Jak oceniać rząd PiS?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 312
Punkty reakcji
199
serwor napisał:
No to jaki problem? Bier kilof i do roboty!
To była ironia. Chyba od tamtej pory nie dostrzegam sensu polemiki z Panem k. Niech sobie pisze swoje banialuki.


serwor napisał:
Dali 500+ OK, jedyna rzecz którą popieram ale póżniej już tylko bagno.
Czyli gdyby wybory były jutro to serwor siedzi w domu czy głosuje na PO a może na jakieś ...wynalazki(tacy co w sondażach mają najwyżej 6%)?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
Szok, tego jeszcze nie było, wstajemy z kolan ? I padamy plackiem na ziemie przed żydami?
O akcji z Izraelem nawet nie wspominaj, żydzi robią z nami co chcą. Zresztą, wcale mnie to nie dziwi, nasz premier jest żydem ;)



serwor napisał:
Monologi są OK, masz rozmwócę na tym samym poziomie co ty.
Coś w tym jest, jednak w takim razie lepiej założyć sobie bloga, a nie konto na forum, które z definicji służy do prowadzenia dyskusji.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Witam! Moim zdaniem PIS wygra wybory w Polsce,ale tym samym Polska przegra bardzo dużo.Choć kto wie.Obecna polityka,społeczeństwo i doświadczenia są zdecydowanie inne od tych z początku lat 90 tych ubiegłego stulecia.Jednak własnie ówczesne wydarzenia miały kolosalne znaczenie dla Polski,czego skutki odczuwamy dziś.
Jedyna ustawa trafna i sensowna dla polskiego społeczeństwa,to wprowadzenie przez PIS zakazu handlu w niedzielę(to moje zdanie)Natomiast wprowadzenie 500+ i tym podobnych programów,uważam za kolejne(niestety) wyniszczanie polskiego społeczeństwa,które mieści się w przedziale wiekowym 45-55 lat.Może brzmi to dość dziwnie,ale jeśli spojrzymy właśnie z perspektywy początku przemian ustrojowych i końcówkę minionego wieku,to doskonale wyłapiemy sens tego rozumowania.Otóż jak wiadomo dla wielu Polaków,był to czas,w którym nie mogli pozwolić sobie na wiele,a już na pewno na bezstresowe rozmnażanie i sięganie po jakiekolwiek "plusowe"wsparcie.To zaś zmusiło do emigracji lub życia na kredyt i depresję.Wielu byłych pracowników przedsiębiorstw,w tym PGR-ów itp.Oraz mieszkańców osiedlowych społeczności,związanych wyłącznie z głównym/jedynym zakładem pracy itd,itp...Właśnie.Już wówczas zabrano bardzo dużo,jeśli nie wszystko tym ludziom,później zabór OFE i wiele innych afer,które zubożyły w jakiśkolwiek polskie społeczeństwo.Przecież.Wynikiem tamtej polityki wyniszczającej jest(podobno)deficyt rąk do pracy w Polsce!Tym samym wprowadzanie 500+,300+ itd...za kilkanaście lat dosięgnie nas wszystkich.Pytaniem.Dlaczego w/w grupa społeczeństwa,która jeszcze nie nabyła świadczeń emerytalnych ma kolejne razy utrzymywać pomysły rządzących?
Ponadto.Czy ugrupowania polityczne w Polsce(te które zaciekle walczą o przejęcie władzy) nie mogą zrozumieć,że Polacy potrzebują czegoś innego niż ludzi,którzy już byli u steru władzy,i społeczeństwo ich odrzuciło.Czy tak trudno naprawdę się przekwalifikować z polityka na pracownika marketu?Przecież żadna praca nie hańbi.
Osobiście szanuję bardzo polityków,którzy kiedyś byli bardzo wysoko u władzy.Może nawet wiele nie robili,ale mimo nadal wielkiego elektoratu i znaczenia,NIE garną się do polityki.Po prostu-polityka w Polsce?- NIE dziękuję,NIGDY więcej.Cóż.Zastanawiam się nad tym,czy owi ludzie są tak honorowi,że nie chcą i nie potrafią kłamać społeczeństwa w oczy,gdyż tak by musiało to wyglądać.Czy też,np.znając własne słabostki,nie chcą prowokować złego.
PIS w Polsce osiągnął zapewne bardzo dużo.Jednak,to że daje się przyłapywać na własnych aferach jest żałosne.Czy naprawdę nikt w Polsce nie potrafi stworzyć przepisów,w których ujawnienie jakiejkolwiek afery równa się dożywotnim wykluczeniem z życia politycznego?Czy nikt nie potrafi naprawdę zniżyć się do poziomu przeciętnego obywatela i powiedzieć-Chcę żyć i być traktowany jak Oni,gdyż jeśli Oni muszą żyć naszymi prawami i decyzjami,to dlaczego mam być traktowany lepiej.
To takie oczywiste porównanie,gdzie dowódca walczy razem z żołnierzami,znosi rany i niedogodności,je z tego samego kotła i korzysta z tej samej latryny,a gdy trzeba spocznie obok nich we wspólnej mogile.To obraz,który powinien mieć przed oczami każdy polityk.My jako społeczeństwo widujemy polityków,którzy częstokroć wszelkie walki widzieli przez lornetkę,co w ogóle nie przeszkadza w dopinaniu kolejnych orderów.To tylko moje spostrzeżenia,a czas pokaże.Tylko dla jednych to kolejne lata życia w luksusach,a dla innych życie w niepewności.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Retrojan napisał:
Jedyna ustawa trafna i sensowna dla polskiego społeczeństwa,to wprowadzenie przez PIS zakazu handlu w niedzielę(to moje zdanie)
A możesz mi wytłumaczyć, co w tym sensownego, przepraszam?

Nie atakuję - pytam, fajnie byłoby uzyskać odpowiedź. Bo widzisz, cała masa ludzi nadal pracuje w niedzielę, nie rozumiem, dlaczego Ci w sklepach mają być uprzywilejowani.

Jak kolejarzowi, facetowi w utrzymaniu ruchu, pracownikowi Orlenu nie pasuje praca w niedziele, to ludzie podnoszą argument - niech zmieni pracę. Jak ja podnoszę argument, że jak się kasjerce w Bierdonce nie podoba praca w niedzielę, to niech zmieni pracę, to nagle wielkie hurr durr, ona też ma prawo wyjść z rodziną w niedziele na spacer!

