Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
To chcieli zrobic na początku ale moim zdaniem spóznili się ładnych kilka lat
To wydaje się być naturalnie i zrozumiałe że Ukraina powinna "ciążyć" ku Rosji a nie ku Zachodowi.
Dlaczego więc tak się nie dzieje?
Hipotetycznie wyobraźmy sobie że za tydzień całą Polskę zajmie Rosja lub Niemcy.
Lecz kto ją zajmie zadecyduje referendum w tej sprawie wśród Polaków.
Stawiam że 90% Polaków jesli nie więcej wybierze Niemcy.
Niemcy Polakom imponują choć może nie można już mówić o niemieckiej solidności.
A czym zaimponuje im Rosja?
Gdyby zadać to samo pytanie Ukraińcom gdzie by chcieli "pójść w niewolę" do Rosji czy Polski
oczekiwałbym poparcia dla Polski.
Dlaczego?
Dlatego że dla Ukraińców Polska jest nowoczesnym krajem.
W Rosji byliby tylko poganiani.
Rosja niezależnie czy pod berłem carów czy też jako ZSRR czy w obecnej formie nie ma ambicji bycia nowoczesnym państwem.
Rosjanie mogą mieć lodówkę która już tylko teoretycznie mrozi sypiący się samochód czy też przeciekający dach nad głową.
Dla nich jest istotne to że Rosja jest największym krajem w Europie.
To że jakiś Kursk zatonął czy też wracający z kosmosu Komarow zginął nie ma dla nich takiego znaczenia.
Wygląda że nawet rosjanie ze wschodu ukrainy nie chcą tego Ruskiego Miru, wolą to co jest w UE
Kiedyś pewna Ukrainka jak mi się wydaje mi to tłumaczyła.
Ponoć była z Ługańska.
Niestety była tak ładna że kto by z nią o polityce chciał dyskutować?
Podsumowując
To że Ukraina ciąży ku Zachodowi moim zdaniem to wina Rosji.
Wina dlatego bo Rosja nigdy nie chciała mieć nowoczesnego państwa a jedynie mieć kogo okładać knutem.
Wcześniej napisałeś że gdyby Nato rozmieściło na terytorium Ukrainy rakiety to ich lot do Moskwy to jedynie kilka minut.
Stawiam dolary przeciw orzechom że Rosja gdyby bardzo chciała to by nie pozwoliła na wejście Ukrainy do Nato.
Macron czy Scholtz chętnie by się z Putinem dogadali.
A właśnie Francja to aktualnie jest czy nie jest w Nato?
Sama zaś Rosja wydaje mi się "dresem" z wygoloną głową który chętnie komuś w zęby przywali ale już np w szachy grać nie potrafi.
Takie też wrażenie się odnosi patrząc na kampanię na Ukrainie.
 
