Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
skąd u Polaków ta nienawiść do Rosji
No nie wiem... może przez te wszystkie wojny, zabory i mordy na Polakach?

skad taka miłość do Ukrainy?

Ja bym tego nie nazwał miłością. Dla mnie ważne jest by to Ukrainy wygrała nie z powodów sympatii czy antypatii tylko dlatego, że im dalej od nas jest Rosja tym lepiej dla nas. Poza tym domyślam się, że wielu ludzi podchodzi do tego na zasadzie, że trzeba pomagać i dopingować słabszego.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Ja bym tego nie nazwał miłością. Dla mnie ważne jest by to Ukrainy wygrała nie z powodów sympatii czy antypatii tylko dlatego, że im dalej od nas jest Rosja tym lepiej dla nas. Poza tym domyślam się, że wielu ludzi podchodzi do tego na zasadzie, że trzeba pomagać i dopingować słabszego.
No to dopinguj Rosję. Przecież armia Rosyjska na ukrainie ma według USA max 150 tysiecy żołnierzy a ukraincy chwalą się milionową armią.
Rostjska armia jako pierwsza i jedyna w histori swiata atakuje silniejszego przeciwnika.
Zdarzało się że 30 Rosjan atakowało zfrupowanie 300 ukrainców i wygrywali.
No nie wiem... może przez te wszystkie wojny, zabory i mordy na Polakach?
A ukraincy to nie mordowali? Ja osobiscie wolał bym dostac kulę w tył głowy niż byc torturowany przez ukrainców.
Rosjanin czy Niemiec mordowali na rozkaz i dorosłych.
Ukraincy mordowali dla przyjemnosci i tak by zadac jak najwiecej bólu.
Dla mordowanych dzieci na Wołyniu smierc to było wybawienie i nagroda.

Ja nie rozumiem tylko jednego... Mianowicie skąd u Polaków ta nienawiść do Rosji i skad taka miłość do Ukrainy?
Propaganda i ogłupianie. Ludzie w każdej gazecie w każdej telewizji są ogłupiani.
Na dodatek wiekszosc ludzi nie zna histori, spoleczenstwo od kilkudziecieciu lat jest celowo oglupiane.
Elity chcą w europie wytworzyc panstwo podobne do USA.
A w USA polowa poborowych do sił zbrojnych USA nie potrafi czytac. Wojsko USA wprowadziło dla nich pismo obrazkowe.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
No to dopinguj Rosję. Przecież armia Rosyjska na ukrainie ma według USA max 150 tysiecy żołnierzy a ukraincy chwalą się milionową armią.
Wojna to nie mecz piłkarski żeby komuś dopingować. Myślisz, że ja lubię jednych czy drugich? Jeżeli tak to sobie sam budujesz narrację.

A ukraincy to nie mordowali? Ja osobiscie wolał bym dostac kulę w tył głowy niż byc torturowany przez ukrainców.
A czy ja napisałem, że Ukraińcy nie mordowali? Pytał o Rosjan więc odpowiedziałem. Gdyby pytanie brzmiało: "Dlaczego Polacy nienawidzą Ukraińców?" to napisałbym, że z powodu mordów na Polakach.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Wojna to nie mecz piłkarski żeby komuś dopingować. Myślisz, że ja lubię jednych czy drugich? Jeżeli tak to sobie sam budujesz narrację.
Sam napisales o tych słabszych. A to Rosjanie mając kilka razy mniej liczniejszą armię atakują ukrainców i.... mają sukcesy.
Do tej pory uważało się że strona atakująca musi miec trzykrotną przewagę aby wygrac...... okazuje się że to nieprawda.
Można atakowac mając dużo mniej żołnierzy, co prawda Rosjanie mają przewagę w artylerii i lotnictwie.
Ale na ziemi rosyjscy piechurzy atakują ukrainców 2-3 razy od nich liczniejszych.
A czy ja napisałem, że Ukraińcy nie mordowali? Pytał o Rosjan więc odpowiedziałem. Gdyby pytanie brzmiało: "Dlaczego Polacy nienawidzą Ukraińców?" to napisałbym, że z powodu mordów na Polakach.
Myślę że Polacy w tym i ja nie nienawidzimy ukrainców, tych dzisiejszych za to co zrobili ich dziadowie.
Ja ich nie lubię za to że dla dzisiejszych ukrainców tamci mordercy dzieci i kobiet to bohaterowie.

Dlaczego stosujemy podwójne standarty? Od Niemców, Rosjan żądamy aby potępiali zbrodniarzy którzy mordowali Polaków... na rozkaz mordowali.

