Jak powiedzieć rodzicom,że jest się ateistą

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
ergo mamy stan raz działa a raz nie

Więc? Nie wiem o czym to ma niby świadczyć. Wczoraj pomodliłem się do mojego telefonu żeby nazajutrz nie padał deszcz...i nie padał. Niesamowite! Zastanawiam się czy nie wybudować ołtarzyka specjalnie dla niego.

Moim zdaniem tego typu spełnienie modlitw to zwyły przyoadek. Jak ktos uważa inaczej to niech przeczyta jeszcze raz historie z telefonem.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Więc? Nie wiem o czym to ma niby świadczyć. Wczoraj pomodliłem się do mojego telefonu żeby nazajutrz nie padał deszcz...i nie padał. Niesamowite! Zastanawiam się czy nie wybudować ołtarzyka specjalnie dla niego.

Moim zdaniem tego typu spełnienie modlitw to zwyły przyoadek. Jak ktos uważa inaczej to niech przeczyta jeszcze raz historie z telefonem.
to był właśnie przypadek ;)
bo takich telefonów jak twój jest setki tysięcy a może nawet milionów a Bóg jest jeden !!
jeżeli wypełniasz Jego wolę możesz dostać to co chcesz ... jeżeli nie stać cię na choć cień samodyscypliny wiec o co możesz mieć pretensje ??
na koniec - wiara to nie socjalizm w którym czy się stoi czy się leży 1000 się należy ;) !! TO KAPITALIZM BA !! SYSTEM FEUDALNY !! MONARCHA ABSOLUTNY I TY CZŁOWIEK SPRAWNIE I SPRAWIEDLIWIE OCENIANY !! system zeojedynkowy ... chyba że cud ;)
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
to był właśnie przypadek ;)
bo takich telefonów jak twój jest setki tysięcy a może nawet milionów a Bóg jest jeden !!
jeżeli wypełniasz Jego wolę możesz dostać to co chcesz ... jeżeli nie stać cię na choć cień samodyscypliny wiec o co możesz mieć pretensje ??
na koniec - wiara to nie socjalizm w którym czy się stoi czy się leży 1000 się należy ;) !! TO KAPITALIZM BA !! SYSTEM FEUDALNY !! MONARCHA ABSOLUTNY I TY CZŁOWIEK SPRAWNIE I SPRAWIEDLIWIE OCENIANY !! system zeojedynkowy ... chyba że cud ;)

Czy przypadkiem mój telefon nie spełnia życznia równie często co twój Bóg. Twierdzisz, że Bóg jest jeden? A czytałeś jakąkolwiek mitologię lub zaznajomiłeś się z wierzeniami różnych plemion? Na przestrzeni wieków wytworzonych zostało więcej Bogów takich jak twój niż telefonów takich jak mój.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Czy przypadkiem mój telefon nie spełnia życznia równie często co twój Bóg. Twierdzisz, że Bóg jest jeden? A czytałeś jakąkolwiek mitologię lub zaznajomiłeś się z wierzeniami różnych plemion? Na przestrzeni wieków wytworzonych zostało więcej Bogów takich jak twój niż telefonów takich jak mój.
wierz mi że znam mitologie i wierzenia ...
ateistą powinien być człowiek wykształcony ;)
pierniczenie trzy po trzy o modlitwach do telefonu lub innego taboretu powinni uskuteczniać szamani guru czy inni zażywający :]
polecam przestudiowanie problemu kultu Cargo ale nie po łebkach uwolnij swój umysł i świadomość ... zacznij myśleć !! może wtedy zakumasz że telefony nie spełniają życzeń ;) choć mój ma opcje sprawdzania pogody online :D czasem się myli ale to nie jego wina a internetu :D tak jak w twoim wypadku ;)
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
wierz mi że znam mitologie i wierzenia ...
ateistą powinien być człowiek wykształcony ;)
pierniczenie trzy po trzy o modlitwach do telefonu lub innego taboretu powinni uskuteczniać szamani guru czy inni zażywający :]
polecam przestudiowanie problemu kultu Cargo ale nie po łebkach uwolnij swój umysł i świadomość ... zacznij myśleć !! może wtedy zakumasz że telefony nie spełniają życzeń ;) choć mój ma opcje sprawdzania pogody online :D czasem się myli ale to nie jego wina a internetu :D tak jak w twoim wypadku ;)

Zakumaj, że Bóg nie spełnia życzeń. A pierniczenie o tym trzy po trzy niech uskuteczniają księża.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Zakumaj, że Bóg nie spełnia życzeń. A pierniczenie o tym trzy po trzy niech uskuteczniają księża.
ależ oczywiście że nie !! to ty je spełniasz w wyniku zabiegania o nie i łańcucha przyczynowoskutkowego
Bóg jedynie jest kondensatorem twoich poczynań !! sprawdź czym by była elektryczność bez kondensatora ;)...... tym czym człowiek bez Boga !!
i zkumaj : Bóg nie równa się księża ,szamani ,ajatollahowie itd itp
dla ciebie system > religia = Bóg > żałosne ...
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Bóg jest jeden
czemu się upieracie ,że ten wymyślony stwór jest jeden ,może jest ich multum
mruga.gif
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
dla ciebie system > religia = Bóg > żałosne ...

