Jak oceniać rząd PiS?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
teraz w cenie firmy z rodzinami działaczy PIS, kiedyś z PO
a biznes wiecznie ten sam, byle przy korycie
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ciekawy ten CEPIK :
Według najnowszego raportu z działania systemu CEPiK 2.0, 14 listopada wykonano 41,5 tys. operacji na dokumentach, w tym wydano 27,1 tys. dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych. Wykonano 37146 badań technicznych, z czego 35920 pozytywnych i 1216 negatywnych - poinformował resort cyfryzacji.
http://motoryzacja.wnp.pl/jak-dziala-cepik-2-0-mamy-najnowsze-dane,310799_1_0_0.html
To było 14 listopada 2017 czyli powinno się poprawiać a tu:
Kierowcy, którzy chcą skorzystać z nowego systemu CEPIK 2.0 zaczynają tracić cierpliwość. A to dlatego, że zapowiadany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji jako "największy projekt administracji w Polsce, a być może w całej Europie" już pierwszego dnia swojego funkcjonowania, czyli od 10 listopada odmówił posłuszeństwa. Mimo upływu czasu wciąż zawiera błędy i nie działa tak, jak powinien. Kierowcy są wściekli, a w wydziałach komunikacji w całej Polsce tworzą się długie kolejki. Właściciele pojazdów mieli mieć łatwiej, tymczasem mają problemy z zarejestrowaniem aut. Emocji nie brakuje też na stacjach diagnostycznych, bo wynik badania na stacji od razu musi trafić do systemu. Urząd Miasta w Olsztynie zaapelował do olsztyńskich kierowców o cierpliwość.
http://gazetaolsztynska.pl/479019,CEPiK-wciaz-nie-dziala-kierowcy-traca-cierpliwosc-Urzad-Miasta-w-Olsztynie-system-wciaz-zawiera-bledy.html
Nigdy nie twierdziłem że za PiS Wisła "mlekiem i miodem" wylała ale teraz zadam pytanie czy to jest gorzej niż za Platformy która jak mi się wydaje nie robiła nic? Moim zdaniem to normalne że pierwsze wersje programów zawierają błędy. Rzecz jedynie w tym aby je choćby powoli ale usuwać.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja już kiedyś pisałem o burdlu związanym z rejestracją pojazdów i jak ten burdel posprzątać raz na zawsze!

1. tablice rejestracyjne przypisane do prawa jazdy i zabierane przez właściciela przy sprzedaży auta
2. system komputerowy umożliwiający ONLINE dopisanie nowych danych NOWEGO auta do ubezpieczenia
3. dowód rejestracyjny podzielony na pół jak w Anglii
4. OC przypisane do człowieka a nie pojazdu!!!!

Przykład: kupujesz dziś auto. Jedziesz, oglądasz, jest cacy, płacisz.
Gość zdejmuje swoje blachy, Ty zakładasz swoje! Dzielisz dowód na pół (rozrywasz). Jedną połówkę zabierasz Ty a na drugiej połówce dopsiujesz swoje dane!
Wyjmujesz swoje OC które uprawnia Cię do:
a) jazdy pojazdami osobowymi do 3,5t
b) jazdy pojazdami z pojemnością do powiedzmy 2000cm3

Takie OC masz i takie auto nabyłeś! Masz już swoje blachy, masz OC, prawda?
Włączasz smartfona/tablet/internet u gościa w domu/komisie... wchodzisz na odpowiednią WWW (CEPIK), podajesz swoje hasła, kod autoryzacji z SMS i po zalogowaniu wpisujesz swój numer rejestracyjny!
Obok zaznaczasz: NABYŁEM NOWE AUTO, wpisujesz VIN, dane wozu i całą resztę.
Otrzymujesz potwierdzenie SMSem i po ptakach! Masz 30dni na odbiór nowego dowodu rejestracyjnego. Nic w OC Ci się nei zmienia bo zostają te same numery rejestracyjne i pojemność DO iluś tam cm3!
Gość który sprzedał Ci wóz ma umowę ale idzie także do urzędu zdać drugą połowę dowodu. Może zdać to np. w dowolnym Urzędzie Skarbowym który... sprawdzi przy okazji czy nabywca zapłacił podatek.
Po iluś tam dniach idziesz do urzędu i po prostu odbierasz już gotowy dowód. po temacie...
 
