Jak Ja To Kocham....

Status
Zamknięty.

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Jest sobota. Wstaję rano z łózka, tak ciepłego i milego przeciez, że na pozór aż się nei chce nic robić, nic tlyko leżeć... Ale wstaję, wstaję i lekkim krokiem idę do okno, otwieram je- chłonę całym ciałem zimne, lodowate wręcz można powiedizeć, powietrze... I czuję, ze to jest to o czym marzyłam, ze to jest część mojego marzenia, jakże istotna część... Patrzę na świat, zasłany śniegiem, wszystko piękne, białe, przyroda, zimowa przyroda... budzi się, wróbelki skaczą gdzieś obok mnie. I jest tak miło, tak pzryjemnie. Ubieram się idę zjesc śniadanie, umyć się, a potem dlugi spacer... Samotny lub z przyjaciółką, a tak bardzo chciałbym miec przy sobei kogoś kogo kocham, chłopaka, na którym naprawde by mi zależało. Z kim mogłabym dzielić te szcęście... Przechodze pzrz chodniki pełne śniegu, który chrupie pod nogami, jestciepło, pomimo chłodu... Tylko tyle mi potrzeba, i tylko Jego brakuje do spełnienia marzenia... Jednak wieczór zapowiada się jescze lepiej.
Godzina 18, zimne powietrze, te czyste, lodowe powietrze i płatki sniegów, ja sama, wokół świeca lampy, słychac tylko szept wieczoru- delikatny wiatr... Z przyjaciółką, idę pewnie po nia, pzreciez Jego jescze nie ma, a tak Go chcę, tak chę teraz iśc z Nim za rękę, śmiać się i dzielić tym wszystkim...
I tylko powietrze, śnieg i marzenie...- tyle moze dać mi sczęścia..

Wiecie, teraz mi się przypomniało, Jan Kochanowski miał rację: wiersz "Na Lipe" jest doskonałym wierszem, co do cala sie zgadza... Tylko to- tyle mi wystarczy, tak kocham te powietrze, ten wietrzyk... Tylko Jego mi brakuje. wszyscy sie dziwią, czemu chcę zimy... A ja bardzo chcę. Zima- ona jest chyba najbardziej romantycznbą pora roku, jak dla mnie... Lato to nie to samo, chodź tak je kocham, to wciąz lato- niee... Ale zima hmn..., tez bym nie wytrzymała w niej samej.. Ale kocham ja... Za to powietrze, za platki śniegu, za moje urodziny i za to, zę keidyś pzrejdę w Niej, zimnej, ośniezonej, z Nim, pod dachem gwiazd... i wtedy się spełni moje marzenie...
 

Tekken Master

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2005
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Częstochowa, Międzyrzecz
Mocne i piękne słowa, jeśli tak naprawdę myślisz i czujesz to życzę Ci, abyś znalazła tą jedyną, kochającą drugą połówkę, bo nic tak nie rozpala serca w zimny zimowy dzień jak miłość drugiej kochającej osoby. :)
 

Molus1985

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2005
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wlkp
Super spojrzenie na swiat we sumie tez tak mysle, ze zima jest super powieważ mozna duzo czasu z ukochana osoba spedzic dużo wspólnego czasu, ale twoje mysli zaskoczyły mnie jestem w podziwie piekna interpretacja danej sytuacji. :D
 

Attachments

  • Niebieski_mi_.gif
    Niebieski_mi_.gif
    19 KB · Wyświetleń: 21

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
jestem w podziwie piekna interpretacja danej sytuacji.
Mocne i piękne słowa
Dziękuję :)
Tekken Master- tak myślę, kocham to... To dziwne, ze dopiero teraz zobaczyłam jak mi tego brakuje, zimy, atmosfery Bożonarodzeniowej... Tego ciepła domu i lodu na dworze, tych płatków śniegu, kocyka i ksiazki... Tego wszystkiego co wydaje się takie normalne, naturalne, ze nawet nie zwracamy an to uwagi.
Chce zostac pisarką, myślę, ze taki opis sytuacji najbardzeij przemawia do ludzi :).
 