Wytłumacz mi proszę różnicę między kasjerką, a dajmy na to kierowcą autobusu miejskiego.



Retrojan napisał:
Wynikiem tamtej polityki wyniszczającej jest(podobno)deficyt rąk do pracy w Polsce!
Nie podobno, tylko deficyt. Nie bez powodu pensje fizycznych pracowników rosną jak na drożdżach. Zaproponuj Ukraińcowi 20 zł/h na rękę to Cię wyśmieje.



Retrojan napisał:
Natomiast wprowadzenie 500+ i tym podobnych programów,uważam za kolejne(niestety) wyniszczanie polskiego społeczeństwa,które mieści się w przedziale wiekowym 45-55 lat.
Aha, czyli jakby dali social każdemu to byłoby OK, ale że dają tylko wybranym, to już BE? Jeśli na socjal ktoś zasługuje, to ludzie w potrzebie, a nie każdy. I powinno się dawać wędkę, a nie kurcze rybę!
 
S

serwor

Guest
Retrojan napisał:
Witam! Moim zdaniem PIS wygra wybory w Polsce,ale tym samym Polska przegra bardzo dużo.Choć kto wie.Obecna polityka,społeczeństwo i doświadczenia są zdecydowanie inne od tych z początku lat 90 tych ubiegłego stulecia.Jednak własnie ówczesne wydarzenia miały kolosalne znaczenie dla Polski,czego skutki odczuwamy dziś.
PiS pewnie wygra w wyborach samorządowych ale to nic strasznego bo opozycja PO, Nowoczesna itd są nic nie lepsze. Tak naprawdę PiS i PO to dwa końce tego samego kija.
PO popierane przez żydowską Gazetę Wyborczą i wspierająca banderowską ukraine i idącą na pasku Niemiec. PiS popierany przez żydowską Gazetę Polską wspierające banderowską ukrainę i idące na pasku USA. Co to za róznica?
Gdzie się nie obrócisz żydzi. W PiS Kurski który rządzi w TVP w PO jego rodzony brat Kurski który jest zastępcą Michnika w Gazecie Wyborczej. Do tego prezydent Polski to zawsze albo żyd albo co najmniej z żoną żydówką. Przecież żydzi przygotowują zawsze prezydentów w praktycznie większości państw w europie.
W Polsce mieli wpadkę bo Sikorski którego szykowali na prezydenta okazał się gadułą, został nagrany i na razie jest spalony jako prezydent, a jego żona już widziała się jako prezydentowa.

Nie atakuję - pytam, fajnie byłoby uzyskać odpowiedź. Bo widzisz, cała masa ludzi nadal pracuje w niedzielę, nie rozumiem, dlaczego Ci w sklepach mają być uprzywilejowani.
W niedziele w normalnych państwach pracują służby które muszą, a więc kolejarze, policja, czesciowo służba zdrowia itd.
Sklepy nie muszą pracować, to się nazywa cywilizacja białego człowieka. O to ludzie walczyli przez setki lat, aby móc odpoczywać.
Wytłumacz mi proszę różnicę między kasjerką, a dajmy na to kierowcą autobusu miejskiego.
No i trafileś jak kosa w kamień.
Widzisz w niedzielę jest inny rozkład jazdy jak w dzień pracujący, autobusów jezdzi dużo mniej.
Tak samo jest w handlu, są sklepy które pracują ale większość jest zamkniętych. To normalne w europie.
Możesz zawsze wyjechać na ukrainę tam sklepy masz otwarte codziennie.

I powinno się dawać wędkę, a nie kurcze rybę!
No ty to masz głowę jak Wałęsa on to zawsze powtarzał.

Ale chwila wędkę jak? Przecież jest niewidzialna ręka rynku, państwo nic nie może?

A więc wędka polega aby państwo nic nie robiło i patrzyło jak dzieci głodują?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
W niedziele w normalnych państwach pracują służby które muszą, a więc kolejarze, policja, czesciowo służba zdrowia itd. Sklepy nie muszą pracować, to się nazywa cywilizacja białego człowieka. O to ludzie walczyli przez setki lat, aby móc odpoczywać.
Mhm. G*wno prawda Serwor. I dobrze o tym wiesz. Trochę zaczynam jeździć po świecie, więc nie wciskaj mi kitu, bo nie patrzę na świat z perspektywy ryby zamkniętej w Polskim akwarium.

Pokaż mi państwo, w którym w niedzielę zamknięte są usługi takie, jak bary, puby, restauracje, salony fryzjerskie, salony masażu. Ponadto pokaż mi państwo, w którym w jakiejkolwiek większej firmie nie działa utrzymanie ruchu, bądź w którym nie ma 4 brygadowego systemu pracy. Nie zauważyłem też, by stacje paliw były pozamykane i zanim mi powiesz, że są stacje automatyczne - tak, ale jest ich bardzo mało.



serwor napisał:
No i trafileś jak kosa w kamień. Widzisz w niedzielę jest inny rozkład jazdy jak w dzień pracujący, autobusów jezdzi dużo mniej. Tak samo jest w handlu, są sklepy które pracują ale większość jest zamkniętych. To normalne w europie. Możesz zawsze wyjechać na ukrainę tam sklepy masz otwarte codziennie.
Pracują sklepy, w których za ladą stoi właściciel, albo jego rodzina. Widziałeś kiedyś Michalczewskiego za kierownicą autobusu we Wrocku?
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Mhm. G*wno prawda Serwor. I dobrze o tym wiesz. Trochę zaczynam jeździć po świecie, więc nie wciskaj mi kitu, bo nie patrzę na świat z perspektywy ryby zamkniętej w Polskim akwarium. Pokaż mi państwo, w którym w niedzielę zamknięte są usługi takie, jak bary, puby, restauracje, salony fryzjerskie, salony masażu. Ponadto pokaż mi państwo, w którym w jakiejkolwiek większej firmie nie działa utrzymanie ruchu, bądź w którym nie ma 4 brygadowego systemu pracy. Nie zauważyłem też, by stacje paliw były pozamykane i zanim mi powiesz, że są stacje automatyczne - tak, ale jest ich bardzo mało.
No przecież napisałem służby pracują. Wyjedz na zachód europy, zobaczysz jak tam pusto w niedzielę.
No i zadziwiłes mnie tymi pubami, restaracjami, barami bo w Polsce w niedziele normalnie pracują.
A salony fryzejskie nie pracowały wczesniej i teraz też nie pracują. Co do salonów masażu nie wiem nigdy nie byłem ale te erotyczne podobno pracują kolego, możesz sobie zaszaleć.