A dlaczego nie chcemy aby ukraincy potępili zbrodniarzy którzy mordowali i torturowali kobiety i dzieci..... dla przyjemnosci.
Bo przecież nie było rozkazu UPA o torturach. Ukrainscy chlopi robili to dla przyjemnosci.

Tego nie robił nikt na swiecie, tylko ukraincy.
 
Ostatnia edycja:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Sam napisales o tych słabszych.
Poza tym domyślam się, że wielu ludzi podchodzi do tego na zasadzie, że trzeba pomagać i dopingować słabszego.

Przeczytaj to jeszcze raz ze zrozumieniem. Napisałem, że domyślam się, że wielu ludzi ma takie podejście, a nie, że ja takie mam.

Dlaczego stosujemy podwójne standarty? Od Niemców, Rosjan żądamy aby potępiali zbrodniarzy którzy mordowali Polaków... na rozkaz mordowali.
Nie wiem. Dla mnie historia to historia i nie można jej naginać pod swoją retorykę. Tak samo jak Rosjanie, Niemcy czy Ukraińcy mordowali Polaków tak samo Churchill jest winny przez swoją politykę ludobójstwa. Dla mnie liczą się suche fakty. Jeżeli jakiś kraj popełnił zbrodnie to licząc na dialog z Polską powinni te zbrodnie rozliczyć. Niemcy wypłacali Polakom odszkodowania. Merkel oficjalnie powiedziała, że to Niemcy są winni tego co wydarzyło się w Auschwitz i jest jej wstyd. Jeżeli takie samo podejście mieli Zełyński czy Putin to niemiałbym z do nich o nic pretensji. Pod tym względem Niemcy zachowali się jak trzeba natomiast Ukraińcy i Rosjanie nie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Niemcy wypłacali Polakom odszkodowania. Merkel oficjalnie powiedziała, że to Niemcy są winni tego co wydarzyło się w Auschwitz i jest jej wstyd. Jeżeli takie samo podejście mieli Zełyński czy Putin to niemiałbym z do nich o nic pretensji. Pod tym względem Niemcy zachowali się jak trzeba natomiast Ukraińcy i Rosjanie nie.
Putin też przyznał że ZSRR jest winne smierci Polaków w Katyniu itd. Przecież były wspólne uroczystosci Polsko-Rosyjskie na cmentarzu zamordowanych oficerów pos Smoleńskiem. Prezydent Kaczynski zginął wlasnie w wypadku lecącąc na takie uroczystosci...... chociaż zaproszony nie był.
. Ogólnie było ocieplenie stosunków Polsko-Rosyjskich. Katastrofa lotnicza samolotu rządowego w Smolensku zniszczyła dobre stosunki, komuś to było nie na ręke.
A ukraina idzie w zaparte i stawia pomniki bohaterskim mordecom kobiet i dzieci z UPA. Rząd PiSu i prezydent Duda pomaga im w tym.

Czy to nie wstyd że Angela Merkel odmówiła wykrzykiwania banderowskiego zawołania..... słava ukrainie herojom słava........ a prezydent Polski Andrzej Duda radosnie wykrzykiwał te banderowskie zawołanie rok póżniej w Kijowie?

Jak ukraincy mają szanowac Polskę jesli prezydenr Polski nie szanuje jej?
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Cały czas graniczymy z Rosją a Rosja wcale nie chce miec większej granicy z NATO.
Własnie dlatego jest ta wojna by ukraina nie weszła do NATO.
Rosja zostawi czesć ukrainy by był bufor między Rosją i NATO. NIkt nie chce żywic darmozjadów ukrainskich.
Pomagac to nie znaczy dawac za darmo. USA i Wielka Brytania nie pomaga? Pomaga i sprzedaje swój sprzet wojskowy w kredycie.


Ukraina nigdy nie będzie w UE i w NATO. Za duża korupcja i nikt nie chce miec w NATO kraju który jest w stanie wojny z krajem uzbrojonym w broń jądrową. Nie będziesz w NATO.
Ukraina już na zawsze zostanie buforem między Rosją i NATO, być może, lepiej nie, polem bitwy dla NATO i Rosji. Polem bitwy była też dla I Rzeczypospolitej bo tereny dzisiejszej wschodniej i południowej ukrainy nie miały wartosci gospodarczej.

A Lwów nigdy nie był ukrainą tylką czescią Królestwa Polskiego i był czescią Małopolski Wschodniej.
Ukraina to tylko kraina geograficzna będąca czescią Wielkiego Księstwa Litewskiego

Sama nazwa ukraina to staropolskiego coś na skraju..... zadupie.
Graniczymy z obwodem Kaliningradzkim który strategicznie ma słabą pozycję by dokonać inwazji.
Ukraina jako kraj satelicki Rosji równa się na cala wschodnia granica jest z Rosją.
Poza tym w grudniu 2021 na konsultacjach i i rozmowach NATO Rosja to Rosja chciała aby wojska NATO wyniosły się za Odrę.
Większe wpływy Rosji równa się Polska wraca do tego co było przed 1989 rokiem.

