Jak kupujecie? (18 -) :P

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Ja jak jeszcze nie byłem dorosły ( czyli ponad dwa lata temu ), kupowałem zawsze w tych samych sklepach i bez problemu sprzedawali mi piwo, wino, wódkę itp. Ale czasami miałem pecha i chcieli dowód. Najtrudniej było, jak zaczynałem pić, miałem gdzieś z 14, 15 lat. Musiałem wkręcać kit, że dla ojca i takie podobne.... jak miałem 16, 17 lat, to już było łatwiej. Nawet, jeśli się nie kupiło w jednym sklepie, to się kupiło w drugim.
Nie było potrzeby, żeby prosić żulów o kupienie jakiegoś alkoholu.
 

Supamolly

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
... i dokąd?
odkąd mam dowód to sie nikt nie pyta, robilam test na sprzedawczyniach, taki ze jak szlam niepewnie i rece mi sie trzesly i glos zalamywal i nawiazywalam kontakt wzrokowy to od razu mnie sprawdzaly, a jak szlam pewnie, i ogladalam ceny np wodek to ani razu mnie nie sprawdzily;)
 

fifi66

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
śląsk
heh przede wszystkim trzeba znależc jakis sklep na odludziu i taki w którym zwykle przebywa mało ludzi. Poza tym żaden sprzedawca nie powie komus o tym, bo by mu mogli kare wrąbać. No chyba, ze powiesz, że to dla mamusi albo ojca ;)
Ja nie mam zadnych problemów z zakupem alkoholu. Ostatnio kupowałam winko i advocat.
Ze skrzynka piw to nigdy nie próbowałam, ale tak kilka to spokojnie sprzedadzą < wiadomo nie wszędzie, ale mam takie ulubione 5 sklepów> :p
 

aniami

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2008
Posty
22
Punkty reakcji
0
jak nie miałam jeszcze 18 lat to w sumie nie miałam większych problemów z kumpnem % lub papierosów (nie dla siebie oczywiście- ja nie pale ) kłopoty zaczynały się w ,,żabce,,. Do teraz pytają mi się o dowodzik :D
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
mam dziecinny wygląd twarzy, niski jestem, ale tylko czasem o dowód pytali, po fajki piwo czy wino, czy znajomemu stsa obstawić zawsze chodziłem. długie włosy postarzały jednak troche, do tego moje chodzenie w koszulach, i potem w kowbojkach, nie młodzierzowe takie :)
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
mam sklep swój. albo jak nie do niego to ide może akurat ktoś bedzie życzliwy



-18 lat jest?
-a nie wyglądam ?!?! :0


:D
 

Bonilek

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Ślask
u mnie w miescie nigdy nie bylo problemu :p tylko jak sie trafilo na stara babe to dopiero by bylo ;p
albo
-prosze o dowod
-w samochodzie zostawilem
 

Shani

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2006
Posty
375
Punkty reakcji
0
Miasto
Słupsk
Poszukac sklepiku kolo domu, pogadac ze sprzedwca tak by nabral do Ciebie zaufania, no i oczywiscie nie zawiesc ; )
 

kartel_wrz

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
95
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Września
Mi wszystko normalnie sprzedawaja tylko jak ide do sklepu typu TESKO KAUFLAND to pytaja sie o dowodzik ale zawsze jestem z kumplem ktory ma dowod i jak mi nie chca sprzedac to on mi to kupuje wiec problemu z tym nie mam
 

Serdel95

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Miasto
Łączki Brzeskie
ja nie kupuje takiego czegoś ale dobrze takie rady znać hehe :D U mnie pod sklepem cały czaas żulki stoją to mogą kupić ale oczywiście wolaja 1 zł, 50 gr
 

raf123411

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2007
Posty
302
Punkty reakcji
1
Sam kupuje^^ ja zapuszcza 2-3 dniowy zarost to czasem tylko spytaja czy jest 18 lat mowie ze jest i kupuje co chce:)
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
od kilku miesięcy mnie ten problem nie dotyczy
ale od kiedy skończyłam 15 lat nikt nie chciał ode mnie dowodu... Także na luzie się wchodziło do sklepu, brało się co potrzeba i luzzz xD
raz tylko (jak brakowało mi kilku miechów) facet sprzedaje mi piwo i się pyta 'a osiemnaście latek jest?' ja tak na niego 'rocznikowo taaa' 'rocznikowo?' 'no rocznik 89' facet w śmiech, ja w śmiech, ale sprzedał :p
No teraz im się zdarza :p
 

OnaCzyliJa

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
185
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
domek ;]
w każdym miescie,czy miasteczku można znaleźć jakiś sklep, w którym bez problemu można kupić alkohol;p
 

lysu93

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2008
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
czy to ważne
ludzie a slyszeliscie cie o dowodzie dla niepelnoletnich sa takie jak sie wyjezdza za granice trzeba taki miec wyglada jak prawdziwy wogole jest prawdziwy niczym sie nierozni
tylko ze jak jakis maly ciolek taki dowod bedziemial to odrazu w sklpe sie zorjentuja
ja kupuje przez starszych kolegow :papa:

ludzie a slyszeliscie cie o dowodzie dla niepelnoletnich sa takie jak sie wyjezdza za granice trzeba taki miec wyglada jak prawdziwy wogole jest prawdziwy niczym sie nierozni
tylko ze jak jakis maly ciolek taki dowod bedziemial to odrazu w sklpe sie zorjentuja
ja kupuje przez starszych kolegow :papa:
a taki dowod osobisty kosztuje gdzies 50 70 zł wiem bo kolega ma
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
jeden znajomy kupował na podrobioną legitymację szkolną (kolega z technikum)
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
no myśmy też mieli podrabiane legitymacje xP (nawet swojej nie wypełniłam :p)
a co do dowodów to jedyny problem polega na tym, że jest tam data urodzenia :p a że dużo osób tak kombinowało, to zaczęli dokładniej daty sprawdzać :p
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
*********
Jest taki piękny, mały sklepik, a sprzedaje tam stara baba, która nie umie się wysłowić. Tylko konieczny jest plecak, żeby nikt nie widział. Raz w życiu mi nie sprzedała. Akurat były rekolekcje przed Bożym Narodzeniem. Usłyszałem coś typu "Teraz się nie pije, do kościoła byście poszli." :mruga:
 
Do góry