Aha stacje paliw to też w zasadzie służby i muszą pracować, takie życie.



glowonog napisał:
Pracują sklepy, w których za ladą stoi właściciel, albo jego rodzina. Widziałeś kiedyś Michalczewskiego za kierownicą autobusu we Wrocku?
A to kogo wina że nie widziałem? Ja go nigdy tak naprawdę nie widzialem, podobno może będzie w Wronkach, dostał karę wiezienia chyba.
A co do Wrocławia dla mnie to miasto przereklamowane, przez 5 miesięcy pracowałem tam w 2010 roku.
Centrum odpicowane a w dzielncach mieszkalnych dziury po kulach. Ulice zbudowane z jakis poniemieckich jeszcze betonowych płyt a tramwaje wykolejały się co tydzień z wypaczonych szyn.
Miasto tylko dla elity. Tyle ciuchlandów nigdzie w Polsce nie widziałem. Sklepy albo luksusowe albo ciuchlandy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
A to kogo wina że nie widziałem? Ja go nigdy tak naprawdę nie widzialem, podobno może będzie w Wronkach, dostał karę wiezienia chyba.
Mam na myśli właściciela autobusów miejskich, a nie damskiego boksera.



serwor napisał:
Centrum odpicowane a w dzielncach mieszkalnych dziury po kulach. Ulice zbudowane z jakis poniemieckich jeszcze betonowych płyt a tramwaje wykolejały się co tydzień z wypaczonych szyn.
W każdym mieście zobaczysz kule z czasów II wś. Mam znajomych w Krakowie, którzy bardzo lubią chodzić i fotografować takie miejsca. Od 2010 wiele się zmieniło, w ciągu 1,5 roku potrafią wybudować osiedle. Pracuję jeżdżąc po budowach jako serwisant, nawet sobie nie wyobrażasz jak szybko to miasto się rozwija...




serwor napisał:
Miasto tylko dla elity. Tyle ciuchlandów nigdzie w Polsce nie widziałem. Sklepy albo luksusowe albo ciuchlandy.
Bzdury. Normalne ceny, w Warszawie jest to samo, mieszkałem tam 1,5 roku.



serwor napisał:
No i zadziwiłes mnie tymi pubami, restaracjami, barami bo w Polsce w niedziele normalnie pracują.
Oczywiście, że pracują, bo wszędzie pracują. Pub i restauracja to nie służby. Przecież myśląc podobnie jak ze sklepami, to " możesz pójść do restauracji w inny dzień ".

BTW. Kino to też służby?
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Bzdury. Normalne ceny, w Warszawie jest to samo, mieszkałem tam 1,5 roku.
Nie chodzi mi o ceny tylko o sklepy.
W Wrocławiu praktycznie nie widziałem normalnych sklepów z ciuchami polskimi, na przykład spodnie dżnsowe za 70-100 zł.
Albo były markowe spodnie za 200-400 zł albo ciuchnoland na wagę. Ze skrajności w skrajność.
Być może dlatego ukraincy tak kochają Wrocław przypomina im ukraine. Luksus i nędza.



glowonog napisał:
Oczywiście, że pracują, bo wszędzie pracują. Pub i restauracja to nie służby. Przecież myśląc podobnie jak ze sklepami, to " możesz pójść do restauracji w inny dzień ". BTW. Kino to też służby?
No widzisz nie rozumiesz cywilizacji białego człowieka.
Niedziela to dzień na wypoczynej, rozrywkę.
I te działy gospodarki które muszą pracować pracują, równierz te które generują ta rozrywkę, tak żyje sie w europie chłopie.
To wymyslili nasi przodkowie a my powinnismy kultywować aby ludziom żyło się przyjemnie i dobrze.
Trzeba zmniejszac ilość ludzi którzy musza pracować, ale tam gdzie muszą to niestety muszą.
Ja akurat też bym wolał w niedziele iść na zakupy, ale trzeba rozumieć kobiety które dzieci i mężów prawie nie widziały przez cały tydzien.
Bo pracownicy przeważnie wolne mają w soboty i niedziele.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
serwor napisał:
Nie chodzi mi o ceny tylko o sklepy. W Wrocławiu praktycznie nie widziałem normalnych sklepów z ciuchami polskimi, na przykład spodnie dżnsowe za 70-100 zł. Albo były markowe spodnie za 200-400 zł albo ciuchnoland na wagę. Ze skrajności w skrajność. Być może dlatego ukraincy tak kochają Wrocław przypomina im ukraine. Luksus i nędza.
Co Ty gadasz za głupoty chłopie, żyję w tym mieście od 2 lat i Ci piszę, że są normalne sklepy i normalne ceny, to nie rozumiesz po Polsku i próbujesz mi wcisnąć swoje dziwne teorie. Kupisz spodnie za 100 zł, nie ma z tym problemu. Koszulki za 30 też kupisz i nie w ciuchlandach z 2 ręki, tylko w galeriach handlowych, w których jest sklepów od groma.

Jeszcze taka ciekawostka - w przeciwieństwie do Warszawki ludzie tu są normalni, a nie są karierowiczami z kijami powkładanymi do tyłków. W wawie po 1,5 roku miałem dość wszystkiego i wszystkich, co 2 to fałszywy gamoń, tutaj jest inaczej, ludzie są otwarci.

serwor napisał:
Ja akurat też bym wolał w niedziele iść na zakupy, ale trzeba rozumieć kobiety które dzieci i mężów prawie nie widziały przez cały tydzien. Bo pracownicy przeważnie wolne mają w soboty i niedziele.
Dobijasz mnie. To zrozum też kierowców, kelnerów, baristów i całą masę ludzi, przestań chodzić do kawiarni, przestań pić piwo w barze, przestań jeździć komunikacją ( komunikacja i kolej to nie służby, służby to wojsko, policja, straż ). Co do tych handlowców - ta kasjerka też ma wolne, bo jej tydzień pracy wynosi 40 godzin, tak jak każdego człowieka. Ona ma wolne we wtorek, albo środę, a ja w sobotę i niedzielę, to proste. Mało tego - ta ustawa uderza w ludzi, studentów i uczniów, którzy chcą sobie dorobić w weekend.
 