taka

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja tam nie lubię zimy..brrrr...mi jest wiecznie zimno! najbardziej lubię wiosnę ahhh....no ale cóż - moze jak znajdę swoją połówkę to zima tez będzie miała dla mnie ten niepowtarzalny urok ;)
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
JKa i bez tekj połówki, wiem, ze z Nia byloby świetnie,ale bezn Niej tez cudownie... :) Wiecie?. Ja kocham Wszystkich Świętych- a na szcęście te święto już tak blisko!!! nie maci epojęcia jak bardzo bardzo bardzo się cieszę :p
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Ja najbardziej kocham wiosne... Pora kiedy wszystko budzi się ze snu... Wtedy własnie widze.. ze natrua walczy.. Pierwsze przebisniegi, tak bardzo motywują mnie do działania... A po za tym kwiaty jest tak ślicznie ziolono, bardziej zielono nie jest nawet w lato.. Trawy wszystko jest takie piekne zielone... Ja kocham zielony.. Zielony jest kolorem nadzieji którą bardzo cenię ;)
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
tak nike, aj tez kocham, ale o tym sie wypowiem, ajk juz będe maiła dośc, zimy..tej takiej monotoni... ja takie odchyły mam na zmiane pogody moze.. :p nie faktyvcznie kocham te pory roku :)
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Ja Ci powiem ze nie lubię lata... No wprost nie cierpię... Kazda pora roku niesie coś ze sobą niezwykłego.. Np. Jesienią spadają liscie z drzew... Zimą pada snieg... Wiosna wszystko sie budzi.. A latem nic takiego sie nie dzieje.. Lato jest takie bezpułciowe :p Oklepane... I wogule... :p :D
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
a ja kocham alto za to, ze Zimą człowiek ejst taki dziwny, monotonny, przważnie, jesienią też, wiosną się budiz,a latem- lato jest dla tych, którzy lubią sami sobiue plan ułożyć- ja szaleje :D i miz tym dobzre, jets ciepko, są wakacje, moiżna się kąpac- jets gitnie!!!!!!!
 

Tekken Master

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2005
Posty
36
Punkty reakcji
2
Wiek
40
Miasto
Częstochowa, Międzyrzecz
Nie wiadomo dlaczego, ale zimą coś się dzieje takiego, że natura zasypia to normalka, ale ciągnie za sobą ludzi. Wydaje się, że ludzie stają się spokojniejsi tak jakby odpoczywali przed kolejną wiosną, starali się zregnerować siły. W czasie zimy czas wydaje sie płynąć wolniej, tak mi się wydaje. I oczywiście znika to robactwo muchy, komary i inne stworzonka. :D
 

HeX

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2005
Posty
951
Punkty reakcji
1
Zima?? Kocham tą pore... taka zimna...a jednak ciepła.... a to co napisałaś MArtynko jest piękne.... i sam marze o tym żeby znaleźć dziewczyne i w zimie móc ja ogrzewać i patrzeć na jej czerwony nos...piękne oczy.....czuć lodowaty oddech....i iść razem wtuleni w siebie.... brakuje mi tego.....chociaż nawet ntego niebyło...a tak bardzo pragne.... szkoda że nikt mnie niechce :(
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
też lubie zime..
spacerki po śniegu.
cieplutkie rękawiczki.
zaczerwienione policzki i noski..
śnieg w świetle latarni..
to uczucie gdy wchodze do ciepłej klatki.

lubie zime, ale nie zimno.

PeeS.
Słyszalam, że TA zima ma byc najgorszą jaka byla dotychczas.
Może w końcu zamkną szkoły? :p
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
nns z nieba nam spadłas, a skąd to słyszłas? :) No...tyle, ze wtedy, Wy- biedactwa ze sowimi ukochanymi nei wyjdziecie... Nie ma to jak HeX- moje odzwiercieedelnie, ten opis :p :) no prawie.. :)
 

taka

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Zima?? Kocham tą pore... taka zimna...a jednak ciepła.... a to co napisałaś MArtynko jest piękne.... i sam marze o tym żeby znaleźć dziewczyne i w zimie móc ja ogrzewać i patrzeć na jej czerwony nos...piękne oczy.....czuć lodowaty oddech....i iść razem wtuleni w siebie.... brakuje mi tego.....chociaż nawet ntego niebyło...a tak bardzo pragne.... szkoda że nikt mnie niechce :(
- no cóż....chyba wszystkim samotnym tego brakuje ehhh...
 
