Islam a co Wy o nim sądzicie ?

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To co ty wyczuwasz u mnie dla mnie nie ma znaczenia .
Zajmij sie swoimi pokładami -ok ?.

Skoro umieszczasz tu takie frazesy, naturalnym odruchem jest ich komentarz. Więc nie, nie chodzi tu o zajmowanie się sobą - nie na tym komentowanie i odnoszenie się do czyichś wypowiedzi polega.

Noszą z napisem 666 - mozesz ja zobaczyc na powyższych filmikach

Na filmikach możesz zobaczyć też jednorożca, w rzeczywistości jest to niemożliwe.

- czy ty wogóle wiesz o czym TU mowa ?

W przeciwieństwie do Ciebie, wiem. Wiem czym jest islam - Ty jednak nie wiesz, co sama przyznajesz twierdząc, że nie chcesz poznawać tej religii. Strzelasz samobóje.

przypisujesz mi paranoje ? bo wyciągnęłam na forum diabelskie oblicze islamu ?

Tak.

Nie ja jestem autorem powyższych filmów - z pretensjami do NICH sie zwracaj -

Ty je tu umieszczasz i rozsiewasz kretyńskie treści na forum, więc pretensje mam do Ciebie.

Ależ pewnie ze nie ..gardła podcinają na zimno z usmiechem

I może jeszcze w parze do tego uśmiechu się masturbują, co?

Nie mów o Zasadach

Nie mów wcale.

mozesz kłamac dla dobra islamu -

Teraz już definitywnie masz paranoję.

Dziekuje odmawiam nie skorzystam TO CO sie DOWIEDZIAŁĄM wystarczy Moim PANEM JEST IOSZUA MESJASZ - IHVH

Moim natomiast Szatan, zjadam dziewice i chrześcijan na surowo. \m/
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
No to sie zgadza jak sam przyznajesz twoim panem szatan - duma cie zapewne rozpiera ?

To już twój problem co z tym zrobisz fakt jest niezaprzeczalny -mówia o Pokoju a czynią wojne nawet swoich dzieci nie szanują.

Chrislam -islam
http://wiecz.startlogic.com/nauczania_niedzielne/2011/N24_JS_27-11-11_Islam_i_Chrislam_70m21s_56kb.mp3
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
No to sie zgadza jak sam przyznajesz twoim panem szatan - duma cie zapewne rozpiera ?

Widocznie zrozumienie tego, co napisałem wykracza poza Twoje możliwości.

fakt jest niezaprzeczalny -mówia o Pokoju a czynią wojne nawet swoich dzieci nie szanują.

Ja pier*olę.... Chyba sobie odpuszczę, bo nie chcę wylądować w psychiatryku wskutek kontaktu z osobami...Twojego pokroju.
Udanego kreowania się na idiotę życzę.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Widocznie zrozumienie tego, co napisałem wykracza poza Twoje możliwości.



Ja pier*olę.... Chyba sobie odpuszczę, bo nie chcę wylądować w psychiatryku wskutek kontaktu z osobami...Twojego pokroju.
Udanego kreowania się na idiotę życzę.



Widocznie zrozumienie tego, co napisałem wykracza poza Twoje możliwości.



Ja pier*olę.... Chyba sobie odpuszczę, bo nie chcę wylądować w psychiatryku wskutek kontaktu z osobami...Twojego pokroju.
Udanego kreowania się na idiotę życzę.

ale cie wzięło :)

wyluzuj :)

Każda religia tworzy mit Big Brathera, który obserwuje. Są ludzie którzy tego pragną i nie ważne czy to islam , czy chrześcijaństwo czy prawosławie czy wiara w totha.
Jednak zabawne jest to, że ludzie szybko wyciągają argument "to obraża moje uczucia religijne " jednocześnie plując ile wlezie na inne religie.

Jestem tatarskiego pochodzenia i nie wiem czy wypisywanie tych durnowactw mnie nie powinno obrażać. Chyba nie bo jakoś zauważam , że wszystkie BIg Brathery nie sa mi do niczego potrzebne potrafię być normalnym uczciwym człowiekiem i bez tego

Orsa

Ma jakiś fanatyzm w sobie nie wiele wiedząc o Islamie ale to jeszcze jeden dowód na to iż religie wzbudzają chore myśli.
Brak wiedzy zaślepienie, ciemnota powołuje do życia negatywne emocje. Orsa nie zauważa, że staje się tym co krytykuje :)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Rację masz, Lamparcie, ale w jednym miejscu się przyczepię.