S

serwor

Guest
Tylko że dziecko kasjerki ma wolne w niedzielę więc jej wtorek nic nie daje.
Chcesz miec rodziny patologiczne czy normalne ?

Ale jestes przecież wolnym człowiekiem możesz wyjechać tam gdzie jest według ciebie normalnie, na przykład ukraina.
Jestes z Wrocławia więc tam będziesz jak u siebie. I tam i tutaj mnóstwo ukraińców.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No patrz, dziecko kelnerki też ma wolne w niedziele. Co teraz geniuszu?

Serio Serwor, albo Ty się robisz coraz większym tetrykiem, który nie dopuszcza do siebie myśli, że ktoś może mieć inne zdanie, albo ja mam na Ciebie coraz mniejszą tolerancję, bo kilka lat temu chyba dało się z Tobą dyskutować na jakimkolwiek poziomie.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
glowonog napisał:
Aha, czyli jakby dali social każdemu to byłoby OK, ale że dają tylko wybranym, to już BE? Jeśli na socjal ktoś zasługuje, to ludzie w potrzebie, a nie każdy. I powinno się dawać wędkę, a nie kurcze rybę!

Wyjaśnijmy sobie ,że socjalu tak naprawdę nikt nie otrzymywał.Po prostu były to dodatki,takie same jak dziś zwane w firmach bonusami,gratisami.Co nie trudno dostrzec,że to działania wyłącznie marketingowe itp,ale dotyczą pracowników lub ich rodzin.Powtarzam,pracowników!Zatem 500+ nie pochodzi z wypracowanego pieniądza danej grupy.Nie wiem,ale to dla mnie zrozumiałe i logiczne.Tym samym dlaczego ów dodatek wynosił kiedyś "grosze"co w przypadku 3-4 dzieci nie pozwalało na siedzenie w domu.Ponadto,to dyskryminuje rodziców,którzy wówczas,jak wspomniałem ponosili koszta przemian ustrojowych.
Co do wędki...To w Polsce rząd najchętniej i najszybciej społeczeństwu oferuje wędkę(działalność?)tylko,że rybek brak.Podobnie jak zwierzyny w lesie,dlatego o jelenia coraz trudniej.
Co się tyczy wolnych niedziel,to już @serwor dość wyjaśnił.Ja tylko dodam coś niecoś od siebie.Otóż,aby mogła funkcjonować gastronomia,rozrywka...musi być klientela.Dlatego wiele zawodów zalicza się do usług na rzecz ludności.Swego czasu był problem,że w górach,na szlakach w niedzielę pustki i bieda zarobić na ZUS.
Co więcej.Jeśli we wspomnianych przez Ciebie służbach jest TAKA niesprawiedliwość,to wyjaśnij,dlaczego tak trudno,a zapewne trudniej znaleźć tam pracę niż w marketach,galeriach?
Ustawa-zakazu handlu nie tyle pozbawiła pracowników dodatkowego wynagrodzenia,a klientów możliwości dokonania zakupów,co umożliwiła właścicielom lub członkom rodzin zarobić na zobowiązania finansowe wobec państwa.
Dalej.Dlaczego w urzędach w niedzielę nie można załatwić podstawowych spraw typu złożenie wniosku,pobranie druków,dokonać opłaty itp.Społeczeństwo zapewne bardziej odczuwa utrudnienia z tego tytułu,gdyż zwolnienie się z pracy na 1-2 godz.to wielki problem.Oczywiście może wykorzystać,przysługujący dzień wolny,jednak większość ludzi,mając wolne nie ma zamiaru biegać dosłownie na chwilę do urzędu.
Może dla wielu czym zupełnie dziwnym i niezrozumiałym,nawet magicznym wydaje się to,że kiedyś często stołowało się na mieście w niedzielę.Ze znajomymi,z rodziną,gdzie dla dzieci to był wspaniały czas zabaw na karuzelach i huśtawkach.Przecież pracownicy przedsiębiorstwa rozrywkowego zarabiali głównie w weekendy,a cały tydzień mieli wolne.Podobnie jak odpustowi sprzedawcy.
Zresztą wielu pracowników tzw.służb chyba nie porównuje się do tych niby uprzywilejowanych w niedzielę?Czy pielęgniarka lub jej najbliższa rodzina ma problem z dostaniem się do lekarza specjalisty.Pytam?Czy jakikolwiek funkcjonariusz nie korzysta z tytułu swego zatrudnienia.Oczywiści lata pracy i ciężar pracy,to już szczegół,który w ogóle nie ma znaczenia,tak?
Ogólnie większość samodzielnie prowadzonych działalności ma weekendy wolne.Dlaczego?Czy prywatny stomatolog,prawnik,biuro rachunkowe itd.siłowo zostaje pozbawione zarabiania pieniędzy?NIE! Jednak w wielu sklepach osiedlowych pracownicy w niedzielę np.w zimie musieli siedzieć przy wyłączonym ogrzewaniu i wyłączonym świetle.Nawet do tego stopnia praktykowano działania,co w połączeniu z zaniżaniem premii,z tytułu nadpracowanych dni pracy wołało o pomstę.



glowonog napisał:
Pokaż mi państwo, w którym w niedzielę zamknięte są usługi takie, jak bary, puby, restauracje,
-co do tego to sam sobie później zaprzeczyłeś,a właśnie ustawa doprowadza do tego,że w/w placówki są w niedzielę otwarte!