S

serwor

Guest
Komentarz OSW z 31 dnia wojny.
Komentarz


  • W ostatnim tygodniu armia rosyjska rozpoczęła systematyczne niszczenie zaplecza Sił Zbrojnych Ukrainy. Głównymi celami uderzeń rakietowo-powietrznych stały się magazyny paliwa, amunicji i uzbrojenia oraz obiekty koszarowe. Każdego dnia atakuje się od kilku do kilkunastu obiektów tego typu. Zwraca uwagę, że działania prowadzone są precyzyjnie i – jak zaznaczają władze lokalne – nawet w przypadku ataków na cele w obrębie dużych miast (Dniepr, Lwów, Mikołajów, Zaporoże) z reguły nie wyrządzają szkody obiektom mieszkalnym (zwykle potwierdzane jest natomiast zniszczenie celów). Agresorem nie powodują jednak względy humanitarne, lecz czysto utylitarne – Rosjanie dwukrotnie, w Zaporożu i we Lwowie, powtórzyli uderzenie na obiekty, gdy trwała w nich akcja ratunkowo-gaśnicza. Dla strony ukraińskiej szczególnie dotkliwe są ataki na magazyny paliwa, nie tylko ze względu na jego niedostatek, lecz także – w przypadku zwiększenia dostaw z Zachodu – utratę możliwości składowania. Kwestią otwartą pozostaje natomiast, dlaczego najeźdźcy przystąpili do niszczenia zaplecza armii przeciwnika dopiero w czwartym tygodniu wojny.
  • Ukraińskie służby specjalne kontynuują operację psychologiczną wymierzoną w nastroje społeczeństwa rosyjskiego. Oprócz przekazywania informacji o znacznych stratach sił agresora, podważa się zaufanie do działań kadry dowódczej oraz podejmuje próby obniżenia morale rezerwistów, obawiających się wcielenia do jednostek walczących na Ukrainie. Skuteczność tej akcji pośrednio potwierdzają problemy z wiosennym poborem w Rosji.
  • Władze w Kijowie wykorzystują wszelkie możliwe fora międzynarodowe do coraz ostrzejszego domagania się pomocy wojskowej oraz żądania skuteczniejszego powstrzymywania Rosji w wymiarze militarnym, ekonomicznym i bezpieczeństwa nuklearnego. Do zachodnich polityków kierowany jest ostry przekaz o uleganiu groźbom Moskwy, zaś do społeczeństw i elit – sugestywne relacje o tragedii humanitarnej Ukrainy, porównywanej do zagłady Aleppo czy nawet do Holocaustu.
 

waler1

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2021
Posty
39
Punkty reakcji
1
Miasto
łódź
Teraz wywożą Ukrainców ze wschodu, żeby większośc stanowili Rosjanie żeby można było zrobić referendum i przyłączyć Donbas do Rosji
 
S

serwor

Guest
Teraz wywożą Ukrainców ze wschodu, żeby większośc stanowili Rosjanie żeby można było zrobić referendum i przyłączyć Donbas do Rosji
Tam ogromna większość to Rosjanie a 100% to rosyjskojęzyczni.W samozwańczych republikach Donbaskich też mnóstwo uchodzców z ukrainy i zaczynają się z nimi problemy bo są bardzo roszczeniowi. Ukraińcy ze wschodu sami uciekają tam gdzie mają najbliżej
Zresztą ukraińcy zamknieli korytarze humanitarne i nie można ewakuować ludzi na tereny pod kontrolą ukraińską a ludzie nie mają warunków do życia, to jest wojna.
. Tobie chyba chodzi o tych z Mariupola? Rosjanie ich wywożą tam gdzie nie ma wojny i jest najbliżej. No i boją się że ukraińcy ich ostrzelają a potem powiedzą że to Rosjanie. To częste przypadki. Ukraińcy wszędzie są bardzo roszczeniowi w Mołdawi są już z nimi duże problemy chcą wszystko za darmo i najlepsze. Mołdawia to biedny kraj i nie mogą im zapewnic takiego socjalu jak oni chcą.
To tylko Polacy dają ukraincom więcej niż mają obywatele Polscy. A ukraińcy w podzięce robią burdy na granicy i blokady granic.
Bo nie podoba się im że Polska przepuszcza tiry na Białoruś.
Chcą rządzic w Polsce.Jak tak kochają ukrainę niech idą tam walczyć a nie atakują Policję która wykonuje swoje obowiązki i przestrzega prawa UE
Ale oni jak to mowią walczą w wojnie informacyjnej..
Infofmacje OSW 32 dzień wojny.

