Jak rozmawiacie z Bogiem

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Więc do rzeczy: jak rozmawiacie z Bogiem?
Rozmowa z Bogiem poprzez modlitwę, On jeden wysłuchuje modlitw, do Niego jednego możemy się modlić.

Wyzywacie go tak w ogóle? Jeśli macie gorszy dzień?
Jak to u Was jest?
Aby Go wzywać trzeba znać Jego imię. Nie można z Nim rozmawiać nie wierząc, że istnieje.
Apostoł Paweł podkreślił związek między wiarą a korzystaniem z opieki Bożej, pisząc:
„Bez wiary nie można się mu podobać, bo kto przystępuje do Boga, musi wierzyć, że on istnieje i że nagradza tych, którzy go pilnie szukają” (Hebrajczyków 11:6).
W przeciwnym razie, kontaktu z Bogiem nie ma.
 
S

Solo Lee

Guest
Aby Go wzywać trzeba znać Jego imię. Nie można z Nim rozmawiać nie wierząc, że istnieje. Apostoł Paweł podkreślił związek między wiarą a korzystaniem z opieki Bożej, pisząc: „Bez wiary nie można się mu podobać, bo kto przystępuje do Boga, musi wierzyć, że on istnieje i że nagradza tych, którzy go pilnie szukają” (Hebrajczyków 11:6). W przeciwnym razie, kontaktu z Bogiem nie ma.

Czyli uważasz że jak ktoś modli się do boga nie znając jego imienia to bóg go nie wysłucha?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
on wychodzi z założenia, że zna imię Boga (Świadek Jehowy), więc pytanie bezprzedmiotowe....
 

Miłujący prawdę

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
429
Punkty reakcji
0
Czyli uważasz że jak ktoś modli się do boga nie znając jego imienia to bóg go nie wysłucha?
Znajomość imienia Bożego jest poświadczeniem, że znasz Go, że poznał Boga.
To zaś wiąże się z wiarą w tego jednego jedynego prawdziwego Boga. Bez wiary nie można się do Boga zwracać.
Wiara bez uczynków jest martwa.
Czytasz:
(Rzymian 10:11-15) "Albowiem Pismo mówi: „Nikt z opierających na nim swą wiarę nie będzie rozczarowany”.
Nie ma bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, bo nad wszystkimi jest ten sam Pan, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”.
Ale jak będą wzywać tego, w którego nie uwierzyli?
A jak uwierzą w tego, o którym nie słyszeli?
A jak usłyszą bez głoszącego?
15 A jak będą głosić, jeśliby nie zostali posłani?
Tak jak jest napisane: „Jakże pełne wdzięku są stopy tych, którzy oznajmiają dobrą nowinę o tym, co dobre!”"
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Znajomość imienia Bożego jest poświadczeniem, że znasz Go, że poznał Boga.
To zaś wiąże się z wiarą w tego jednego jedynego prawdziwego Boga. Bez wiary nie można się do Boga zwracać.
Wiara bez uczynków jest martwa.
Czytasz:
(Rzymian 10:11-15) "Albowiem Pismo mówi: „Nikt z opierających na nim swą wiarę nie będzie rozczarowany”.
Nie ma bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, bo nad wszystkimi jest ten sam Pan, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają. Gdyż „każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”.
Ale jak będą wzywać tego, w którego nie uwierzyli?
A jak uwierzą w tego, o którym nie słyszeli?
A jak usłyszą bez głoszącego?
15 A jak będą głosić, jeśliby nie zostali posłani?
Tak jak jest napisane: „Jakże pełne wdzięku są stopy tych, którzy oznajmiają dobrą nowinę o tym, co dobre!”"
Wcześniejsze wersety Rzym.10 mówią o Chrystusie,który według NT jest Panem wszystkich.Błędne imię Jehowa powstało z błędnego tłumaczenia Wj.3.13-15,w którym zamiast prawidłowego JESTEM,ŚJ wprowadzili JEHOWĘ.

1 Kor.10,4 I wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej Skały, która im towarzyszyła, a Skałą tą był (JESTEM Wj.3,13-15) Chrystus.

Wyj.3:13-15 ...(13) Mojżesz zaś rzekł Bogu: Oto pójdę do Izraelitów i powiem im: Bóg ojców naszych posłał mię do was. Lecz gdy oni mnie zapytają, jakie jest Jego imię, to cóż im mam powiedzieć? (14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM,który JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was. (15) Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: JESTEM, Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię moje (JESTEM) na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.


Jehowa,którego głoszą SJ jest w rzeczywistości JESTEM CHRYSTUSEM ze Starego i Nowego Przymierza.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Jehowa,którego głoszą SJ jest w rzeczywistości JESTEM CHRYSTUSEM ze Starego i Nowego Przymierza.
możesz posiadać taki pogląd (mimo, że w Biblii jest cała masa sprzecznych z tym poglądem wersów)

temat dotyczy chyba jednak czego innego?
 
Do góry