glowonog napisał:
Nie bez powodu pensje fizycznych pracowników rosną jak na drożdżach. Zaproponuj Ukraińcowi 20 zł/h na rękę to Cię wyśmieje.
Jeśli pensje pracowników rosną w Polsce jak na drożdżach,to podaj mi proszę substancję,organizm wg, którego rosną ceny i podatki oraz inne zobowiązania.Ogólnie w Polsce,od chwili wprowadzenia tzw. minimum zarabiamy zdecydowanie za mało.Co nawet znajduje odzwierciedlenie w kwocie wolnej od podatku.Najprawdopodobniej komuś,z jakiegoś powodu zależało na tym,aby tak było.Może właśnie,pokazując "polaczkom" jak dobry jest kapitalizm.
Wracając do socjalu i wspomnianego 500+.To tak jak wspomniałem.Jest to świadome okradanie społeczeństwa,które na rzecz nawet patologii(bowiem nie wiemy kto i co wyrośnie z tych dzieci,oraz nie wiemy,czy w ogóle pozostaną w Polsce)jest zmuszane do hm,jakiejś kolejnej daniny solidarnościowej.Przy uwzględnieniu,że TA część nie zarabia rocznie milion pln!
Niestety-głowonog,ale Twoje argumenty do większości społeczeństwa nie przemawiają.Choć istotnie, spora część młodego pokolenia ma możliwość wychować dzieci bez pomocy finansowej rodziców,którzy najczęściej też nie wiele mają,ale to już w ogóle nie powinno być niekończącym się socjalem,z emeryturą włącznie.



serwor napisał:
PiS pewnie wygra w wyborach samorządowych ale to nic strasznego bo opozycja PO, Nowoczesna itd są nic nie lepsze. Tak naprawdę PiS i PO to dwa końce tego samego kija. PO popierane przez żydowską Gazetę Wyborczą i wspierająca banderowską ukraine i idącą na pasku Niemiec. PiS popierany przez żydowską Gazetę Polską wspierające banderowską ukrainę i idące na pasku USA. Co to za róznica? Gdzie się nie obrócisz żydzi. W PiS Kurski który rządzi w TVP w PO jego rodzony brat Kurski który jest zastępcą Michnika w Gazecie Wyborczej. Do tego prezydent Polski to zawsze albo żyd albo co najmniej z żoną żydówką. Przecież żydzi przygotowują zawsze prezydentów w praktycznie większości państw w europie. W Polsce mieli wpadkę bo Sikorski którego szykowali na prezydenta okazał się gadułą, został nagrany i na razie jest spalony jako prezydent, a jego żona już widziała się jako prezydentowa.
serwor.Może własnie polityka prorodzinna w Polsce zmierza do tego,aby wszyscy mieli możliwość się rozmnażać.Natomiast przetrwają tylko Ci,którzy będą posiadać udokumentowane pochodzenie i powiązanie.

Wybaczcie jeśli coś źle wklejam/cytuję,ale dopiero wlazłem do tej piaskownicy,dlatego proszę o info.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Tak ,ciekawości jak myślicie kiedy Polska wejdzie do strefy euro? Patrząc na to jak to długo to trwa już czy nastąpi to kiedyś? Z krajów europy środkowej to zostały już tylko Czechy, Węgry i Polska. Bułgarii, Chorwacji oraz Rumunii nie liczę bo są to nadal jednak najbiedniejsze kraje UE.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Oby nigdy.



Retrojan napisał:
Co do wędki...To w Polsce rząd najchętniej i najszybciej społeczeństwu oferuje wędkę(działalność?)tylko,że rybek brak.
No no, oferuje. Dziękuję za taką wędkę, że jak chcę sobie czymś pohandlować tak, żeby dorobić do pensji 300-400 zł, to się nie da, bo muszę założyć działalność i płacić 500 zł ZUSu miesięcznie. Do dupy z takim zachęcaniem. Podatek od obrotu - proszę bardzo, liniowe 19% mogę płacić, już nawet nie wymagam, żeby to było tyle co np. w UK, ale jeśli Ty twierdzisz, że państwo daje wędę w postaci działalności, to chyba sobie robisz jaja ze mnie.

W Polsce musisz działać zero- jedynkowo. Albo masz działalność, labo pracujesz na etacie, nie da się po pracy sprzedać na allegro np. torebek, przypraw, czegokolwiek za kwotę właśnie 300-400 zł miesięcznie.



Retrojan napisał:
Co więcej.Jeśli we wspomnianych przez Ciebie służbach jest TAKA niesprawiedliwość,to wyjaśnij,dlaczego tak trudno,a zapewne trudniej znaleźć tam pracę niż w marketach,galeriach?
Kelner i kierowca nie jest pracownikiem służb. To nie policjant, ani żołnierz.

A jako kierowca dostaniesz pracę od ręki, ludzie się o Ciebie będą bili.



Retrojan napisał:
co do tego to sam sobie później zaprzeczyłeś,a właśnie ustawa doprowadza do tego,że w/w placówki są w niedzielę otwarte!
Były otwarte i przed nią.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Czolgista12 napisał:
Tak ,ciekawości jak myślicie kiedy Polska wejdzie do strefy euro? Patrząc na to jak to długo to trwa już czy nastąpi to kiedyś? Z krajów europy środkowej to zostały już tylko Czechy, Węgry i Polska. Bułgarii, Chorwacji oraz Rumunii nie liczę bo są to nadal jednak najbiedniejsze kraje UE.
Nigdy to nie nastąpi.
UE sama upada bo jest klasyczną Oligarchią.
Stworzyła nadmiar instytucji które nie mają żadnej władzy i osoby które tam pracują mają nadmiar
pieniędzy i wspaniałe mieszkanie.
Po utracie stanowiska wspaniała odprawa i emerytura .
Europarlament nie pełni żadnej funkcji i gwarantuje wspaniałe wynagrodzenie.
Zwrotu za podróż i hotele a dodatkowo nikt nie kontroluje czy przychodzą na posiedzenie.
Dlatego sama upadnie i sprowadza ludobójstwo Islamskie na Europę .
Zamiast czekać na upadek Europy to trzeba wystąpić z niej jak na szybciej.
Na szczęście istnieje Ruch Narodowy i coraz więcej młodych rozumie że trzeba wystąpić jak najszybciej z tej organizacji.
Po wystąpienie można przeprowadzić ważne działania społeczne i ekonomiczne które nie są teraz możliwe.
1 Zlikwidować VAT .
2 Przywrócić karę śmierci dla morderców i przestępców seksualnych.
3 Zakaz promowanie tęczowych pomysłów a szczególnie zmiany płci która nie istnieje a
prawo nie powinno jej uznawać a osoby które chcą ją zmienić powinny trafiać na przymusowe leczenie.
4 Nie przyjmować i nie realizować chorych pomysł imigracyjnych a to oznacza nie sponsorowanie
aborcji Afryce i nie znanych powodów cała Europa ma rozwiązywać ich problemy i ponosić skutki
płodzenia przez te grupy nadmiarze dzieci a inne ludy jak żyją w nędzy nie płodzą nadmiarze dzieci i
posiadają dwójkę lub trójkę bo tyle mogą sobie pozwolić.
5 Wschodnia część kraju powinna stać się wielką strefą wolnego handlu.
6 Potwierdzenie że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny.
7 Nie płacenie na zbędne stanowiska która stworzyła UE i nie płacenie składki
na tą organizację.
8 Więzienia staną się powrotem piekłem na ziemi bo dzisiaj
UE narzuca by kryminaliści mieli wspaniałe warunki.
Więzienia a szczególnie poprawczaki nie powinny być hotelem.
Kryminaliści oprócz piekła na ziemi powinni pracować i wykonywać bardzo
wyczerpujące i obrzydliwe prace.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
pan k napisał:
nie sponsorowanie aborcji Afryce i nie znanych powodów cała Europa ma rozwiązywać ich problemy i ponosić skutki płodzenia przez te grupy nadmiarze dzieci a inne ludy jak żyją w nędzy nie płodzą nadmiarze dzieci i posiadają dwójkę lub trójkę bo tyle mogą sobie pozwolić.
O ile monologi panaK zwykle olewam, to tutaj zaprotestuję - nie z nieznanych powodów, tylko z bardzo dobrze znanych, choć Polska do tego łapy nie przyłożyła i to nie my mamy moralny obowiązek pomagać Afryce.