K

Kotecek

Guest
Jest sobota. Wstaję rano z łózka, tak ciepłego i milego przeciez, że na pozór aż się nei chce nic robić, nic tlyko leżeć... Ale wstaję, wstaję i lekkim krokiem idę do okno, otwieram je- chłonę całym ciałem zimne, lodowate wręcz można powiedizeć, powietrze... I czuję, ze to jest to o czym marzyłam, ze to jest część mojego marzenia, jakże istotna część... Patrzę na świat, zasłany śniegiem, wszystko piękne, białe, przyroda, zimowa przyroda... budzi się, wróbelki skaczą gdzieś obok mnie. I jest tak miło, tak pzryjemnie. Ubieram się idę zjesc śniadanie, umyć się, a potem dlugi spacer... Samotny lub z przyjaciółką, a tak bardzo chciałbym miec przy sobei kogoś kogo kocham, chłopaka, na którym naprawde by mi zależało. Z kim mogłabym dzielić te szcęście... Przechodze pzrz chodniki pełne śniegu, który chrupie pod nogami, jestciepło, pomimo chłodu... Tylko tyle mi potrzeba, i tylko Jego brakuje do spełnienia marzenia... Jednak wieczór zapowiada się jescze lepiej.
Godzina 18, zimne powietrze, te czyste, lodowe powietrze i płatki sniegów, ja sama, wokół świeca lampy, słychac tylko szept wieczoru- delikatny wiatr... Z przyjaciółką, idę pewnie po nia, pzreciez Jego jescze nie ma, a tak Go chcę, tak chę teraz iśc z Nim za rękę, śmiać się i dzielić tym wszystkim...
I tylko powietrze, śnieg i marzenie...- tyle moze dać mi sczęścia..

Wiecie, teraz mi się przypomniało, Jan Kochanowski miał rację: wiersz "Na Lipe" jest doskonałym wierszem, co do cala sie zgadza... Tylko to- tyle mi wystarczy, tak kocham te powietrze, ten wietrzyk... Tylko Jego mi brakuje. wszyscy sie dziwią, czemu chcę zimy... A ja bardzo chcę. Zima- ona jest chyba najbardziej romantycznbą pora roku, jak dla mnie... Lato to nie to samo, chodź tak je kocham, to wciąz lato- niee... Ale zima hmn..., tez bym nie wytrzymała w niej samej.. Ale kocham ja... Za to powietrze, za platki śniegu, za moje urodziny i za to, zę keidyś pzrejdę w Niej, zimnej, ośniezonej, z Nim, pod dachem gwiazd... i wtedy się spełni moje marzenie...
Martynko to co napisalas jest piekne ja tak samo kocham zime wiaze sie ona z tyloma pieknymi wspomnieniami z pierwsza randka z narzeczonym, z zareczynami, ze swietami z ta cudowna atmosfera, z pieknem bieli otaczajacego swiata. cudowne jest rano jak staje kolo okna i widze sad i ogrog obsypane sniegiem pieknym lekkim a jakze majestatycznym bialym puchem :) Moj slub takze bedzie zima oby peikna biala zima z mrozem i zarozowionymi policzkami ze szczescia, zakochania i mrozu :) Zima to piekna i niezapomniana pora roku gdyz mimo ze caly swiat jest wtedy zmrozony i zaspany to pod ziemia toczy sie prawdziwe zycie swiat szykuje sie do kolejnych narodzin do przyjscia wiosny :) Z zima kojarza mi sie cudowne spacery, zabawy sniegiem ogrzewanie sie w ramionach ukochanego i te pocalubki i wymienianie sie cieplem poprostu tej poty roku nie da sie nie kochac jest wspaniala, pociagajaca i dajaca tyle szczescia :)
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Dziękuję bardzo Kotecku. Dzisiaj na lekcji siedziiałm przy grzejniku, był ciepły, wprost emanował ciepłem i tym ciepłym powietrzem, które ma swój zapach, nei tak jak zwykłe. Bezwonne powietrze- zimowe ma swój charakterystyczny orzeźwiający chłód, a te powietrze jest ciepłe, pachnie ciepłem, chyba się zakocham w tej zimie, i ani trochę nei przesadzam, na lekcji od razu poczułam się lepiej, inaczej, nei jak na kolejnej nudnej, bezcelowej lekcji... :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry