomasz@tomasz:~$ whois 217.153.173.45
inetnum:	  217.153.173.0 - 217.153.173.127
netname:	  ITPOLAND-996475ea28
descr:		Connected by GTS Poland
country:	  PL
admin-c:	  LP1134-RIPE
tech-c:	   LP1134-RIPE
status:	   ASSIGNED PA
mnt-by:	   AS8246-MNT
mnt-lower:	AS8246-MNT
source:	   RIPE # Filtered

role:		 LIR PL-IT
address:	  GTS Poland
address:	  Al. Niepodleglosci 69
address:	  02-626 Warszawa
address:	  Poland
phone:		+48 22 4588000
fax-no:	   +48 22 4588001
remarks:	  for abuse: abuse@gts.pl
e-mail:	   registry@gts.pl
admin-c:	  ITP3-RIPE
tech-c:	   ITP3-RIPE
nic-hdl:	  LP1134-RIPE
mnt-by:	   AS8246-MNT
source:	   RIPE # Filtered

% Information related to '217.153.0.0/16AS8246'

route:		217.153.0.0/16
descr:		GTS Internet Partners
origin:	   AS8246
mnt-by:	   AS8246-MNT
mnt-lower:	AS8246-MNT
remarks:	  for spam/abuse complaints: abuse@gts.pl
source:	   RIPE # Filtered
Jakkolwiek dziwny sposób, wiem tyle, że to IP należy do dostawcy internetu GTSu.
Zważywszy na to, iż mamy tylko 4,3M możliwych adresów IP, ich większość jest dzielona na pewną liczbę osób. Znany przykład: neostrada, ztcw mają >20 adresów na samą neo. na kraj.
Co do policji, o ile dobrze mi wiadomo:
- policja zna adres
- policja się pyta ich właścicieli formalnych (powyższe przykładowe zapytanie whois te dane podaje)
- właściciele formalni pytają się pośredników (jeśli tacy są), w powyższym przykładzie GTS by się zapytał mojego dostawcy internetu
- pośrednicy sprawdzają swoją bazę uży(sz)tkowników, ewentualnie monitorują co kto i gdzie, i podają policji
Chyba to tak będzie, no nie? :)
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Powiedzmy że mniej więcej wiem o co chodzi. A jeszcze takie pytanko czy jeżeli do dostawcy zgłosi się osoba prywatna lub jakaś firma czyli wszyscy oprócz policji to czy dostawca ma obowiązek podać moje dane?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
nie ma prawa zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych ;) w sumie to nie wiem czy nawet policja nie potrzebuje nakazu na takie akcje...
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
pewnie policja bedzie potrzebowała nakaz, na wejście na posesję też musza mieć. A jeśli chodzi o sciganie nielegalnie ściągniętych filmów i mp3 to chodzą w grupach gdzie jest prokurator wystawiający nakaz natychmiast. tak było niedaleko mnie.
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Mam do was pytanie czy jak się ma internet radiowy to można zmienić swoje IP ??
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Zależy od dostawcy ale nie bój jesli nie wyraziłeś zgody na przechowywanie twojego IP a ktoś je ma to możesz zażądać odszkodowanie
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Nie ja się nie boje ale chcę sobie zrobić na OGame.pl drugie konto ale to jest zabronione więc jeżeli by wykryli dwa takie same IP no to ban i kasacja konto tzn dwa konta na tym samym uniwersum. Ale nie licząc tego to w ogóle chce mieć inne IP
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
nie da się zmienić IP...1 komputer ma 1 ip którego się nie zmieni ...a poza tym nie pisz LINKóW DO STRON bo to zabronione....tylko w tematach które wymagają tematyki linków tylko w takich tematach moża dawać linki...więc na przyszłość nie kituj i nie dawaj taniej reklamy w poście...
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
nie da się zmienić IP...1 komputer ma 1 ip którego się nie zmieni ...a poza tym nie pisz LINKóW DO STRON bo to zabronione....tylko w tematach które wymagają tematyki linków tylko w takich tematach moża dawać linki...więc na przyszłość nie kituj i nie dawaj taniej reklamy w poście...