Przestudiuj sobie historię kolonii krajów Europejskich w Afryce, to zrozumiesz, że te powody są jednak znane.



pan k napisał:
5 Wschodnia część kraju powinna stać się wielką strefą wolnego handlu.
A zachodnia nie, bo po co. Zachodniej dopierdzielimy takie podatki, żeby nawet płacili za oddychanie i sranie ( tak, wiem, że już płacimy ).



pan k napisał:
3 Zakaz promowanie tęczowych pomysłów a szczególnie zmiany płci która nie istnieje a prawo nie powinno jej uznawać a osoby które chcą ją zmienić powinny trafiać na przymusowe leczenie.
Ty powinieneś trafić na przymusową naukę języka polskiego.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
pan k napisał:
Nigdy to nie nastąpi. UE sama upada bo jest klasyczną Oligarchią.
Nie koniecznie upada jedne kraje wychodzą z UE drugie kraje do niej kandydują i wchodzą , pewnie za 10-15 lat kraje środkowej europy będą się powoli stawały krajami starej UE i płatnikami dla krajów biedniejszych . Myślę , że kraje rejonu bałkan typu Serbia , będą wchodziły do UE , Grecja i Portugalia pewnie nadal zostaną słabymi gospodarkami na które trzeba będzie płacić. Generalnie Polska od około 2028 roku stanie się już płatnikiem netto i będzie wykładać pieniądze na biedne kraje UE lub nowe kraje UE.

Polska dużo skorzystała na byciu w UE pod kątem rozwoju infrastruktury oraz gospodarki. Pamiętam czasy przed 2004 rokiem i generalnie podczas pobytu w UE bardzo rozwinęła się w Polsce gospodarka pod kątem przemysłowym mam na myśli eksport za granice oraz import . UE daje bardzo duże ułatwienia jak chce się wysłać towar bo np. do Rosji to jest bardzo dużo odpraw celnych , trzeba spełniać wymogi tamtego prawa itp. to samo inne kraje z poza UE . A np. eksport do Niemiec , Włoch , Francji i innych dużych gospodarek jest bardzo prosty , generalnie wymiana handlowa odbywa się praktycznie jak na terenie Polski ,do tego każdy kraj UE ma zbliżone prawo . W Polsce sprzeda się coś np. 1000 zł a w Niemczech np. ten sam towar lub usługę sprzeda się już po mniej więcej cenie rynkowej Niemieckiej np. 1500 euro , eksporty za granice dają często kila razy większe zyski niż na handel na terenie Polski. Wchodzi też generalnie rozwój infrastruktury drogowej , kolejowej , użytku publicznego.

Przed wejściem do UE , niższy był poziom życia i zamożność ludzi w Polsce , nie mówię , że UE jest idealną instytucją , ale moim zdaniem dużo trudniej byłoby o rozwój gospodarki w Polsce.

A co do waluty PLN to w obecnej sytuacji działa to tak , że gdy złoty jest słabszy to bardziej zarabia się na eksporcie , ale mniej się importuje , na tym polega zabezpieczanie w kwestii kursów walut. A w przypadku euro i jego wprowadzenia to już inaczej z racji na brak różnic kursowych jest wzrost napływu kapitału zagranicznego oraz niższe stopy procentowe co powoduje niższe koszty brania kredytów , ale jeżeli nie jest to jakoś nadzorowane to przy nie odpowiednim zadłużaniu się może doprowadzić do krachu jak w Grecji. Ale głównie to wynika z nie odpowiedzialnej polityki tamtego kraju.
Ale samo w sobie przejście z PLN na EUR , nic nie zmienia dla przeciętnego człowieka. Zamiast pensji 3000 zł będzie 700 euro a zamiast rachunku za mieszkanie 500 zł będzie np.115 euro itp.
Generalnie inne kraje europy środkowej , specjalnie na tym nie straciły , ale nie wiadomo jak nie zyskały również. W biednych rejonach gdzie była bieda , bieda jest nadal , a bardziej zamożne regiony tych krajów nadal są bogate.
Z tego co wiem to gdyby Grecja nie była w strefie euro , to podczas swojej recesji miałaby jeszcze większa recesje totalna katastrofa gospodarcza by była , gdyż nie podlegaliby instrumentom pomocowym EBC.
 
