Islamizacja Europy - pójdzie z górki, prawda?

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
a co było w Jerozolimie w 1099r, ? albo co zrobiono z Albigensami ? to było zachowanie baranków ?
Teraz. TERAZ.



Kaagular napisał:
W Chrześcijaństwie już nie ma uzasadnienia dla złamania przykazań. Kiedyś były (albo raczej tak się sądziło i to imię swoich niekoniecznie religijnych interesów) teraz jest to nie do pomyślenia.

Co ty mi tu z 1099 rokiem? Jaki jest sens porównywania Islamu dzisiejszego z Chrześcijaństwem tysiąc lat temu?



Herbatniczek napisał:
przecież tym samym pismem świętym się kierowano wtedy i dziś
Chrześcijanie swoją ewolucje już przeszli. Przy okazji, wtedy nie stosowali Pisma Świętego, właśnie w tym sęk - wtedy go nie stosowano ale to niestosowanie uzasadniano, tak jak dziś to robi Islam. Religia była świetnym powodem uzasadnienia wojen - ginąć za wiarę chciało więcej niż za coś innego. Już nie mówiąc o tym jak wyglądało społeczeństwo, jaka była kultura, jakie były uwarunkowania. Dziś są inne i Chrześcijaństwo to baranki. I to takie, że żal patrzeć, z czego korzystają inne religie (głównie Islam). Jakie są teraz problemy w naukach teologicznych? Nie wiem, ale raczej nie to czy komuś można uciąć łeb na żywca czy pośmiertnie. Przecież katolicy to "baranki" w stosunku do chociażby protestantów (ci już sobie tak łatwo w kaszę dmuchać nie dadzą). Zresztą na czym polegają różnice? Że ja jestem do niczego bo nie piję "krwi" w kościele a jakiś zielonoświątkowiec jest ok, bo pije ze wspólnego kielicha (fuj). Albo czy Matka Boska jest Boska czy nie Boska, czy chrzest może być za niemowlaka, czy może być tylko później? To są dylematy chrześcijan w dniu dzisiejszym.
Każde potknięcie duchownego odbija się szerokim echem, kościół ma o wiele gorszą prasę niż na to zasługuje, na mieście trochę wstyd wyznać wiarę itd. a wierni co? Nic, co najwyżej jacyś "fanatycy" wyjdą poprotestować narażając się na wyśmianie. A Islamiści? No powiedz co by się stało jakby ktoś w jakimś Luton powiedział, że Allaha nie ma i w ogóle jest do kitu. Byłoby co zbierać?

Po prostu Islam się zatrzymał. Chyba tylko dzięki ropie wiedzą co to jest drapacz chmur czy helikopter. No bo nadal najpierw tyłek umyją ręką a potem z niej się napiją.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w pełni się z tym zgodzę, chrześcijaństwo odrobiło lekcję z powrotu do źródeł, nie kto inny jak Chrystus był pacyfistą i kazał odrywać wiarę od państwa

a muzułmanie tego nie rozumieją, kiedyś zrozumieją jak ropa im się skończy
 

Nabank

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
Zanim im się ropa skończy, to zdążą się już rozpanoszyć po świecie... :lagodny:
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Akurat ci od ropy to się nie panoszą, chyba że wykupując całe hotele. Panoszą się ci, którzy nie mają co do gara włożyć a konkretniej nie mają jak nalać wody do tego gara bo jest susza.
 
D

dave123

Guest
Jak się ropa skończy to będzie wtedy napływ imigrantów np. Arabii Saudyjskiej i innych krajów arabskich , teraz , nie musza uciekać z arabi bo mają dużo kasy , więc nie opłaca im się jechać do europy.



