jak nabrać mase?

M

MacaN

Guest
czy jest może jakiś sposób na przybranie na masie w dość krótkim czasie? chodzi mi oto, co i ile jeść, aby zwiększyć swoją mase. od razu powiem, że odpada białko w proszku/kapsułkach. powiem też że jedzenie wszystkiego w dużych ilościach nic mi nie daje i że dużo ćwicze.

z góry dzieki za podpowiedzi :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
w podwieszonych tematach amsz diety na masę, troche słabe dlatego , wyrzuc z tamtąd z 2 posilki i wrzuc piers z kurczaka + ryz.

"duzo cwicze"
rozwiń tę myśl.
 

ROOBALL

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
174
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
KLATKA ......
Dokładnie dużo nie znaczy dobrze przy budowie masy bardzo ważna jest dieta i dobry trening a w tym przypadku powinno sie cwiczyc każda partie raz w tygodniu .
 
M

MacaN

Guest
ja jem ryż i dużo mięsa i ćwicze co 3 dni a mimo to waże 60 kg. przy 177 cm. wzrostu ;/
 

ROOBALL

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
174
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
KLATKA ......
Weź napisz dokładnie mniej wiecej co jesz to wtedy bedzie ci można cos doradzić bo określenie jem dużo mięsa i ryżu to jest troche śmieszne pozatym dla kazdego dużo może oznaczać różną ilość to po pierwsze hmm

Po drugie ćwicze co 3 dni to wychodzi ze robisz trening dwa razy w tygodniu czyli słabo troche hmm

Po trzecie jeśli szukasz pomocy to napisz dokładnie najpierw co robisz w kierunku tego co chcesz osiągnąc a potem na czym polega twój problem. Wtedy napewno łatwiej bedzie cos poradzić bo tak to sie można tylko domyslac o co chodzi hmm
 
M

MacaN

Guest
więc dokładnie : rano jem płatki na mleku ( ok. litr mleka wypijam dziennie ) do szkoły zabieram 4-6 kanapej z szynką na obiad zupe oraz ryż i np. udko z kurczaka. na kolacje chleb ( ok. 6 kanapek ) :D

ćwiczę co 2-3 dni... to jest mało twoim zdaniem? z tego, co wiem mięśnie muszą mieć 48h. na regeneracje i odpoczynek po wycięczającym ćwiczeniu.

dodam, że jak dla kgoś w moim wieku to jest dużo jedzenia :) - wiek znajdziesz w nicku
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Przy twoim jedzeniu to ja bym marniał w oczach.
W twoim nicku widzę ciąg jakis cyferek i liter wiec wiesz, ale zgaduje ze rocznik 95 wiec masz 15 lat.
Powinieneś zjadac w ciagu dnia pełnowartosciowych 5-6 posiłków składających się z: jaj, ryzu, piersi kurczaków, chleba pełnoziarnistego, makaronów, tunczyków, oliwy, twarogu, serków wiejskich, płatków owsianych, itp.

Poczytaj o treningu FBW, na początek Ci się przyda.
 

ROOBALL

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
174
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
KLATKA ......
Po pierwsze to sam sobie w nick popatrz bo ja nie mam na to czasu pisze sie wiek bo nikt sie domyslac nie bedzie hmm widze ze dieta to lipa jak sk...... a jesli chodzi o trening to jak wyzej kolega napisał a nie mądruj sie ile mięsnie potrzebują na regeneracje bo to zależy od intensywnosci nie które przy barzdo intensywnym treningu nawet 5-6 dni a jesli chodzi o twoja wypowiedź ze 48 to znaczy ze pewno ćwiczysz tą samą partie mięsniowa co 2-3 dni a z ciekawości napisz jaki masz trening kolego hmmm
 
M

MacaN

Guest
BOSSY - dzieki :) oto mi chodziło, zeby mi ktoś powiedział jaką diete mam stosować.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
No ja Ci podpowiedziałem co masz mniej wiecej zjadać, z tego spróbuj ułożyc diete i wklej ją tu, a ja ją skoryguje.
 
M

MacaN

Guest
heh, a mógłbyś mi podpowiedzieć z ćwiczeniami na klatke? bo ja mieszkam na wsi i siłowni niemam w pobliżu :( jedyne co robie to wyciskanie hankli, pompki, ćwiczenia na brzuch, przysiady.) czy można w ogóle ćwiczyć klate bez laweczki i sztangi?

// diete ułoże potem bo to troche myślenia :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
a można przekopać ogródek bez łopaty? tak samo bez sprzetu dużo nie zdziałasz
a jakbyś troche myslał i miał chęci i zdolności to można samemu coś stworzyc, z preta sztange, z odlewów z cementu jakies obciazenia itp
 
M

MacaN

Guest
wole nie. martwy ciąg to spokojnie jakąś skrzynie załatwie, dam na wysokości i napakuje pełno kloców drzewa ale przez takie 'sztangi' i ' ławeczki' już raz miałem ręke złamaną :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
kumpel posiedział, pomyślał i stworzył ławeczke i sztangę na która jest tak stabilna ze kilkukrotnie przewyższa wytrzymałosć niz te laweczki z sklepu.

Może też bys o czyms takim pomyslał ?
 
M

MacaN

Guest
może... ale to na lato dopiero :) dzieki za pomoc :D . jutro jeszcze wkleje moją dite :)
 
M

MacaN

Guest
może być tak: śniadanie - duży ( naprawde duży ) tależ płatków na mleku, następnie do godz. 3-5 co jedną godzine jedną kanapke z szynką albo innym mięsem,obiad - 1 danie ( zupa ) 2 danie ( ryż + np. 2 udka/1 pierś z kurczaka)
potem jajecznica, albo ryba ( np. makrela ) no i kolacja ( 7-8 kromek chleba z szynką/serem )
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
ogólnie to biedna ta " dieta" :]
posiłki powinny byc srednio co 3 godziny
rano daj jajecznice + platki owsiane z mlekiem
potem mozesz serek wiejski z makaronem zjesc
nastepnie makrele z chlebem zytnim pelnoziarnistym
posilek przedtreningowy ( godzine przed treningiem) to kurczak + ryz brazowy
po treningu 2 banany
pozniej tunczyk + ryz
i na dobranoc twaróg + oliwa z oliwek

OBLICZ BTW I DOPASUJ GRAMATURĘ
 
M

MacaN

Guest
z kasą niewyrobie :D niezapominaj ze mam 15 lat i jak powiem matce, co mam zamiar jeść to mi na zawał piknie :D :D :D ale postaram sie w miare przestrzegać tegoco mi powiedziałeś :). dzieki za pomoz :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
no 3/4 tego powinieneś zjadać co napisałem bo na ścisłą diete jesteś jeszcze za młody. Unikaj fast foodów, gazowanych napoi itp ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
droga anastasio, ja jakbym nie wiedzial czegośna dany temat to bym się nie udzielał.
a reklama sklepu biednie Ci wyszla.
RAPORT
 
Do góry