S

serwor

Guest
Czolgista12 napisał:
Tak ,ciekawości jak myślicie kiedy Polska wejdzie do strefy euro? Patrząc na to jak to długo to trwa już czy nastąpi to kiedyś? Z krajów europy środkowej to zostały już tylko Czechy, Węgry i Polska. Bułgarii, Chorwacji oraz Rumunii nie liczę bo są to nadal jednak najbiedniejsze kraje UE.
A po co Polska ma wstępować do strefy bankrutów?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 441
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
glowonog napisał:
nie sponsorowanie aborcji Afryce i nie znanych powodów cała Europa ma rozwiązywać ich problemy i ponosić skutki płodzenia przez te grupy nadmiarze dzieci a inne ludy jak żyją w nędzy nie płodzą nadmiarze dzieci i posiadają dwójkę lub trójkę bo tyle mogą sobie pozwolić.
O ile monologi panaK zwykle olewam, to tutaj zaprotestuję - nie z nieznanych powodów, tylko z bardzo dobrze znanych, choć Polska do tego łapy nie przyłożyła i to nie my mamy moralny obowiązek pomagać Afryce.

Przestudiuj sobie historię kolonii krajów Europejskich w Afryce, to zrozumiesz, że te powody są jednak znane.



pan k napisał:
5 Wschodnia część kraju powinna stać się wielką strefą wolnego handlu.
A zachodnia nie, bo po co. Zachodniej dopierdzielimy takie podatki, żeby nawet płacili za oddychanie i sranie ( tak, wiem, że już płacimy ).



pan k napisał:
3 Zakaz promowanie tęczowych pomysłów a szczególnie zmiany płci która nie istnieje a prawo nie powinno jej uznawać a osoby które chcą ją zmienić powinny trafiać na przymusowe leczenie.
Ty powinieneś trafić na przymusową naukę języka polskiego.
Aborcja którą sponsoruje UE dla Afryki niczym nie pomoże i jedynie pomoże anulowanie długów i zielona rewolucja .
Przez wiele za pomocą substancji chemicznych pozbywano się komarów ale ekolodzy jako wielbiciele komarów
doprowadzili do porzucenia metod chemicznych i ten sposób sprowadzili Malarie i odpowiadają za miliony ofiar .
Jedynie gwarantuje zyski firmą które to wykonują i powoduje zanik szacunku dla życia.
Powoduje zanik odpowiedzialności i zwiększa ilość zarażonych HIV i podobnymi chorobami.
Robią prezent dla producentów produkujący lek na HIV.
Wschodnia część kraju ma idealne położenie jako połączenie Zachodu i Wschodu.
Dlatego mieszkańcy Ukrainy , Białorusi , Rosji , Państw Bałtyckich , Mołdawii i Kaukazu powinni mieć
prawo do kupienia wizy handlowej która gwarantuje swobodny transport towarów i bez ograniczeń
przebywanie na Wschodnich terenach.
To wytworzy dodatkowy wzrost gospodarczy i firmy tych państw muszą korzystać Polskich firm transportowych
bo wiza pozwala na przekraczanie tylko Wschodu Kraju.
Obecnie Wschodnia część kraju stała się wspólną graniczą Unii i to skutecznie niszczy handel tym regionie.

Czolgista12 napisał:
Nigdy to nie nastąpi. UE sama upada bo jest klasyczną Oligarchią.
Nie koniecznie upada jedne kraje wychodzą z UE drugie kraje do niej kandydują i wchodzą , pewnie za 10-15 lat kraje środkowej europy będą się powoli stawały krajami starej UE i płatnikami dla krajów biedniejszych . Myślę , że kraje rejonu bałkan typu Serbia , będą wchodziły do UE , Grecja i Portugalia pewnie nadal zostaną słabymi gospodarkami na które trzeba będzie płacić. Generalnie Polska od około 2028 roku stanie się już płatnikiem netto i będzie wykładać pieniądze na biedne kraje UE lub nowe kraje UE.

Polska dużo skorzystała na byciu w UE pod kątem rozwoju infrastruktury oraz gospodarki. Pamiętam czasy przed 2004 rokiem i generalnie podczas pobytu w UE bardzo rozwinęła się w Polsce gospodarka pod kątem przemysłowym mam na myśli eksport za granice oraz import . UE daje bardzo duże ułatwienia jak chce się wysłać towar bo np. do Rosji to jest bardzo dużo odpraw celnych , trzeba spełniać wymogi tamtego prawa itp. to samo inne kraje z poza UE . A np. eksport do Niemiec , Włoch , Francji i innych dużych gospodarek jest bardzo prosty , generalnie wymiana handlowa odbywa się praktycznie jak na terenie Polski ,do tego każdy kraj UE ma zbliżone prawo . W Polsce sprzeda się coś np. 1000 zł a w Niemczech np. ten sam towar lub usługę sprzeda się już po mniej więcej cenie rynkowej Niemieckiej np. 1500 euro , eksporty za granice dają często kila razy większe zyski niż na handel na terenie Polski. Wchodzi też generalnie rozwój infrastruktury drogowej , kolejowej , użytku publicznego.

Przed wejściem do UE , niższy był poziom życia i zamożność ludzi w Polsce , nie mówię , że UE jest idealną instytucją , ale moim zdaniem dużo trudniej byłoby o rozwój gospodarki w Polsce.

A co do waluty PLN to w obecnej sytuacji działa to tak , że gdy złoty jest słabszy to bardziej zarabia się na eksporcie , ale mniej się importuje , na tym polega zabezpieczanie w kwestii kursów walut. A w przypadku euro i jego wprowadzenia to już inaczej z racji na brak różnic kursowych jest wzrost napływu kapitału zagranicznego oraz niższe stopy procentowe co powoduje niższe koszty brania kredytów , ale jeżeli nie jest to jakoś nadzorowane to przy nie odpowiednim zadłużaniu się może doprowadzić do krachu jak w Grecji. Ale głównie to wynika z nie odpowiedzialnej polityki tamtego kraju.
Ale samo w sobie przejście z PLN na EUR , nic nie zmienia dla przeciętnego człowieka. Zamiast pensji 3000 zł będzie 700 euro a zamiast rachunku za mieszkanie 500 zł będzie np.115 euro itp.
Generalnie inne kraje europy środkowej , specjalnie na tym nie straciły , ale nie wiadomo jak nie zyskały również. W biednych rejonach gdzie była bieda , bieda jest nadal , a bardziej zamożne regiony tych krajów nadal są bogate.
Z tego co wiem to gdyby Grecja nie była w strefie euro , to podczas swojej recesji miałaby jeszcze większa recesje totalna katastrofa gospodarcza by była , gdyż nie podlegaliby instrumentom pomocowym EBC.
Polska żaden sposób nie skorzystała na tym i powodowały zadłużenie Polskich miast .
Przyczyniły się też do wzrostu korupcji i nepotyzmu .