Kaagular napisał:
http://pl.radiovatic...e_dziec/1315003https://wiadomosci.w...27393596777089a https://en.wikipedia...nation_in_Egypt Powodzenia w byciu chrześcijaninem w Egipcie. Po prostu, taki styk nie działa i nie zadziała jeszcze przez setki lat. https://film.wp.pl/g...31337247385729a Na takie coś natrafiłem ;o Przecież chrześcijanie by szturmem w takiej sytuacji poszli do kina i jeszcze przeprosili nie wiadomo za co. Jakby w Stambule zaprezentowali taką muzułmańską "klątwę" to z teatru by nie został kamień na kamieniu. Zresztą w Londynie też pewnie nie (Charlie Hebdo wie o co chodzi).
No nie rozumiesz znowu , prawo egiptu nie zakazuje wyznawania Chrześcijaństwa , więc możesz na lajcie je wyznawać , inną kwestią są uprzedzenia między ludźmi , ale prawo egiptu zabrania np. morderstw chrześcijan na tle religijnym.
W ararbi saudyjskiej w ogóle za wyznawanie innej wiary niż islam , ma się kare śmierci.
 

Nabank

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
Kaagular napisał:
Akurat ci od ropy to się nie panoszą, chyba że wykupując całe hotele. Panoszą się ci, którzy nie mają co do gara włożyć a konkretniej nie mają jak nalać wody do tego gara bo jest susza.
Sponsorują meczety itp. w Europie - taki wkładzik w propagowanie swojej religii pokoju na ziemiach niewiernych.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Piłkarze Arabii Saudyjskiej odmawiają uczczenia minutą ciszy ofiary zamachów w Londynie.
Jeszcze jakieś wątpliwości?

https://www.youtube.com/watch?v=1myOaQJ_Kmw
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak jest z ropą to widzimy w Wenezueli. To jest przyszłość krajów arabskich opartych na wydobyciu surowców

a poza tym proszę zauważyć, że po okresie dominacji państw islamskich w okresie średniowiecza to od wieku XVII zaczyna się ich zmierzch, w następnych latach imperium osmańskie było na stałe "chorym państwem Europy"

a co do odwiecznej walki islamu z chrześcijaństwem to mam zagadkę: jak się ma ta koncepcja do wojny krymskiej ?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
dave123 napisał:
No nie rozumiesz znowu , prawo egiptu nie zakazuje wyznawania Chrześcijaństwa , więc możesz na lajcie je wyznawać , inną kwestią są uprzedzenia między ludźmi , ale prawo egiptu zabrania np. morderstw chrześcijan na tle religijnym.
O no to uspokoiłeś tamtejszych chrześcijan. Dzięki wielkie. Lece tam "wyznawać chrześcijaństwo" wiedzą, że jedynie ludzie mogą mnie zastrzelić, a nie państwo.

https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-europa-konczy-z-poprawnoscia-polityczna-teraz-pora-na-muzulmanow-6131413422532737a
Trochę o tej "drodzę" którą musi przejść współczesny Islam. O meczu też.
 

martyna80

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2017
Posty
35
Punkty reakcji
4
Wiek
43
danielr9 napisał:
Piłkarze Arabii Saudyjskiej odmawiają uczczenia minutą ciszy ofiary zamachów w Londynie. Jeszcze jakieś wątpliwości?
A potem ktoś się dziwi, że CNN musi robić ustawki. No musi je robić, bo żaden muzułmanin nie wyjdzie protestować przeciwko terroryzmowi. A nawet gdyby jakiś tam pojedynczy osobnik chciał, to Umma szybko sprowadzi go na ziemię.

https://www.youtube.com/watch?v=muME4lb7YhM
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
piłkarze z Arabii Saudyjskiej już dziś przeprosili
 

martyna80

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2017
Posty
35
Punkty reakcji
4
Wiek
43
Liczy się gest zwykłych muzułmanów, tutaj piłkarzy a nie jakieś wykalkulowane stanowisko federacji, która mogła obawiać się kar dla reprezentacji i by załagodzić sytuację wystosowała pismo. Gesty mówią więcej niż 1000 słów, a tym bardziej tak ostentacyjne.
 
