inwestycja w sztukę

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
Witam! Mam takie pytanie ,co sądzicie o inwestowaniu w sztukę? Czy opłacą się to w czasach kryzysu? Czy sami kupujecie obrazy? gdzie kupujecie obrazy?Kupujecie dla późniejszych zysków czy aby nacieszyć oko?
 
B

benjamima

Guest
jak masz na tyle kasy, żeby inwestować w sztukę, to raczej masz jej za dużo ;) a bardziej opłaca się inwestować w złoto - jego cena niezmiennie rośnie od kilkudziesięciu lat ;p
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
W art&biznes czytałem, że inwestowanie w sztuke teraz coraz bardziej sie opłaca, więc jakaś alternatywa jest :)
Ale osobiście inwestuje w złoto, pewniejsze wg mnie.
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
no nie trzeba kupować obrazów za miliony. można kupić obraz dobrze zapowiadającego się artysty i za jakiś czas go sprzedać z zyskiem(jeśli nabierze wartości) a przez ten czas będzie cieszył oko w salonie:)dlatego chyba lepiej kupować w domach aukcyjnych, to chyba pewniejsza inwestycja.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
właśnie w A&B czytałam o art bankingu, nie trzeba inwestować milionów, obrazy cieżko jest wycenić, a teraz ceny na obrazy współczesnych twórców spadają - to jest szansa
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
art banking wiąże się raczej z większym kosztami. pozatym art banking jest dla bardzo bogatych ludzi.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
sama mówiłaś, że nie trzeba wkładać w to milionów!
nie tylko dla vipów taka inwestycja moim zdaniem :)
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
no ale art banking i inwestycja w sztukę to dwie różne sprawy.przeczytaj jeszcze ten art&buisness.
 

emotion67

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Nie, kilku tysięcy aż nie, a przynajmniej nie na początek. Ale żeby inwestować trzeba mieć co inwestować, żeby to miało sens i przynosiło wymierne korzyści.
Muszę zajrzeć do tego Art&Business, poczytać o artbankingu. Wygląda to bardzo interesująco.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Moim zdaniem taka inwestycja jest dość kosztowna bo wymaga dużego wkładu i do tego trzeba się naprawdę znać żeby nie kupić czegoś na czym stracimy, bo to się chyba mija z celem ? ja sobie ogarnąłem ten plan na życie w PZU mam nadzieję że będzie ok :)
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
Nie, kilku tysięcy aż nie, a przynajmniej nie na początek. Ale żeby inwestować trzeba mieć co inwestować, żeby to miało sens i przynosiło wymierne korzyści.
Muszę zajrzeć do tego Art&Business, poczytać o artbankingu. Wygląda to bardzo interesująco.

piszą o tym w interesujący sposób. ja myślę że na początek można zainwestować w trochę tańszy obraz...
 

emotion67

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Na pewno. Zwłaszcza kiedy brakuje doświadczenia i orientacji na rynku sztuki.
Z jakich źródeł, oprócz Internetu i wspomnianego A&B, korzystacie, żeby rozwinąć swoją wiedzę w tym temacie?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
JA czasami jeszcze dzwonie na infolinie ubezpieczyciela,który w jakis sposób jest dla mnie atrakcyjny pod wzgledem własnie jesli chodzi o ubezpieczenie.
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
myslę ,że art biznes nie jest raczej dla początkujących inwestorów.tam są propozycje już dla starych wyjadaczy co to nie mają już co z kasą zrobić.ale czasami zdarzy się jakiś ciekawy artykuł.
 

K.B.

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2011
Posty
36
Punkty reakcji
5
Miasto
bywa różna
Ostatnio znalazłam taki artykuł, może dla kogoś będzie pomocny
http://cosniecososztuce.blogspot.com/2011/03/inwestowanie-w-sztuke.html
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
myslę ,że art biznes nie jest raczej dla początkujących inwestorów.tam są propozycje już dla starych wyjadaczy co to nie mają już co z kasą zrobić.ale czasami zdarzy się jakiś ciekawy artykuł.
mi się wydawało że właśnie dla początkujących są te artykuły. a propos, mamy już kwietniowe wydanie i nie ma tam nic o artinvestingu. to już koniec tych artykułów?
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
z tego co widziałam w artbiznes to raczej są tylko ogłoszenia o aukcji obrazów.ale nie piszą tam jakie walory ma obraz,ile zarobisz itp. mnusisz to sam już wiedzieć.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
z tego co widziałam w artbiznes to raczej są tylko ogłoszenia o aukcji obrazów.ale nie piszą tam jakie walory ma obraz,ile zarobisz itp. mnusisz to sam już wiedzieć.
Ile zarobisz to już nikt nie przewidzi :)
 
Do góry