1 Drogi przepłacona za nie i sposób sztuczny zwiększano koszty budowy np
Ekrany chroniące przez hałasem i wielu przypadkach stoją miejscach pustych .
Zbudowano je by sposób sztuczny zwiększyć koszty.
Za tyle pieniędzy powinny wytrzymać zimę i lato a nie wytrzymują zmian pogodowych.
2 Zbudowano Parki wodne - które są studnią bez dna.
3 Lokalne lotniska - które nie miały żadnego sensu ekonomicznego.
4 Patologiczna propaganda na temat tej organizacji i debilne materiały
wielbiące tą organizację .
Te lotniska powstały by wysępić pieniądze od UE i tworzą poważne straty .
5 Za Polskie pieniądze Lidl i Kaufland zyskał specjalne warunki finansowe od Niemiec.
Fundusz gospodarczy miał służyć całej Europie a obecnie służy do tego by markety Niemieckie
miały dotowaną żywność i ekspansje a Polskie władze jeszcze dawały im specjalne ulgi kosztem Polskich firm .
Kaufland dostał 100 mln euro pożyczki z EBOR na rozwój w Polsce a Polski handel zanika i tego symbolem jest bankructwo
Piotra i Pawła ta sieć Polskich marketów zbankrutowała bo nie była wstanie wytrzymać dotowanie obcych sieci .
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kaufland-pozyczka-ebor-100-mln-zl,92,0,2287708.html
UE powinna dyscyplinarnie wyrzucić Grecję , Hiszpanie i Portugalię za
oszustwa finansowe a nie spłacać ich długi.
Wynagradza oszustów i skutecznie ochłodziła wzrost Europy.

Czolgista12 napisał:
Nigdy to nie nastąpi. UE sama upada bo jest klasyczną Oligarchią.
Nie koniecznie upada jedne kraje wychodzą z UE drugie kraje do niej kandydują i wchodzą , pewnie za 10-15 lat kraje środkowej europy będą się powoli stawały krajami starej UE i płatnikami dla krajów biedniejszych . Myślę , że kraje rejonu bałkan typu Serbia , będą wchodziły do UE , Grecja i Portugalia pewnie nadal zostaną słabymi gospodarkami na które trzeba będzie płacić. Generalnie Polska od około 2028 roku stanie się już płatnikiem netto i będzie wykładać pieniądze na biedne kraje UE lub nowe kraje UE.

Polska dużo skorzystała na byciu w UE pod kątem rozwoju infrastruktury oraz gospodarki. Pamiętam czasy przed 2004 rokiem i generalnie podczas pobytu w UE bardzo rozwinęła się w Polsce gospodarka pod kątem przemysłowym mam na myśli eksport za granice oraz import . UE daje bardzo duże ułatwienia jak chce się wysłać towar bo np. do Rosji to jest bardzo dużo odpraw celnych , trzeba spełniać wymogi tamtego prawa itp. to samo inne kraje z poza UE . A np. eksport do Niemiec , Włoch , Francji i innych dużych gospodarek jest bardzo prosty , generalnie wymiana handlowa odbywa się praktycznie jak na terenie Polski ,do tego każdy kraj UE ma zbliżone prawo . W Polsce sprzeda się coś np. 1000 zł a w Niemczech np. ten sam towar lub usługę sprzeda się już po mniej więcej cenie rynkowej Niemieckiej np. 1500 euro , eksporty za granice dają często kila razy większe zyski niż na handel na terenie Polski. Wchodzi też generalnie rozwój infrastruktury drogowej , kolejowej , użytku publicznego.

Przed wejściem do UE , niższy był poziom życia i zamożność ludzi w Polsce , nie mówię , że UE jest idealną instytucją , ale moim zdaniem dużo trudniej byłoby o rozwój gospodarki w Polsce.

A co do waluty PLN to w obecnej sytuacji działa to tak , że gdy złoty jest słabszy to bardziej zarabia się na eksporcie , ale mniej się importuje , na tym polega zabezpieczanie w kwestii kursów walut. A w przypadku euro i jego wprowadzenia to już inaczej z racji na brak różnic kursowych jest wzrost napływu kapitału zagranicznego oraz niższe stopy procentowe co powoduje niższe koszty brania kredytów , ale jeżeli nie jest to jakoś nadzorowane to przy nie odpowiednim zadłużaniu się może doprowadzić do krachu jak w Grecji. Ale głównie to wynika z nie odpowiedzialnej polityki tamtego kraju.
Ale samo w sobie przejście z PLN na EUR , nic nie zmienia dla przeciętnego człowieka. Zamiast pensji 3000 zł będzie 700 euro a zamiast rachunku za mieszkanie 500 zł będzie np.115 euro itp.
Generalnie inne kraje europy środkowej , specjalnie na tym nie straciły , ale nie wiadomo jak nie zyskały również. W biednych rejonach gdzie była bieda , bieda jest nadal , a bardziej zamożne regiony tych krajów nadal są bogate.
Z tego co wiem to gdyby Grecja nie była w strefie euro , to podczas swojej recesji miałaby jeszcze większa recesje totalna katastrofa gospodarcza by była , gdyż nie podlegaliby instrumentom pomocowym EBC.
Koszty Przewodzenia UE.
Na przewodzenie UE wydano 430 mln zł i brak skutków tego przewodzenia a kierowanie tą organizacją spowodowało patologiczne i absurdalne wydatki
które nie miały żadnego sensu.
14 opancerzonych limuzyn o wartości 5 mln 69 tys. 960 zł , filmik promujące Polską prezydencję i wydano na niego 600 tys. zł a efekt
żaden i filmik nie ma żadnego sensu i nie wiadomo o czy jest , 24 tys. euro - za kolorowe strzałki promujące obecność UE , 12500 drewnianych zabawek przeznaczono prawie milion złotych a dokładnie 991,380 tys i problemy prawne wykorzystanie wzoru na tych zabawkach , 7,2 mln złotych hotel dla gości.
To kierowanie przez kilka miesięcy UE nic nie dało i jedynie zmarnowano nie potrzebnie pieniądze.
 
Do góry