S

serwor

Guest
Kaagular napisał:
Dziś nie ma problemu w kupieniu wyśmienitej smakowo i jakościowo szynki.
Bo ty nigdy nie jadłeś dobrej szynki więc wydaje ci się że są dobre. Po taniości to szynki są niejadalne.



Kaagular napisał:
Podobnie wspominają przysmak wedlowski
No właśnie Wedel. To też ciekawa historia, dzisiaj Wedel to szajs, czesto niejadalny. Ptasie mleczko kiedyś coś wspaniałego to teraz super słodka masa.
O dziwo lepiej teraz kupic jakies podróbki z małych zakładów niż orginalne.



danielr9 napisał:
A co jest złego w liberalizmie gospodarczym, czyli w wolności gospodarczej?
Jest nierealny tak jak idealny komunizm. Do ideałów potrzeba idealnych ludzi, nie ma takich na świecie. Dlatego państwa powinno tego pilować.
Niestety państwa przegrały i mamy na świecie ogromne monopole. Nawet o tym nie wiemy ale tak naprawde około 70% gospodarki światowej to już monopole.
Tylko robione to jest sprytniej niż kiedyś, pod róznymi markami. Niby są rózne marki ale są one kontrolowane przez jedną firmę.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Pamiętasz napoje gazowane typu oranżada o nazwie PTYŚ w szklanych 1,5 litrowych butelkach?
Gdy Hellena przejęła te zakłady po wypiciu nowego PTYSIA myślałem że zwymiotuję!
5686211100_1520953267.jpg

A pamiętasz naszą Polską czekoladę w małych słoikach do smarowania pieczywa? Nie pamiętam nazwy ale była w małych słoiczkach z żółtą etykietą i brązową wiewiórką!
Nutella przy tym jest prawdziwą końską kupą!
To było coś takiego bo to z foto to późniejsza podróbka:

1396008601_by_krzys_500.jpg


a PEPSI ktoś pamięta??
Szklane duże butelki i ten smak... CocaCola siada przy tym!
6365-pepsi.jpg
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
serwor napisał:
Bo ty nigdy nie jadłeś dobrej szynki więc wydaje ci się że są dobre. Po taniości to szynki są niejadalne.
Nie wiem jaką masz definicję "dobrej szynki" ale to co jadłem moją wypełniało: wieprzowina karmiona obierkami u chłopa, wędzenie (i gotowanie) nieprzemysłowe no i co najważniejsze mi smakowała.



kszyrztofff napisał:
Nigdy nie twierdziłem że za PiS Wisła "mlekiem i miodem" wylała ale teraz zadam pytanie czy to jest gorzej niż za Platformy która jak mi się wydaje nie robiła nic?
Jeszcze pytanie czy to w ogóle "PO" lub "PIS". Pewne sprawy po prostu się dzieją. Aczkolwiek z tego co wiem ministerstwo cyfryzacji działa dość prężnie i co by nie mówić w ostatnich latach można odczuć sporo zmian. No ale znowu pytanie czy one by nie nastąpiły w każdym możliwym scenariuszu politycznym? Mimo wszystko, nie ujmując nikomu zasług, myślę, że by nastąpiły bo inaczej się po prostu nie da - byłby paraliż.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kaagular, ja to widzę tak:

w 1990 roku w US/ZUS/NFZ/KOMUNIKACYJNYM były kolejki po same drzwi...
w 2000 roku były przed drzwi
w 2010 roku za drzwi

Chodzi mi o czas realizacji zadania w którymś z urzędów/instytucji dlatego ja (pomimo miliardowych przetargów na jedynie słuszne komputery HP i informatyzację urzędów) zmian nie czuję!

w 1990 roku by zarejestrować wóz musiałem stac w urzędzie...
w 2000 roku też stałem
no i jutro jak kupię jakiegoś Koreańca w końcu też będę stał!