Komentarz:


  • Odnotowane przez stronę ukraińską zmniejszenie intensywności przewozów jednostek z głębi Rosji wskazuje, że rotacja dobiega końca. Wbrew wcześniejszym sugestiom armia rosyjska nie zwiększyła zgrupowania i pod względem liczebnym pozostaje ono na dotychczasowym poziomie (do 150 tys. żołnierzy zaangażowanych bezpośrednio na Ukrainie). Zakończenie rotacji nie przesądza wznowienia działań ofensywnych w postaci obserwowanej w pierwszych dniach wojny. Za dużo bardziej prawdopodobne należy uznać utrzymanie przez Rosjan pozycyjnego charakteru działań i – w przypadku przełamania pozycji ukraińskich – rozwijanie powodzenia tylko na wcześniej wyznaczonych kierunkach natarcia w południowej i wschodniej Ukrainie. Za główne, a dotychczas nieatakowane lądem cele, należy uznać Odessę i miasto Dniepr, a także Krzemieńczuk i Kaniów na linii rzeki Dniepr. Wciąż należy liczyć się z uruchomieniem przez agresora kolejnego kierunku uderzenia z obwodu brzeskiego na Białorusi na Wołyń i w stronę Lwowa. Najprawdopodobniej jest to uzależnione od skali i charakteru zachodniego wsparcia dla Ukrainy.
  • Analogicznego przegrupowania i wzmocnienia nie mogła przeprowadzić armia ukraińska. Wciąż dysponuje ona przewagą liczebną na teatrze działań i dużymi możliwościami mobilizacyjnymi, jednakże utraciła istotną część ciężkiego uzbrojenia i sprzętu wojskowego (głównie lotnictwa i obrony powietrznej), a w ostatnim czasie systematycznie pozbawiana jest zapasów paliwa, amunicji i możliwości naprawy uszkodzonego uzbrojenia. Oferowane jej wsparcie w postaci dostaw broni lekkiej może okazać się niewystarczające dla dalszego skutecznego prowadzenia operacji obronnej.
  • I jeszcze coś z OSW.
  • Ukraina zaostrza cenzurę wojenną. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zaapelowała do zagranicznych dziennikarzy, aby nie pokazywali skutków rosyjskich uderzeń powietrznych grożąc oskarżeniem o działalność szpiegowską. Ostrzeżono również dziennikarzy ukraińskich przypominając, że za rozpowszechnianie informacji uznanych za wrażliwe mogą zostać oskarżeni o zdradę stanu. Apel SBU nakładający de facto embargo informacyjne świadczy, że narasta problem w skutecznym zwalczaniu przekazywania danych mogących mieć wartość rozpoznawczą dla sił rosyjskich. Jest również konsekwencją rosnącej liczby ataków rakietowych na miasta zachodnioukraińskie stanowiące zaplecze materiałowe i logistyczne.
No i coś z Polski ale o ukraińcach. Wygląda że rząd lubi bardziej ukraińskie dzieci niż te zwykłe Polskie. Przedszkola które przyjmą ukraińskie dzieci dostaną dodatkowo po 5 tysięcy złotych na te ukraińskie. To kogo przedszkola będą faworyzować, dzieci z Polski czy te ukraińskie?
Polacy gorsi od ukraińców? I to za pieniądze tych Polaków.
Nur fur ukrainców?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
S

serwor

Guest
A tutaj film z frontu w Donbasie na dodatek co rzadkość nie pokazuje ukraińców jak większość filmów tylko separatystów z Doniecka.
Kanał wideo na YT należy do Chińczyków.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Tam ogromna większość to Rosjanie a 100% to rosyjskojęzyczni.W samozwańczych republikach Donbaskich też mnóstwo uchodzców z ukrainy i zaczynają się z nimi problemy bo są bardzo roszczeniowi. Ukraińcy ze wschodu sami uciekają tam gdzie mają najbliżej
Chwila.
Przedmówca napisał "Ukraińców wywożą" w domyśle że chcą zrobić korzystne dla Rosji referendum.
To znaczy że ich nie wywożą?
Że sami uciekają?
No to w końcu ich wywożą czy sami oni uciekają?