A to czy Ukraina będzie w NATO i UE to nie ma znaczenia , ważne aby mieć bufor , że wojna jest na terenie Ukrainy a nie Polski.

A ukraincy to nie mordowali? Ja osobiscie wolał bym dostac kulę w tył głowy niż byc torturowany przez ukrainców.
Rosjanin czy Niemiec mordowali na rozkaz i dorosłych.
Ukraincy mordowali dla przyjemnosci i tak by zadac jak najwiecej bólu.
Dla mordowanych dzieci na Wołyniu smierc to było wybawienie i nagroda
Poczytaj sobie o mordach radzieckich w np. łagrach, sposób znęcania się i mordów był zbliżony np. rozbierano ludzi na mrozie i zostawiano aż zamarzną było wiele innych sposobów tortur dużo się to nie różniło od tego co było na Wołyniu.

Poza tym poczytaj sobie co było motywem mordów UPA na Wołyniu. UPA już w trakcie wojny a nawet przed to przywódcy tej organizacji to byli zwykli przestępcy , Bandera siedział w więzieniu w II RP.

A nie chodziło że Ukrianińcy jakoś hiper nie nawidzili Polaków, tylko byli podburzani przez UPA , typu sąsiad który zazdrościł , że jego sąsiad ma krowy to go mordował.
Tam często byli prości ludzie i łatwo było ich zmanipulować.

Poza tym te rzeczy mają też swoje korzenie w tym , że za IIRP Ukraińcy byli dyskryminowianii ,nie mieli równych praw np. z Polakami.

A obecnie często bywa tak że zwykli ludzie nawet nie wiedzą że banderowcy zabijali Polaków, problem tu jest w edukacji. Dla części ludzi to banderowcy bojownicy o niepodległą Ukrainę, bo brak im edukacji i nawet nie wiedzą co zrobili banderowcy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Poza tym w grudniu 2021 na konsultacjach i i rozmowach NATO Rosja to Rosja chciała aby wojska NATO wyniosły się za Odrę.
Rosja chciała aby USA dostosowały się do umów już podpisanych. Przed tym jak Polska i inne kraje na wschód od Niemiec wstępowały do NATO Rosja i USA podpisały umowę że nie będzie stałych baz USA w tych państwach. No i USA nie wywiązały się z tej umowy. To dziwne że ktoś chce aby wywiązywać się z umów międzypaństwowych?
A to czy Ukraina będzie w NATO i UE to nie ma znaczenia , ważne aby mieć bufor , że wojna jest na terenie Ukrainy a nie Polski.
Przecież bufor będzie Dawidku. Twoja ukraina zostanie tym buforem dalej. Tylko sporo mniejszym, mam nadzieję że nie większym niż tak z 300-350 tysiecy km2.
Nikt nie wezmie na utrzymanie 40 milionów darmozjadów ukrainskich.
No może poza Polską i banderowskim PiSem, oni chętnie przyjmą cały banderland w Polsce.
Poczytaj sobie o mordach radzieckich w np. łagrach, sposób znęcania się i mordów był zbliżony np. rozbierano ludzi na mrozie i zostawiano aż zamarzną było wiele innych sposobów tortur dużo się to nie różniło od tego co było na Wołyniu.
To mówisz że Rosjanie rżneli kobiety zywcem piłami? Obdzierali ludzi żywcem ze skóry? Nadziewali noworodki na bagnety i cieszyli się że machają rączkami i nóżkami jak Polskie orzełki? Że nadziewali dzieci żywcem na sztachety od płotu?
Moim zdaniem kłamiesz i piszesz nieprawdę.

Poza tym poczytaj sobie co było motywem mordów UPA na Wołyniu. UPA już w trakcie wojny a nawet przed to przywódcy tej organizacji to byli zwykli przestępcy , Bandera siedział w więzieniu w II RP.
Czy ja kiedykolwiek pisałem że UPA to dobrzy ludzie? Tak to przestepcy, sadysci, mordercy itd.
Tam często byli prości ludzie i łatwo było ich zmanipulować.

Poza tym te rzeczy mają też swoje korzenie w tym , że za IIRP Ukraińcy byli dyskryminowianii ,nie mieli równych praw np. z Polakami.
Możesz napisac w czym ci ukraincy byli dyskryminowani? Bo ja uważam odwrotnie. Polskie państwo dawało pieniądze na szkoły z językiem ukrainskim, dawało dotacje na wydawanie gazet po ukrainsku.