Ble ble ble. Jeszcze w moje usta włóż coś czego nie powiedziałem. To jest dopiero żałosne. Poweidziałem tylko, że księża namawiają do modlitwy, nie jest tak? Ty sobie reszte dopisałeś. Ogarnij sie człowieku, bo nie na tym dyskusja polega żeby dyskutować z samym sobą.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
woro, wybacz ale wyszło ci cokolwiek żałośnie, tym bardziej załośnie w stosunku do dirka, którego poglądy (możesz przeczytać w jego postach) jak domniemywam będą dla twego oglądu sprawy co najmniej zadziwiające, tak jak w innym temacie upominałem innego usera, tak w tym ty prymitywizmem pojechałeś.
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Nie obchodzą mnie jego poglądy. Dyskusja tyczy się tu i teraz, a wasze kolesiostwo też mam w głębokim poważaniu...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie stać cię na logiczne myślenie?
chcesz mnie sprowokować?

offtopujesz i to prymitywnie, nie ukarałem, doceń!
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
Nie chce. Uargumentuj, tylko konkretnie na podstawie konkretnego posta za co dostałem upomnienie. Jeśli któraś moja wypowiedź była prymitywna to powiedz dlaczego taka była, bo naprawde nie docierają domnie argumenty w stylu "jesteś brudny, bo jesteś czarny".
 

WolnyWilkDziki

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
101
Punkty reakcji
15
Byłam wychowywana w wierze katolickiej.Moi rodzice często byli w tej kwestii agresywni i czułam się wręcz zmuszana.Teraz mam 25 lat,od kiedy wyjechałam na studia nie chodzę do kościoła,komunii,spowiedzi itp.Rodzice o tym nie wiedzą.Mam już dość ukrywania przed nimi tego,że nie wierzę w boga,nawet jakbym chciała to nie jestem w stanie,no bo jak się zmusić do wiary.
Rodzice są bardzo wierzący,nie chciałabym ich urazić,ale to w końcu moje życie moja sprawa,nie chcę przed nimi niczego udawać,okłamywać.Boję się,że całkiem zerwą ze mną kontakt,uważam,że wiara jest dla nich ważniejsza niż corka.
Nie wiem jak mam to rozegrać.



P.S.Przepraszam za błąd tytule,ale już nie mogę tego poprawić.
Jesteś dorosła i sama o sobie decydujesz. Jeśli rodzic kocha, to takie rzeczy nie powinny wpływać na relacje z nim.


Po prostu powiedz, że te religijne rzeczy cię nie przekonują w żaden sposób i tyle. Powiedz rodzicom, że ich kochasz ale i chcesz żyć zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Tak myślałem. Poprostu "widzimisie" moda, bo ktoś powiedział coś niezgodnego z jego poglądami. Brak słów.
w moim dziale karania za brak myślenia nie było i nie będzie, za buractwo i buracze insynuacje już były takie precedensy, starasz się o warn?

wilk merytorycznie się wypowiedział
jednakże wnioskuję z postów autorki, że chyba to nie jest tak proste..
 

woro

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2009
Posty
315
Punkty reakcji
3
w moim dziale karania za brak myślenia nie było i nie będzie, za buractwo i buracze insynuacje już były takie precedensy, starasz się o warn?

wilk merytorycznie się wypowiedział
jednakże wnioskuję z postów autorki, że chyba to nie jest tak proste..

Skoro ja offtopuje to Dirk tak samo, jedak jego sie nie czepiasz - kolesiostwo. Chcesz to daj mi nawet bana, po co mi byc na forum, na którym o wierzących można wypowiadać się w samych superlatywach, a jak ktoś ma inne poglądy to buuu heretyk, bana mu!. Mam nieodparte wrażenie, że z czymś mi się to kojarzy. Mentalność od wieków ta sama, tylko metody się zmieniły.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
głustwa niestety pleciesz (krytka wierzących i wiary na tym forum, jest była i będzie) - bo to nie forum proreligijne a ogólne z działem religia
offtopowaliście wszyscy, ty offtopowałeś niekulturalnie, niestety nie potrafisz zrozumieć (co ma swoje konotacje w ostrzeżeniach które dostałeś wcześniej od moderatorów globalnych, raz za obrażanie userów, dwa że tak powiem za chamski całokształt), czyniąc zadość twym pragnieniem i umożliwiając pozostanie w stanie wyższosci "oświeconego" wlepiam ci bana wieczystego, już nie będziesz męczył sie na tym forum więcej, auf wiedersehen, keine bleib zärtlich
 

Anukka

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Jak powiedzieć rodzicom o tym, że jest się ateistą...? Hmmm... ja zrobiłam to dużo wcześniej, bo nienawidzę hipokryzji. Też są bardzo wierzący, zrzucili to na karb młodzieńczego buntu, który trwa niby do dziś. Twierdzą, że się za mnie modlą. Cóż, dyskusje w tej kwestii zdarzają się często, ale każdy stoi przy swoim zdaniu i broni go pazurami.
Ponad religią, która niewątpliwie nas dzieli, potrafimy jednak znaleźć porozumienie. Oni wiedzą, że ja mam swoje przekonania, ale tak naprawdę nie jestem złym człowiekiem. I chyba odpuścili nawracanie ogniem i mieczem. ;)
 
Do góry