Każda religia tworzy mit Big Brathera, który obserwuje. Są ludzie którzy tego pragną i nie ważne czy to islam , czy chrześcijaństwo czy prawosławie czy wiara w totha.

Prawosławie to też chrześcijaństwo.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
na posty Orsy, od dawna staram się raczej nie odpowiadać....
co do piszących po niej, proszę o inny stosunek, nie chcę na święta rozdzielać warnów
jeśli macie wbudowany imperatyw "żeby przyłożyć" liczcie się z nagrodami...
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
Trudno przeczytać tyle stron, ale być może nie zostało zapisane to o czym napiszę, jesli tak, proszę ominąć.
Islam w węższym znaczeniu jest przede wszystkim religią, a w szerszym to cała kultura i cywilizacja, państwo i prawo, historia, filozofia i sztuka.
Jako religia interesuje się eschatologią w takim samym stopniu jak i życiem doczesnym.
Nie ma instytucji Kościoła, a więc i nie ma duchowieństwa. Islam ma negatywny stosunek do monastycyzmu i celibatu, i chociaż istnieją niewielkie zgromadzenia zwane bractwem religijnym, to są to ludzie świeccy.
Ekspansja islamu ogarnęła kraje Azji (X w. rozpoczęcie natarcia na Indie), Afryki i Europy oraz kraje wyspiarskie.
Wielu znawców tematu twierdzi, że islam to religia pokoju i to prawda, ale w islamie jest wiele odłamów, a również i sekt, i nie wszystkie są pokojowe.

Co sądzę o islamie?
Nie ma jednolitości interpretacji Koranu, a zważywszy, że Koran jest prawem religijnym i państwowym, to intepretacja, a co za tym idzie kara jest okrutniejsza w stosunku do kobiet niż w takiej samej sytuacji w stosunku do mężczyzn.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Koran to księga. Szariat to prawo. Nie we wszystkich krajach muzułmańskich on funkcjonuje.
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
Einherjar. Tak, to prawda co napisałeś.

Szariat jest najbrutalniejszym prawem, ale źródłem tych przepisów jest Koran, z resztą dla innych muzułmanów też, ale o łagodniejszych przepisach..
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
W dużej mierze to religia ludzi niewykształconych. Dziękuję za takie prawo i interpretację Koranu przez imama, który nie musi umieć czytać. To od razu sprowadza tę religię do parteru. I nic dziwnego, że prawo to bierze się z emocji i nienawiści do chrześcijaństwa i ateizmu przede wszystkim.
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
W dużej mierze to religia ludzi niewykształconych. Dziękuję za takie prawo i interpretację Koranu przez imama, który nie musi umieć czytać. To od razu sprowadza tę religię do parteru. I nic dziwnego, że prawo to bierze się z emocji i nienawiści do chrześcijaństwa i ateizmu przede wszystkim.

Hmmm, a to ciekawe co piszesz, a konkretnie, to za co dziękujesz?
Który odłam islamu zieje nienawiścią do chrześcijaństwa, a jakbyś ukonkretniła jakich wyznawców chrześcijaństwa masz na myśli?
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
W dużej mierze to religia ludzi niewykształconych. Dziękuję za takie prawo i interpretację Koranu przez imama, który nie musi umieć czytać. To od razu sprowadza tę religię do parteru. I nic dziwnego, że prawo to bierze się z emocji i nienawiści do chrześcijaństwa i ateizmu przede wszystkim.

"Podstawą bytowania duchowieństwa były opłaty za odprawiane msze. Zarówno przeciętny średniowieczny proboszcz jak i ksiądz w miastach był słabo lub w ogóle nie wykształcony. Każdy, kto chciał zostać kapłanem, uczył się u proboszcza najpotrzebniejszych rzeczy. Niczym nadzwyczajnym było uczenie się na pamięć bez rozumienia tekstu, a później wygłaszanie go na mszach."