Mówisz - cyfryzacja kraju ale dokładnie co masz na myśli?
DVBT? Przecież tu chodziło o HAJS z koncesji, HAJS z pozwoleń na nadajniki a jest ich w ciul i jeszcze trochę a potem HAJS z VATu z reklam z tych ślicznych RUMUŃSKICH stacji telewizyjnych
w ilości 30 (nawet nie wiem ile dokładnie ich jest).

Mówisz - cyfryzacja - no bo pewnie te piekielnie szybkie LTE ADVANCED masz na myśli... hehehhe i tu też chodziło o milionowe wpływy z pozwoleń UKE i koncesji a potem
miliony złotych z pozwoleń budowlanych pod stacje BTS ...
a internet w 2010r działał tak samo jak działa i dziś! W 2010r miałem stacjonarne 10Mbps i dzisiaj w LTE jak pada przepustowość mam 5-8Mbps :)

W tym kraju nie ma nic od ludzi dla ludzi ... a słowo CYFRYZACJA to faktycznie, ładnie brzmi.
Wiesz co ten RZĄD cyfryzuje w polsce najbardziej??
Swoje KONTA! Tam cyferki za te nowinki zmieniają się SZYBCIUTEŃKO a Ty zmuszony jesteś cieszyć się jakością 720p w telewizji naziemnej (1/3 HD) i to w czasach w których
praktycznie rzecz biorąc 5K widać na horyzoncie u Japońców. Gdyby w tej całej cyfryzacji była choć by odrobina prawdy to wszystkei stacje TV w Polsce miał byś w FULL HD
a LTE w wersji PIERWSZEJ działało by z prędkością z jaką może czyli 100-150Mbps!
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
Jeszcze pytanie czy to w ogóle "PO" lub "PIS"
Przez chwile się zastanawiałem czy to niedoróbka PO która spadła na rząd PiS.
PS. Długo jeszcze będziecie pieprzyć o tych szynkach i o PRL? Może Wam odrębny temat założę bo widzę że sami sobie nie założycie?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
_____________________ napisał:
w 1990 roku w US/ZUS/NFZ/KOMUNIKACYJNYM były kolejki po same drzwi... w 2000 roku były przed drzwi w 2010 roku za drzwi
A jak byłem w ZUSie autoryzować ePUAP (innego celu mojego tam stawiennictwa w ostatnich latach nie miałem) to raczej bym ponarzekał na zbyt duże zatrudnienie bo obsługi więcej jak klientów.



_____________________ napisał:
Chodzi mi o czas realizacji zadania w którymś z urzędów/instytucji dlatego ja (pomimo miliardowych przetargów na jedynie słuszne komputery HP i informatyzację urzędów) zmian nie czuję!
Nie umieszczam tego na linii czasu, a co za tym idzie nie przypisuje tego konkretnemu rządowi, ale chyba musisz się obudzić. ePUAP znasz? Już teraz robi się w nim całkiem sporo, logowania w innych systemach, wysyłanie i odbieranie pism plus załatwianie spraw od a do z np. zgłoszenie zbiórek publicznych. W planach chyba jest logowanie do banków za jego pomocą.



_____________________ napisał:
w 1990 roku by zarejestrować wóz musiałem stac w urzędzie... w 2000 roku też stałem no i jutro jak kupię jakiegoś Koreańca w końcu też będę stał!
U mnie w dzielnicy zapisujesz się przez system internetowy i idziesz na wyznaczoną godzinę. Albo stoisz w kolejce.



_____________________ napisał:
a internet w 2010r działał tak samo jak działa i dziś!
Pozazdrościć internetu sprzed 10 lat. 10 lat temu to w komórce w ogóle internetu nie miałem bo się nie opłacało. Teraz mam nielimitowane LTE o przepustowości, która swobodnie pozawala na robienie zwyczajnie wszystkiego w internecie (szczegóły techniczne mnie nie interesują).