Przecież język ukrainski przetrwał tylko na terenach Polski, tam gdzie rządzili komunisci jezyk nie przetrwał.
Moim zdaniem Wołyń to wynik zbyt łagodnego traktowania ukrainskich terrorystów. Ukraincy szanują tylko silnych, tych których się boją.
Dlatego bali się Rosjan i lekceważyli Polaków.

Do tej pory lekceważą nas i plują nam w twarz.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Rosja chciała aby USA dostosowały się do umów już podpisanych. Przed tym jak Polska i inne kraje na wschód od Niemiec wstępowały do NATO Rosja i USA podpisały umowę że nie będzie stałych baz USA w tych państwach. No i USA nie wywiązały się z tej umowy. To dziwne że ktoś chce aby wywiązywać się z umów międzypaństwowych?
Nie bądź naiwny nikt tych umów i tak nie przestrzega czy to USA czy to Rosja.

Ty polak czy rosjanin? Tu się liczy interes co się opłaca Polsce. A nie opłaca się być pod butem Rosji, zaczynając od rozwoju gospodarczego po model państwa. Więc nie widzę w tym problemów , że nie są przestrzegane ustalenia.

To mówisz że Rosjanie rżneli kobiety zywcem piłami? Obdzierali ludzi żywcem ze skóry? Nadziewali noworodki na bagnety i cieszyli się że machają rączkami i nóżkami jak Polskie orzełki? Że nadziewali dzieci żywcem na sztachety od płotu?
Moim zdaniem kłamiesz i piszesz nieprawdę.
Owszem, poczytaj sobie o radzieckich torturach na więźniach i jak i zabijano. Nie chciałbyś przeżyć ani ukrianskie ani radzieckie ,poza tym atak radziecki był na większą skalę.

Trafił ktoś do łagru trafiał na niesympatycznych strażników i został zaakatowny na śmierć, z młotu w w łep aż wypłyną wnętrzności , rozbieranie na mrozie -30 , wojska radzieckie może trochę profesjonalniej to robiły bo wkońcu regularna armia. Ale generalnie zbrodnie były podobne i równie brutalne.

Poza tym gdy wojsko radzieckie wypierało Niemców z ziem polskich to Rosjanie przeprowadzali na polakach masowe gwałty , mordy , kradzieże. Podobne do tego co Ukraińcy na Wołyniu tylko , że tu przez całą Polskę szli.

Słyszałem o relacjach jak kładli w rzędzie ileś kobiet i je pokoleoli gwałcili .

Czy ja kiedykolwiek pisałem że UPA to dobrzy ludzie? Tak to przestepcy, sadysci, mordercy itd.
To połącz to w całość z tym wszystkim co pisałem, były bojówki UPA , które zmanipulowały ludzi, narodowości Ukriańskiej i część okazała się nie dokońca ok. i z zazdrości, że sąsiad ma lepiej itp dołączyli ,ale też nie wszyscy słyszałem historię , że część ukriancow ostrzegało Polakow by uciekali .
Poza tym UPA tak sprytnie to rozegrało by ten mord wyglądał jako spontaniczny atak ludności ukraińskiej na Polaków .
Też nie jest pewne czy w tym nie było działań agentury sowieckiej , np. w powstawaniu warszawskim uczestniczyła agentura rosyjska wcelu aby w walce z niemcami zginęło reszte inteligencji i jak najwięcej Polaków zginęło. Samo powstanie było nie do wygrania i były przy tym nie uczciwe posunięcie generałów którzy współpracowali po cichu z Rosją.

Możesz napisac w czym ci ukraincy byli dyskryminowani? Bo ja uważam odwrotnie. Polskie państwo dawało pieniądze na szkoły z językiem ukrainskim, dawało dotacje na wydawanie gazet po ukrainsku.

Przecież język ukrainski przetrwał tylko na terenach Polski, tam gdzie rządzili komunisci jezyk nie przetrwał.
Nie pamiętam już dokładnie szczegółów,ale było np. likwidowanie ukraińskich szkół i w ukraińskich województwach ukraiński był ograniczony. Z tego co kojarzę to z prawami wyborczymi i zajmowaniem stanowisk politycznych też mieli ograniczenia.
Było tego więcej ,ale już nie pamiętam, nie wiem czy z kwestią posiadania ziemi też coś nie mieli ograniczenia też. Dość dawno o tym słuchałem , więc dokładnie nie pamiętam, jakie to były rzeczy
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Więc nie widzę w tym problemów , że nie są przestrzegane ustalenia.
A ja widzę. Swiat w którym nie przestrzega się tego co się podpisało to swiat bez reguł.
Twój podpis to twój honor. Ukraincy nie znają tego pojęcia, więc trudno, to cywilizacja białego człowieka a jak widac nie twoja.
Owszem, poczytaj sobie o radzieckich torturach na więźniach i jak i zabijano. Nie chciałbyś przeżyć ani ukrianskie ani radzieckie ,poza tym atak radziecki był na większą skalę.