Jakby więc nie spojrzeć chrześcijaństwo też wywodzi się z religii ludzi niewykształconych i biblia była interpretowana i nauczana przez osoby które nie znały ani greki ni łaciny. Chyba nikt nie uwierzy, że po chrzcie w 966 pogański lud jakim byliśmy nagle doznał olśnienia i zgodnie z uniwersalizmem średniowiecznym na drugi dzień obudził się ze znajomością powszechną łaciny czy greki - byliśmy analfabetami :). Z tego co pamiętam Karol Wielki aby przywrócić łacinę klasyczną posiłkował się zakonnikami z Irlandii - bo tylko tam przetrwała - a to jakieś 250 lat od czasów powstania państwa franków :) i około 700 od czasów Chrystusa. Podobnie jak rozwój kultur Rzymu, Egiptu, Grecji z dorobku których do dzisiaj korzystamy nie był związany z ich politeistycznymi religiami tylko z uwarunkowaniami ekonomiczno-gospodarczymi z ekspansją z hellenizacją tak i na nasz rozwój ten czynnik miał największy wpływ. Reasumując dzisiaj chrześcijanie opierają się o nauki ludzi którzy byli jeszcze gorzej wykształceni niż dzisiejsi islamiści i jak niedouczonych możemy zrozumieć w ich dalszej wierze w te przekazy, tak wykształconych już ja przynajmniej nie do końca. Na dodatek pierwszy raz słyszę aby religia opierała się o wykształcenie - a nie na dogmatach , na kierowaniu się "na wiarę"
Czy chcesz powiedzieć, że aby zrozumieć boga trzeba być wykształconym ? To niebezpieczna teza i raczej samobójcza dla chrześcijanina :) - sprowadza coś do parteru
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
[quote name='le'a' timestamp='1327174797' post='2897621']
Hmmm, a to ciekawe co piszesz, a konkretnie, to za co dziękujesz?
Który odłam islamu zieje nienawiścią do chrześcijaństwa, a jakbyś ukonkretniła jakich wyznawców chrześcijaństwa masz na myśli?
[/quote]Może ten:





Świat

13:17, 22.01.2012 /Reuters, PAP
Nigeria znów spływa krwią


ATAKI NA CHRZEŚCIJAN


Wybuch w Kano zabił prawie 200 osób
Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 12 zostało rannych w ataku na chrześcijan w nocy z soboty na niedzielę na północy Nigerii. Do 178 wzrosła też liczna zabitych w ataku bombowym w Kano, do którego doszło w piątek.
W mieście Tafawa Balewa, zamieszkałym głównie przez muzułmanów, wyznawcy islamu zaatakowali grupę chrześcijan. Ataku dokonali ludzie z plemion Hausa i Fulani. Więcej szczegółów nie podano.

Tymczasem 178 osób zostało zabitych w piątek w serii skoordynowanych ataków w Kano, największym mieście północnej Nigerii. Do ataków przyznała się sekta islamskich radykałów o nazwie Boko Haram. Ugrupowanie to w ubiegłym roku zabiło setki ludzi w Nigerii.

"Zachodnia edukacja to świętokradztwo"


Po zamachach na chrześcijan - stan wyjątkowyPrezydent Nigerii Goodluck Jonathan ogłosił w sobotę stan wyjątkowy w... czytaj więcej »


Boko Haram, której nazwę tłumaczy się jako "zachodnia edukacja to świętokradztwo", ucieka się do mordów i zamachów, walcząc o wprowadzenie szariatu we wszystkich 36 stanach Nigerii; szariat obowiązuje w północnych stanach, gdzie mieszka znacznie więcej muzułmanów.

Zdaniem lekarzy z miejscowego szpitala, zabitych może być więcej.

jk//gak
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus

Widzisz dam Ci świetną radę; zlikwidujmy religie. Wojny ustaną albo staną się nagie,pozbawione fanatyków. Wiele wojen ma podłoże religijne lub religia jest w nich wykorzystywana gdyż w ciemnocie jak to nazwałeś wystarczy tylko odpowiednio wkręcić temat w honor i ojczyznę, wmieszać boga i dołożyć zapalnik - obraza religijna - to taki koktajl jak u ruskich; Mołotowa - zerknijmy na wioskę jaką odwalono broniąc krzyża albo rydzykownia, Serbia i tym podobne gnioty made in religia to z naszego podwórka.