Stanowski z Mazurkiem wyśmieli przywileje jakie Ukraińcy dostają w Polsce czyli np darmowe przejazdy komunikacją
czy też darmowe OC.
Zaproponowali żeby Polacy których to tak zdenerwowało zburzyli swoje domy jak Ukraińcom je zburzono i wyjechali na Ukrainę aby tam sobie
za darmo komunikacją pojeździć.

Żeby było jasne!
Mamy w kraju tych debili którzy uważają się za opozycję a którzy swoją "genialnością" doprowadzili do tego że teraz rządzi PiS.
Dlaczego kiedy powinno się zabrać głos w tej sprawie oni "chowają głowy w piasek"?
Dlaczego nie zaproponują innych(lepszych) rozwiązań?
Czy ci gamonie zdają sobie sprawę że władza zwykle nie spada z nieba a trzeba ją wywalczyć?
Dlaczego kiedy można coś poprawić czy zmienić ich głos nie jest tak donośny jak Nitrasa o "opiłowywaniu katolików"?
 
S

serwor

Guest
Chwila.
Przedmówca napisał "Ukraińców wywożą" w domyśle że chcą zrobić korzystne dla Rosji referendum.
To znaczy że ich nie wywożą?
Że sami uciekają?
No to w końcu ich wywożą czy sami oni uciekają?
Oczywiście wywożą ich i sami uciekają. Jesli ukraińcy zamkneli trasy humanitarne to mieszkańcy są orzewożeni tam gdzie można.
To z informacji z wczoraj na stronie Ośrodka Studiów Wschodnich.

28 marca nie przewidziano otwarcia korytarzy humanitarnych. Przyczyną takiej decyzji są informacje pozyskane przez służby specjalne o przygotowywanych prowokacjach rosyjskich mających zakłócić swobodny przepływ uchodźców.

A więc ukraińcy nie chcą swoich obywateli, wolą aby byli tam gdzie są walki bo to medialne, potem piszą o ciężkich stratach w ludności cywilnej.
Na dodatek w Mariupolu jest banderowsko-faszystowski pułk AZOW i oni nie mają szans na litość. Zamordowali tysiące ludzi w Donbasie a w Mariupolu walczą separatysci z Doniecka. AZOWCY uciekają w przebraniu cywili, czasem nawet w kobiecych ubraniach i wszyscy cywile są sprawdzani a AZOWCA łatwo rozpoznac bo mają tatuaże z swastykami i symbolami faszystowskimi.
Swoją drogą co by Rosjanie nie zrobili to jest żle. Nie wywożą......... żle bo cywile cierpią........... wywożą......... żle bo........ no własnie....... co żle, nie rozumię. Tym bardziej że to wywozi Czerwony Krzyyż...... nawet niedawno Żeleński nakrzyczał na Międzynarodowy Czerwony Krzyż że ewakuuje uciekinierów do Rosji....... tylko że sam zamknął drogi ewakuacyjne na ukrainę. Bo cywile mają zostać w Mariupolu! Bez cywili rosjanie będą mieli łatwiej wyrżnąć Azowców.
 
S

serwor

Guest
Dlaczego kiedy można coś poprawić czy zmienić ich głos nie jest tak donośny jak Nitrasa o "opiłowywaniu katolików"?
Napisałeś Nitras i....... myslisz że ten ważny członek Związku Ukraińców w Polsce będzie przeciw przywilejom dla ukrainców.
PO i PiS są związane z Związkiem Ukraińców w Polsce. Ukraińcy z Akcji Wisła ich potomkowie poszli w politykę, są teraz politykami i w PO i w PiS.
Ba przecież nawet Duda jest z pochodzenia ukraińcem. Dla tego mamy to co mamy. Polacy stają się obywatelami drugiej kategori w Polsce.
Czy jest w świecie jakiś kraj gdzie daje się uchodzcom większe prawa niż obywatelom tego kraju? Tylko Polska jest takim krajem.
 
S

serwor

Guest
Zaraz a to Ukraina napadła na Rosję czy na odwrót?
Ja w tym konflikcie popieram broniących się.
Jeśli ktoś popiera agresora to powinien być traktowany jak "ruska szmata"
Ja nie popieram nikogo. Dla mnie obie strony to moi..... hmmm ....... nie lubię ich. Ale mam pytanie. Ukraina uważa że Rosja zabrała im Krym, Donbas też się odłączy..... teraz Rosjanie ich atakują. To żle? Ale około 30% ukrainy to tereny. ziemie zabrane innym narodom. Polakom, Węgrom, Rumunom i Słowakom. To znaczy że jesli Rosjanie odbierają ukraincom ziemie[ zresztą te ziemie nie są etnicznie ukrainskie ] to żle?
Ale jesli ukraińcy okupują ziemie innych narodów to dobrze?

Dzisiejsza ukraina zachodnia to historycznie Małopolska Wschodnia. Od XIV wieku należała do Królestwa Polskiego, reszta dzisiejszej ukrainy to Wielkie Księstwo Litewskie i Rzeczypospolita zdobyła tamte tereny na...... Tatarach.
Ale zachodnia ukraina to Polska, ziemie ktore przeszły pod wladzę królów Polskich po tym jak król Kaziemierz Wielki pożyczył kniaziowi Rusinskiemu , wladcy Lwowa dużą sumę pieniędzy a zastawem był Lwów i ziemie dzisiejszej zachodniej ukrainy. Kniaż rusiński nigdy nie oddał pieniędzy i te ziemie na podstawie umowy zostały oddane królowi Polski po śmierci rusińskiego kniazia.
To rozumię że jesli Kalemu ukraść krowę to żle? Ale jesli Kali ukraść krowę to dobrze?
 
S

serwor

Guest
Zakończyłem z forumowiczem dyskusję.
Brak argumentów to też argument. Widzę że Kibic Polski nie bardzo lubi Polskę, ale kibice często zmieniają swoich idoli. Ja nie jestem Kibicem jestem Polakiem. Moi rodacy byli zabijani przez Rosjaan ale najbardziej dzikie sposoby zabijania wymyslali ukraińcy.
Dzisiaj ci ukraińcy którzy zabijali moich rodaków, torturowali ich przeważnie kobiety i dzieci to bohaterowie ukraińscy.
Wspólczesni Ukraińcy stawiają pomniki Banderze, UPA i uważają ich za bohaterów. To nie jest dobre dla mojego narodu.
Dla mnie to dobrze że Rosjanie walczą z banderowcami. Dwóch wrogów walczy ze sobą a ja się przyglądam.
Z tym że nie chcę aby jakaś strona wygrała. Dla Polski[ nie dla PiSu czy PO] najlepiej aby był remis.
Aby ukraińcy stracili część terytorium ale Polsce potrzebny jest bufor. Bufor między Polską . NATO a Rosją.
Taki bantustan ukraina, biedny, nienawidzący Rosjan. To jest potrzebne. To też w razie najgorszego przyszłe pole bitwy.
Ale to nie powinno byc część NATO i UE.
Ukraina nie ma szans na bycie w NATO, nigdy na to nie zgodzą się kraje starego UE. Oni nie mają zamiaru umierać za Kijów.
A ukraina w UE to zagrożenie dla Polski. Pieniądze pójdą zamiast do Polski na ukrainę. Ukraina powinna zostac mniejsza , słaba ale powinna być.
 
S

serwor

Guest
Serwor już od jakiegoś czasu piszesz sam ze sobą
Lubię pisac z kimś inteligentnym?xD
Widzisz tutaj nie jest ważne z kim piszę, ważne kto czyta. I co czyta. Piszę parę osób a czytają mam nadzieje setki, przynajmniej tak jest w statystykach.
Ja nie jestem po to aby mnie lubić, odwrotnie. Lubię wkurzać.
Najnowszy pewnie na świecie film z Mariupola. Zrobiony dla telewizji Chińskiej. Film z dzisiaj centrum Mariupola.
 
S

serwor

Guest
Teraz wywożą Ukrainców ze wschodu, żeby większośc stanowili Rosjanie żeby można było zrobić referendum i przyłączyć Donbas do Rosji
Masz rację wywożą, tutaj film po angielsku z tego wywożenia.
Wywieżli mieszkańców Mariupola.
A tutaj też Mariuopol, ciekawy film, cywile w mieście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Jak to ktoś ujął: Orkom na froncie się nie wiedzie to trolle do ofensywy przystąpili.
Ale tak się angażować w zamian za zapłatę w ruskich rublach?
Jak to odróżnić od bezwartościowego papieru?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Była mowa o tym że PZU za darmo ubezpiecza Ukraińców.
Cytuję forumowiczów Stockwatch

Odnośnie PZU - nie zniechęcają Cię pomysły dot. darmowego ubezpieczania OC Ukraińców? Zakres akcji (zarówno czasowy jak i terytorialny) nie jest do końca jeszcze znany, więc i ryzyko związane z chęcią pokazania się przez polityków na koszt akcjonariuszy ciężko wycenić.

To wcale nie jest taki zły pomysł.
Samo ubezpieczenie to tylko polisa, więc sama w sobie nic nie robi. Jako że uchodźcy to w większości kobiety, szkodowość może być mniejsza, niż w przeciętnej populacji. Kobiety są po prostu rozsądniejsze.
Oczywiście przy polisach bezskładkowych to dołoży kosztów, jeśli będą odszkodowania, a będą. Ale jeśli część z tych ludzi zostanie w Polsce, to mogą pozostać klientami, a jeśli kiedyś wyjadą do domu, to mogą stanowić super przyczółek do ekspansji na rynek ukraiński. Moim zdaniem biznesowo gra warta ryzyka.
A jeśli biznesowo to nie zagra, to etycznie jest na plus.
Nie wszystko na tym świecie sprowadza się do liczenia kasy.



Odpowiedzi udzielił jeden z zespołu Stockwatch.
Ja osobiście nie mam w tym temacie swojego zdania.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Siedziałem cicho kilka dni i spróbowałem popatrzeć na to wszystko z zupełnie innej strony... Możecie mnie zbesztac ale...

Cofając się do momentu w którym Janukowycz nie podpisał kwitów które pozwoliłyby Ukrainie wejść do Unii w przyszłości zauważymy ze wtedy Ukraina podzieliła się na dwie części. Jedni byli proeuropejscy drudzy prorosyjscy. Zaczeli demonstrować, demonstracje przerodziły się w walki bardzo ostre. I to ta proeuropejska część doprowadziła do tego ze caly wrecz parlament wraz z Janukowyczem uciekli z kraju... Władze przejęli sobie bezprawnie Ukraińcy proeuropejscy. W międzyczasie ci prorosyjscy zechcieli się odłączyć od kraju i co ciekawe zebrali iles tam podpisów które to dały im prawo do referendum które zostało przeprowadzone zgodnie z ich konstytucja. Wynik byl wiadomy. Ponad 90% zagłosowała za odłączeniem i przyłączeniem do Rosji. Druga strona wybrała prezydenta Poroszenke który obiecał rozprawić się z "terrorystami" czyli z tymi z Donbasu a później z obu republik. Zaczęły się prześladowania naprawdę... Szczególnie tych rosyjsko jezycznych Ukraincow. I bylo to naprawdę brutalne prześladowanie. Katowano mniejszości itd itp... Wszystko trwało od 2014 az do momentu w którym Putin wjechał na Ukrainę czyli do niedawna... Ukraina tyle lat bombardowała Donbas, tereny republik twierdząc że tam sa terroryści...
Co śmieszniejsze to ci którzy przejęli władze w 2014 oraz aktualny rząd Ukrainy wywodzi sie z tych "nazistowskich" patrii działających na Ukrainie... Zelenski sam wziął wcielił do armii Azow... Sa oni oddziałem armii UA...

I teraz w przemówieniu Putina chwilę po ataku można było usłyszeć jak wypowiada się o nazistach rządzących Ukraina czy o operacji specjalnej która ma na celu chronić ludność która opowiedziała się za przyłączeniem ich do Rosji w wyniku referendum itd itp i ze dosyc prześladowania Rosjan z Donbasu przez Ukrainę dosyc bombardowania itd itp...

Zauważcie ze wszyscy od razu jada z Putinem jak z bura suka a wszystko co on powie od razu nazywane jest kłamstwem propaganda itd itp.

Nie ogarniam trochę i wiem ze świat jest zepsuty do cna ale na logikę... Putin nie kłamał podając powód tej agresji...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 320
Punkty reakcji
199
Hipotetycznie wyobraźmy sobie że tereny dzisiejszych województw śląskiego opolskiego i dolnośląskiego nagle zapragnęły przyłączyć się do Niemiec.
Czy to oznacza że powinno się na ich terenie przeprowadzić referendum co do przynależności terytorialnej?
Kto i dlaczego uważa że rolą rządzących powinno być dobrowolne oddanie części własnego kraju innemu krajowi kto natomiast uważa
że w ten sposób postępować się nie powinno?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
161
Może mnie pamięć myli, ale to Rosja wprowadziła zielone ludziki na Ukrainę i to oni rozpętali tam konflikt, który tlil się przez 8 lat. To Rosja przejęła Krym, to Rosja próbowała sfałszować wybory przez co wybuchła pomarańczowa rewolucja, a od której to wszystko się zaczęło.

Przypominam też, że to na wschodzie są największe dobra naturalne Ukrainy, więc wcale mnie nie dziwi, że bronią swego. Rosja uprawia propagandę mająca uzasadnić ten atak. Ale co to za uzasadnienie? Że Ukraina bombarduje tereny zajęte przez obce, zbuntowane wojska znajdujące się na jej własnym terenie? Że chce sprawować kontrolę nad tymi swoimi terenami i chciałaby w końcu czerpać z ich zasobów?

Jak Ukraina upadnie przez takie "zrozumienie" tematu w Polsce i na zachodzie, to kolejna będzie Polska. Wtedy będziesz siedział znów w czołgu i jechał przeciw Ruskim, a jakiś gościu w Niemczech będzie powielał propagandę Rosyjską na forum i uzasadniał konieczność zabrania przesmyku suwalskiego.

Tak to widzę. Polska ma realnego, potężnego militarnie i gospodarczo wroga. Powinniśmy wykorzystać fakt, że CHWILOWO opadł z sił i zrobić wszystko, by się rozpadł na części pierwsze. To jest chyba jedyna okazja, by zapewnić sobie złotą erę pokoju, doprowadzić do rozpadu Rosji na mniejsze państwa. Należy cisnąć aż do końca.

I żeby była jasność, rozumiem dlaczego Moskwa zdecydowała się na atak (Ukraina niebezpiecznie rosła w siłę, gdyby chciała to jest o krok od zbudowania własnej bomby atomowej, ma olbrzymi potencjał ze względu na surowce pod ziemią i na ziemi - czarnoziemy, największe złoża żelaza w Europie, największe złoża Uranu w Europie, 2 największe złoża tytanu w Europie, 2 największe złoża gazu ziemnego w Europie, 2 największe złoża węgla w Europie, ponadto jest wielka terytorialnie i wkurzona na Rosję, to przyszły tygrys Europy).Niemniej jednak uważam, że w żywotnym interesie Polski jest wsparcie Ukraińców, zyskanie z nimi dobrych stosunków gosporarczo-energetyczno-militarnych i dojechanie Rosji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry