Jak schudnąć bez ćwiczeń

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
koozka napisał:
Samba gdzie są?? Chyba za dużo pracuję , bo nie mogę znaleźć. A szukam jakiś nowych inspiracji na obiadki. A jak będa zdrowe i mało kaloryczne to będę jeszcze bardziej zadowolona
majkusia z jednej strony masz stopnie diety, z drugiej ,Cambridge na talerzu, i tak właśnie masz przepisy na każdy dzień tygodnia. http://dieta-cambridge.pl/program/stopien-3.html
Ja bardzo często korzystam ze strony diety Cambridge i z przepisów tam zamieszczonych, są fajne, proste, smaczne no i niskokaloryczne :D
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
332
Punkty reakcji
3
jaka29 napisał:
Samba gdzie są?? Chyba za dużo pracuję , bo nie mogę znaleźć. A szukam jakiś nowych inspiracji na obiadki. A jak będa zdrowe i mało kaloryczne to będę jeszcze bardziej zadowolona
majkusia z jednej strony masz stopnie diety, z drugiej ,Cambridge na talerzu, i tak właśnie masz przepisy na każdy dzień tygodnia. http://dieta-cambridge.pl/program/stopien-3.html
Ja bardzo często korzystam ze strony diety Cambridge i z przepisów tam zamieszczonych, są fajne, proste, smaczne no i niskokaloryczne :D



jaka29, stosujesz tylko przepisy czy jesteś na DC? Masz coś do zrzucenia czy tylko chcesz utrzymać swoją wagę? Bo te potrawy jak wspomniałaś są niskokaloryczne i w sam raz nadają się do stabilizacji, żeby uniknąć efektu jojo.
 

twardziel2

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2013
Posty
15
Punkty reakcji
3
Zerwane więzadła w kolanie ;/ nieprzyjemna sprawa. No to będzie trudniej schudnąć, ponieważ jak wiadomo wysiłek fizyczny jest bardzo ważny, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. No, ale wszystko da się zrobić :) Osobiście polecał bym Ci jeść zgodnie z współczynnikiem GI. Poszukaj sobie na internecie indeksu glikemicznego i popatrz na produkty, które zawierają niski współczynnik. Lepiej jest jednak jeść regularnie zbilansowane posiłki, ale jak tak bardzo się opierasz to popróbuj w ten sposób zrobić. Pamiętaj o nawadnianiu organizmu i odpowiedniej ilości snu, aby przemiana materii była na dobrym poziomie, ponieważ u Ciebie może być z tym słaba jak w ogóle ruchu nie masz z oczywistych przyczyn. Warunki masz trudne, ale jak się chce to nic nie stanie na przeszkodzie :)
 

kwiateczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Łepiej jest stopniowo powoli chudnąc niż dużo i szybko. W tedy mamy duże prawdopodobieństwo efektu jojo.
 

pufal

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
50
Istnieją jeszcze tak zwane spalacze tłuszczu. Od ich samego jedzenia nie da się shudnąć, ale na pewno przyspieszają i wspomagają dietę. Poszukaj w Google

Spalanie tłuszczu – 51 produktów spalających tłuszcz
Jest kilka zaskakujących pozycji:) Szkoda, że nie możesz ćwiczyć, bo to zawsze najbardziej skuteczny sposób. Ale życzę powodzenia!
 

marttaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jeść mniej ale częściej, pić dużo wody, mało tłuszczu, a więcej warzyw. Najważniejsze: systematyczność i cierpliwość. Bez tego nic nie osiągniesz. Tylko systematyczne, długotrwałe, mądre i zrównoważone odchudzanie daje trwałe efekty i nie odbije się na Twoim zdrowiu. Generalnie efekty są lepsze w połaczeniu z ćwiczeniami.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
koozka napisał:
jaka29, stosujesz tylko przepisy czy jesteś na DC? Masz coś do zrzucenia czy tylko chcesz utrzymać swoją wagę? Bo te potrawy jak wspomniałaś są niskokaloryczne i w sam raz nadają się do stabilizacji, żeby uniknąć efektu jojo.




nie jestem na diecie póki co ale się przymierzam. Z przepisów korzystam bo uważam, że są bardzo dobre, proste i pomysłowe. Mam marzenie stracić takie 5-6kg.. ale już.. a wiem że to nie jest realne.
 

Aniulal

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
marttaa napisał:
Jeść mniej ale częściej, pić dużo wody, mało tłuszczu, a więcej warzyw. Najważniejsze: systematyczność i cierpliwość. Bez tego nic nie osiągniesz. Tylko systematyczne, długotrwałe, mądre i zrównoważone odchudzanie daje trwałe efekty i nie odbije się na Twoim zdrowiu. Generalnie efekty są lepsze w połaczeniu z ćwiczeniami.
Marta zgadzam się z tobą, ale tylko po części. Jestem takim przypadkiem, który mimo ćwiczeń i diety schudł uwaga.... 2 kg :p Uwierz mi, ze robiłam wszystko systematycznie, jadłam zdrowo, odmawiałam sobie nawet moich ukochanych ciasteczek maślanych. Wydaje mi się, że na każdego działa coś innego. Ja się w końcu poddałam się liposonixowi czy niszczeniu tkanki tłuszczowej przy pomocy ultradźwięków. Zabieg robiłam w LaPerla w Warszawie. Pani doktor wyceniła na 6 tys., ale była promocja 50%, więc mi się udało :) Dla niektórych pewnie jest to spoorooo, ale zabieg wart swojej ceny, po godzinie zabiegu miałam ponad 3 cm mniej w udach! Moim zdaniem rewelacja. Zamierzam iść na jeszcze jeden zabieg, ale to jak uzbieram sobie sumkę, ewentualnie jak trafi się jakaś promocja w LaPerli, bo wiem że czasem mają ciekawe zniżki.
 

Mover4

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Najpierw się wylecz ile tylko możesz a potem myśl o swojej wadze, ruch to podstawa, a jedyne co Ci mogę polecić to myślenie o tym co jesz a nawet bez większego ruchu zbyt duże nie przytyjesz.
 

Mela18

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
dobry jest ruch w jakiejkolwiek postaci, choćby to był tylko spacer. nie potrzeba godzin na siłowni i litrów wylanego potu. poza tym dużo wody, żeby oczyścić organizm. u mnie jest tak, że zawsze mam pod ręką ulubioną naturalną wodę mineralną ustroniankę i jak chce mi się jeść, oszukuję głód i piję wodę. aktywność fizyczna pomaga, alemyślę, że podstawą jest właśnie dieta.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Produkt (100g)


Białko (w gramach)


kcal


Baranina


Łopatka


15,6


284


Udziec


18


232



Cielęcina


Łopatka


19,9


106


Sznyclówka


20,5


105


Udziec


19,9


108


Wątroba


19,2


3,3


Dorsz


17,7


70


Dynia (pestki)


24,5


556


Fasola biała


21,4


346


Groch


23,8


349


Halibut


20,1


98


Indyk


Piersi


21,3


109


Skrzydło


16,5


169


Udo


19,5


118



Jajko


Całe


12,5


150


Białko


10,8


46


Żółtko


16,3


355


Jogurt naturalny


0%


4,2


42


2%


4,3


60


Kaczka


13,5


311


Kasza gryczana


12


359


Kasza jaglana


10,5


346


Karp


17,8


122


Kurczak


Piersi


19,3


100


Udo


17,8


125


Łosoś


19,9


201


Mak


20,1


478


Makrela


22,7


222


Migdały


20


572


Mintaj


16,6


72


Orzechy arachidowe


25,7


595


Orzeszki ziemne


26


634


Pistacje


20,8


618


Polędwica wołowa


20,1


112


Pstrąg


19,2


96


Schab wieprzowy


21


174


Ser twarogowy


Chudy


19,8


98


Półtłusty


18,7


132


Tłusty


17,7


176


Słonecznik ziarno


22,5


580


Soczewica (suche ziarno)


25


347


Soja


34,9


442


Szczupak


18,4


81


Szprot wędzony


19,3


243


Śledź


19,8


218


Tuńczyk


22


97
 
K

kargin

Guest
Ja zawsze radzę wprowadzać jakieś ćwiczenia, gdyż dzięki temu nie tracicie masy mięśniowej, a spalacie tłuszcz. Sama nawet w czasie kiedy brałam tabletki foreverslim, systematycznie ćwiczyłam, wiedziałam, że najlepiej łączyć jedno z drugim, chociaż wiem, że nawet bez ćwiczeń mogłam na spokojnie stracić na wadze.
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Da się tak bez ćwiczeń? Bleh. Zawsze myślałam, że od tego się zaczyna :) Chociaż czytałam wczoraj artykuł o babce jajowatej - urodaizdrowie.pl/babka-jajowata-korzysci-z-natury, która podobno pomaga przy odchudzaniu. No i podali, gdzie można ją znaleźć :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Jak chcesz postawić na babkę jajowatą czyli popularny błonnik to ja mogę ze spokojem naprawdę polecić Ci Jeliton to 100% babki w formie sproszkowanej więc można wykorzystać na różny sposób. Dodatkowo co fajne, i chyba najważniejsze brak jest tam chemii. wszystko naturalne.
 
D

Dorka123

Guest
A ja może jestem monotematyczna, ale polecam to, co na własnej skórze przetestowałam, czyli cambridge. Schudłam bez ćwiczeń, ale za to teraz staram się ćwiczyć, żeby łatwiej było mi utrzymać wagę.
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Jak? To proste!
Zbilansowana dieta, dopasowana do organizmu + woda + osoba która jest w temacie.
Ja próbowałam DC i też schudłam. Na początku myślałam, że sama sobie poradzę, ale z czasem mi przeszło i z dobrym efektem.
Szkoda czasu i stresów. Lepiej coś dać z siebie i zyskać ładniejszą sylwetke.
 

Temonuv

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
A może elektrostymulator?
Po wypadku na motocyklu (nie chce mi się wchodzić w szczegóły) straciłem 17 cm w obwodzie mięśni uda. Ostatnio zakupiłem sobie takie cacko
diamedica.pl/product-pol-466-Elektrostymulator-przeciwbolowy-i-do-masazu-SPORTS-TENS-2-.html
i przyznam, że jestem zaskoczony jak mocno potrafi pracować. O ewentualnych efektach będę mógł mówić za kilka miesięcy, ale przynajmniej programy przeciwbólowe (po kilku godzinach przy biurku) działają cacy :023:
 

kromeczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska
Ja nie ćwiczę, bo pompek i tego typu nie mogę ze względu na kręgosłup, a przy robieniu brzuszków żebra mi się w coś wbijają ;( Ogólnie fajnie mi się ćwiczyło z Jillian Michaels 30 days shred, ale przy pierwszej lepszej wymówce odpuszczałam i tak w końcu odpuściłam.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Ja ważyłem 104 kg, przy wzroście 190 cm i schudłem w 2 miesiące 15 kg. Teraz ważę 90 i już od 4 miesięcy jestem w tej wadze.

Dieta:
- nie jem białego pieczywa, tylko żytnie, na zakwasie gruboziarniste
- nie jem cukru
- nie jem nic smażonego w tłuszczu (oliwa z oliwek tak)

I co najważniejsze: Małe porcje co 3 godziny. Nie mam obiadów, kolacji i dużych posiłków tylko cały dzień przekąski co 3 godziny.

Przykładowe dania dnia:
Godzina 8:00 2 kanapki z ciemnego żytniego chleba z szynką z indyka oraz pomidorem
Godzina 11:00 1 kanapka z ciemnego żytniego chleba z papryką, cebulą i ogórkiem
Godzina 14:00 pierś z indyka albo ryba i sałatka, dużo zielonego
Godzina 17:00 Jogurt naturalny z malinami (mam z mrożonek) alternatywnie może być kefir
Godzina 20:00 kanapka albo nawet dwie ciemnego chleba żytniego na zakwasie z chudym twarogiem

Piję tylko: wodę, herbatę bez cukru, kawę czarną bez mleka i cukru

Jestem ciągle najedzony, nie głoduję a waga nie rośnie. Ten ruch to by sie przydał, ale bez ruchu i tak efekt będzie. Ja 2 x w tygodniu chodzę 4 km na bieżni, bardziej dla zrowia niz odchudzania. Ale jak zdarzyło mi się nie chodzić przez tydzień to przytyłem może z 1 kg.

Z takich ciekawostek, od czasu do czasu można wypić Colę Zero, i regularnie jeść wołowinę, nawet steki byle były z grilla a nie smażone. Z alkoholi tylko czerwone wino wytrawne.
 
Do góry