W sumie podałeś przykład jak to islam wyrzyna biednych chrześcijan nie wiem kiego grzyba tam chrześcijanie się pchają - w tamte kraje - do dzisiaj nie wiem po co np w takim bahrajnie ktoś stawia kościół katolicki - zapraszał ktoś ich tam ?

ale do tematu wracając; uważam, że twój przykład nic nie wnosi gdyż mogę podać Ci przykłady bardziej durnowate i cywilizowane jak; Izrael i Palestyna - tam się rżną co ? no popatrz i chrześcijanie potrafią :)
Nie widzę tez powodu aby pominąć Irlandię :) "

Od ponad trzydziestu lat toczy się w Irlandii Północnej krwawy konflikt, przerywany jedynie krótkimi okresami negocjacji i zawieszenia broni.

a wiesz jaki to konflikt ? a no protestanci kontra katolicy. Bardzo podobają mi się ich niektóre typowo chrześcijańskie nazwy jak np. ; komando czerwonej ręki - super chrześcijańskie ugrupowanie :)


W 1966 roku biorąc niejako przykład z IRY powstała organizacja NICRA walcząca o równouprawnienie katolików w Irlandii Północnej. Spotkało się to z negatywną reakcją protestantów, którzy zaczęli najpierw atakować wiece katolickie, a potem katolickie dzielnice. W 1969 roku miał miejsce kongres IRA, na którym doszło do kolejnych rozłamów. Niektórzy uważali, że organizacja nie zrobiła nic by uchronić prześladowanych katolików. Ci stworzyli radykalną Provisional IRA ,

W 1971 roku z rąk IRA zginął pierwszy brytyjski żołnierz. Już rok później Brytyjczycy zaatakowali uczestników pokojowej demonstracji w Londonderry zabijając 13 z nich i raniąc 14. Incydent ten przeszedł do historii jako krwawa niedziela i do dziś uznawany jest za odwet za śmierć żołnierza rok wcześniej. Wydarzenie to doprowadziło do wybuchu otwartej wojny, w której IRA walczyła nie tylko z brytyjską policją i armią jak i innymi organizacjami partyzanckimi. Walki były tak zacięte, że miasta w Irlandii zostały oddzielone od siebie murami i drutami kolczastymi. W latach 90-tych IRA przeprowadzała ogromne ilości zamachów bombowych w centrach angielskich miast


stwierdzenia normalnych ludzi żyjących w Ulsterze
Po każdej stronie pozostała garstka tych, dla których porozumienie między katolikami i protestantami jest zdradą ich "jedynie słusznej sprawy".


Myślę, że fajnie jakby najpierw zajrzeć na własne podwórko- chrześcijańskie, w cywilizowanej części świata, a później wskazywać przykłady islamskie z krajów III świata na dodatek używać ich jako argumentu. Widzisz czy cywilizowany czy nie, to jak dwa wyznania się spotkają - wojna murowana, co tam dwa wyznania - wystarczą odłamy :)))

Zlikwidujmy religie i w Irlandii nigdy nie wybuchnie bomba już z tego powodu

Dowcip z Irlandii cytowany przez jednego z tamtejszych dziennikarzy
Faceci w kominiarkach wyciągają gościa z za kierownicy samochodu i pytają; jesteś protestantem czy katolikiem ?
właściwie to jestem żydowskim ateistą - odpowiada
ale katolickim żydowskim ateistą czy protestanckim żydowskim ateistą - pada kolejne pytanie...

W zasadzie jak się zastanowić nie jest to śmieszne
Ja zapewne byłbym katolickim ateistą, dla takich cieci gdyż jestem przekonany, że jestem liczony statystycznie jako katolik bo zostałem ochrzczony nieświadomie za młodu - skomentował kolega
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
W sumie podałeś przykład jak to islam wyrzyna biednych chrześcijan nie wiem kiego grzyba tam chrześcijanie się pchają - w tamte kraje - do dzisiaj nie wiem po co np w takim bahrajnie ktoś stawia kościół katolicki - zapraszał ktoś ich tam ?
O czym Ty piszesz?Muzułmanów ktoś zapraszał?

ale do tematu wracając; uważam, że twój przykład nic nie wnosi gdyż mogę podać Ci przykłady bardziej durnowate i cywilizowane jak; Izrael i Palestyna - tam się rżną co ? no popatrz i chrześcijanie potrafią :)
Która ze stron to Chrześcijanie?