Jesteś taki tępy że szkoda słów nie pisz w temacie na którym się nie znasz bo IP da się zmienić mądralo a linka nie dałem bo nie dodałem www masz coś na swoje usprawiedliwienie <_<
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
mam to że www nie jest potrzebne tylko tanią reklamę masz..
to sorry potłuku mam prawo tu pisać nawet jeśli źle piszę....
A tak ip nie da się zmienić na module neostrady ale na radiowym sie chyba da.....i już nie wyzywaj daj na luz
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Z gówniarzem 14 letnim nie da się dogadać powiem ci jedno i masz mi nie odpisywać bo się na tym nie znasz i gadasz same głupoty.Wprost przeciwnie na internecie radjowym nie da się zmienić IP a na neostradzie da się zmienić. <_< ty dalej wyzywasz nie ja "potłuku" potłukiem nie jestem nie wiem nawet czy ty wiesz co to znaczy a tłukiem to ty jesteś nie ja nie zapominaj się ile masz lat a ile ja.
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
wiesz a co mi możesz zrobić ..... to że pisze "głupoty" to nie znaczy że mam tu nie pisać ?? amba ci odbija chyba.....a poza tym na tym forum nie ma opcji zgłoś a ty ciągle gadasz że użyjesz na mnie opcji zgłoś...

hmm...na neostradzie się da a sam wiesz że na radiowym się nie da a pytasz się czy się da ...
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
Sa programy do zmianu IP :) ewentualnie serwer Proxy :). A co do neo to z kazdym laczeniem sie z netem masz inne IP tzw. Zmienne IP :) Pozdrawiam :)
 

Ameno

Mistrz papryczki chilli
Dołączył
27 Grudzień 2006
Posty
1 124
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Gdzieś tam
Marecki pomyliłęś sie deczka bo w neo jest 1 ip na dzień a nie na połączenie
JA na uni 8 mam 3 konta i gra
 

MaReCkIwOjCiK

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2006
Posty
456
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
tu i uwdzie :)
No to niewiem :) moze teraz sie cosik zmienilo bo wiem ze kiedys z kazdym polaczeniem dzierzawilo mi inne IP :) a teraz to nawet mi sie nie chce tego sprawdzac :)
 
J

J.B

Guest
O ile w sprawach technicznych nie jestem aż tak biegły jak moi "przedmówcy" to dodam, że:

1) policja nie potrzebuje nakazu aby wejść na "posesję"
2) policja nie potrzebuje nakazu aby sprawdzić do kogo formalnie przypisany jest adres IP
3) adres IP to nie pesel... i jedynie wskazuje na komputer, a nie na osobę, która z niego korzysta.

Pozdrawiam!
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Bardzo się stary mylisz w każdej kwestii. Policja może wejść bez nakazu ale tylko w ekstremalnych przypadkach i to grubo się z tego musi później tłumaczyć a jeśli chce nam przeszukać dom lub coś w tym stylu to bez nakazu nie ma prawa szwędać się po posesji. Co do adresu IP to musi mieć nakaz ponieważ w tej sprawie zwraca się do firmy która świadczy nam usługi internetowe np. tp a ta nie ma prawa udostępniać naszych danych bez nakazu( ustawa o ochronie danych osobowych). A co do punktu 3 to jeśli już mamy komputer to co za problem ustalić kto z niego korzysta?
 
J

J.B

Guest
==> Czarny87, czy mógłbyś mi podać na jakiej podstawie opierasz swoje twierdzenia?

1) policja nie potrzebuje nakazu aby wejść na "posesję"

Zgodnie z art. 220 par. 3 KpK: W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na
zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.

Powiedz jeszcze komu musi się wg. Ciebie tłumaczyć i z czego? Z tego, że działa zgodnie z prawem?

2) policja nie potrzebuje nakazu aby sprawdzić do kogo formalnie przypisany jest adres IP

Jeśli policja, Urząd Ochrony Państwa, prokuratura etc. zwracają się do providera o uzyskanie danych osobowych (tylko poprzez wniosek określony przez rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji) provider ma obowiązek udostępnić posiadane dane osobowe. Podstawy prawne: art. 23 oraz art. 29 ust. o ochronie danych osobowych. W tym także art. 45 jak pamiętam :D

Widzę, że nie wiesz czym jest nakaz a czym wniosek i nigdy nie czytałeś ustawy o ochronie danych osobowych, na którą się powołujesz.

3) adres IP to nie pesel... i jedynie wskazuje na komputer, a nie na osobę, która z niego korzysta.

Policjanci często próbują wykazać się sprytem i stawiaja zarzuty rodzicom! Kiedy widzą, że dziecko nie podlega odpowiedzialności karnej. A podlega tylko osoba zdatna do jej ponoszenia i mająca świadomość tego, iż popełnia czyn zabroniony. Osobą zdatną jest taka, która jest w pełni poczytalna i która w chwili popełnienia czynu zabronionego miała ukończone 17 lat.

Podobnie ma się rzecz w wypadku młodszego rodzeństwa.

I mimo, iż IP komputera jest "przypisane" do rodzica to zarzuty są stawiane dziecku - jeśli te ma powyżej 17 lat, i odwrotnie gdy nie spełnia tego wymogu.

Pozdrawiam!
 
Do góry