Jak się pozbyć smrodu dymu papierosowego?

A

Aulelia

Guest
Kiedy sobie od czasu do czasu zapalę {czytaj: raz na ruski rok} to zazwyczaj sobie potem kupuję gumę do żucia, by mi z ust nie śmierdziało. Ale chyba najlepiej w ogóle wyprać ubranie, w którym się paliło, żeby nie wnieść smrodu do domu.
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
W pogromcach mitów było, że wódka jest dobra na usuwanie zapachu dymu papierosowego :p
Ale to maskowanie smrodu smrodem...
 

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Przestać palić, he tyle że to nie jest takie proste:) Kiedyś fajkę wkładało się między patyczki zerwane z drzewa, żeby mama nie wywąchała że palce śmierdzą. Jest jeszcze mnóstwo domowych sposobów i magii ale prawda jest taka że i tak osoba nie paląca od razu wyczuje... A z elektronicznych sposobów znany mi jest tylko jeden a mianowicie e-papieros, zamiast smrodu wydobywa się para...
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
W zasadzie to mniej się śmierdzi, jeśli pali się na powietrzu, ale całkiem nie da się pozbyć zapachu. Z ust to jak inni pisali, guma itp.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
A co to za rozwiązanie, że wódka dym zabija? Jaka różnica, czy łebek z szóstej kasy dostanie szlaban za wódę czy za fajki :)
 

DariaDyderska

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Ja z początku kiedy zaczełam palic, z kol;eżankami, żeby nas mama nie wyczuła , jadłyśmy igły z choinki. zazwyczaj z jodły albo z cisu.. (nie połykając!) I działało, co mamie chuchałam, nigdy nic nie czuła ; D
Teraz juz jest spoko, nie używam metod by zakryć zapach papierosów.

Powodzenia! :eek:k:
 

badylllek1993

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2011
Posty
86
Punkty reakcji
2
Słyszałem kiedyś ze ponoć jak się liście brzozy żuje to nie czuć ze paliłeś. Ale na 100% nie wiem bo nie musiałem się nigdy ukrywać z fajkami :)
 

Princess:*

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
222
Punkty reakcji
3
Mi rodzice nigdy nie mówią "chuchnij" może dlatego że jestem pełnoletnia :p. Dobrą metodą jest kupowanie smakowych papierosów lub jakiś które tak bardzo nie śmierdzą (tutaj polecam "Vogue") mocna miętowa guma i tic taki są dobre
 

kamilllp1998

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2011
Posty
88
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Rybnik
Ja mam dziadków co nałogowo palą i nie raz jak od nich przyjeżdżam to cały śmierdzę fajkami ( raz nawet reklamówka śmierdziała :D ) .

Najlepsze moim zdaniem na pozbycie się tego zapachu z ubrań jest położenie je na jakiś czas na ciepły kaloryfer i nic nie czuć ( ale tak tylko w zimę bo w lato raczej kaloryfery zimne :D )


A jeśli chodzi o zapach z ust to guma do żucia albo czekolada ;)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Najprostszy sposób to przestać palić - proste nie ? Jeżeli chcesz pozbyć się zapachu z ust najlepiej zjedz coś co posiada dość mocny zapach. Tic-Tac, jakaś potrawa z przyprawami itp. Jeżeli chodzi o ubrania - jeżeli masz możliwość to po prostu je zmień na inne. W innym przypadku - jakiś dezodorant powinien załatwić sprawę. btw. trochę przerażają mnie wasze pomysły z żuciem igieł sosny/świerku czy liści brzozy. Fakt kiedyś sam próbowałem palić i borykałem z podobnym problemem. Jednak na takie pomysły nie wpadałem ^^.
 

julka3

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
dobrze jest też zjeść jakieś ciastko czekoladowe np piernik bo wtedy długo ci sie utrzymuje w ustach smak tego ciastka
 

juxa

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
miej przy sobie zawsze gumy albo cos słodkiego ;p
 

malaru

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2011
Posty
217
Punkty reakcji
4
Miasto
Tarnobrzeg
Nie pozbędziesz się go tak łatwo nawet z pomocą najpiękniejszych perfum.
Ręce, choć nie wiem gdzie by je kto wkładał i tak będą cuchnąć.
Włosy też ten smród szybko łapią.

Wniosek jest jeden - mama i tak się dowie;p
 

organoleptyczny

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ręce, choć nie wiem gdzie by je kto wkładał i tak będą cuchnąć.

Skórka od mandarynek pomaga, sam kiedyś się kitrałem przed rodzicami i zawsze kupowałem sobie mandarynkę, pomiętoliłem w dłoni skórkę i palce mi pachniały. Włosy i ubrania to mniejszy przypał, bo zawsze można powiedzieć, że siedziałem w towarzystwie które paliło, a ze śmierdzących palców i ust już tak się nie da wytłumaczyć.
Pozdrawiam.
 

piotrek669

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak ktoś nie pali to i tak będzie czuł dym tytoniowy. Ja osobiście zawsze mam w plecaku jakiś dezodorant i paczkę hool's ów czarnych ( takie cukierki).
Na śmierdzące palce najlepiej pomaga krem do rąk nivea, ale ja go rzadko mam ze sobą to po prostu wcieram trawę palce.
 

PannaCaro

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
I dlatego tak mnie cieszy zakaz palenia w klubach ;) kiedyś wracało się do domu i wszystkie ciuchy od razu do pralki. I włosy do mycia. A jaki kac był po tym dymie ;)
 

kasiula1350

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Mi w domu pomaga podgrzewacz Anti Tobacco tu w wersji MAXI http://www.e-kalia.pl/podgrzewacze/zapachowe-maxi/tea-light-maxi-4szt-anti-tobacco.html albo standardowy podgrzewacz http://www.e-kalia.pl/podgrzewacze/zapachowe/tea-light-6szt-antytabak.html
 
Do góry