D

dave123

Guest
Kaagular napisał:
No nie rozumiesz znowu , prawo egiptu nie zakazuje wyznawania Chrześcijaństwa , więc możesz na lajcie je wyznawać , inną kwestią są uprzedzenia między ludźmi , ale prawo egiptu zabrania np. morderstw chrześcijan na tle religijnym.
O no to uspokoiłeś tamtejszych chrześcijan. Dzięki wielkie. Lece tam "wyznawać chrześcijaństwo" wiedzą, że jedynie ludzie mogą mnie zastrzelić, a nie państwo.

https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-europa-konczy-z-poprawnoscia-polityczna-teraz-pora-na-muzulmanow-6131413422532737a
Trochę o tej "drodzę" którą musi przejść współczesny Islam. O meczu też.
Nie zgrywaj takiego cwaniaka , są kraje o religii dominującej islamie , ale prawie liberalnym wobec chrześcijan, za obecnej władzy w Egipcie , los chrześcijan się poprawia , bo obecny prezydent zwalcza bractwo muzułmańskie.
Jest coś takiego jak umieć czytać a rozumieć co jest napisane , nie napisałem , że u muzułmanów , nie ma uprzedzeń do chrześcijan , bo są jak w każdym społeczeństwie , ale prawo całkiej sporej liczby krajów nie zabrania wyznawania chrześcijaństwa i chrześcijanie nie są za to tępieni.
Ja osobiście bym nie chciał mieszkać w krajach muzułmańskich bo preferuje inne kultury , Hiszpania , Tajlandia , Brazylia , Włochy itp.

Gest piłkarzy niezbyt ładny , chociaż myślę , że to może być tez jakaś prowokacja , trzeba by było poczytać co się dzieje w szatni Arabii Saudyjskiej , i rozmowę z trenerem.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
martyna80 napisał:
A potem ktoś się dziwi, że CNN musi robić ustawki. No musi je robić, bo żaden muzułmanin nie wyjdzie protestować przeciwko terroryzmowi. A nawet gdyby jakiś tam pojedynczy osobnik chciał, to Umma szybko sprowadzi go na ziemię.
Problem u nich polega na tym, że właśnie najwyższy duchowny jest w stanie wszystko potępić o ile będzie to w "zbożnym celu". Pewnie dlatego iluś ich tam odmówiło pochówku. No bo trzeba mieć czasem dobrą prasę. Niestety wrócą do meczetów i dalej będą opowiadać o dziewicach.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Ty serio pytasz? To co zawsze do tej pory - niech stosuje swoje własne prawo.
dlatego nazwano Orbana tripletem: ksenofob, nacjonalista, rasista, gdyż postanowił realizować obowiązujące rozporządzenie w zakresie azylu
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Brave napisał:
dlatego nazwano Orbana tripletem: ksenofob, nacjonalista, rasista, gdyż postanowił realizować obowiązujące rozporządzenie w zakresie azylu
Do tej pory nie wiem jak oni wpadli na pomysł krytykowania za stosowanie prawa.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
bardzo prosto, kuriozalna ideologia wypiera cywilizację
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
odświeżam temat ale jak przeczytałem tą informację to myślałem że ze śmiechu nie wyrobię

jedna z liderek Alternatywy Dla Niemiec zatrudniła na czarno imigranta Syryjczyka jako sprzątaczkę


czyli na żywo w telewizji PRECZ Z ISLAMIZMEM a w domku już można przyjmować islamistę


BRAWO TY PRAWICO NIEMIECKA

a nie boi się gwałtu ? bo przecież islamiści tylko gwałcą białe kobiety, chyba się nie boi bo jest homoseksualistką i mieszka z partnerką i dwójką dzieci,

konserwatywne zasady ma we krwi
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja pisałem wyraźnie o hipokryzji osób zwalczających imigrantów islamskich i do tego się mógłbyś odnieść
 
Do góry