Trafił ktoś do łagru trafiał na niesympatycznych strażników i został zaakatowny na śmierć, z młotu w w łep aż wypłyną wnętrzności , rozbieranie na mrozie -30 , wojska radzieckie może trochę profesjonalniej to robiły bo wkońcu regularna armia. Ale generalnie zbrodnie były podobne i równie brutalne.
Normalnie kłamiesz, ja piszę o torturowaniu dzieci itd a ty swoje. W odróżnieniu od ciebie mam w rodzinie ludzi którzy są na Liscie Katyńskiej i nie muszę udawać Polaka.
To połącz to w całość z tym wszystkim co pisałem, były bojówki UPA , które zmanipulowały ludzi, narodowości Ukriańskiej i część okazała się nie dokońca ok. i z zazdrości, że sąsiad ma lepiej itp dołączyli ,ale też nie wszyscy słyszałem historię
Twierdzisz więc że ukraińcy to ludzie specjalnej troski o obniżonym IQ których łatwo zmanipulowac? W zasadzie zgadzam się częściowo z tobą, mają genetyczne wady spowodowane tym że ich przodkowie to często mordecy, zboczency itd, ci którzy uciekali na tereny dzisiejszej ukrainy i tam mogli robic co chcieli.
Nie pamiętam już dokładnie szczegółów,ale było np. likwidowanie ukraińskich szkół i w ukraińskich województwach ukraiński był ograniczony. Z tego co kojarzę to z prawami wyborczymi i zajmowaniem stanowisk politycznych też mieli ograniczenia
No tak znaczy wziąłeś to z głowy? Sam wymyliles? Jesli były likwidowane ukrainskie szkoły to wczesniej były organizowane?
Coś napisałeś a teraz twierdzisz że nie wiesz dlaczego to napisaleś?
To normalne jaja. To kabaret?
To ja ci odpowiem, napisze za ciebie. Tak były zamykane ukrainskie gazety bo podzegały do mordowania Polaków.
Ba były nawet burzone ukrainskie cerkwie w których policja znajdowała broń i materiały wybuchowe, to była kara za wspomaganie terrorystów ukrainskich.
Ukraincy mordowali Polaków już przed wojną.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
A jesli ktos chce najnowsze wiadomosci z frontu na ukrainie to tutaj kanał YT po angielsku.
Ciekawa informacja z tego kanału to na przykład info o ostrzelaniu przez ukrainską artylerię w okolicy wioski Pieski własnego batalionu, batalion podobno praktycznie przestał istniec.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
A ja widzę. Swiat w którym nie przestrzega się tego co się podpisało to swiat bez reguł.
Twój podpis to twój honor. Ukraincy nie znają tego pojęcia, więc trudno, to cywilizacja białego człowieka a jak widac nie twoja.
Rosja też gwarantował Ukrainie niepodległość , gdy ta pozbywała sie broni atomowej. A jak widać to wyszło , trzeba patrzeć co jest bardziej opłacalne dla Polski i ewentualnie krajów regionu.

Normalnie kłamiesz, ja piszę o torturowaniu dzieci itd a ty swoje. W odróżnieniu od ciebie mam w rodzinie ludzi którzy są na Liscie Katyńskiej i nie muszę udawać Polaka.
Armia radziecka robiła to samo. Poczytaj historie , poza tym relacje świadków i wtedy się wypowiadaj.

Twierdzisz więc że ukraińcy to ludzie specjalnej troski o obniżonym IQ których łatwo zmanipulowac? W zasadzie zgadzam się częściowo z tobą, mają genetyczne wady spowodowane tym że ich przodkowie to często mordecy, zboczency itd, ci którzy uciekali na tereny dzisiejszej ukrainy i tam mogli robic co chcieli.
Chodzi o kwestie wykształcenia , poza tym działała propaganda . Współczesnie też jest sporo osób nawet w Polsce ze słabym IQ jak to napisałeś bo mimo wysokiej onflacji nadal popierają np. PIS i mówią nie ma inflacji. Takie coś jest w każdym kraju , że jak działa propaganda , to część ludzi się na to łapie.

No tak znaczy wziąłeś to z głowy? Sam wymyliles? Jesli były likwidowane ukrainskie szkoły to wczesniej były organizowane?
Coś napisałeś a teraz twierdzisz że nie wiesz dlaczego to napisaleś?
To normalne jaja. To kabaret?
To ja ci odpowiem, napisze za ciebie. Tak były zamykane ukrainskie gazety bo podzegały do mordowania Polaków.
Ba były nawet burzone ukrainskie cerkwie w których policja znajdowała broń i materiały wybuchowe, to była kara za wspomaganie terrorystów ukrainskich.
Ukraincy mordowali Polaków już przed wojną.
Można to znaleźc w internecie to co mówię wystarczy trochę poczytać. A na ten temat czytałem coś ze 3 mc temu , więc nie pamietam , każdej rzeczy w której mieli ograniczenia Ukraińcy w II RP , ale na 100% coś takiego się działo , było coś w na wzór rusyfikacji tylko ,że było to w stronę ukraińców.


Na koniec - jak coś piszesz to doedukuj się trochę bo piszesz totalne farmazony. Nie rób tutaj ideologicznej gadki bo to niczemu nie służy. Jak będziesz tutaj bił piane to nie zmieni to znacząco sytuacji , a jak się dyskutuje to warto robi wmiare merytorycznie.

A jesli ktos chce najnowsze wiadomosci z frontu na ukrainie to tutaj kanał YT po angielsku.
Ciekawa informacja z tego kanału to na przykład info o ostrzelaniu przez ukrainską artylerię w okolicy wioski Pieski własnego batalionu, batalion podobno praktycznie przestał istniec.
A jest tam też info ile wódy wypili żołnierze ostatniej nocy ?
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Armia radziecka robiła to samo. Poczytaj historie , poza tym relacje świadków i wtedy się wypowiadaj.
Sam napisaleś że piszesz z głowy.... a więc z niczego. Nie podajesz żadnych dowodów, kłamiesz. Podaj żródło według którego rosjanie torturowali dzieci w sposób podobny do ukrainskich zbrodniarzy na Wołyniu i innych terenach.

Chodzi o kwestie wykształcenia , poza tym działała propaganda .
Rozumię , twierdzisz że ukraińców trzeba traktować jak ludzi chorych psychicznie. Nie mają własnego rozumu i są podatni na propagandę. Dlatego mogą mordować i torturować dzieci, kobiety .
To dosyć odważne ale być może masz rację.
Można to znaleźc w internecie to co mówię wystarczy trochę poczytać. A na ten temat czytałem coś ze 3 mc temu , więc nie pamietam , każdej rzeczy w której mieli ograniczenia Ukraińcy w II RP , ale na 100% coś takiego się działo , było coś w na wzór rusyfikacji tylko ,że było to w stronę ukraińców.
To uważasz ze za to ze Polacy zmuszali ich w szkołach do nauki Polskiego to mieli prawo mordować i torturować kobiety i dzieci?
Na dodatek twierdzisz że kiedyś coś czytałeś ale nie pamiętasz co i gdzie. Ty tak poważnie? Obrażasz moją inteligencję.
Na koniec - jak coś piszesz to doedukuj się trochę bo piszesz totalne farmazony.
I pisze to człowiek który wczesniej sam się przyznał że nie wie o czym pisze. Że chyba coś kiedyś czytał ale nie wie co i kiedy.
Typowe.... nie znam się ale będę o tym pisał.
Przypominasz ukraińców o których pisaleś że trzeba ich zrozumieć bo mają problemy hmmm...... intelektualne i dlatego mogą robić złe rzeczy.
Tak łagodnie napisane.
Radzę pisac o sprawach o których masz jakies pojęcie..... są takie?
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Sam napisaleś że piszesz z głowy.... a więc z niczego. Nie podajesz żadnych dowodów, kłamiesz. Podaj żródło według którego rosjanie torturowali dzieci w sposób podobny do ukrainskich zbrodniarzy na Wołyniu i innych terenach.
Czytaj ze zrozumieniem. Nie będę drugi raz pisał tego samego.






Rozumię , twierdzisz że ukraińców trzeba traktować jak ludzi chorych psychicznie. Nie mają własnego rozumu i są podatni na propagandę. Dlatego mogą mordować i torturować dzieci, kobiety .
To dosyć odważne ale być może masz rację.
Nie, również wytłumaczyłem to o co pytasz w poprzednim poście. Przeczytaj go i nie zadawaj głupich pytań.



To uważasz ze za to ze Polacy zmuszali ich w szkołach do nauki Polskiego to mieli prawo mordować i torturować kobiety i dzieci?
Na dodatek twierdzisz że kiedyś coś czytałeś ale nie pamiętasz co i gdzie. Ty tak poważnie? Obrażasz moją inteligencję.
Nie,ale społeczeństwa tak działają nie tylko na Ukrainie ,ale w wielu krajach.
Np. PIS podburzał ludzi, że np. LGBT jest złe (nie oceniam tego czy jest złe czy dobre , podaje tylko przykład) , więc zdarzą się jacyś wariaci co jak zobaczą jakiś gejów lub lezbijki to zaatakują ich nożem to będzie narracja medialna , że LGBT to same zło.
Podobnie jest tutaj jest tutaj , Ukraińcy byli dyskryminowianii, potem weszły organizacje UPA podburzyły ludzi , część miała frustrację i razem z UPA ruszyła by zabijać.
Ale też porównywanie wydarzeń które były 80 lat temu do tego co jest dzisiaj jest słabe i mały ma to związek z obecną sytuacją polityczną na Ukrainie.


I pisze to człowiek który wczesniej sam się przyznał że nie wie o czym pisze. Że chyba coś kiedyś czytał ale nie wie co i kiedy.
Typowe.... nie znam się ale będę o tym pisał.
Przypominasz ukraińców o których pisaleś że trzeba ich zrozumieć bo mają problemy hmmm...... intelektualne i dlatego mogą robić złe rzeczy.
Tak łagodnie napisane.
Radzę pisac o sprawach o których masz jakies pojęcie..... są takie?
Więcej edukacji i wiedzy i przeczytaj moje powyższe posty bo nie chce mi się pisać 10 raz to samo.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Więcej edukacji i wiedzy i przeczytaj moje powyższe posty bo nie chce mi się pisać 10 raz to samo.
N o własnie masz zerową wiedzę i nawet sam o tym piszesz i odważnie się tym chwalisz. Piszesz bzdury do potęgi. Sorry , chyba jestes masochistą.
Nie potrafisz podac żadnych danych, piszesz z głowy a więc z niczego.
Jedyne co mogę pochwalić to twierdzisz że ukraińcy są podatni na propagandę i ogólnie ...... trzeba to powiedziec głupi. Bo tylko głupi człowiek jest podatny na propagandę.
Ale sam piszesz w tak naiwny sposó że podejrzewam że sam masz ukrainskie korzenie .

I nie rozumię o jakiej propagandzie piszesz. Wtedy nie było telewizji, internetu to kto robił tą propagandę. I sorry to że ktoś ma niskie IQ nie daję mu prawa do mordowania i torturowania kobiet, dzeci, starców.
No i masz rację, nie pisz 10 razy tych samych głupot , po co?
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
N o własnie masz zerową wiedzę i nawet sam o tym piszesz i odważnie się tym chwalisz. Piszesz bzdury do potęgi. Sorry , chyba jestes masochistą.
Nie potrafisz podac żadnych danych, piszesz z głowy a więc z niczego.
Jedyne co mogę pochwalić to twierdzisz że ukraińcy są podatni na propagandę i ogólnie ...... trzeba to powiedziec głupi. Bo tylko głupi człowiek jest podatny na propagandę.
Ale sam piszesz w tak naiwny sposó że podejrzewam że sam masz ukrainskie korzenie .

I nie rozumię o jakiej propagandzie piszesz. Wtedy nie było telewizji, internetu to kto robił tą propagandę. I sorry to że ktoś ma niskie IQ nie daję mu prawa do mordowania i torturowania kobiet, dzeci, starców.
No i masz rację, nie pisz 10 razy tych samych głupot , po co?
Co do propagandy to jak ją przekazywać, gazety, radio, znajomi znajomym mówili co usłyszeli.
Poza tym nadal nie rozumiem, że taka inteligentna osoba jak ty nie potrafi widzieć różnice , między tym co wydarzyło się 80 lat temu a tym co jest teraz.
Ty żyjesz 1943 roku i mamy to rozmowę w czasie? Chętnie ciebie poinformuje że jest rok 2022 banderowców już nie ma nie musisz się bać , nikt tobie głowy nie utnie. Nie musisz się bać, obecnie Ukriańcy są przyjaźnie nastawieni do Polaków.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Jakby komuś się nie chciało czytac raportu Amnesty International.

Ten raport mówi że ukraińcy tworzyli bazy wojskowe w szpitalach, przedszkolach, szkołach, budynkach mieszkalnych i używali je do obrony i walki.
Swoje stanowiska artyleri stawiali na osiedlach mieszkaniowych, przed szpitalami itd.

A potem krzyki że Rosjanie strzelają do szpitali i budynków cywilnych.


Tylko że tam były cele wojskowe.
Dokładnie o tym mówili od początku Rosjanie.
A żołnierze ukraińscy sami robili w tych szkołach, szpitalach filmy i wrzucali na YT, sam dałem na forum kilka takich ukrainskich filmów.

Zelenski to zbrodniarz wojenny jest winny tysiecy zabitych ukrainców. On specjalnie stara się aby zgineło jak najwiecej cywili ukrainskich, czym więcej zabitych cywili tym lepszy PR i można liczyc na większe pieniądze z UE i z USA.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
, nikt tobie głowy nie utnie. Nie musisz się bać, obecnie Ukriańcy są przyjaźnie nastawieni do Polaków.
A można wiedzieć w czym przejawia się te przyjazne nastawienie do Polaków?
Czyżby to przyjazne nastawienie przejawia się w budowaniu pomników Bandery, nadawaniu szkołom, ulicom imienia UPA?
Na ukrainie rok 2022 został oficjalnie uznany rokiem Stepana Bandery!
Czy też zakaz ekshumacji zamordowanych Polaków to też przejaw przyjazni do Polaków?

Ja znam trochę rosyjski a ukraincy mieszkający w Polsce robią dużo filmów w tym języku na YT.
Często tam mówią żle o Polakach lub pokazują jak upokarzają Polaków.
Zawsze w takim filmie jest mnóstwo wpisów ukrainskich w którch ukraincy cieszą się że ktoś coś zrobił Polakom.

Ukraincy nie znają słowa przyjażni, honor. To dla nich abstrakcja. Przecież oni nawet wobec swoich pobratymców tego nie stosują.

W Polsce w czasie wojny na ukrainie Polacy wszystko dla ukrainców robili za darmo. Na ukrainie nikt nie pomoże innemu ukraincowi za darmo.
Jedni ukraincy żerują na innych, ta nacja tak ma.
Niech nikt nie liczy na wdziecznosc ukrainców.

Jak zawsze piszesz bzdury.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
A można wiedzieć w czym przejawia się te przyjazne nastawienie do Polaków?
Czyżby to przyjazne nastawienie przejawia się w budowaniu pomników Bandery, nadawaniu szkołom, ulicom imienia UPA?
Na ukrainie rok 2022 został oficjalnie uznany rokiem Stepana Bandery!
Czy też zakaz ekshumacji zamordowanych Polaków to też przejaw przyjazni do Polaków?

Ja znam trochę rosyjski a ukraincy mieszkający w Polsce robią dużo filmów w tym języku na YT.
Często tam mówią żle o Polakach lub pokazują jak upokarzają Polaków.
Zawsze w takim filmie jest mnóstwo wpisów ukrainskich w którch ukraincy cieszą się że ktoś coś zrobił Polakom.

Ukraincy nie znają słowa przyjażni, honor. To dla nich abstrakcja. Przecież oni nawet wobec swoich pobratymców tego nie stosują.

W Polsce w czasie wojny na ukrainie Polacy wszystko dla ukrainców robili za darmo. Na ukrainie nikt nie pomoże innemu ukraincowi za darmo.
Jedni ukraincy żerują na innych, ta nacja tak ma.
Niech nikt nie liczy na wdziecznosc ukrainców.

Jak zawsze piszesz bzdury.
W tym , że nie są dla Polski zagrożeniem militarnym , w porównaniu do Rosji nie planują rozszerzyć swojej strefy wpływów na teren Polski. Do tego mają aspiracje do UE , czy NATO , czyli chcą być pośrednio naszymi sojusznikami.

Nudzi mnie pisanie 10raz to samo , pisałem na Ukrainie jest problem z edukacją , tzn. wiele ludzi nawet nie wie , że UPA to organizacja zbrodnicza. Ukraińca sie bardziej kojarzy z tym , że gdy niemcy zaczęły zajmować związek radziecki to UPA zaczęło tworzyć tymczasowo struktury państwa Ukraińskiego , owszem finalnie te osoby trafiły do więzień w niemczech , ale dla ludzi z tym się kojarzy UPA , czyli jest dla nich czymś co dla nas np. AK. Ale tak jak pisałem , wynika to często ze słabej edukacji , wiele ukraińców nawet nie wie o tym co robila UPA. Druga sprawa Ukraina jest duża i jest sporo regionów Ukrainy bez tradycji UPA np. środkowa ukraina , wschodnia , południowa , tam tez sa ukraińcy , ale kulturowo mało związani z zachodnią ukrainą i banderyzmem .

Więc jak coś znowu napiszesz to czytaj co pisze ze zrozumieniem i nie pisz głupot, bo nie chce mi się to samo pisac po 10 razy
 
Do góry