Nie widzę tez powodu aby pominąć Irlandię :) "
Wojna w Irlandii ma podłoże wolnościowe a że dwie strony przypisuje się do różnych wyznań jedynie zaognia a nie powoduje.
Zresztą troszkę ostatnio jakby ciszej, czyż nie?
Cytowany dowcip jedynie potwierdza że religia została wplątana w konflikt.
Dwa dni temu był atak na muzułmanów ,wiec muzułmanie zrobili odwet .
Jakieś źródło?
Nie podajesz linka?TY?
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
O czym Ty piszesz?Muzułmanów ktoś zapraszał?

no właśnie nikt, dałeś się złapać :) dlatego twierdzę, że te dwie religie to koszmar dla ludzkości, rżną się aż miło, i bez znaczenia gdzie, jak ich nie ma to w krajach spokój aż dziw bierze.
Która ze stron to Chrześcijanie?
No tak zapomniałem :)
W chrześcijaństwie tak się porobiło, że się zapomniało, że to żydowska religia i że to żydzi są narodem wybranym tak się porobiło, że w chwili obecnej to my jesteśmy ekspertami biblii - żydzi to w ogóle się na tym nie znają kupujemy tylko ich boga :) ale teraz to oni już nie są wybrani i w ogóle są be, dzisiaj nikt by ich z niewoli nie uratował nawet bóg :) Bo nie posłuchali swojego boga i nie są chrześcijanami matołki

Wojna w Irlandii ma podłoże wolnościowe, a że dwie strony przypisuje się do różnych wyznań jedynie zaognia a nie powoduje.
Zresztą troszkę ostatnio jakby ciszej, czyż nie?

nie znasz się i nie wiesz o czym piszesz, niczego się nie przypisuje to te organizacje w swoich postulatach w powodach swojego istnienia podają takie powody, ich członkowie przynależą do konkretnych kościołów, a przywódcami ludzie typu Pastor Ian Paisley

Kiedy w 1969 roku młodzi katolicy maszerowali ulicami północnoirlandzkich miast, żądając równych praw z protestantami, dziarski pastor Ian Paisley szczuł na nich protestanckich bojówkarzy. Po zamieszkach poszedł na kilka miesięcy do więzienia.

Jego opętańcza walka z katolicyzmem jako herezją, papiestwem jako babilońską dziwką, z katolikami jako diabelskim pomiotem oraz Republiką Irlandii i jej politykami wypełniła mu całe długie życie....

Żródło :gazeta wyborcza

No widzisz ciszej, a żadnej wolności nie zdobyli więc jak tam z twoją teorią, że to były ruchy narodowo wyzwoleńcze :))) a wszystko dzięki porozumieniu mój drogi pomiędzy katolikami a protestantami. W gazetach (archiwa) znajdziesz takie kpmentarze ;

Ma ono szanse skonsolidować tzw. Porozumienie z Wielkiego Piątku z roku 1998 roku, które zakończyło trwającą prawie 30 lat wojnę domową między katolikami i protestantami, w której zginęło ponad 3600 osób.

ale sukces - teraz porównaj kraj który ty wymieniłeś do Irlandii czy Izraela i proszę nie załamuj, właśnie na tym przykładzie widać że żadna religia nie ma nic wspólnego z wiedzą czy cywilizacją, będzie przyczyną wojny bądź pretekstem wojny nawet w środku Europy jak będzie trzeba :) więc twój przykład jest zupełnie do niczego.

Cytowany dowcip jedynie potwierdza że religia została wplątana w konflikt.

Przepraszam ale chyba nie zrozumiałeś dowcipu. I ponownie napiszę ; chyba nie wiele wiesz o Irlandii, sądzisz , że protestanci walczą z katolikami o wolność Irlandii ? czyli co ? jak wyrzną protestantów albo odwrotnie to Irlandia będzie wolna ? - ale pojechałeś :) a co mają do tego ateiści oni cholera nie mogą stanąć po żadnej stronie bo nie są ni katolikami ni protestantami od jednych w pieprz i od drugich :))) rozbawiłeś tu masz u mnie plusa .
Mówimy o dwu różnych wątkach i podłożach, byłeś kiedyś w Belfaście albo ulsterze może jakieś 30 lat temu ? widziałeś co się działo czasami po mszach na ulicach ? ja Ci przytoczyłem wątek religijny i ciemnotę chrześcijan czy tak katolików czy protestantów w środku cywilizowanego świata.
I powiem Ci tak jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze bądź/i władzę, a jak ci potrzebne wojsko to zawsze znajdziesz w wyznawcach jakiekolwiek religii w ateistach ciężko nie można obrazić ich uczuć religijnych
 
Do góry