_____________________ napisał:
Ty zmuszony jesteś cieszyć się jakością 720p w telewizji naziemnej
Jak komuś więcej potrzeba to krzyż mu na drogę. Oglądam tylko na małym ekranie (monitor komputerowy albo laptop) i nic mi z jakiś 4K czy tam innych literkach alfabetu.



_____________________ napisał:
I co ty byś se z taką prędkością robił? Ja mam w domu 10Mb i nie mam nawet pomysłu jakby to w całości zużyć. A powiem tylko, że przed kompem siedzę do 18h dziennie na luzaku (praca plus maniak gier i Netfliksa :[).

Podsumowując dzieje się ale kwestią ocenną jest czy dużo czy nie. Tak jak kwestią niejasną jest czy to zasługa PISu czy jedynie konsekwencja rozwoju technologicznego czyli lobbingu mówiąc wprost.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
I wszystko trzeba jechać podpisać bo podpisy elektroniczne nie działają - zrobię sobie buahahaha.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
ePUAP nie działa czasami ale nie ma tragedii. Teraz to nie pamiętam kiedy nie działał, a korzystam tak z raz na dwa tygodnie. Jak nie działa to często wydłużają różne terminy albo szybko wraca do działania. Aczkolwiek nie przepadam jak jedyną formą złożenia czegoś jest ePUAP, wole kiedy w alternatywie jest wysłanie pocztą. Wtedy się czuje bezpieczniejszy, nie powiem, ale w sumie ani razu jeszcze nie miałem sytuacji żeby przez ePUAP coś zawalić.
 

Pagrypsna

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
To prawda, systemy elektroniczne które wprowadziło PO działają całkiem dobrze.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kaagular napisał:
Nie no, co by nie powiedzieć jak PO dostanie pod stołem co trzeba to i zrobi! :D
aż sobie PLUSA wcisnąłem :D :D
tylko jest małe ale: PIS stół rozebrał
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli PIS nie bierze pod stołem to i systemy nie działają,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A bitcoiny to kto dofinansowuje?? :lol:
Panie Herbatniku, to jest teraz tak że jak brali pod stołem to był jakiś ślad!!
Teraz robisz przelew PayU w nowej walucie zwanej BITCOIN i sladu nie ma!
Nie musisz naprawiać systemów teleinformatycznych... Możesz wtedy spokojnie kłaść marmury w posiadłości w Alpach...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Przyszłe plany aktualnego rządu to:
1 Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego
koszt ok 30-35 mld zł.
2 Przywrócenie żeglowności Wisły i Odry
koszt 30-60 mld zł
3 System Wisła w ramach modernizacji polskiej armii
(system Wisła- obrona powietrzna średniego zasięgu)
koszt ok 50 mld zł. Tyle że USA życzą sobie 10,5 mld usd
za 16 baterii Patriot 208 rakiet i 4 radary a to jest o 2 mld usd
więcej niż Polska planowała wydać na cały system Wisła.
Czy ktoś ma wiedzę czy tu cos można zamienić na tańszy projekt
na tańszą alternatywę?

Co do finansowania w grę wchodzi emisja obligacji "patriotycznych"
Oferta ma byc kierowana do banków i funduszy emerytalnych nieco
wyżej oprocentowane od obligacji skarbowych. Tyle że oficjalnie nie będą
gwarantowane przez państwo aby nie podnosić wysokości długu publicznego.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Przywrócenie żeglowności czyli:
1. 5,6 barek z pogłębiarką
2. 20-30 chłopa do roboty
3. może ze 300 ton paliwa
4. czas pracy jeden rok
5. wywóz piachu i mułu z dna wisły

i to wszystko za 60 miliardów talarów?

To wiesz co?
Niech mi Rząd da 15 miliardów a ja to zrobię! Serio mówię!

A PIS w swoich planach nie uwzględnił jakiegoś PRAWA oddłużeniowego dla narodu w długach zakopanego czy nadal będą sadzać alimntowców i kredytowców??
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i ktoś te przetargi organizowane przez PIS wygra, ciekawe kto ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serio mówiłem. Wpłaca mi Rząd 15 miliardów na konto i wisła pogłębiona na całym szlaku rejsowym o minimum 3 metry nawet gdybym miał kupić 10 pogłebiarek każda za 350000zł i wydać na to 3,5 miliona złotych.
A ciul tam!!!!
https://autoline.com.pl/-/poglebiarki--c173
kupię 100 pogłebiarek za 35 milionów złotych!

Albo kurfa nie!! Kupię 1000 pogłębiarek i wydam 350 milionów!
Po krótkich wyliczeniach na bank z 15 miliardów złotych zostanie dla mnie jeszcze minim,um 3,4 miliardy! + 1000 pogłębiarek na sprzedaż i pewnie z 100 tirów wywrotek!

te ich kalkulacje są psychicznie chore!
abo jeśli Rząd dorzuci mi jeszcze drugie 15 miliardów to na wielu odcinkach wybetonuję zapory boczne na Wiśle by się boki dna nie obsuwały ... i z pewnością przytulę na tym kolejne 3,4 miliardy w suchym!

i wiesz co? Ludziom przy łopacie dam 10000zł netto...

To samo jest z cała resztą budowlaną! Kładka nad jezdnią dla pieszych za kilkaset tysięcy złotych!
http://gdynia.naszemiasto.pl/artykul/kladka-na-witominie-nadal-koscia-niezgody-zdjecia-winda-sie,4111942,artgal,t,id,tm.html

A to co to za jaja za 2 miliony złotych?
https://www.tvn24.pl/lodz,69/nad-ekspresowka-postawili-przejscie-dla-nietoperzy-za-2-mln-zlotych,460949.html

W Polsce wybudowanie metra kwadratowego kosztuje tyle ile 100 metrów ale na Marsie!

1000 pogłebiarek daje mi jedną pogłębiarkę co sto metrów na odcinku 100km Wisły. Wydajność jednej pogłębiarki spowoduje iż po 4 dniach wykopywania ogarnę 100m o szerokości 40 metrów.
Po 4 dniach pracy 24h/24 pogłębię 100KM Wisły. Po miesiącu jestem "po robocie" o ile Policja wprawnie umożliwi mi ciągły i nieprzerwany ruch ciężarówek.
1000 pogłebiarek x 10 osób obsługujących (max.!) = 10000 zatrudnionych x 10000zł wypłaty za miesiąc = 160.000.000zł brutto już z ZUS/US.

Prywatne firmy biorą około 12zł za kilometr z załadunkiem i 3zł na pusto.
Do każdej pogłębiarki zatrudniam 10 ciężarówek bo i tak reszta stała by wiecznie w kolejce.
Miasto daje mi tereny odległe max. o 10km bym urobek wysypał! Łącznie 20km od pogłębiarki.
10 ciężarówek w 24h zrobi 27 kursów czyli 27 x 20km x 10 wozów x 15zł/km = 81000 zł brutto wywóz z jednej pogłębiarki x 1000 pogłebiarek = 81 mln.zł x powiedzmy 20 dni = 1 mld. 620.mln złotych
Problem z głowy! A jak mi dadzą 60 miliardów złotych to zrobię pozłacane poręcze na bulwarach, schody w marmurku a ławki z wysokiej klasy dębu a wezmę do roboty kamieniarzy i cieśli lokalnych
i dam im za całość trzy razy tyle ile nacodzień krzyczą od klienta prywatnego a i tak minimum miliard utne na wszystkim jeszcze dla siebie.

A jak juz skończę robotę to przysięgam na Boga że nie będę zakładał Sp.z o.o. na WGE, nie będę zakładał KORPORACJI, przedsiębiorstw i innych!
kupię sobie Nianię, jakiegoś lokaja, kawałek plaży na Florydzie i do końca życia będą przynosić mi zimne piwo. Mając kilka miliardów na bank nie będę chciał mieć ich kilkuset.
I wszystko to tylko po to by nie wylądować z miliardami tam gdzie ... ot by KULCZYK spracowany, biedny milioner któremu ciągle byłoooo mało.
 
Do góry